Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • iPad Pro 10.5 incelemesi: Piyasadaki en iyi tablet biraz daha büyük ve çok daha iyi hale geldi

iPad Pro 10.5 incelemesi: Piyasadaki en iyi tablet biraz daha büyük ve çok daha iyi hale geldi

Apple iPad Pro 10.5 (2017), 566 Amazon müşteri yorumu Amazon UK

Apple, üç temel alanda işleri iyileştirdi.9.7 inç iPad Probu, çalışılacak alan miktarı, ekran kalitesi ve performansın yerini alır.


2224 x 1668 daha yüksek çözünürlüğe sahip 10,5 inç ekrana geçiş, aynı keskin piksel yoğunluğunu (ve yeni tasarım sayesinde kasada neredeyse hiç ekstra boyut) korurken, yaklaşık% 20 daha fazla alan ekler.

Daha fazlasını okuyun: Apple iPad Air 2019 incelemesi: insanların% 90'ı için en iyi tablet

Ekrandaki öğeler genellikle 9,7 inç modelle aynı boyutta kalır, ancak oynamak için daha fazla alanınız vardır ve ekran klavyesi (ve takılabilir Akıllı Klavye) gibi bonusların neredeyse dolu olmasına izin verir. -size, yazma hızı için yardımcı olur.

Boyut farkı genel olarak belirsizdir, ancak Bölünmüş Görünümde çok çalışırsanız anında belirgindir. Daha önce, daha küçük olan Pro'da biraz sıkışıktı - kullanılabilir, ancak yardım edebilirseniz Split View'da uzun süre kalmamaya meyilliydiniz. Şimdi, ekranın sağ çeyreğine kalıcı olarak kilitlenmiş e-posta uygulamamızla her türlü işi mutlu bir şekilde yapabileceğimizi gördük.


O küçük alan onu eşiğin üzerinden tuhaf bir durumdan tamamen rahat bir duruma düşürdü.

Açıkçası, daha büyük12.9 inç iPad ProSplit View çalışması için daha da rahattır ve aynı anda dört uygulama seçeneğini kullanmayı düşünüyorsanız en iyi platform olacaktır.iOS 11etkinleştirecek (aşağıya bakın), ancak bu ekran artık alan ve taşınabilirlik arasında gerçekten güçlü bir denge oluşturuyor. İster tercih edin ister büyük profesyonel tercihinize ve onu ne tür bir iş için kullanacağınıza bağlıdır - aksi takdirde özdeştirler.


Ancak ekrandaki tek değişiklik boyut değil. Seçim çerçevesi özelliği, Apple’ın önceki tüm ekranlarına kıyasla ekranın saniyede gösterdiği kare sayısını ikiye katlayan 120 Hz desteğidir. Animasyonların süper pürüzsüz görünmesini ve kayan metnin daha okunabilir olmasını sağlar, bu çok hoş, ancak sonuçta büyük ölçüde kabarıktır (buna alıştığınızda diğer tüm ekranların biraz eski moda görünmesine neden olur).


Ama aynı zamanda herhangi bir etkileşimin sonucunu iki kat daha hızlı gösterdiği için ekranı iki kat daha duyarlı hale getirir. Bu, Apple Pencil için çok büyük, çünkü uygulamalar artık çizdiğiniz şeyi bir saniyenin fark edilir bir kısmı yerine tam olarak çizdiğiniz gibi gösterebiliyor.

Ancak ProMotion ekranlarının amacı, her zaman 120 Hz'de çalışmamalarıdır. Saniyede 30 kare hızında bir film izliyorsanız, ekran yalnızca bu hızda çalışarak güç tasarrufu sağlar. Bir kitap okuyorsanız, ekrandaki görüntü nadiren değiştiği için kare hızını düşük tutar. Çizime başlarsanız, size en iyi geri bildirimi vermek için kare hızını anında yükseltir. Tabii ki, bunların hepsi aslında farkedilemez, ancak Uzmanların mükemmel pil ömrü var, bu yüzden işini yapıyor gibi görünüyor.

Bu incelemeyi yazmak için birkaç saat harcadık, ardından web'e göz atarak ve fotoğrafları görüntüleyip düzenleyerek bir saat daha geçirdik.


Ardından bir gece beklemeye bıraktı. Sabah hala% 80 pilimiz kalmıştı. Farklı görevler daha fazla pil tüketir, ancak hafif iş kullanımında 12 saat (veya daha fazla) bu makine veya büyük ekran kardeşi için sorun değildir.

Ekranda da bir gelişme daha var: parlaklık artırıldı. Geniş renk gamı ​​ile birleştiğinde, fotoğrafların şaşırtıcı derecede canlı görünmesini sağlar ve parlak ışıkta görüntülemeye yardımcı olur (gelişmiş bir yansıma önleyici kaplamayla birlikte). Ve hatta HDR videoyu gösterecek kadar iyi, ancak bunun için destek gelmeyecekiOS 11, bu yüzden bunu gelecek için potansiyel olarak işaretleyin.

