Close

iPad mini 3 incelemesi

Apple iPad mini 3 fiyatları Image 1/8

iPad mini 3 incelemesi


Resim 2/8

iPad mini 3 incelemesi

Resim 3/8

iPad mini 3 incelemesi

Resim 4/8

iPad mini 3 incelemesi

Resim 5/8

iPad mini 3 incelemesi


Resim 6/8

iPad mini 3 incelemesi

Resim 7/8

iPad mini 3 incelemesi


Resim 8/8

iPad mini 3 incelemesi

Yeni bir mini Apple tablet almak ister misiniz? Parmak izi taramasını gerçekten sevmiyorsanız, geçen yılın modeline bakmak isteyebilirsiniz.


İPad Air 2 tüm manşetleri yakalarken, daha küçük versiyon da Tim Cook'un iLaunch'ı sırasında kaydı. Ancak ilginç bir şey oldu. İPad mini 3, iki yükseltme dışında yalnızca iPad mini 2'dir: Artık güvenliği artırmak ve ödemeleri etkinleştirmek için (nihayet İngiltere'ye geldiklerinde) Touch ID eklenmiştir ve artık altın olarak mevcuttur.

Bu, Austin Powers üçlemesindeki üçüncü kötü adam için özellikle ilgi çekici olabilir - sonuçta her kötü dahinin sırlarının kahramanın eline geçmediğinden emin olması gerekir - ama diğer herkes için bu zor bir seçimdir. . Geçen yılki model, 16GB iPad mini 3 için 319 sterline kıyasla 239 sterlin gibi çok daha düşük bir fiyatla hala satışta, bu yüzden bu ekstra özellikler yükseltmeye değer mi?

Tasarım

Bu sinir bozucu fiyattan uzaklaşalım ve Apple'ın işleri yapma şeklini kutlayalım - sonuçta oldukça iyi. Orijinal iPad mini'de piyasaya sürülen aynı seramik-metal füzyonu yine burada (tabii ki, bu modelin ağırlıklı olarak iPad mini 2'ye dayandığı göz önüne alındığında) ve avuç içlerinde oldukça şık hissettiriyor.


7,5 mm kalınlık hala etkileyici olmaktan çok daha fazlasıdır ve bu nedenle, tüm gün sizi ağırlaştırmadan bu tableti bir ceket cebine veya daha küçük bir çantaya koyacağınızdan emin olabilirsiniz.

Daha küçük çerçeveler tekrar hoş karşılanıyor ve Apple'ın dokunmatik teknolojisi, ekranı dikey konumda tutarken yanlışlıkla avucunuzla ekrana çarpmayacağınız anlamına geliyor. İPhone 6 Plus'ın piyasaya sürülmesiyle, yeni iPad mini'yi satın almak için daha az neden var, ancak bu daha büyük akıllı telefonla değiştirilmekten çok uzak.

Verim

Apple'ın A7 çipi - iPhone 5S'de kullanılanın aynısı - iPad'de görmeye alıştığımız ultra güçlü A7X çipi olmadığı için geçen yılın tablet serisi için ilginç bir seçimdi.

Apple, iPad Air 2'nin mega tablet ile rekabeti önleyen delicesine güçlü bir A8X çipi alarak 2014 yılında yeniden şekillenmeye başladı - aslında GeekBench testinin sonuçlarına inanamadık.

Bununla birlikte, geçen yılki iPad mini 2, büyük kardeşi ile aynı yongaya sahipken, bu yıl yine aynı işlemciye sıkışıp kaldık - yani yine A7, hareketi izlemek için M7 yardımcı işlemci mevcut ve bir kez daha düzeltilse de . Ekrana Ark Reaktörü'nün bir resmini koymak ve bir koşu sırasında tam Iron Man ayağa kalkmak istiyorsanız, bu adımları kaydetmek için mükemmeldir.

Yeni iPad mini ile testler boyunca hiçbir zaman yavaşlama notu yoktu, ancak özellikle Mail uygulamasında bir veya iki kilitlenme oldu. Kesinlikle daha büyük iPad Air 2 kadar kaygan değil, ancak yeterince iyi.

Batarya

Burada gerçekten etkilendiğimiz şey, bir sonraki seviye çipi almamasına rağmen, iPad mini 3'ün iPad mini 2'de görüldüğü gibi aynı iyi pil performansına sahip olmasıdır. Bu, pili 90 dakikalık döngülü bir şekilde test ettiğimizde gösterildi. Full HD video, iPad Air 2% 21 oranında, ancak mini 3, 1536 x 2048'de aynı miktarda pikseli yalnızca% 18 oranında küçültmek zorunda.

Bu, iPad mini 3'ün daha büyük sürüm kadar parlak çalışmaması gerçeğiyle ilgili olabilir, ancak bu yine de iyi bir sonuç.

Bununla birlikte, genel olarak yeni mini'nin pil ömrü en azından söylemek için makul. Bütün gün bir çantaya asın ve eve dönerken Mad Men maratonu için neredeyse tüm suyunuzu hazırlayın. Apple burada pek bir şey değiştirmedi, ancak çok etkileyici bir pil ömrü sağladı.

Multimedya için 10 saatlik alıntı süresi (yani web'de gezinme veya video oynatma) oldukça doğrudur, ancak daha uzun bir oyun oturumuna veya video akışına, özellikle de 4G üzerinden şımartırsanız, en üstte gördüklerinizi beğenmeyeceksiniz. birkaç saat sonra sağ köşede ...

