Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • iPhone 13'ün beklenen çıkış tarihi, fiyatı, özellikleri ve daha fazlası

iPhone 13'ün beklenen çıkış tarihi, fiyatı, özellikleri ve daha fazlası

eğer almadıysaniPhone 12çünkü şanssız bir şekilde numaralandırılmış iPhone 13 için daha heyecanlıydınız, ardından iyi haber çünkü Apple'ın bir sonraki iPhone yinelemesini sipariş edebileceğiniz zaman geliyor. Aslında, son sızıntılar çıkış tarihi olarak 7 veya 14 Eylül'ü önerdi. Apple Salı duyurusunu sever, bu nedenle bu tarihler olası görünüyor. Veya, Apple trendi yenebilir ve 13 Pazartesi gününe gidebilir, çünkü bu iPhone 13...


Apple'ın iPhone 13'ün piyasaya sürülmesini bekliyoruz, bu teknoloji devinin bazı uzun süredir gecikmiş yükseltmeleri ve bir veya iki endüstriyi piyasaya sürmesini görmesi gerekir. Amiral gemisinin her yıl kurs için eşit olan yükseltilmiş bir işlemciye sahip olacağından şüphe yok. Ancak hayranlar Apple'ın iPhone ekranlarını son birkaç yıldır takıldığımız 60 Hz'den 120 Hz'e yükseltmesini bekliyor; iPhone 12 teslim edemedi, ancak iPhone 13'ün onlara tam olarak istediklerini ve ardından bazılarını verdiği söyleniyor.

Söylentiler ve sızıntılar iPhone 12 piyasaya çıktığından beri ortalıkta uçuşuyor, o yüzden gelin ve 2021 iPhone 13 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi hızlandıralım.

iPhone 13 en son bilgiler

Yepyeni bir video, iPhone 13 Pro Max'in sahte birimini gösterdi;video, 'gelecek nesil iPhone'a şimdiye kadarki en yakın ve en iyi bakışımızı' sunuyor.

Sahte üniteden de birkaç net çıkarım var. İlk olarak, bu kukla ünitedeki çentik kesinlikle daha küçüktür. Söylentiler, yeni iPhone 13 serisindeki her telefondaki çentiklerin daha küçük olacağını ve bu kukla ünitenin bunu desteklediğini aylardır söylüyor.


Apple iPhone 12 Pro'daki çentik 34,62 mm genişliğindeyken, bu sahte iPhone 13 modelindeki çentik 26,31 mm'dir ve bu toplamda yüzde 25 daha küçüktür.

Ve bu küçük çentik, bu sahte ünitede gösterildiği gibi başka bir değişikliğe de yol açtı – kulak hoparlörü taşındı. Bugün iPhone'larda kulak hoparlörü çentiğin tam ortasına yerleştirilmiştir, ancak bu birimde ekranın sağ üst kısmında, ekranın bulunduğu çerçevenin kenarında bulunur.


iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max mankeni de fark edilir derecede daha büyük olan farklı arka kamera lenslerini gösteriyor. iPhone 13 Pro Max'in yine aynı lens çeşitliliğine sahip olacağını, ancak ultra geniş kameranın daha geniş bir diyafram açıklığına sahip olabileceğini duyduk, bu yüzden bu mantıklı. Daha fazla ışık her zaman daha iyi fotoğraflar anlamına gelir ve Apple görüntü kalitesinde sabit durmayacaktır.

öyle şeyler var kideğilbu kukla birimin de onayladığını değiştirerek. İlk olarak, telefonun alt kısmında, portsuz bir model olacağına dair söylentileri ortadan kaldıran bir Lightning bağlantı noktası bulunurken, sessiz düğmesi, güç düğmesi, sim kart yuvası ve ses seviyesi düğmesi de kalır.


iPhone 12 serisinin düz kenarlı tasarımı da geri dönüş yapıyor.

iPhone 13 zaten bir hit mi?

