Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • iPhone 13 hayallerimizin yükseltmesini alıyor

iPhone 13 hayallerimizin yükseltmesini alıyor

İlk iPhone kullanıcılarının doğuşundan beriher zaman büyük bir sorun vardıve bu pil ömrüdür. Ne denerseniz deneyin, herhangi bir iPhone'dan bir günlük kullanımdan fazlasını elde etmek neredeyse imkansız bir zorluktur ve yazılım güncellemeleri bunu eski modeller için uzak bir rüya haline getirecektir. Ancak yeni bir sızıntı, bazı süslü yeni pil teknolojilerinin pil ömrü için daha iyi biriPhone 13.


Bu tür konularda haklı olma geçmişine sahip Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple'ın önümüzdeki yılki iPhone'lar için yumuşak tahta piller olarak bilinen bazı yeni pil teknolojisine yöneleceğini söyledi.

Pil teknolojisi çoğu zaman kurudur, bu nedenle kısa versiyon, mevcut pillere kıyasla yumuşak tahta pillerin çok daha küçük bir fiziksel boyutta aynı kapasiteye sahip olabilmesidir, böylece Apple aynı alanda daha fazla pil gücü toplayabilir. Veya telefon için daha küçük bir form faktörüne gidebilir, ancak bu önemli ölçüde daha az kullanışlı olacaktır.

Bu, Kuo'dan gelen çılgınca bir spekülasyon değil, çünkü pil üreticisi Jialianyi'nin iPhone 13'e gelince yumuşak tahta pil siparişlerinin% 40-50'sini almak üzere sırada olduğunu ortaya çıkardı. tarafından bulunan bir yatırım notunun9to5mac, batarya tedarikçilerinden bazılarınıniPhone 12bu soft board pilleri üretebilen firmaların lehine düşülecektir.

Diğer söylentiler,iPhone 13 ayrıca bir LPTO ekrana sahip olacak, hangiönemli ölçüde daha az pil gücü gerektirirçalıştırmak için. Daha fazla pil ömrü potansiyeli ile birleştiğinde bu, iPhone 13'ün Apple'ın amiral gemisi cihazlarında gördüğümüz en iyi pil ömrüne sahip olabileceğini gösteriyor, ancak bu biraz şirketin daha küçük bir tasarım yerine ekstra yardımcı program kullanmaya karar vermesine bağlı.


Tabii kiiPhone 12 aralığıhenüz yeni başladı, bu nedenle bu sızıntıların doğru olup olmadığını öğrenmemiz epey bir zaman alacak. Ancak şu anda bir yükseltmeyi tartışıyorsanıziPhone 12 Prove pil ömrü sizin için büyük bir endişe kaynağıdır, o zaman iPhone 13'ü çalışırken görene kadar 10 ay kadar beklemek akıllıca bir seçim olabilir, çünkü bu sorunları çözebilir.

Kaynak:9to5Mac