Kamera

Apple, iPad mini 3'teki donanım söz konusu olduğunda kamerayla hiçbir şey yapmadı - bu elbette kötü bir şey değil, çünkü bazı kullanıcıları tableti yanlarında önemli bir aile toplantısına veya bir spor etkinliğine getirmekten caydırabilir.

Hayati bir hedefi kaçırmaktan daha kötü bir şey olamaz çünkü önünüzdeki biri onu kaydetmeye çalışıyordu ... ve başarısız oluyordu, bu yüzden onlarla geri bile izleyemezsiniz. Man United, David Moyes'u getirirken bir hata yapmış olabilir, ancak iPad'leri yerden yasaklama konusunda harika bir şey yaptılar.

Yazılım tarafında daha iyi haberler var. Buradaki iyileştirmeler, artık hızlandırılmış modda kayıt yapabileceğiniz veya tableti harika panoramalar çekmek için kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Ne yazık ki, yonga setini yükseltmediğinden, yavaş hareket yeteneği burada değil (şu anda aynı A7 yongasını kullanarak iPhone 5S'ye getirilebileceği gerçeğini gözden kaçıracağız ... belki de Apple'ın gizli bir nedeni vardır. iPad mini 3'ü iPad Air 2'nin böyle bir şeyi yapabileceği özelliklerle donatmamak için).

Kamerayı kullanarak elde edilen sonuçlar, özellikle etkileyici olan düşük ışıkla iyi. İşlem sonrası düzenleme menüsünde bulunmalarına rağmen, çekim sırasında filtreleri kullanamamanız çok üzücü.

Touch ID ve Apple Pay

Bu büyük konuşma noktasıdır, çünkü daha lüks altın renginin hevesli bir hayranı değilseniz, iPad mini 3'ü satın almanın tek nedeni budur - mini 2, her yönden eşit derecede yeteneklidir.

Öyleyse, iPad mini 2'ye kıyasla, fazladan üç orta düzey Noel hediyesi'-değerinde maaş dağıtmak için ne alacaksınız? Yeni başlayanlar için daha güvenli bir tablet. Omzunuzun üzerinden bir parola görülebilmesine rağmen, hırsızlar parmak izinizi taklit edemez.

Ayrıca uygulamaların, içindeki öğeleri güvence altına almak için onu kullanmaya başlamasının yararı da var - şu anda diğerlerini uygulamanın kendisinden kilitlerken (ki bu garip görünüyor ... elbette iPad'in kilidini açtıysanız, söz konusu uygulamanın kilidini de açarsınız mı? Ancak daha fazla güvenlik asla kötü bir şey değildir).

Ve elbette en büyüğü: Apple Pay. Bir parmak dokunuşuyla kredi veya banka kartınızı bağlayıp çevrimiçi şeyler için ödeme yapabilmek.

Ancak yakın zamanda Birleşik Krallık'a gelmeyecek. Hangi bankaların ve kredi kartı şirketlerinin kaydolacağını da bilmiyoruz. ABD gibi bir şeyse, Apple, İngiltere lansmanı için finans dünyasındaki birçok büyük ismi çekecek, bu da kolaylıkla ödeme yapabileceğiniz anlamına geliyor - ancak bunun ne zaman olacağı konusunda henüz bir onay olmadan, buna satış noktası demek zor.

Karar

Apple, tablet kırmayı biliyor ve geçen yıl piyasaya sürüldüğünde iPad mini 2'yi çok sevdik. Air'in tüm gücünü daha küçük bir form faktöründe sundu ve ucuz olmasa da harikaydı.

Ancak 12 ay boyunca neredeyse aynı şekilde yeniden üretildiğini görmek aynı etkiyi yaratmıyor. Burada Touch ID dışında yeni bir teknoloji yok, bu da kendi başına ekstra £ 80'i gerçekten garanti etmiyor. Özellikle Apple Pay'in Birleşik Krallık'a ne zaman geleceğini veya hangi perakendecilerin bunu destekleyeceğini veya doğru kredi kartlarının işe yarayıp yaramayacağını bilmediğimiz için.

Apple'ın buraya attığı asıl sürpriz, iPad mini 2'yi satışta tutmak. Çok daha düşük bir fiyat noktasıyla harika yapılmış iyi bir tablet ve mini 3'ün sahip olduğu her şey bu modele yerleştirilmiş ... ve daha ucuz.

En iyi teknolojiye sahip olmak zorundaysanız ve para bir nesne değilse, mini 3, eskimiş bileşenlerine rağmen piyasadaki en iyi küçük tabletlerden biri değilse bile. Ancak bu ekstra parayı yeni bir cekete atmayı ya da sadece dışarıda süper bir gece geçirmeyi seviyorsanız, ikisi arasındaki farkı henüz uzun bir süre fark etmeyeceksiniz.

iPad mini 3 çıkış tarihi: 24 Ekim 2014

iPad mini 3 fiyatı: 16 GB, 319 £ / 64GB, 399 £ / 128GB, 479 £ (yalnızca Wi-Fi)

16 GB, 419 £ / 64GB, 499 £ / 128GB, 579 £ (Wi-Fi ve 4G)