Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • iPad Pro 9.7 incelemesi: tek kelimeyle harika bir tablet

iPad Pro 9.7 incelemesi: tek kelimeyle harika bir tablet

Apple iPad Pro 12.9 fırsatları

Apple'ın süper tableti küçüldü - eskisiyle aynı oranlaraiPad Air 2. Öyleyse neden Apple kendi pazar liderine karşı çıkmaya karar verdi - 'başyapıt' olarak tanımladığımız bir tablet.


Bunun birkaç nedeni var. TepkiiPad ProCihazın gücünü ve önceki iPad'lere göre yüzde 25 daha fazla renk doygunluğuna sahip süper yüksek çözünürlüklü ekranı seven kişilerle mükemmeldi. Ancak harika bir ekran, birçokları için çok büyük.

Bu tablet, açıklayacağımız gibi bir iPad Air 3'ten çok ikinci iPad Pro'dur. Ancak iPad Pro serisi, Apple'a standart iPad'in üzerine oturacak bir üst düzey tablet üretmenin başka bir yolunu da sağlıyor. Tablet satışları bir bütün olarak pek başarılı değil, bu nedenle Apple'ın piyasadan çıkarabileceği herhangi bir kilometre bunun için kullanışlı olacak.

9,7 inç iPad Pro'nun Wi-Fi modelleri 32 GB sürüm için 499 £ (599 ABD $ / 899 ABD Doları), 128 GB sürüm için 619 £ (749 ABD $ / 1.149 ABD $) ve 739 £ (899 ABD $ / 1.399 ABD Doları) ) 256GB sürümü için. Hücresel bağlantı da istiyorsanız, tüm bu fiyatların üzerine 100 £ (130 ABD Doları / 200 AU $) eklemeniz gerekir. Wi-Fi ve hücresel tablet için 32 GB seçeneği, 12.9 inç iPad Pro ile mevcut değil, ancak 9.7 inç sürümüyle mevcut. Açıkçası Apple, tam boyutlu bir iPad Pro satın almak için yeterli paranız varsa, daha fazla depolama alanı isteyeceğinizi düşünüyor.


Görünüşüne gelince, burada kesin bir iPad Pro estetiği var, ancak daha küçük model, büyük kardeşinden yaklaşık yüzde 40 daha hafif.


9,7 inçlik model, 12,9 inçlik sürümün 2732 x 2048 piksel ekranı yerine 2048 x 1536 piksel çözünürlük alır, ancak inç başına piksel oranı her ikisinde de aynıdır.

Daha yeni, daha küçük iPad Pro, True Tone ekranı biçiminde yeni bir özellik kazanıyor: Apple, bunun doğal ışık altında kağıt görünümünü taklit etmek için tasarlandığını söylüyor.


Ortamdaki ışık seviyesini algılamak ve ekranı buna göre ayarlamak için ortam ışığı sensörlerini kullanır - bunların tümü iOS 9.3 ile gelen yeni Night Shift modunda ayrı ayrı çalışır. Ayrıca Apple tarafından iOS 9'da sunulan Split View ve Slide Over hileleri, yeni 9.7 inç iPad Pro'da hem mevcut hem de doğrudur ve her zamanki gibi Touch ID ve Apple Pay desteği vardır.

Gece Vardiyası (ekranın gece geç saatlerde yaydığı mavi ışık miktarını ayarlayan), iOS 9.3 ile ortaya çıkan en önemli yeni özelliktir, ancak tek gelişme bu değildir - Notlar artık bir parola veya Dokunmatik Kimlik ile korunabilir ve öğrencilerin iPad'leri kolayca paylaşabilmeleri için temel çoklu kullanıcı desteği eklendi.

Bu, Pro düzeyinde bir tablet olduğundan, muhtemelen beklediğiniz gibi Apple Pencil stylus'u destekliyor - oradaki tüm yaratıcı sanatçı türleri için bir bonus.


Yazı tahtası ayrıca, ilk iPad Pro ile başlatılan klipsli akıllı klavyeler (ve kapaklar) için destekle birlikte gelir: Apple, Windows kullanıcılarının eski dizüstü bilgisayarlarını ve masaüstlerini terk etmelerini sağlamak istediğini gizlemiyor ve klavyeli bir iPad Pro edinin ... ve şimdi bu potansiyel alıcıların seçim yapabilecekleri bir boyut daha var.

Kameraya, 12.9 inç iPad Pro'ya göre büyük bir yükseltme yapıldı ve daha yeni model, iPhone 6S ve iPhone 6S ve iPhone'daki kadar iyi olan 12 megapiksel kamera kullanıyor.iPhone 6S Plus- tabletinizle fotoğraf çekmenin sosyal bir hata olduğu düşünülüyorsa, kimse Apple'a söylemedi.

12,9 inç iPad Pro ile elde edemeyeceğiniz bir şey olan Canlı Fotoğraflar desteklenir, ancak bu iPad'lerin hiçbirinde 3D Touch özelliği yoktur. 3D Touch, yazılım konusunda belki de en büyük eksikliktir, ancak söylediğimiz gibi bu, şimdilik iPad serisinin tamamını etkiliyor.

Bir iPad'de 4K video çekmek istiyorsanız, yeni 9.7 inç iPad Pro bunu da halledebilir.

Pingtwitter kararı

Pek çok insan için 9.7 inçlik model en çekici iPad Pro olacak ve Apple'ın neden onunla çıktığını görmek daha kolay - tablet geçen yılki iPad Pro'dan daha küçük, daha taşınabilir ve daha ucuz. onu daha kaliteli bir ürün yapan en iyi özelliklerin tümünü korurken (ve bazı durumlarda iyileştirirken).