Close

iPad 4 incelemesi

Apple iPad 4, Amazon İngiltere'yi indiriyor

Yeni iPad 4, üçüncü nesil iPad 3'ün piyasaya sürülmesinden sadece altı ay sonra geliyor. Peki mütevazı bir güncelleme mi yoksa tamamen yeni bir makine mi?


Güncelleme:İPad 4 şimdi yerini yeni, inceiPad Air. Yanında başlatıldıiPad Mini RetinaYeni model% 20 daha ince ve Apple'ın yeni A7 işlemcisine sahip. 16 GBIpad 2satılmaya devam edecek.

Öncelikle, ona Apple iPad 4 demeyin. İnternette hepimiz böyle adlandırıyor olsak da, Apple iPad'lerini numaralandırmayı bıraktı.Ipad 2, muhtemelen adlandırma yolunu açmak içiniPad Mini. Cupertino markasının en yeni tabletinin resmi adı Retina Ekranlı Apple iPad'dir.

Olmasaydı, sonuncusu resmi olarakiPad 3(buna zaten hepimizin dediği şey buydu) ve bu, iPad 3S olurdu, belki de bu, öncekiyle neredeyse aynı görünen, ancak yerleşik büyük bir hız artışına sahip bir makine olduğu için.

iPad 4: Boyutlandırın ve oluşturun

Boyut açısından bakıldığında, bu retina ekranlı dördüncü nesil iPad geçen seferki ile aynı - aynı kalınlık, yükseklik, derinlik ve ağırlık. Şarj cihazı dışında görsel olarak da hiçbir şey değişmedi. Alt kenara bakmıyorsanız, bu makine üçüncü nesil tablet ile aynıdır.


Bunların hiçbiri kötü bir şey değil - bu yılki iPad'ler hakkında söyleyebileceğiniz en kötü şey, Retina Ekranı servis etmek için gereken daha büyük pil nedeniyle geçen yıla göre daha ağır ve daha kalın olmalarıdır. Bu şarj portu daha tartışmalı olacak. Küçük ve zarif, ancak eski şarj cihazınızın veya iPad yuvanızın artık uyumlu olmadığı anlamına geliyor.

Bu, ilk olarak cihazda görünen Lightning konektörüdür.iPhone 5ve iPad mini'de de mevcut. Apple, aynı işi daha iyi yapabildiğinde konektörünü güncellemesinde yanlış bir şey yok.


Ve yeni konektör her iki yönde de yukarı gider (bu önemsiz gelebilir, ancak eski tarz kabloyu loş ışıkta bir iPod veya iPhone'a bağlamayı denemekten anlayacaksınız, neredeyse her zaman iki sefer sürüyor gibi görünüyordu).

Daha az iyi olan, yeni konektöre sahip olmayan eski yuvalarınız ve şarj cihazlarınız için bir adaptöre ihtiyacınız olacak ve bu maliyet25 £. Elbette, dock'unuz AirPlay uyumluysa sorun yok.


iPad 4: Ekran

4. nesil iPad, son modelle aynı kusursuz ve güzel Retina ekrana sahip. Her ayrıntısıyla keskin ve ışıltılı. Öte yandan, iPad Mini sevimli ince çerçevesiyle geldiğinden, tam boyutlu iPad'in çerçevesi biraz ağır görünüyor. Kim bilir, belki bir sonraki iPad daha ince bir çerçeveye sahip olacak.

Sonuçta, bu iPad, 3. nesil iPad gibi, daha ince çerçeveyi mümkün kılan aynı başparmak reddetme teknolojisine sahip. Bu kullanışlı bir eklentidir, çünkü geniş bir çerçeve ile bile ekranı istemeden fırçalamak kolaydır.

iPad 4: Özellikler

Wi-fi ve hücresel modeli tercih ederseniz, en yeni iPad daha hızlı bağlantıya sahiptir. Aslında, üçüncü nesil iPad, İngiltere frekanslarıyla uyumlu olmayan aynı 4G bağlantısına sahipti.