Apple'ın bir sonraki telefonunun oldukça büyük bir hit olabileceğini belirten birkaç iPhone 13 hikayesi var. İlk olarak, Apple'ın planladığını öğrendik.üretimi hızlandırmakmodel üzerinde. Geçen yıl inşa ettiği 75 milyon yerine, bu sayıyı yüzde 20 artırarak 90 milyon birime çıkarmayı hedefliyor.

Bunun yanında bir hikayeMacworldABD'de SellCell tarafından yapılan bir ankete atıfta bulunan bu anket, sorulanların %43.7'sinin bu yıl telefonlarını yükseltmeyi ve iPhone 13'ü almayı planladığını söylüyor. Bunun Apple için böylesine büyük bir yıl olması ilginç ve bunun nedenleri: karmaşık olması muhtemeldir. Belki de geçen yıl bir yükseltmeye tam olarak hazır olmayan kişiler, iPhone 12 tasarımından çok etkilendiler ve piyasaya çıktığında benzer görünümlü 13'ü almak istiyorlar. Ayrıca, iPhone X ve Xs cihazlarına takılan insanların artık bu telefonları değiştirmeye hazır olduğu tatlı noktada da olabiliriz.

Sebep ne olursa olsun, bu Apple ve amiral gemisi cihazı için olumlu bir yıl gibi görünüyor.


iPhone 13 çıkış tarihi

Apple'ın iPhone'ları, dikkate değer istisna dışında, genellikle her yıl Eylül ayında piyasaya sürülür.iPhone SENisan 2020'de piyasaya sürülen (2. nesil) ve iPhone X serisi,iPhone XKasım 2017'de piyasaya çıkaniPhone XSveXS MaksEylül 2018'de piyasaya çıktı, ardındaniPhone XREkim 2018'de.

iPhone 12, iPhone 12 veiPhone 12 ProEkim 2020'de, ardından Kasım ayında iPhone 12 mini ve iPhone 12 Pro Max.

iPhone 13'ün çıkış tarihini dört gözle bekliyoruz, Apple'ın Eylül penceresini seçeceğini varsayıyoruz, ancak Samsung gibi rakiplere ayak uydurmak istiyorsa sürüm programını yeniden düşünmesi gerekebilir; Koreli teknoloji devi, bu yıl piyasaya sürülen bir dizi akıllı telefona sahip.Galaxy S21. NSson rapor, Wedbush'taki analist Daniel Ives'ten gelen iPhone 13 sürümünü 'Eylül'ün üçüncü haftası' olarak belirledi.

Ayrıca, Apple'ın 2021 etkinliği, dünya basınını Apple'ın kampüsünde toplamak yerine sanal olacak gibi görünüyor. Hâlâ pandemiden kurtulmaya çalıştığımız için bu tür bir anlam ifade ediyor, bu yüzden gerekli olmadıkça yüz yüze görüşmek kötü bir karar gibi görünüyor. Ancak Apple, her şey önceden kaydedildiği için daha hızlı ve daha hızlı lansman etkinlikleri de düzenledi, bu yüzden belki de bu steam'lerin canlı, yüz yüze etkinlikler üzerinde sunduğu yaratıcı özgürlüğün tadını çıkarıyor.

Hala gelecek olan iki Samsung Galaxy katlanabilir ileGalaxy S21 FE(Fan Edition), iPhone 13'ün büyük bir izlenim bırakması veya takvimi doldurmaya ve Samsung'un Android saldırısını savuşturmaya yardımcı olmak için katlanabilir bir iPhone şeklinde bir yedek alması gerekecek.

iPhone 13 fiyatı

iPhone 13

(İmaj kredisi: Konsept Oluşturucu)

Henüz iPhone 13 çıkış tarihinde söylenti değirmeninin karıştırıldığını görmedik, ancak Apple, EarPod'ları ve tarihsel olarak kutuda sağlanan şarj cihazını hurdaya ayırarak iPhone 12 ile işleri sarstı.

iPhone 12 serisinin fiyatı iPhone Mini için 699 $ / 699 £ / 1,199 AU $'dan başlıyor, iPhone 12 için 799 $ / 799 £ / 1.349 AU $, iPhone 12 Pro için 999 $ / 999 £ / 1.199 AU $ ve iPhone 12 Pro Max için 1099 ABD Doları / 1099 ABD Doları / 1,699 ABD Doları.

