Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • iPad Pro vs Surface Pro: Süper güçlü tablet pazarında Apple, Microsoft'a karşı

iPad Pro vs Surface Pro: Süper güçlü tablet pazarında Apple, Microsoft'a karşı

Bazı ciddi işleri halletmek, ancak aynı zamanda ihtiyacınız olduğunda bir tablet cihazın esnekliğini mi istiyorsunuz? Arkadaşım, kısa listenize eklemek için Apple ve Microsoft'tan iki rakip ürününüz var:iPad ProveSurface Pro. Peki ikisi de nasıl eşleşiyor?

Burada iki cihazı tüm temel kategorilerde karşılaştıracağız - görünümler, ekran, dahili özellikler. İster bir satın almayı göz önünde bulundurun ister sadece bu iki listenin nasıl karşılaştırıldığını bilmek isteyin, tartmak için gereken tüm bilgilere sahibiz.

Daha fazlasını okuyun: Microsoft Surface Go incelemesi: yeni bir iPad Pro ve Galaxy Tab S4 katili mi?

iPad Pro vs Surface Pro: tasarım

Surface Pro


Yüzey Pro

Hem Microsoft hem de Apple'daki mühendislik departmanlarına şapka çıkartın, çünkü bunlar iki şık görünümlü gadgetry parçasıdır. Bu iki tabletin de tarzını seviyoruz, ancak iPad Pro sadece tablet özelliği açısından kazanıyor - Surface Pro'dan daha kompakt.


Aslında göz önünde bulundurmamız gereken birkaç iPad Uzmanımız var - 12.9 inç, 2732 x 2048 piksel çözünürlüklü ve 10.5 inç, 2224 x 1668 piksel çözünürlüklü. Her ikisi de ekranın altında Touch ID özellikli ana düğmelere sahiptir ve henüz ekranın çerçevesiz görünümünü benimsememiştir.iPhone X. Belki başka zaman?

Çitin Microsoft tarafında, eski Surface Uzmanları satışta kalırken, 2017'de piyasaya sürülen mevcut olana odaklanacağız. 12,3 inç, 2736 x 1824 piksel çözünürlüklü ekrana sahip - görebileceğiniz gibi, bu iki iPad Pro tarafından kullanılan 4: 3 yerine daha kare 3: 2 en boy oranı.


Surface Pro'nun kenarlarında sıkışmış daha fazla bağlantı noktasına sahip olmak, estetiğine biraz zarar veriyor, bu yüzden genel olarak bu turu iPad Pro'ya veriyoruz, ancak çok değil. Bu gadget serilerinin her ikisinin de artık olgunlaşması için birkaç yılı vardı ve bu, donanım tasarımının cilalılığında kendini gösteriyor.

Bugünün en iyi Apple iPad Pro 10.5 2017 fırsatları 566 Amazon müşteri yorumu Amazon UK Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol et En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

iPad Pro vs Surface Pro: özellikler

iPad Pro

İPad Pro

Apple ve Microsoft aygıtları için farklı mimariler kullanırken, teknik özelliklerin bire bir karşılaştırmasının size bu iki tabletin performansı hakkında her şeyi söylemediğini unutmayın - dahili donanım ve yazılım dahil olmak üzere birçok başka faktör söz konusudur. optimizasyonlar.


Yine de değeri ne olursa olsun, iPad Pro (hem 12,9 inç hem de 10,5 inç biçiminde), Apple'ın süper hızlı A10X Fusion yonga setine ve 4 GB RAM'e sahiptir. Bu, Wi-Fi ve hücresel veya yalnızca Wi-Fi seçeneklerinde 64 GB, 256 GB veya 512 GB depolama ile birleştirilir.

Surface Pro'yu birkaç farklı konfigürasyonda edinebilirsiniz: Intel Core m3, Core i5 ve Core i7 işlemciler 4GB, 8GB veya 16GB RAM ile birlikte sunulmaktadır. Depolama seçenekleri 128GB, 256GB, 512GB veya 1TB'dir ve yine hücresel versiyon mevcuttur.

Hangisinin diğerinden daha hızlı olduğunu söylemeye çalışmak neredeyse imkansız. İPad Pro'nun bir mobil (yani daha hafif) bir işletim sistemi çalıştırdığını, Surface Pro'nun Windows'un atabileceği her şeyle baş edebilmesi gerektiğini unutmayın - bunu daha yüksek RAM ve depolama seçeneklerinde görebilirsiniz. Surface Pro söz konusu olduğunda, bu kısmen hangi yapılandırmayı tercih ettiğinize bağlı olsa da, bu aygıtların her ikisinin de gerçekten çok titiz olduğunu söylemek yeterli.

