Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • iPad Pro ve iPad Air: Apple'ın premium tabletlerinin savaşı

iPad Pro ve iPad Air: Apple'ın premium tabletlerinin savaşı

iPad Pro(11 inç ve 12,9 inç modeller) veiPad Air(10,5 inç) - özelliklerle dolu iki harika Apple tableti, peki aralarını nasıl seçersiniz? İhtiyaçlarınız ve bütçeniz için hangisi doğru? Burada doğru seçimi yapmanıza yardımcı olmaya çalışacağız.


Bu üç tabletin tasarımından (iki iPad Uzmanı ve bir iPad Air) gemide aldığınız yazılım özelliklerine kadar, aralarındaki farklılıkları ve benzerlikleri ortaya koyacağız ve hangisinin en üst sırada çıkacağına karar vereceğiz. her şey dikkate alınır.

iPad Pro vs iPad Air: Tasarım

iPad Pro ve iPad Air

iPad Pro

Ana ekran düğmesi ve Dokunmatik Kimlik, ince, minimal çerçeve yaklaşımı ve Face ID oturum açma lehine terk edildiğinden, en yeni iPad Uzmanları beraberinde iPad şablonunun çarpıcı bir yeniden tasarımını getirdi. İPad Air hiçbir şekilde kötü görünümlü bir tablet değildir, ancak iPad Uzmanları daha modern görünme avantajına sahiptir.


İPad Profesyonelleri ile daha fazla ekrandan vücuda alan elde edersiniz, bu da 11 inç iPad Pro'nun aslında 10,5 inç iPad Air'den daha kısa olduğu anlamına gelir (aynı zamanda biraz daha geniştir). İPad Air'in kazandığı yer ağırlıktır - yalnızca 456 gram (1 pound) ağırlığındaki en hafif tablettir.

Renkler sizin için önemliyse, bu iPad modellerinin üçü de gümüş ve gri renklerde mevcuttur, ancak yalnızca iPad Air de pembe altın kaplama ile sunulur - özellikle sevdiğiniz bir tablet görünümü buysa, bu bir neden daha ucuz modeli satın almak için. Genel olarak, iPad Profesyonellerinin minimal tasarım yaklaşımının daha çekici olduğunu söyleyebiliriz.


Bugünün en iyi Apple iPad Pro 12.9-inç 2018, Apple iPad Pro 11 '(2018), Apple iPad Pro 12.9-inç 2018 ve fiyatları APPLE 12.9' iPad Pro (2018) -... Apple iPad Pro 12.9-inç 2018 Currys PC World £ 1,119 İnceleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat APPLE 11 'iPad Pro Cellular ... Apple iPad Pro 11' (2018) Currys PC World £ 749 £ 699 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

iPad Pro vs iPad Air: Özellikler

iPad Pro ve iPad Air

iPad Air


Ham güç açısından bu iPad modelleri çok benzer - performans bahislerinde iPad Pro ve iPad Air söz konusu olduğunda aralarında seçim yapacak pek bir şey yok, ancak Pro tabletlerin içindeki A12X Bionic çip A12'den biraz daha hızlı. Havanın içindeki biyonik çip.

İPad Profesyonelleri ayrıca depolama açısından daha fazlasını sunar, ancak hangi tableti seçerseniz seçin çeşitli yapılandırma seçenekleri mevcuttur. 64GB, 256GB, 512GB veya 1TB depolama alanına sahip bir iPad Pro tableti alabilirsiniz; iPad Air ile seçenekler 64GB veya 256GB'dir. Apple resmi olarak RAM özelliklerini belirtmiyor, ancak iPad Air'in içinde 3 GB RAM bulunduğuna inanılıyor, iPad Pro'larda ise yapılandırmaya bağlı olarak 4 GB veya 6 GB var.

Kameralara gelince, yine iPad Profesyonelleri, iPad Air'de 8 MP arka kamera ve 7 MP ön kamera ile karşılaştırıldığında 12 MP arka kamera ve 7 MP ön kamera ile öne çıkıyor. Hiç şüphe yok ki iPad Uzmanları daha iyi özelliklere sahip tabletler, ancak iPad Air de sarkmıyor ve verdiğiniz her görevi çok iyi halledecek.

iPad Pro vs iPad Air: özellikler

iPad Pro ve iPad Air


iPad Pro

Gerekirse her iki tablet modeli de hücresel bağlantı özelliğine sahip olduğundan, neye ihtiyacınız olduğuna ve ne kadar harcamanız gerektiğine bağlı olarak yalnızca Wi-Fi ve Wi-Fi + hücresel modeller arasında seçim yapabilirsiniz.

Ekran açısından, farklı boyutların yanı sıra, iPad Profesyonelleri ProMotion'ı da sunuyor: Ekstra duyarlılığa ihtiyaç duyan uygulamalar ve oyunlar için 120 Hz'ye kadar değişken yenileme hızı. Ayrıca iPad Air'in bir Lightning bağlantı noktası ve 3,5 mm kulaklık jakı sunduğunu, iPad Profesyonellerinde ise yalnızca bir USB-C bağlantı noktası bulunduğunu belirtmek gerekir. Ek olarak, iPad Profesyonelleri 2. nesil Apple Pencil'ı desteklerken, iPad Air Apple'ın kaleminin 1. nesil modeliyle çalışıyor.

Bu iki tablet modelini ayıramadığımız bir alan yazılımdadır: her ikisi de en soniOS 12şu anda yazılım, Screen Time, Animoji ve diğer her şeyle birlikte ve her ikisi de,iOS 13yazılım, bu yıl daha sonra geldiğinde.

Bugünün en iyi Apple iPad Air (2019) ve indirimleri Apple iPad Air 3 (2019) 64GB ... Amazon Prime 450 £ 10.5 'iPad Air Cellular ... Currys PC World 579 £ Daha Fazla Teklif Göster Her 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz en iyi fiyatlar için gün

iPad Pro vs iPad Air: Karar

iPad Pro ve iPad Air

iPad Air

Şimdiye kadar ele aldığımız her şeye dayanarak, iPad Profesyonelleri kesinlikle daha iyi tabletler; daha iyi tasarlanmış, daha hızlı özellikler, en yeni Apple Pencil için destek vb. Ama onlar daha iyi değer mi? İPad Air ile 11 inç iPad Pro'nun başlangıç ​​fiyatı arasında 290 sterlinlik önemli bir fark var ve 12.9 inç iPad Pro bunun üzerine bir 200 sterlin daha var.

Bu çok para, özellikle de bu tabletlerin hepsinin iOS 12 çalıştırdığını ve hepsinin aşağı yukarı aynı özelliklere sahip olduğunu düşündüğünüzde. Soru, ihtiyacınız yoksa neden fazladan harcayacağınızdır - örneğin üst uç iPad Pro'nun veya biraz daha iyi kameraların ekstra ekran alanını isteyebilirsiniz, ancak bu kolay bir arama değildir.

Potansiyel tablet alıcıları için iyi haber, Apple'ın artık bize seçenek sunması. Daha eski stili ve biraz daha yavaş işlemcisi ile daha ucuz iPad Air'de tasarruf edebilir ya da modern görünümlü, süper hızlı iPad Uzmanlarına para yatırabilirsiniz. Hangi modeli seçerseniz seçin, hayal kırıklığına uğramamalısınız.