Close
  • Ana
  • /
  • Haberler
  • /
  • iPhone 13 çipi üretime giriyor ve Android telefonların oyunlarını ciddi şekilde geliştirmesi gerekecek

iPhone 13 çipi üretime giriyor ve Android telefonların oyunlarını ciddi şekilde geliştirmesi gerekecek

Şu anda elektronik endüstrisini rahatsız eden silikon kıtlığı Apple'ı etkilemiyor gibi görünüyor: Yeni A15 Biyonik İşlemcinin üretimi.iPhone 13başladı ve büyük sayılarda yapılacaklar.


Bu, Apple'ın çip tedarikçisi TSMC'nin A15 Bionic için silikon gofret üretmeye başladığını bildiren DigiTimes'a göre. Rapor, TSMC'nin üretimi oldukça hızlı bir şekilde artırmayı planladığını ve A15'i mevcut güce güç veren A14'ten bile daha fazla sayıda üretmeyi planladığını söylüyor.iPhone 12sıralanmak.

A15, mevcut A14 ile aynı olan 5 nanometrelik bir süreç kullanılarak yapılacak: Apple daha yoğun nüfuslu işlemciler üretmeyi planlarken, 2022'ye kadar 4 nanometre A serisi kartlarda yok. Apple Silicon'un önceki nesilleri herhangi bir gösterge ise, bu, A15'teki ana gelişmenin muhtemelen geliştirilmiş verimlilik ve daha iyi performans olduğu anlamına gelir. Ancak iPhone 13'te görmeyi beklediğimiz tek gelişme bu değil.

iPhone 13: daha iyi kameralar, daha küçük bir çentik ve her zaman açık ekran

Birçok söylenti gösteriyor ki,iPhone 13bazı yararlı ve önemli yükseltmelere sahip olacak. En ilginçlerinden biri, tüm iPhone 13 serisinde sensör kaydırmalı görüntü sabitlemenin benimsenmesidir. Şu anda sadece teknolojiyi alabilirsiniz.iPhone 12 Pro Maks. Sensör kaydırma sabitlemesi, çoğu optik sabitleme sisteminde kullanılan lens kaydırma sabitlemesinden çok daha hassas ve etkilidir ve sabitleme lenste değil sensörde olduğundan, önüne hangi lensi koyarsanız koyun onunla çalışır.

iPhone 13'te görmeyi beklediğimiz tek şey bu değil. Sızıntılar ve söylentiler, 120 Hz'lik daha pürüzsüz bir ekran ve uzun süredir istenen, her zaman açık olan ekran öğelerinin tanıtılacağını tahmin ediyor: iPhone'larda iPhone X'ten bu yana OLED ekranlar bulunurken, Apple bunu takip etmedi. Samsung'un beğenileri ve düşük güçte her zaman açık yeteneklerinden yararlandı. Kötü şöhretli çentiğin de küçülmesi bekleniyor ve ayrıca yeni ile uyumlu daha fazla renk bekliyoruz.iMac 24 inç (2021)ve söylentiMacBook Air (2021).


  • Bunlaren iyi iPhone'larbugün satın alabilirsin