Bu gelmeden önce bile, bunlar kesinlikle Apple'ın şimdiye kadar yaptığı en iyi ekranlar ve onlarla sadece birkaç dakika sonra diğer her şeyi sıkıcı gösteriyor. (The12.9 inç iPad Proayrıca renk sıcaklığını ortam ışığına uyacak şekilde değiştiren parlak True Tone özelliğini de kazandı - daha küçük Pro'da zaten buna sahipti.)

iPad Pro 10.5 performansı

Ekran, yeni iPad Pro'da herkesin yararlandığı büyük değişikliktir, ancak daha az belirgin olan başka bir büyük artış daha var: saf, ham bilgi işlem gücü.

Yeni A10X çipinin geçen yılki teknolojiye dayandığı, Apple'ın rakiplerinden ne kadar ileride olduğunun bir kanıtı, çünkü buradaki işlemci zar zor kafeslenmiş bir canavar. Yeni, daha güçlü bir grafik birimi ile 4GB RAM (bu 10.5 inçlik modelde bir gelişme, ancak 12.9 inç için aynı) ile üçlü çekirdekli bir yonga (A9X'teki çift çekirdekten daha fazla) eşleştirmek.

Uygulamalar ve öğeler arasında yalnızca geçiş yaptığınızda, bunun çok hızlı olduğunu fark edeceksiniz, ancak diğer iPad'ler yavaşlama eğiliminde değil. Yoğun testlerde gücünü görüyorsunuz: Geekbench 4'te, işlem gücü için öncülünden% 81 daha yüksek ... ve en son nesilden% 42 daha yüksek12 inç MacBook. Aslında, puanı en çok13 inç MacBook Promodeller.

Seleflerine karşı gerçek dünya testlerinde, daha az çarpıcı sonuçlar görüyorsunuz, ancak yine de büyük. İşlemciyi test etmek için, 1.2GB dosya klasörünü sıkıştırmak için WinZip kullandık ve yeni Pro, görevi 25.16 saniyede gerçekleştirdi; bu, 39.93 saniyeden% 30 daha hızlıdır.9,7 inç Pro.

Mesele şu ki, iOS'taki uygulamalar oldukça farklı çalışma eğilimindedir.Mac os işletim sistemi, yaratıcı olanlar bile genellikle grafik çipini kullanarak görevleri hızlandırarak saf işlem gücünü o kadar da önemli hale getirmiyor - GPU hesaplama gücü de kıyaslamalarda yaklaşık% 80 daha yüksek.

Tüm bunlar, giderek daha güçlü uygulamalar ortaya çıktıkça bu makineyi büyük ölçüde geleceğe hazır hale getiriyor. Temelde iPad'de tam yağlı Photoshop olan Affinity Photo'u alın. Eski Pro'da harika çalışıyor, ancak belirli fırçaları uyguladıktan sonra biraz duraklıyor. Yeni Pro'da böyle bir şey yok - daha fazla masaüstü düzeyinde uygulama için dönümlük boşluk payı var.

Profesyoneller için 512 GB'a kadar depolama seçeneği (yüksek bir fiyat için) ve Lightning bağlantısı üzerinden USB 3 desteği (önceden yalnızca 12,9 inç modelle sınırlıydı) gibi diğer alanlarda da iyileştirmeler var.

Kamera bile neredeyse sınıfının en iyisidir veiPhone 7sensörü sayesinde gerçekten parlak, net görüntüler ve harika 4K videolar elde edersiniz.

Hoparlörler de hala harika ve Smart Connector değiştirilmediyse de, Smart Keyboard gibi aksesuarlar için kullanışlıdır; bu, bunu bir dizüstü bilgisayar yerine kullanmak istiyorsanız, tartışmasız çok önemlidir, ancak yine de gözünüzü sulandırır. pahalı - üçüncü tarafların Apple'ı bu oyunda arka plan aydınlatması olan bir seçenekle yenip yenemeyeceğini görmek için beklerdik, örneğin, bekleyebilirseniz.

Pingtwitter Kararı

Öyleyse bu iPad'i almalısın? Kesinlikle - taşınabilir bir iş makinesi arıyorsanız.

Yalnızca bir eğlence tableti için HDR desteği harika, ancak fazlasıyla abartılıyor - beşinci nesil 9,7 inç iPad neredeyse yarı fiyatına ve profesyonel olmayanlar için harika.

Ancak muhteşem ekranı, gücü ve inanılmaz çizim becerisiyle, bu gerçekten birçok insan için bir dizüstü bilgisayar yerine geçebilir. Aslında, yıllardır en sevdiğimiz taşınabilir bilgisayar olabilir.

Bunu beğendin mi?Kontrol eten iyi iPad Pro fırsatları