Bu yeni model farklı bantlarla birlikte gelir ve Birleşik Krallık'ta bulunan yeni EE 4G LTE bağlantılarıyla çalışacaktır. İngiltere'nin gelecek yıl sahip olacağı diğer 4G frekanslarıyla (850MHz ve 2.6GHz) çalışmayacağını unutmayın. Umalım da bu frekanslar geldiğinde iPad yeniden güncellenecektir.


Yeni iPad'in son seferden iki dahili değişikliği daha var: CPU ve öne bakan kamera. CPU'ya 'performans' altında geleceğiz. FaceTime'da daha iyi görüntülü görüşmeler yapabilmeniz için öne bakan kamera 1,2Mp'ye kadar güçlendirilmiştir. Görüntü kalitesi kesinlikle iyileştirildi.

iPad 4: Performans

Çip, geçen baharın A5X'ten burada A6X'e yükseltildi. Bu, geliştirilmiş grafik özellikleri ile iPhone 5'teki A6 yongasından bir yükseltme olduğu anlamına gelir.

A6 zaten A5X'ten daha hızlı olduğu için, bu iyi bir genel hız artışı ve büyük ölçüde geliştirilmiş grafikler anlamına gelir. Eh, potansiyel olarak, uygulama geliştiricilerin bu ekstra güçten en iyi şekilde yararlanmak için oyunlar ve diğer uygulamalar geliştirmeleri zaman alacaktır.

Şimdilik bu yeni işlemci, uygulamaların hızlı açıldığı, web sayfalarının anında oluştuğu ve internet bağlantısı izin verdiği ölçüde anlamına geliyor. Üçüncü nesil modelin performans hızlarını iki katına çıkardığı iddia edilen çift çekirdekli 1.4GHz bir çip. Mini de dahil olmak üzere önceki iPad'lerden kesinlikle çok daha hızlı görünüyor.

iPad 4: Pil

İlk iPad geldiğinde, uzun pil ömrüne sahip olduğunu görmekten etkilendik. Üç hafta veya daha uzun bir süre bir çekmecede bırakabilirsin ve yine de bir sabahı geçirmen için yeterli şarjı olur. Hâlâ durum bu.

Bununla birlikte, üçüncü nesil tabletin pil ömrü iPad 2'den değişmeden kaldı, buradaki hücre uzun süre dayanmıyor. Bununla birlikte, tamamen şarj olduğunda tam bir gün geçirmeniz yeterlidir.

iPad 4: Karar

İPad 4 kesinlikle şimdiye kadarki en iyi tam boyutlu iPad'dir, ancak üçüncü nesil bir modeliniz varsa, altı ayın yükseltme yapmak için çok erken olduğunu hissedebilirsiniz. Belki de Apple aynı şeyi düşündü, bu yüzden son modele göre hız artışı açık olsa da, katil bir yükseltme yerine nazik bir yükseltme sağladı.

Bir iPad 2 veya önceki modeliniz varsa tereddüt etmenize gerek yok - ancak baharda başka bir iPad olabileceğini unutmayın. Şimdi 4G bağlantısı istiyorsanız, bu çok basit.

Genel olarak, yine de, iPad mini'yi piyasadaki en iyi tablet olarak önermemiz gerekir çünkü daha hafif, daha küçük ve daha ucuzdur. Ancak bunda harika bir Retina ekran var ve ihtiyaç duyduğunuz şeyin daha büyük olduğu zamanlar vardır.

iPad 4 çıkış tarihi: Şimdi çıktı

iPad 4 fiyatı: 399 £ (wi-fi, 16GB), 479 £ (wi-fi, 32GB), 599 £ (wi-fi 64GB), 499 £ (wi-fi plus hücresel, 16GB), 579 £(wi-fi plus hücresel, 32 GB), 659 £(wi-fi plus hücresel, 64 GB)