KıyasladığımızdaiPhone 11iPhone 12 için 100$/100£/150 AU$'lık bir artış olan seri, daha yüksek kaliteli ahizelerin maliyeti ise iPhone 12 ile aynı.iPhone 11 Prove iPhone 11 Pro Maks. 38 $ / 38 £'i hesaba katmadan, iPhone 12 için eksik aksesuarları satın almanın maliyeti olacağını unutmayın.

Bu yılki iPhone 13, özellikle akıllı telefonları aksesuarlarla birlikte göndermek zorunda kalmamanın getirdiği tasarrufla, muhtemelen aynı oyun alanında olacak.

Apple'ın enerji tasarruflu LTPO OLED ekranları için tedarikçilerini değiştirdiği ve potansiyel olarak Çinli ekran üreticisi BOE ile iş yaptığı konuşuluyor. Apple'ın titiz kalite standartlarını geçen BOE söz konusu olduğunda hala çözülmesi gereken daha ince noktalar var, ancak bunları karşılamayı başarırsa, görebiliriz.iPhone 13 fiyatı düştüÜretici anahtarından sağlanan maliyet tasarrufu sayesinde.

iPhone 13 ekranı ve tasarımı

iPhone 13

(İmaj kredisi: Konsept Oluşturucu)

İPhone 13'ün olası tasarımı hakkında, istiridye tarzında bir kapaktan çok sayıda sızıntı ve söylenti var.Galaxy Z Çevirme, birsürgülü ekrangerçekleşme olasılığı çok düşük olan bir kavramdır.

Yeni bilgiler, Android telefonların bir süredir sunduğu bir şey olan, her zaman ekranda olan bir iPhone 13 ile sonuçlanabileceğimizi gösteriyor. Bunu sunmak için pek çok iyi neden var, ancak iPhone ne zaman alındığını zaten biliyor - yani her zaman sergilenen bir şey çok şey katar mı?

NSkatlanabilir patentyaz aylarında fark edildi ve Apple sızıntısı Jon Prosser'a dikkat çektionaylanmışcihazın yapım aşamasında olduğunu – bunun iPhone 13 mü yoksa tamamen yeni bir takma ad altında ayrı bir cihaz mı olduğunu bilmiyoruz. Apple olduğu söyleniyorprototip katlanır iPhone'ları aktif olarak test ediyortedarik zincirinden farklı parçalarla.

Apple, iPhone 13'ün yanı sıra katlanabilir bir iPhone'u piyasaya sürmeyi başarırsa, şu ana kadar gördüğümüz tekliflerden çok daha sağlam olacak gibi görünüyor.süper sert bit esnek ekranekranın kırışmadaki çatlaklara karşı dayanıklı olmasını sağlamak. enson Haberlerbu cephede, Apple'ın işlevsel bir prototip kadar uzak olmadığını gösteriyor. Gerçekçi olarak, birkaç yıl boyunca katlanan bir iPhone görmeyi beklemiyoruz çünkü Apple, aslında katlanan telefonlar için genel bir beta olan bir cihazı piyasaya sürmeyecek.

iPhone 13 için bir başka heyecan verici gelişme, yıllarca süren büyük bir çentikten sonra, sonunda bunu görebiliriz.da aşamalı, ya da en azındanküçülmüşbiraz. Daha küçük bir çentik raporlarımümkün olacağını söyleYeni Face ID kamera modülünün yanı sıra yeni ön kamera sayesinde. Ayrıca, Apple'ın ekran altı parmak izi okuyucuyu dahil etme şansı da var, ancak bazıları bunun iPhone 14'e kadar görünmeyebileceğini iddia ediyor.

