Close

iPad Air 2 incelemesi

Apple iPad Air 2 fiyatları 987 Amazon müşteri yorumu Apple iPad Air 2 16GB Wi-Fi -... Amazon Prime 267,28 £ Resmi Görüntüle 1/5

iPad Air 2 incelemesi


Resim 2/5

iPad Air 2 incelemesi

Resim 3/5

iPad Air 2 incelemesi

Resim 4/5

iPad Air 2 incelemesi

Resim 5/5

iPad Air 2 incelemesi


Apple'ın mükemmelliği geliştirmesi gerekiyordu ve bir şekilde yeni ultra ince iPad Air devamı ile bunu yapmayı başardı.

Apple iPad Air, mümkün olduğunu düşündüğümüz kadar tablet mükemmelliğine yakındı. Apple bunu nasıl başaracaktı?

Daha fazlasını okuyun: Apple iPad Air 2019 incelemesi: insanların% 90'ı için en iyi tablet


Pekala, açıkça Efendim Ive ve arkadaşları, muhtemelen beyaz, ergonomik fasulye poşetlerinin üzerine oturdular, Peru'daki serçe yuvalarından yapılmış bir yudum kahve aldılar ve 'peki ya onu her yerde iyileştirirsek?' Dedi.

Bu kulağa biraz fazla gelebilir, ancak Air'in mühendisliğin tam sınırında olduğu düşünüldüğünde, Apple'ın Air 2'de yarattığı şey oldukça dikkat çekici. % 18 daha ince bir çerçeve (6,1 mm kalınlığa kadar indirilir), 467 g ağırlık, tamamen yeni bir ekran, Touch ID ve onu piyasadaki en güçlü tablet yapan yeni bir yonga seti.

Ve iPad Air 2'nin hepsi bu olmalıydı: Sony, Samsung ve şimdi HTC, çok güçlü tabletler yapmak için çok çalışıyorlardı, bu nedenle Apple'ın sırf grubun başındaki konumunu korumak için durmak bilmeyen hızını sürdürmesi gerekiyordu.

Touch ID ve Apple Pay

Yeni iPad'i duyururken Tim Cook'un büyük bir anlaşma yaptığı şeylerden biri, Touch ID'nin eklenmesiydi - ve nihayet ortaya çıkması iyi olsa da (Apple'ın yelpazesinde tutarlılık uğruna, başka hiçbir şey değilse) çok büyük bir şey yok. şu anda ondan kazanılacak miktar.


Açıkçası, tabletinizde neyin meraklı gözlerle görülmesi konusunda biraz endişeleniyorsanız, cihazınızı güvence altına almanın en iyi yollarından biridir.

Tek sorun, telefonda baş parmağın kolayca ana tuşa düşerken, tablette daha az ergonomik olmasıdır. Kilit açma mekanizmalarının işe yaradığı için her iki başparmakta da kodlama yapabilmemize rağmen, özelliği kapatmayı bile oynadık.

Evernote gibi diğer uygulamalar, Apple'ın nihayet yazılım kitini açması sayesinde artık parmak izi tarayıcısından yararlanabilir ve uygulamalar çeşitli şekillerde daha güvenli hale geldikçe yakın gelecekte orada bazı ilerlemeler göreceğiz.

Apple'ın bunu oraya koymasının ana nedeni, Apple Pay için ve Birleşik Krallık sakinleri için şu anda pek de bir çekiliş değil. Gemide NFC olmadığında, tabletinize dokunamayacak ve etrafta dolaşırken mallar için ödeme yapamayacaksınız (ki bu iyi bir şey, çünkü bunu yapmak oldukça garip görünüyorsunuz), bu yüzden sadece çevrimiçi yapmakla sınırlısınız .

Apple'ın mekanizmasını kullanarak ödeme yapmanıza izin veren perakendecilerin ve hizmetlerin sayısı büyük olasılıkla hızla artacak olsa da, hizmetin Birleşik Krallık'a ne zaman ve kiminle sunulacağına dair hiçbir bilgi yok, bu yüzden bu tableti daha çok umutla satın alacaksınız. güvenden daha.

Neyse ki, iPad mini 3'ün aksine, onu değerli bir satın alma haline getirmek için gemide çok sayıda başka harika teknoloji var.

A8X çip

Woohoo! Apple eski yöntemlerine geri döndü: iPhone'da güçlü bir çip ortaya çıkardı ve sadece birkaç hafta sonra bir 'X' sürümü ile onu çok daha harika hale getirdi - işte A8X çipine bakın.

