Close

iPhone 13 sonunda çentik atacak

Apple, resmi olarak onaylamamış olabilir.iPhone 12henüz, ama bu durdurmadıiPhone 13sızıntılar ve söylentiler zaten akıyor.


Bununla birlikte, teknoloji devinin iPhone'un yeni yinelemelerinde kullanabileceği potansiyel olarak ilgi çekici mekaniği gösteren Apple merkezli yeni patentler sızıntılardan daha sık görülüyor.

Bunlar, yeni iPhone'u öneren bir ToF kamera patenti içerir.ön derinlik sensörüne sahip olabilir. Ayrıca daha premium iPhone modellerinin debir LiDAR sensörü içerirtelefonun arkasında.

En son patentApple Insider, bir ortam ışığı sensörünün gerçekten bir iPhone ekranının altına gömülebileceğini belirtir. Bu, yeni iPhone'u ekran çentikinden kurtarmaya yönelik önemli bir adım olabilir.

Şimdi,iPhone 11aygıtlar, modele bağlı olarak çentikte veya üst çerçevede bulunan bir ortam ışığı monitörü içerir. Bununla birlikte patent, aynı ışık sensörlerini, gömülü bir parmak izi okuyucuya çok benzer şekilde ekranın altına yerleştirmenin bir yolunu gösteriyor.


Tek sorun, iPhone ekranının altına bir ışık sensörü takmanın zor olabileceğidir. Yerleşime bağlı olarak, Apple'ın belirttiği gibi, ekran piksellerinin kendisinden gelen ışık gibi 'diğer bileşenlerden' parazit olabilir.

Apple, bir ortam ışığı sensörü üzerine piksel kurulumunun belirli görüntü çerçevelerini modüle ederek kontrol edilebileceğine inanıyor. Ortam ışığı sensörü, ölü piksel ayarlamalarına ek olarak renk sıcaklığı değişikliklerini kolaylaştırmak veya ekranı otomatik olarak aydınlatmak veya karartmak için kullanılabilir.


İlk söylentiler, yaklaşan iPhone 12'nin birdaha küçük çentikGelişmiş kamera ve sensör teknolojisi sayesinde iPhone 11'den daha fazla.

Ancak, görünen o ki tam tersi birson sızıntıiPhone 11'ler ile aynı boyutta görünen iPhone 12 FaceID çentiğinin olduğunu belirterek.


İPhone 13 büyük olasılıkla önceki patentlerde gördüğümüz pek çok özelliği bünyesinde barındıracaktır. Belki de bize bir teklif sunan ilk model olacakkatlanabilir seçenek: 'Görünür bölgeye sahip katlanabilir elektronik cihaz' patenti, Apple'ın bu yeni tasarıma çok yakında sahip olabileceğini gösteriyor.

İPhone 12 sürümü,gelecek aypotansiyel olarak göreceğimiz yerkademeli yayınnın-nindört yeni model. Orada, muhtemelen Apple'ın yeni A14 biyonik işlemcisinin telefon için ne tür iyileştirmeler sunacağı hakkında daha fazla şey öğreneceğiz. Tüm bu spekülasyonlardan sonra yeni modelin neyi öne çıkaracağını veya neyi içermeyeceğini görme zamanı da geldi.

Elbette, yolda neler olabileceğine dair eğitimli tahminler yapmak için iPhone 13'ün yaşam döngüsünün henüz çok erken, ancak yeni patent görünümleri bazı çok ilginç okumalar yapıyor. Apple'ın nihayet buradan çıkış yaptığında en yeni iPhone'unu nasıl geliştirdiğini görmek eğlenceli olmalı.

Bugünün en iyi Apple iPhone 11 fırsatları Kilidi Açılan PlanlarHiçbir sözleşme Apple iPhone 11 (Taksitle 64 GB) Bedavaön ödeme39,99 $ / ay SınırsızaramalarSınırsızmetinler1 GBveri Verileri: Bir seferde 1 GB kullandığınız 4G LTE verileri için ödeme yapınGörünüm-deXFINITY Mobile Hiçbir sözleşme Apple iPhone 11 (Taksitle 64 GB) 25 ABD dolarıön ödeme50 $ / ay 250dakikaSınırsızmetinler3 GBveri Çağrıları: Metinler: Veri:Görünüm-deTüketici HücreselKriket ABDHiçbir sözleşme Apple iPhone 11 (64 GB) 499,99ön ödeme55 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinlerSınırsızveri Çağrılar: ABD, Meksika ve Kanada'dan / ABD'den Metinler: 37 ülkeye Yurtiçi ve Uluslararası Metin Veri: Kullanıcılar ağ sıkışık olduğunda hızların düştüğünü fark edebilirGörünüm-deKriketEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Kaynak:Apple Insider


  • Black Friday fırsatları 2020: en iyi satışları satın alın