Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • iPhone 13, piline büyük fayda sağlayan gecikmiş bir 5G yükseltmesi alıyor

iPhone 13, piline büyük fayda sağlayan gecikmiş bir 5G yükseltmesi alıyor

iPhone 13sızıntılar ve söylentiler yoğun ve hızlı bir şekilde geliyor ve en sonuncusu, Apple'ın bir sonraki amiral gemisinin Qualcomm'un X60 modemi sayesinde 5G departmanında büyük bir yükseltme olduğunu gösteriyor.


X60, üzerinde bir yükseltmedir.iPhone 12Hem standart 6Ghz 5G'yi hem de daha hızlı mmWave'i destekleyen X55 modem, ancak ABD'de her iki 5G seçeneğini de sunan yalnızca iPhone 12 modelleri. ABD dışında, iPhone 12 kullanıcıları 6Ghz 5G altı ile sınırlıdır. mmWave daha hızlı olmasına rağmen sınırlı menzile sahiptir, bu nedenle 5G'den en iyi şekilde yararlanmak için ikisinin birleşimi idealdir, ancak güçte büyük bir düşüş olmasına rağmen.

X55 modem 7nm üretim sürecini kullanırken, X60 yükseltilmiş 5nm sürecini kullanır, yani hem 5G dalgalarını destekler hem de daha küçük ve daha verimlidir.

  • OnePlus 9R, OnePlus 9 yapbozunun eksik parçası olarak ortaya çıktı
  • Galaxy Z Flip 3, şık bir ilk bakış videosuyla ortaya çıktı
  • Android 12: Telefonunuz için en iyi 5 Android güncellemesi onaylandı

Bu, şüphesiz yeni modemden yararlanacak olan ABD'li hayranlar için harika bir haber, ancak umarım Apple'ın bu sefer diğer bölgelere aynı 5G desteğini sunduğunu ve yeni modemin sunduğundan en iyi şekilde yararlandığını göreceğiz.

Ayrıca, kullanıcılar için hoş bir gelişme olacak olan iPhone 13'ün pil ömrünü artırmaya yardımcı olacaktır. iPhone 12, pil ömründe %20'lik bir düşüş yaşadı.iPhone 11içindepil testleri geçen yılyani bu sadece iPhone 13'ün ihtiyaç duyduğu darbe.


X60, X60 5G Modem-RF Sistemini entegre eden Snapdragon 888 kullanan Android telefonlarda zaten kullanılıyor.Samsung Galaxy S21zaten spor yapıyor - en azından ABD'de.

Apple, iPhone 13 için bir dizi gecikmiş özellik sunmaya hazırlanıyor ve daha fazla sızıntı ve söylenti yayılmaya devam ettikçe etkilenmeyi umuyoruz.


Kaynak:Tom'un Kılavuzu