Bu küçük motor, grafiklerin geçen yıla göre% 40 daha hızlı olmasını, gücün 2,5 kat daha fazla olmasını ve tabletin genel işlevini iyileştirmesini sağlıyor. Performans açısından, piyasadaki herhangi bir şeyin öngörülebilir gelecekte iPad Air 2'yi yenme mücadelesi olacak - HTC ve Google'ın ultra güçlü Nexus 9'u bile GeekBench testlerimize göre bu canavarın yalnızca% 75'i kadar yetenekli. .

Kalpteki küçük motor, pil verimliliği söz konusu olduğunda mükemmel değildir - aynı görevdeki mini meslektaşlarından daha fazla enerji tüketir - ancak DJ uygulamanızda video düzenlerken veya birden fazla ses akışını işlerken saf homurdanma için, sanal olarak kusursuz.

Tasarım

İşlerin çok zayıf olabileceği ve mühendisliğin işlevi aştığı bir nokta gelir. Ancak, başlangıçta geçen yılki modelden daha ince olmanın bir anlamı olmadığını düşünmemize rağmen, iPad Air 2'de durum böyle değil.

9.7 inç Retina ekranı tutan çerçeve de olabildiğince ince - yine de bir akıllı telefondan daha kalın, ancak bunun nedeni çoğunlukla bir şeyi kavramanız gerektiğidir. Yeni iPad'i yalnızca bir kanepede kullanacaksanız, bilek ağrısına neden olmayacak kadar hafif olduğu için mükemmel bir cihaz, ancak yine de aylıkınızın büyük bir bölümünü harcamaya değecek sağlam bir cihaz gibi hissettirecek kadar sağlam. maaş.

Burada bir şeyin bükülmemesini umuyoruz, değil mi?

Diğer büyük tasarım değişikliği - ve bunun için oturmak isteyebilirsiniz - ses düğmelerinin üstündeki susturma anahtarının gökyüzündeki büyük Apple tasarım ekranına gitmesidir. Bunun arkasındaki mantık iki yönlüdür: birçok kişi yalnızca ekrandaki Kontrol Merkezi'ni kullanıyor ve daha az kalınlığa ihtiyaç duyulduğunda kaldırılması gerekiyor.

Gecenin ortasında bip sesi çıkarırken iPad'i açmak zorunda kalmadan düğmeye kolayca dokunabilmeyi özleyeceğiz, ancak ayrılması daha düşük ağırlık ve boyuta izin veriyorsa, onsuz yaşayabiliriz.

Ekran

Apple ekranda da çok çalışıyor - evet, hala bir Retina ekran, yani 2012'de gördüğümüz aynı 2048x1536 çözünürlük - ama yine de 264 ÜFE'deki rekabete çok benzediği için bu kötü bir şey değil. Samsung Galaxy Tab S 288PPI ve Sony'nin Z2 Tableti 224PPI - bazı durumlarda biraz daha iyi, ancak çok büyük değil.

Ve Apple'ın yaptığı şey, bunun yerine ekranın kalitesini iyileştirmek: havayı kaldırmak ve ekranın tüm bileşenlerini birbirine yapıştırmak, daha az yansıma olduğu ve renklerin daha fazla ortaya çıktığı anlamına gelir ve ne için kullanırsanız kullanın derin ve zengin bir görüntü oluşturur.

Tabletlerimizdeki ekrana gelince her zaman daha iyisi için haykıracağız - sonuçta, arkadaki aynalı Apple logosuna gerçekten bakmaktan hoşlanmıyorsanız, her şeyden çok baktığımız şey bu - ve Apple'ın bunu yapması gerekecek yakında çözünürlüğü artırın.

Ancak bu ekranın kalitesi mükemmel ve önceki iPad'lere kıyasla renk üretimi başka bir seviyede. Neredeyse bunun Samsung'un Süper AMOLED teknolojisinin gidilecek yol olduğunu kabul ettiğini söyleyebiliriz, ama kesinlikle bunu Cupertino'da yapmazlar ... değil mi?

Batarya

Bu tabletteki pil önceki modelle aynı ve kasada daha az yer olduğu düşünülürse, bu hiç de önemli bir başarı değil.

10 saatlik multimedya kullanımında (okuyun: web'de gezinme ve video izleme) bu kötü bir sayı değildir ve daha da önemlisi tablet kapatıldığında çok az güç tüketir. Böyle bir tahtada pil ömrünün, duvara yeniden bağlanmaya ihtiyaç duymadan önce günler sürebileceği için endişe verici olmadığını düşünüyoruz ve iPad Air bu açıdan çok kabul edilebilir.

Bununla birlikte, Samsung'un Sony Z2 Tablet ve Galaxy Tab S, hem iPad Air 2'den daha uzun süre dayanacaktır - hem de iPad mini 3. Konu oyun oynama veya video akışı söz konusu olduğunda, güç oldukça hızlı bir şekilde tükendiğinde işler biraz riskli olabilir. ama akıllı telefonlarda gördüğümüzle aynı değil.

Dört saatinizi Real Racing oynayarak geçirirseniz, şarj cihazınızı çıkarmaya hazır olun.

Kamera

Apple, iPad Air 2'nin kamerasıyla gurur duyuyor ve yükseltilmiş 8 MP sensör, beraberinde oynayabileceği daha fazla özellik getiriyor. Bir iPad ile fotoğraf çekmeyi sevenlerden biriyseniz, çözünürlük yükseltmesi harikadır - birçok insan, özellikle de görüşlerini bozduğunda, istememenizi ister.

Ancak yükseltilmiş sensör en azından şu anki iPhone serisiyle aynı parantez içinde, bu da yıllardır peşinde olduğumuz bir şey. Artık iPhone 6 ve 6 Plus'ın ipeksi yumuşak yeteneklerinin yarısı olan saniyede yalnızca 120 kare olmasına rağmen artık ağır çekim video da çekebiliyor.

Ayrıca tableti hızlandırılmış videolar oluşturacak şekilde ayarlayabilir ve yüksek megapiksel panoramaları da yakalamak için seçim tahtasını kullanabilirsiniz - hepsi teoride harika, ancak gerçekten akıllı telefonla sınırlı olması gereken bir şey.

İç mekan çekimleri için düşük ışık yeteneklerine sahip olduğu için kameranın performansı oldukça iyidir ve enstantane son iPad Air'den gördüklerimizden çok daha iyi olmasa da (biraz daha keskin olması dışında) ) en iyi şeylerden biri post işlemedir.

Fotoğraflar uygulaması artık iOS 8.1 ile çok geliştirildi, yani anında kolayca düzenleme yapabilir ve fotoğraflarınızı gerçekten canlandırabilirsiniz. Ve iPhoto artık Apple tabletinize ücretsiz olarak dahil edildiğinden, fotoğraflarınızla yaratıcılığınızı konuşturmak çocuk oyuncağı.

Karar

İPad Air 2, şimdiye kadar üretilmiş en iyi tablet - ve uğruna bir Apple ürünü için heyecanlanmamız biz değil.

Bu şeyi bu kadar ince yapan ve yine de bu kadar kaliteli hissettiren inanılmaz mühendislikten, tablete her şeyden daha fazla homurtu veren A8X çipine kadar, biz sadece bu tablet ile oynamayı seviyoruz.

Yerleşik iOS 8.1 ile, yeni işletim sistemindeki bazı hatalar düzeltildi (tuhaf çökme ara sıra ortaya çıksa da) ve diğer uygulamalardaki mesajlara cevap verme yeteneği gerçek bir nimet.

Pil ömrü kabul edilebilir olandan daha fazla, kamera yükseltildi ve ekran yükseltmeleri, hareket halindeyken web sayfalarını veya videoları izlemeyi gerçekten bir zevk haline getiriyor.

Fiyat, pazarın geri kalanıyla bile karşılaştırılabilir, yani pahalı olsa da, Samsung veya Sony'nin benzer seçenekleriyle aynı çizgide. Gerçekten sahip olduğumuz tek sıkıntı, orta seçenek bu yıl aynı fiyat noktasında geçen yıl 32 GB'den 64 GB'a iki katına çıkarken, giriş seviyesi modelin 16 GB olarak kalması. Orada tüm uygulamalarınızı rahatça ezebilmeniz için biraz daha fazla ödeme yapmanızı tavsiye ederiz.

Ancak hata yapmayın: Apple burada tablet pazarında bir şaheser yarattı. Bir kez daha, bir dahaki sefere nasıl daha iyi hale geleceğini bulmak için uğraşıyoruz.

En iyisi o fasulye poşetlerini bir an önce çöz, Jony ...

iPad Air 2 çıkış tarihi: 24 Ekim 2014

iPad Air 2 fiyatı: 16 GB, 399 £ / 64GB, 479 £ / 128GB, 559 £ (yalnızca Wi-Fi)

16 GB, 499 £ / 64GB, 579 £ / 128GB, 659 £ (Wi-Fi ve 4G)