Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • iPad Pro ve MacBook Air 2018 sürümü: Sizin için en uygun yeni Apple cihazı hangisi?

iPad Pro ve MacBook Air 2018 sürümü: Sizin için en uygun yeni Apple cihazı hangisi?

Yeni Apple donanımı hayranları için 2018, oldukça uzun bir yıl oldu ve diğer tüm lansmanların yanı sıra, yeni birMacbook Airve birkaç yeniiPad Artılarıaçıklandı. Hangisi soruyu akla getiriyor: Bu parlak, şık yeni cihazlardan hangisi sizin için en iyi satın alma işlemidir?


Pekala, karar vermenize yardımcı olmak üzereyiz - 2018 MacBook Air'i 2018 iPad Profesyonelleri ile eşleştireceğiz.tüm farklılıklarbilmeniz ve bilinçli bir karara varmanıza yardımcı olmanız gerekir. Bu kadar para harcadığınızda, tüm gerçeklere sahip olmak istersiniz.

  • Bir Apple iPhone XR satın almanız için 5 neden topladık
  • iPad Pro - MacBook Pro karşılaştırması sonucu sizi şaşırtabilir

iPad Pro ve MacBook Air 2018 sürümü: tasarım

iPad Pro

iPad Pro

İPad Profesyonelleri bu yıl oldukça çarpıcı bir şekilde yeniden tasarlandı: ana sayfa düğmesi kayboluyor, çerçeveler küçülüyor ve yivli kenarları ortadan kaldıran daha düz, daha tek tip bir tasarım var. Seçmeniz gereken iki ekran boyutu 11 inç ve 12.9 inçtir ve tabletler sadece 5,9 mm (0,23 inç) kalınlığındadır - elbette bir Smart Keyboard Folio eklerseniz bu artar.


Yeni MacBook Air'e gelince, tasarım hepimizin bildiği ve sevdiği MacBook Air'den büyük ölçüde değişmedi. En büyük yükseltme, şimdi toplam dört milyon piksellik Retina çözünürlükte 13,3 inç ekran. Diğer MacBook modellerinde bulunan yeni klavye ve büyük izleme paneli şimdi burada ve kapatıldığında dizüstü bilgisayar 15,6 mm (0,61 inç) kalınlığında.

Birini diğeriyle karşılaştırmaya gelince, en büyük husus birinin bir tablet (isteğe bağlı geçmeli klavye ile) ve birinin bir dizüstü bilgisayar olmasıdır. Dokunmatik ekran desteğine ve bir tablet moduna ihtiyacınız varsa, daha fazla taşınabilirlik için iPad Pro'yu seçin; her şeyden önce, aslında uzun süre yazabileceğiniz bir şeye ihtiyacınız varsa, MacBook Air daha iyi olabilir.

Bugünün en iyi Apple iPad Pro 12.9 inç 2018 fırsatları APPLE 12.9 'iPad Pro (2018) -... Currys PC World 1,119 £ Amazon UK'yi Görüntüle Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Et En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

iPad Pro vs MacBook Air 2018 sürümü: özellikler

Macbook Air


Macbook Air

İPad Pro'ların içindeki A12X Bionic çip (4GB veya 6GB RAM ile birlikte) müthiş performansa eşittir - bu çok hızlı bir tablettir ve gerçekten de birçok dizüstü bilgisayara (MacBook Air dahil) paralarının karşılığını verir. İPad Profesyonelleri, tam dizüstü bilgisayarlardan daha hafif bir işletim sistemi kullanıyor, ancak yine de bunlar 2018'de satın alabileceğiniz en güçlü cihazlardan ikisi. Depolama açısından 64GB, 256GB veya 512GB yerleşik depolama arasından seçim yapabilirsiniz. .

MacBook Air'e gelince, saygın bir 8. nesil Intel Core i5 işlemciniz, 16 GB'a kadar RAM ve 1,5 TB'a kadar depolama alanınız (iPad Pro'larda sınırın üç katı) var. Bu, dizüstü bilgisayara atmak istediğiniz hemen hemen her şeyi halletmek için yeterli olmalıdır, ancak yoğun video düzenleme ve diğer zorlu görevler yavaşlamaya neden olacaktır.