Panelin kendisi bir yükseltme için ayarlandı, premium iPhone 13 Pro Max'in değişken yenileme hızına sahip 120Hz Pro Motion ekrana sahip olduğu söyleniyor.LTPO teknolojisi, olacakpil ömrü hakkında yardım.

Pil cephesinde, iPhone 13'ünyumuşak tahta pillernormal pillerle aynı kapasiteye sahip olan ancak önemli ölçüde daha küçük olan piller, daha ince bir ahize sağlar.

İPhone 13'ün söylentisi olduğu göz önüne alındığında, umarım bir tür pil artışı görürüz.her zaman açık ekran özelliği(AOD).

iPhone 13 özellikleri ve özellikleri

Apple'ın amiral gemisinin her yıl yinelenmesinde olduğu gibi, iPhone 13'ün de yepyeni bir SoC ile piyasaya sürülmesini bekliyoruz. iPhone 12, iPhone 11'in A13 yongasını takip eden A14 biyonik yongasını barındırıyor, bu nedenle iPhone 13, öncekinden daha hızlı ve daha güçlü olacak olan A15 işlemcisini barındırıyor olmalı.

iPhone 12, hem 6GHz altı hem de mmWave 5G'yi destekleyen ilk iPhone serisi olduğu için Apple için bir dönüm noktasıdır, ancak ikincisi yalnızca ABD'de desteklenmektedir. Bu arada iPhone 13 serisinin de destekleneceği bildiriliyor'gruplardan biri ama ikisi de değil2021'deki belirli pazarlar için.

Sektörden Ross Young, en üst seviye 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerinin Sub6'nın yanı sıra yüksek bant genişliğine sahip mmWave 5G sunacağını, iPhone 13 ve iPhone 13 Mini'nin ise yalnızca Sub6'ya düşürüleceğini öne sürdü. Apple'ın üzerinde çalışıyorkendi 5G modemiama son zamanlardaraporlarYükseltilmiş bir 5nm işlemi kullanan Qualcomm'un X60 modemini kullanacağını öne sürüyor, yani hem 5G dalgalarını destekliyor hem de daha küçük ve daha verimli.

iPhone 13 için bir başka büyük anlaşma, yaklaşan bir120Hz ekran; Android kullanıcıları için eski bir haber, ancak 60Hz yenileme hızlarına takılan iOS hayranları için bu, listelerinin başında yer alıyor. Prosser ayrıcabu iddiayı destekledi, bu yüzden özelliğin bu yıl ortaya çıkacağından oldukça eminiz.

Kamera söz konusu olduğunda, şu anda iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max ve 2020 iPad Pro'da bulunan LiDAR tarayıcının bana göründüğünü bildirdik.tüm iPhone 13 modellerinde. Düşük ışıklı resimler, tüm modellerde iPhone 13 için de sorun olmayacakfırlatmak için ayarlaƒ/1.8 diyafram açıklığına sahip ultra geniş kamera lensleriyle.

Prosser, Touch ID'nin iadesi de dahil olmak üzere bir dizi başka olası iPhone 13 özelliğine ağırlık verdi. Geri dönüşünde '50/50' oldu ve başka bir sızıntı bir iPhone 13 prototip el cihazı söylediDokunmatik Kimliği içermez, yeni amiral gemisinin olacağı bildirildiözelliği dirilt.

Apple ayrıca akıllı telefonlar için bir ilki gerçekleştirebilir.portsuz iPhone 13 modelibu yıl geliyor. lansmanıMagSafeşarj cihazı bu gelişmenin önünü açıyor gibi görünüyor, ancak analist Ming-Chi Kuo'nun belirttiği gibi jüri şu anda hala dışarıda.belirtilenMagSafe ürün ekosistemi henüz tam olarak hazır değil.

Depolama cephesinde, iPhone 13 onu parkın dışına itiyor; yakın tarihli bir söylenti,kocaman 1 TB- bu daha fazlaPS5ve aynıXbox Serisi X! Bu çok fazla depolama alanıdır, ancak insanlar cihazlarına giderek daha fazla fotoğraf ve video ekledikçe bu önemli olabilir. Apple'ın depolama alanını artırmak için başka nedenleri de olabilir, birincisi, insanları aylık olarak ücretlendirebileceği daha fazla iCloud yedekleme kapasitesi satın almaya yönlendirecektir.

