Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • iPad mini 4 incelemesi: Apple neden bu harika tableti gizledi?

iPad mini 4 incelemesi: Apple neden bu harika tableti gizledi?

Apple iPad mini 4 fiyatları Görsel 1/10

iPad Mini 4 incelemesi


Resim 2/10

iPad Mini 4 incelemesi

Resim 3/10

iPad Mini 4 incelemesi

Resim 4/10

iPad Mini 4 incelemesi

Resim 5/10

iPad Mini 4 incelemesi


Resim 6/10

iPad Mini 4 incelemesi

Resim 7/10

iPad Mini 4 incelemesi


Resim 8/10

iPad Mini 4 incelemesi

Resim 9/10

iPad Mini 4 incelemesi


Resim 10/10

iPad Mini 4 incelemesi

Dilleri sallanan devasa bir tablet yaptığınızda ne yaparsınız? Görünüşe göre, iyi yapılmış ufacık birini dışarı çıkarıyorsun ve kimseye bundan bahsetmiyorsun.

Apple'ın iPad mini 4 ile yaptığı budur. İPad Pro şu anda tablet dünyasına olan ilginin çoğunu alıyor, ama bu utanç verici - burada bu küçük modelde gerçekten harika bir şey var.

Daha fazlasını okuyun: Apple iPad Air 2019 incelemesi: insanların% 90'ı için en iyi tablet


319 £ karşılığında gerçekten iyi bir tablet alıyorsunuz (iPad Air 2) daha küçük bir boyuta sıkıştırıldı - bu bir yaşında iken, bu daha az etkileyici olduğu anlamına gelmez. İPad serisi rakiplerinden bir eşitlik bulmakta zorlanıyor ve bu düşük maliyetle mini 4 kesinlikle birine 'büyük bir hediye' olarak düşünmeye değer.

Tasarım

Tasarım, Apple'dan bir tablet ile beklediğiniz gibi: Metal bir kasası var, kenarları kavisli, ancak elde neredeyse seramik hissi verecek şekilde yapılmış. Düğmeler - biraz küçük, söylenmesi gerekiyor - artık sadece güç ve sesle sınırlı, susturucu basmalı anahtar artık Kontrol Merkezinde ekrana yerleştirildi.

Genel tasarım, iPad Pro gibi bir şeyin antitezi. Bir elde tutacak kadar küçüktür (çok uzatılmış rakamlarla söylenmelidir) ve bir ceket cebine sığar. 2048 x 1536 ekran, çoğu içeriği güzel bir şekilde gösterecek kadar büyüktür ve Pro'nun ve hatta Air 2'nin geniş alanlarını sevmemek zor olsa da, mini 4 gerçek bir etkiye sahiptir.

Harika bir renk reprodüksiyonu var, bu da arsız resimlerinize bakmak ve garip filmi izlemek güzel görünüyor. Kontrast oranı harika ve ekran çok düşük yansıtma oranına sahip, bu nedenle trendeki bazı karanlık sahneleri kontrol etmek bile (bir film fikri) keyifli bir deneyim.

Özellikleri

Şu anda bir dizi Apple tableti gibi, kaputun altında gerçek bir yeniliğe işaret etmek zor, ancak mini 4 parlaklığını sadece iyi paketlenerek elde ediyor. 298,8 g ağırlık, yalnızca büyük boyutlu bir iPhone tuttuğunuzu hissettiğiniz anlamına gelir, ancak ekranın daha büyük 4: 3 oranı, bir yerde daha fazla içerik görebileceğiniz anlamına gelir.

Belki de daha etkileyici olan şey, mini 4'ün A8 yongasını kullanıyor olmasıdır - iPad Air 2 için yaratılan güçlü A8X bile değil. Aslında bir iPhone 6 kadar hırıltılı ama işleri hızlandırmaya yardımcı olacak daha fazla RAM var. bir miktar.

İPad serisi, tasarımıyla değil, onu satan App Store'dur ve Apple, mini 4'ü kitaplıktaki hemen hemen her başlığı işleyebilecek kadar akıllıca doldurmuştur.