Bu iki parça Apple kitiyle elmaları gerçekten karşılaştırmıyoruz çünkü aynı tipte bir cihaz değiller, ancak iPad Pro sadece performans seviyeleri giderken sınırda kalıyor. Daha fazla depolamaya ve mobil uygulamalardan ziyade masaüstüne erişime ihtiyacınız varsa, MacBook Air daha iyi bir seçenek gibi görünmeye başlar - oldukça hızlı olmasa bile.


iPad Pro vs MacBook Air 2018 sürümü: özellikler

iPad Pro

iPad Pro

Gerçek farklılıkların ortaya çıktığı yer burasıdır: iPad Pro, fark etmiş olabileceğiniz gibi bir tablettir. Bu, iOS'u ve Safari'nin mobil sürümünü (ve diğer web tarayıcılarını) çalıştırdığı anlamına gelir; bu nedenle, MacBook Air'e yükleyebileceğiniz masaüstü sürümleri yerine mobil uygulamalara ve oyunlara güveniyorsunuz.

Sadece bir örnek vermek gerekirse - Microsoft Word hem iOS hem de macOS için mevcuttur, ancak masaüstü sürümünün kullanımı çok daha kolaydır ve çok daha yeteneklidir. Öte yandan, iPad Pro, o büyük klavye araya girmeden sadece rahatlamak ve Netflix'i izlemek için daha iyi bir bahis olabilir. Gerçekten, cihazı aldığınız zaman ne için kullanacağınıza bağlı.

İPad Pro, yeni Apple Pencil ile çalışır, bu nedenle daha yaratıcı türler için belki daha iyidir, oysa MacBook Air size daha iyi genişletilebilirlik avantajı sağlar - harici disk sürücüleri ve benzerlerini bağlama. Son olarak, her iki cihazda da video görüşmeleri için öne bakan bir kamera var, ancak yalnızca iPad Pro'nun da arkaya bakan bir kamerası var.

Bugünün en iyi Apple MacBook Air (2018) fırsatları 154 Amazon müşteri yorumu Retina ile MacBook Air ... very.co.uk 1.399 £ Apple MacBook Air 13.3 'ile görüntüle ... Currys PC World 1.399 £ APPLE MacBook Air 13.3' ile görüntüleyin. .. Currys PC World £ 1.399 Amazon UK'yi Görüntüle Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Et En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

iPad Pro vs MacBook Air 2018 sürümü: Karar

Macbook Air

Macbook Air

Bu yeni Apple cihazlarının her ikisi de şık ve güçlüdür, ancak oldukça farklı işler için uygundurlar: Tüm bilgisayar işlemlerinizi bir iPad Pro'da yapıp yapamayacağınıza veya MacBook Air gibi tam bir dizüstü bilgisayara ihtiyacınız olup olmadığına karar verirseniz, o zaman gerçekten hangi uygulamaları kullanmak istediğinizi ve web'de ne yapabilmek istediğinizi düşünmeniz gerekir.

Elbette fiyat da bir faktördür - ancak iPad Pro'yu bir dizüstü bilgisayar yerine kullanmak istiyorsanız, Smart Keyboard Folio için ekstra 179 £ / 179 $ 'ı unutmayın, bu da fiyatları her yerde aşağı yukarı seviyeye çıkarır (kontrol edin en son fırsatlar için bu sayfadaki widget'lar). Tüm kırpıntılara sahip büyük iPad Pro'ya gidin ve üst düzey MacBook Air için ödeyeceğinizden çok daha fazlasını ödeyebilirsiniz.

Bu cihazların her ikisini de çok seviyoruz ama farklı amaçlar için oluşturulmuşlar. Sizi iPad Pro'dan alıkoyabilecek şey, tablet rotasından aşağıya iniyorsanız, 319 £ / 329 $ 'ın, iPad Uzmanlarının yaptığı gibi hemen hemen aynı şeyleri, fiyatın bir kısmına yapmasıdır - gerçekten sadece Kullanmayabileceğinizden daha fazla güç ve daha şık bir tasarım için ödeme yaparsınız. Apple'ın 2018 tabletlerinin tam bir karşılaştırması için göz atınrehberimiz burada.

  • Bunlar, şu anda alabileceğiniz en iyi Apple donanım fırsatlarıdır