Close

iPad Air incelemesi

Apple iPad Air fiyatları 961 Amazon müşteri yorumu Targus Versavu Döner Kılıf ... Amazon Prime 69,95 $ Apple iPad Air 2'yi Görüntüle 16GB WiFi ... Amazon Prime 269 $ Apple iPad Air 2'yi Görüntüle (Uzay Grisi ... Amazon Prime 289 $ Görüntüyü Görüntüle 1/16

iPad Air incelemesi

iPad Air incelemesi
Resim 2/16

iPad Air incelemesi

iPad Air incelemesi
Resim 3/16

iPad Air incelemesi

iPad Air incelemesi
Resim 4/16

iPad Air incelemesi


iPad Air incelemesi
Resim 5/16

iPad Air incelemesi

iPad Air incelemesi
Resim 6/16

iPad Air incelemesi


iPad Air incelemesi
Resim 7/16

iPad Air incelemesi

iPad Air incelemesi
Resim 8/16

iPad Air incelemesi


iPad Air incelemesi
Resim 9/16

iPad Air incelemesi

iPad Air incelemesi
Resim 10/16

iPad Air incelemesi

iPad Air incelemesi
Resim 11/16

iPad Air incelemesi

iPad Air incelemesi
Resim 12/16

iPad Air incelemesi


iPad Air incelemesi
Resim 13/16

iPad Air incelemesi

iPad Air incelemesi
Resim 14/16

iPad Air incelemesi

iPad Air incelemesi
Resim 15/16

iPad Air incelemesi

iPad Air incelemesi
16'nın resmi 16

iPad Air incelemesi

iPad Air incelemesi

İnce bir yeniden tasarım ve tam özellikli bir özellik çıkıntısı ile bu Apple'ın şimdiye kadarki en iyi tam boyutlu tableti mi? Tam iPad Air incelememizde öğrenin

Güncelleme:İPad Air 2 artık tablet bloğundaki parlak, yeni çocuk değil, çünkü kurnazca adlandırılmışiPad Air 2,bu, inceliğin% 18'ini sıkıştırmış ve yine de Apple'ın en iyi listesinin gücünü artırmıştır.

Daha fazlasını okuyun: Apple iPad Air 2019 incelemesi: insanların% 90'ı için en iyi tablet

Bununla birlikte, iPad Air hala 319 £ gibi daha düşük bir fiyata çok çekiciliğe sahip; neyin işe yaradığını öğrenmek için okumaya devam edin.

Apple'ın ürün yükseltmeleri komik bir canavar olabilir. Kağıt üzerinde artımlı görünebilirler. Ürünler neredeyse aynı görünebilir. Uygulamalı, bazen iyileştirmelerin tam olarak nerede olduğunu bulmak için merak etmeniz gerekir. Bazı değişiklikler (iMac G3G4'e,Iphone 3gs-eIphone 4) bariz, bazıları iyileştirmelerdir (iPad-eIpad 2). Birçoğu, kendiniz görmek için ürünü eldivenden almanız gerekir. Ve bu kesinlikle iPad Air için geçerli (çağrılmasını beklediğimiz gibi iPad 5 değil).

En açık fark, isminde yatıyor - yıllardır konsept üzerinde çalıştığını söyleyen Jony Ive dışında herkes için bir şok - ancak bu tableti kullanmaya başlayın ve gelişmeler anında somut hale geliyor. Her zamankinden daha hafif, daha ince ve daha güler yüzlüdür (yenisini kullanmamanız şartıyla).

iPad Air: Boyutlandırın ve oluşturun

Apple, 6,9 mm'de iPad 4'ün yekpare alüminyum çevresinden neredeyse 1,5 mm (beşte biri) ve genişliğinden neredeyse 2 cm daha tıraş etmeyi başardı. Orijinal inceleme sırasında bir pound (veya 469 g) ağırlığa sahip olan iPad Air, gezegenin en hafif tam boyutlu tableti unvanını aldı. O zamandan beri, Asya'dan birkaç seçim kesintisi de dahil olmak üzere birkaç kez iyileştirildi, ancak Air 2 ile bu tacı koruyor.Makale videodan sonra devam ediyor.

Yeni yuvarlatılmış ve pahlı kenarları ile büyütülmüş gibi görünüyoriPad Mini- Gözlerinizi ekranda ortalayan ve kasayı tek elde tutacak kadar ince hale getiren küçültülmüş çerçeve.

Renk eşleştirmeiPad Mini 2iPad Air, Uzay Grisi ve Gümüş tonlarında (bizim favorimiz) geliyor. Nano SIM yuvası, yeni modelde de devam eden cihazın sağ alt kenarına taşındı.

Air'i geçen yıl ilk kez alıp uzun süre kullanmak, eski iPad'lere alışkınsanız (muhtemelen bu incelemeyi kontrol ediyorsanız) gelişmiş bir deneyimdir. 20 dakika kullanımdan sonra bir uyuşma vakası yaşanmadan önce, kendimizi çok daha uzun süre okurken ve internette gezinirken bulduk.

iPad Air vs iPad 4: Neler değişti?

Özellikle serbest bırakılan çağdaşlarını kullanırsanız, ağırlık azaldığını hemen fark edeceksiniz:Nokia Lumia 2520veSamsung Galaxy Note 10.1146g ve 78g daha ağırdır. Daha büyük olan 10 inçlik Xperia Tablet Z, 495 g ile sadece 26 g daha ağırdır.

Genişlik açısından 7,5 mm iPad Air, 8,7 mm'de Nokia 2520'den üstündür.Nexus 108,9 mm'de ve Samsung Galaxy Note 10.1 8,6 mm'de.

Kısacası, 2012 amiral gemisi iPad'inin en iyi parçalarını alarak ve fiziksel deneyimi iyileştirerek, kullanımı daha hoş bir tablet. Air 2'den daha az etkileyici, ancak fiyatta yine de çok, çok etkili. Ancak, bu yükseltmeyi çok farklı kılan estetikten daha fazlası var.

iPad Air: Performans

A7 çip ve M7 yardımcı işlemcisinin eklenmesi, iPad Air'i şimdiye kadarki en güçlü iPad haline getirdi ve onu iPhone 5S'nin 64 bit mimarisiyle uyumlu hale getirdi.

Tablet için daha güçlü bir çekirdek yapmaya geri dönen, ancak yine de uygulamalarla birlikte oldukça iyi güç sağlayan iPad Air 2'nin A8X çipinin homurtusuna yakın bir yeri yok.

Güç açısından, uygulama geliştiricileri potansiyelinden gerçekten yararlanmaya başlayana kadar 64 bit'in gerçek faydasını görmeyeceksiniz. Aynı şey M7 hareket yardımcı işlemcisi için de söylenebilir. Bununla birlikte, iPad 4 ile karşılaştırıldığında Air, iMovie videosunu anında daha hızlı işler ve herhangi bir gecikme önerisi olmadan iOS 8'i (şimdi yükseltildi) etrafında fermuarlar.

OpenGL ES 3.0 desteği ile oyunlarda da bazı ciddi aydınlatma ve gölgeleme efektleri sağlayabilir. Infinity Blade III buna bir örnektir. Ayrıca işleri hızlandırmak için uygulamaları periyodik olarak kapatmaya gerek kalmadan daha hızlı çoklu görev deneyimi yaşadık.

iPad Air: 4G ve Wi-Fi

İPad Air ayrıca bazı kablosuz iyileştirmelerle geldi. MIMO (çoklu giriş, çoklu çıkış) antenleri artık kasanın içinde paketlenirken, LTE bant uyumluluğu var olan hemen hemen tüm 4G frekanslarını kapsayacak şekilde genişletildi.

Ev Wi-Fi ortamında herhangi bir hız artışı fark etmedik (Apple'ın kendi Extreme'inde bile) ancak Wi-Fi aralığını iPad 4'ten daha iyi bulduk. EE'nin 4G ağında indirme hızları aynı kaldı - inanılmaz derecede hızlı (yukarı iyi bir 4G bağlantısı olan bir alanda zaman zaman 50Mbp / s'ye kadar. Diğerlerinde standart.

İPad Mini Retina'nın aksine, depolama kapasitesi artışı yok ve artık yalnızca 16GB ve 32GB modellerle sınırlısınız, ikisi arasında 40 £ fark var, hücresel versiyonları tercih ederseniz daha fazla.

İsteyeceğiniz tüm uygulamalara ve medyaya yer açmak için büyük olasılıkla 32 GB'a ve ardından 15 Gb, 25 Gb ve 50 Gb için şu anda maliyeti sırasıyla 14 £, 28 £ ve 70 £ olan bazı iCloud depolamaya ihtiyacınız olduğunu söylüyoruz. yıl.

iPad Air: Ekran

Kasa 16 mm daha dar olabilir, ancak Retina ekran iPad 4 - 9,7 inç, 3,1 milyon piksel (2048x1536) ile aynı boyutta ve piksel yoğunluğu 264 ppi. Renkler derin ve canlıdır, kontrast zengindir ve metinler son derece nettir. Daha ince çerçeveler gözlerinizi ekrana daha çok çekiyor. Her şey daha iyi hissettiriyor.

Doğal olarak, Air'i tuttuğunuzda, baş parmağınız ekrana daha yakın olacak, muhtemelen basacaktır, bu nedenle Apple, ekranda durduklarını düşündüğü takdirde rakamları reddeden bir algoritma entegre etmiştir. Zekice ve pratikte çalışıyor.

En iyi iPad kılıfı: iPad Air, iPad 4 ve iPad 2 kılıfları ve kapakları

Koreli markanın tableti, 800 x 1280 ekranında 149 ppi piksel yoğunluğunu bir araya getirerek ekran kalitesi, Samsung Galaxy Tab 10.1'i alt ediyor. Ayrıca, Sony'nin Xperia Tablet Z'yi (1.920 x 1.200 panelde 224 ppi piksel yoğunluğuna sahip) yenerken, yeni Nokia Lumia 2520'nin ekranı yalnızca 218 ppi ile son olarak geliyor.

Hala piyasadaki diğerlerinden daha keskin, ancak Galaxy Tab S gibi rakipler, Apple'ın uzun süredir gurur duyduğu ekran performansını geride bırakmaya başladılar.

iPad Air: Özellikler

Eksikliklerle başlayalım. Tamamen kesin olduğunu düşündüğümüz bir özellik:Dokunmatik kimlik. Apple'ın bu yeni teknolojiyi entegre etmeyi neden ihmal ettiği (ki bu aslında bizi ilk kez güvenlik kullanmaya itti) net değil. Özellikler açısından amiral gemisi iPhone'u neredeyse taklit eden amiral gemisi bir tablet olarak, onu görmemek için biraz hayal kırıklığına uğradık. Kızgın değil, sadece hayal kırıklığına uğradım - ama çaresizseniz iPad Air 2'de.

Kapak tarafında iPad Air, iWork ve iOS 8 için iLife ile tamamen ücretsiz olarak gelir. Apple'ın tüm uygulamaları, yeni cihazlar için sıfırdan oluşturuldu ve bunu gösteriyor - donanım darbesinden yararlanan daha güçlü düzenleme araçları ve her şey çok daha pürüzsüz. İPad Air'i ilk kez kurduktan sonra önceden yüklemek yerine bunları ücretsiz olarak indirirsiniz.

iPad Air: Kamera

Bu güncellemeyle ilgili bir başka gizem de, Apple'ın neden arkaya bakan 5MP kamerayı içinde bulunan mükemmel 8MP optiklere yükseltmemesidir.iphone 5s. Bu, 5S yükseltmesiyle ilgili en iyi şeydi ve eksikliği, ağır çekim video çekimi olmaması, ancak daha önce olduğu gibi aynı düşük ışıkta fotoğrafçılık sorunları anlamına geliyor. Yine de artık HDR'de çekim yapabilirsiniz - ve yine, daha iyi kamera Air 2'de bulunur. Neredeyse Apple, yeni modeli satın almanızı sağlamak için bir neden istemiş gibi ...

Bir iPad ile fotoğraf çekmenin zahmetli olduğu konusunda hemfikir olsak da, bunu kaç kişinin yaptığını GÖRDünüz mü? Belki de Apple, çok daha iyi bir iPhone deneyimi sunarak bu miktarı azaltmak istiyor. 1080p video kaydı kalır ve A7 yongası sayesinde artık 3x yakınlaştırma ve iyi çalışan otomatik video sabitleme özelliğinden faydalanabilir.

Merhametli bir şekilde, ön kamera mükemmel olan FaceTime HD'ye yükseltildi. İyileştirilmiş arka taraf aydınlatma sensörü, daha büyük pikseller ve çift mikrofon, FaceTiming'i (Wi-Fi veya 3 / 4G üzeri) net ve parlak bir deneyim haline getirir. 720p'de video ve 1,2 MP'de fotoğraf çeker.

iPad Air: Pil

Apple, bir mobil veri ağında dokuz saat internette gezinme ile tek bir şarjla 10 saatlik internette gezinme, video izleme ve müzik dinlemeden alıntı yapıyor. Testlerimizde, hiçbir durumda bu kadar uzamadığını gördük, ancak iPad 4'ünkini taklit ettik - yaklaşık yedi saat web'de sörf ve sekiz saat film. İkincisini elde etmek için, parlaklığın yaklaşık% 75'e ayarlanması ve tüm kablosuz bağlantının kapatılması gerekir.

Bekleme modunda bir iyileşme fark ettik - birkaç gün sonra neredeyse hiç boşaltma yok - M7 yardımcı işlemcisinin, kullanım eksikliğini tespit eder etmez yüksek enerjili işlevleri kapatmasının ve daha verimli olanın bir kombinasyonunun yardımcı olduğunu varsayıyoruz. A7 çip

iPad Air: Karar

İPad Air'i rakiplerine karşı koymak oldukça kolay - geçen yıl piyasadaki en iyi görünen, premium ve uygulama-mutlu tabletti. Kozmetik tasarım değişiklikleri kesin bir gelişmedir ve ağırlık azaltma günlük kullanım için gerçek bir fayda sağladığını kanıtladı.

Daha iyi bir kamera (ağır çekim video için daha fazla) ve Touch ID teknolojisi umuyorduk, ancak 64 bit işlemci iyileştirmeleri, bir süre ona attığınız her şeyle başa çıkacağı anlamına geliyor. Pil de bir dokunuş geliştirmiş gibi görünüyor.
Bir 4G sözleşmesini haklı çıkarabilirseniz, bunun için dolgunlaştırın.

Web hızları zaman zaman evdeki geniş bant bağlantımızdan daha hızlıydı. Birçoğu birkaç kuruşa mal olan ve şimdi Pages, Numbers ve Keynote içeren 33 ücretsiz uygulama da hoş bir ek.

Ancak daha eski bir iPad'den yükseltmeye değer mi? Retina ekranı olmayanlar için, evet - onsuz nasıl başa çıktığınıza inanamayacaksınız. Çok sayıda tablet tabanlı FaceTime yapanlar için, HD yükseltmesi gerçek bir fark yaratıyor. Kendilerini bütün gün yanlarında taşıyanlar için, o zaman evet - küçülen boyutu ve ağırlığı gerçekten fark edeceksiniz.

Tabii ki, orada iPad Air 2 ve dünyaya söz veren ve bazen teslim eden sayısız başka tablet var. Fiyatta 80 sterlinlik indirim iyidir, ancak biraz daha fazla para harcayabiliyorsanız, iPad Air 2 kesinlikle daha iyi, daha canlı bir ekrana sahip, daha hafif ve daha güçlü.

Her zamanki gibi, tercih ettiğiniz model fiyata bağlı olacaktır. Üst düzey Wi-Fi + 4G sürümü için 459 sterlin ödemek biraz pahalı görünüyor, ancak korkunç değil.

Ancak, bizim favori tabletimizdi ve fiyat düşüşü ve iOS 8 yükseltmesi sayesinde bugün hala memnun. Yine de, merak ediyorsanız Air 2'yi kontrol ettiğinizden emin olun ve iPad Mini 2, aynı güçle daha küçük olması sayesinde hala güçlü bir kullanım durumu sunuyor.

iPad Air çıkış tarihi: 1 Kasım 2013

iPad Air fiyatı:

Yalnızca Wi-Fi: 319 £ (16 GB), 359 £ (32 GB)
Wi-Fi + 4G: 419 £ (16 GB), 459 £ (32 GB)