Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • iPad mini yeniden tasarımının Mini-LED ekrana sahip olduğu bildirildi, ancak nefesimi tutmayacağım

iPad mini yeniden tasarımının Mini-LED ekrana sahip olduğu bildirildi, ancak nefesimi tutmayacağım

Sonunda bu yıl iPad mini'de bir güncelleme bekleyebileceğimiz gibi görünmeye başlıyor ve ardındanişlemcisi ve bağlantısı hakkında son rapor, ekranın tıpkı en son 12.9 inç iPad Pro gibi yeni nesil bir Mini LED kullanacağını söyleyen yeni bir rapor var.


Haber, birDigiTimes raporu(aracılığıylaMacSöylentiler), 'Radiant Optoelectronics, yaklaşmakta olan mini LED arkadan aydınlatmalı MacBook Pro ve iPad mini için arkadan aydınlatma ünitelerinin sevkiyatını üçüncü çeyreğin sonlarında başlatacak.'

Bu olursa, harika olur! Mini-LED, önceki LCD teknolojilerine göre büyük, büyük bir yükseltmedir.iPad Pro 12.9 (2021) incelemesifışkırır. Belirtildiği gibi, arka ışıkta çok daha küçük LED'ler kullanır; bu, daha fazlasını oraya sığdırabileceğiniz anlamına gelir; bu, hem ekranı daha parlak hale getirmenize hem de arka ışıktaki farklı bölgelerin yerel karartmasını daha hassas bir şekilde kontrol etmenize olanak tanır. çok daha iyi kontrast.

Bu, iPad Pro'daki ekranın HDR içeriği için herhangi bir telefon veya tablet OLED ekranından daha parlak olmasını sağlarken aynı zamanda videolardan arayüzlerdeki simgelere kadar ekrandaki her şeyi yükselten gerçek siyah tonlara çok daha yakın olmasını sağlar.

Ancak… iPad mini'nin Mini-LED'e sahip bir sonraki tablet olması gerçekten mantıklı değil. iPad mini kısa süre önce en yeni iPad Air'den biraz daha ucuz olduğu bir yer tuttu veiPad Havası (2020)Mini-LED'i yok, bu nedenle iPad mini'nin daha ucuz olmasına rağmen daha iyi bir ekrana sahip olması çok garip olurdu. Özellikle bu mümkün olduğu içinyapamadıdaha ucuz olabilir, çünkü Mini-LED ekranların üretimi pahalıdır.


Ve iPad Pro 11-inç'in henüz bir Mini-LED ekranı bile olmadığını unutmayın – Apple'ın yeni iPad mini'ye daha küçük iPad Pro modelinden daha iyi bir ekran verdiğini gerçekten hayal edebiliyor musunuz?

HDR ekranlı ve A15 çipli mini bir Apple tablet fikrini bulsam bile, her şey benim için koku testini geçmiyor.çokseyahat ederken film izlemek için arzu edilir.