Bu, yüksek güçlü oyunların ve daha büyük dosyaların ekranda çalıştığı anlamına gelir, ancak Photoshop gibi bir şey indirmek, daha küçük ekran göz önüne alındığında biraz gereksizdir.

Verim

Tam da beklediğiniz gibi çalıştığı için iPad mini 4'ün performansını bozmak zor. Tüm bu ekstra pikselleri ateşlemenin biraz daha kolay olduğu anlamına geldiğinden, ekstra RAM desteği memnuniyetle karşılanır, ancak genel olarak gerçekten endişelenecek bir şey yoktur.

Pil ömrü iPad Air 2 ile aynıdır - bu, merkezinde daha eski bir CPU kullanması nedeniyle şaşırtıcıdır. Zaten bir yaşında olan bir yonga seti kullandığı için muhtemelen mini 4'ün en büyük sorunu budur.

Şu anda bir sorun değil, ancak birkaç yıl içinde iOS 11'i tam olarak işleyemediğinde bu bir sorun olacak. Belki fiyat için yükseltme yapmaktan çekinmeyeceksiniz (Apple'ın mini seriye devam ettiğini varsayarak), ancak en azından 'yeni' iPad mini'de tablet dostu yongaya sahip olmamamız ilginç.

10 saatlik pil ömrü doğru görünüyor - bu şeye bir Kalem veya klavye şeklindeki aksesuarlar eklemiyorsunuz, bu nedenle güç yönetimi konusunda daha naziksiniz.

Kamera - tamam, sorun değil. Kesinlikle tablet için yeterince iyi olan 8MP iSight sensörü. Hiper güçlü iPad Pro'da olduğu gibi burada aynı yeteneklerin (panorama, 720p'de 120 fps'ye ağır çekim video) dahil edilmesi ilginçtir, ancak belki de Apple, insanları tabletleri özel kameralar olarak kullanmaya teşvik etmenin KÖTÜ BİR ŞEY olduğunu fark ediyor.

Kullanılabilirlik

iOS 9, tabletin basitliği açısından çok iyi bir işletim sistemidir - bazıları bunun yalnızca daha büyük bir telefon işletim sistemi olduğunu söylüyor (evet, öyle), ancak bu, iPad serisinin sadece daha hedefli olmasına izin verdiği noktayı kaçırıyor. ve onları istediğinizde ve bir PC veya Mac'teki masaüstü deneyimini taklit etmediğinizde.

Bölünmüş ekran modunun neden buraya eklendiğini tam olarak anlamıyoruz - iPad mini, onu gerçekten doğru şekilde kullanmak için çok küçük. Aynı anda hem internette gezinmek hem de Twitter'ı kullanmak abartılı gibi görünüyor - ama hey, isterseniz orada.

Pingtwitter Kararı

İPad Air 2 şimdiye kadar yapılmış en iyi tabletlerden biridir ve keşke iPad mini 3'ün büyük hayal kırıklığı yerine bunun aynı zamanda piyasaya sürülmesini dileriz. A9 çipinin gücü burada, olduğu gibi merak uyandırıyor. aynı özelliklere sahip olmak şaşırtıcı ama daha küçük bir cihaza sıkıştırıldı.

Ama bu durumda henüz bir etkisi yok gibi görünüyor. Birkaç yıl sonra, uygulamalar güçlenmeye başladığında yavaşlamaya başlayabileceğinden endişeleniyoruz.

Eskisinden daha ince ve tutması çok daha hoş olan tasarım, gerçekten taşınabilir bir tablete sahip olmak için harikadır ve 2048 x 1536 ile aynı ekran çözünürlüğüne sahip olmak, daha kompakt boyutlar göz önüne alındığında etkileyicidir.

Ekran kalitesi de memnuniyetle karşılanıyor - bunu neredeyse doğrudan ışıkta tamamen kullanabilmek taşınabilirliğe yeniden katkıda bulunuyor.

Apple, özellikleri düşürmek için her zamanki hilesini yaptı - eski çip can sıkıcı - ve bir yıl önce mini 3 olarak iPad mini 4'ü piyasaya sürmeliydi. Ancak bu, kullanımının harika olmasını engellemez. fiyat, iPad dünyasına güzel bir giriş noktası.