Bugünün en iyi Microsoft Surface Pro 2017 fırsatı 236 Amazon müşteri yorumu Microsoft Surface Pro ... Amazon Prime 649,99 £ Microsoft Surface Pro 5'i görüntüleyin Amazon Prime 999,99 £ Microsoft Surface Pro LTE'yi görüntüleyin ... Amazon 1.209,44 £ Görüntüle 130'dan fazla kontrol ediyoruz en iyi fiyatlar için her gün milyon ürün

iPad Pro vs Surface Pro: özellikler

Surface Pro

Yüzey Pro

Tasarımın ve teknik özelliklerin yanı sıra, bu iki cihaz arasında seçim yapmanıza yardımcı olabilecek bir sürü başka özelliğimiz var. Önemli olanı iOS ve Windows 10'dur - hangi platformda ihtiyacınız olacak uygulamalar ve araçlar var? Web'e göz atma konusunda Surface Pro'nun tam masaüstü deneyimini göstereceğini, iPad Pro'nun ise web sayfalarının mobil cihazlar için optimize edilmiş sürümlerini göstereceğini unutmayın.

Muhtemelen en sevdiğiniz işletim sistemine zaten sahipsiniz, ancak dikkate alınması gereken daha çok şey var - bu tabletlerin ikisi de kendi resmi kalemleriyle (dahil değildir) ve kendi resmi akıllı klavyeleriyle (dahil değildir) uyumludur. Surface Pro ayrıca Microsoft'un oldukça korkakYüzey Kadranı, reklam öğeleri için disk şeklinde bir araç.

Bu aygıtların her ikisinin de fotoğraflar, filmler ve özçekimler için ön ve arka kameraları var, ancak iPad Pro'daki arka kamera 4K video kaydı (12 MP lens) sunarken, Surface Pro 1080p video (8 MP lens) sunuyor. İPad Pro'nun Surface Pro'nun ikisine dört hoparlörü var, iPad Pro ve Surface Pro'da da geleneksel bir 3,5 mm kulaklık girişi bulunabilir.

Sonra pil ömrü var: Apple, iPad Pro'nun 10 saatlik video izlemek için iyi olduğunu söylerken, Microsoft, Surface Pro'nun pil ömrü olarak 13,5 saatlik video oynatmayı aktarıyor. Muhtemelen bu resmi rakamları biraz tuzla alabilirsiniz - ekran parlaklığı gibi birçok faktöre bağlı olacaktır - ancak her iki cihaz da sizi bir günlük kullanımda rahatça görmelidir.

Bugünün en iyi Apple iPad Pro 12.9 2017 fırsatları 38 Amazon müşteri yorumu 12.9 inç iPad Pro Wi-Fi ... KRCS pdt.tradedoubler.com/click pdt.tradedoubler.com/click12.9 inç iPad Pro Wi-Fi ... KRCS pdt.tradedoubler.com/click pdt.tradedoubler.com/click12.9 inç iPad Pro Wi-Fi + ... KRCS pdt.tradedoubler.com/click pdt.tradedoubler.com/click12.9 inç iPad Pro Wi-Fi ... KRCS pdt.tradedoubler.com/click pdt.tradedoubler.com/clickDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

iPad Pro vs Surface Pro: fiyat ve karar

iPad Pro

İPad Pro

Hem Surface Pro hem de iPad Pro'da bulunan birçok farklı yapılandırma seçeneğiyle, ödemeniz gereken tutar önemli ölçüde değişebilir. Doğrudan Apple'dan, en düşük özellikli 10.5 inç iPad Pro 619 £ / 649 $, en yüksek özellikli 12.9 inç model ise 1.249 £ / 1.279 $ maliyeti. Surface Pro için maliyet, doğrudan Microsoft'tan 799 £ / 799 $ ile 2.699 £ / 2.699 $ arasında değişiyor.

O halde Microsoft'un tableti daha pahalıdır - ancak aynı zamanda üzerinde tam bir masaüstü işletim sistemi de vardır. Photoshop ve iTunes gibi masaüstü programlarını çalıştırmak istiyorsanız ve bir masaüstü web tarama deneyimine ihtiyacınız varsa ve Windows konusunda rahatsanız, muhtemelen tercih etmek isteyeceğiniz seçenek budur.

İPad Pro'nun da bunun için çok şey var: Apple tasarım cilası, kayganlığı ve hızı ve 120 Hz yenileme hızına kadar yükselebilen ve renkleri ortam ışığına uyacak şekilde ayarlayabilen muhteşem ekran. İOS uygulamaları ihtiyacınız olan her şeyi sağlayacak kadar yetenekliyse ve klavye takılı olmayan gerçek bir tablet olarak daha iyi çalışan bir şey istiyorsanız, o zaman iPad Pro'yu tercih edebilirsiniz.

Bunları birlikte kullanabilir ve her iki dünyanın da en iyisini elde edebilirsiniz, ancak bu muhtemelen sahip olduğunuz bütçenin ötesine geçecektir. Bu iki cihaz arasında bir karar vermek ne kadar zor olsa da, iyi haber şu ki, hangisini tercih ederseniz edin, sizi yarı yolda bırakmayacak en kaliteli kit parçaları.