Katlanabilir olsun ya da olmasın, iPhone 13 Apple için pek çok ilki işaretleyecek, bu nedenle cihazların Android'in ne kadar gerisinde kaldığından yakınan uzun süredir hayranıysanız, 2021 için ayarlanmış görünüyor. senin yılın ol.

Bugünün en iyi Apple iPhone 12 Pro Max fırsatları Kilitsiz Planlar Her ay 30 GB bonus veri alın + 3 ay Amazon Müzik + Paket ve Tasarruf edinVodafone TR Hiçbir sözleşme Apple iPhone 12 Pro Max (Taksitli) Apple iPhone 12 Pro Max (Taksitli) 91,36 ABD Doları / ayMin. toplam maliyet $1.888.96SınırsızdakikaSınırsızmetinler40 GBveriMaksimum Hız verileriniz kullanıldıktan sonra 2 Mbps'ye kadar hızlarda Oz'da sonsuz veri Metinler: standart ulusal SMS ve MMS Verileri: Maksimum Hızda 10GB + 30GB bonusVodafone TR Hiçbir sözleşme SınırsızdakikaSınırsızmetinler40 GBveriMaksimum Hız verileriniz kullanıldıktan sonra 2 Mbps'ye kadar hızlarda Oz'da sonsuz veri Metinler: standart ulusal SMS ve MMS Verileri: Maksimum Hızda 10GB + 30GB bonusGörünümNSVodafone 91,36 ABD Doları / ayMin. toplam maliyet $1.888.96GörünümNSVodafoneİyi çalışır durumdaki uygun bir iPhone'u takas ettiğinizde 300 ABD doları kredi kazanın.Optus AU Hiçbir sözleşme Apple iPhone 12 Pro Max (Taksitli) Apple iPhone 12 Pro Max (Taksitli) 96,36 ABD Doları / ayMin. toplam maliyet $1.893.96SınırsızaramalarSınırsızmetinler20GBveriAvustralya'da fazla veri ücreti alınmaz. Hız, maksimum 1.5 Mbps'de sınırlandırılacaktır. Aramalar: Avustralya içinde standart ulusal konuşma ve metin Metinler: Standart Avustralya cep telefonlarına standart ulusal SMS ve MMSOptus AU Hiçbir sözleşme SınırsızaramalarSınırsızmetinler20GBveriAvustralya'da fazla veri ücreti alınmaz. Hız, maksimum 1.5 Mbps'de sınırlandırılacaktır. Aramalar: Avustralya içinde standart ulusal konuşma ve metin Metinler: Standart Avustralya cep telefonlarına standart ulusal SMS ve MMSGörünümNSOptus 96,36 ABD Doları / ayMin. toplam maliyet $1.893.96GörünümNSOptus Telstra AU Hiçbir sözleşme Apple iPhone 12 Pro Max (Taksitli) Apple iPhone 12 Pro Max (Taksitli) 132.04 AU $ / ayMin. toplam maliyet $1,903,96SınırsızdakikaSınırsızmetinler40 GBveriAvustralya'da fazla veri ücreti alınmaz. Hız 1.5Mbps ile sınırlandırılacaktır. Aramalar: standart Avustralya numaralarına Metinler: Avustralya'da kullanmak üzere standart Avustralya numaralarına sınırsız SMS ve MMSTelstra AU Hiçbir sözleşme SınırsızdakikaSınırsızmetinler40 GBveriAvustralya'da fazla veri ücreti alınmaz. Hız 1.5Mbps ile sınırlandırılacaktır. Aramalar: standart Avustralya numaralarına Metinler: Avustralya'da kullanmak üzere standart Avustralya numaralarına sınırsız SMS ve MMSGörünümNSTelstra 132.04 AU $ / ayMin. toplam maliyet $1,903,96GörünümNSTelstraEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz