Close

iPhone 5c incelemesi

Apple iPhone 5C, 999 Amazon müşteri yorumu ile ilgileniyor Image 1/18

iPhone 5C incelemesi


iPhone 5C incelemesi
Resim 2/18

iPhone 5C incelemesi

iPhone 5C incelemesi
Resim 3/18

iPhone 5C incelemesi

iPhone 5C incelemesi
Resim 4/18

iPhone 5C incelemesi

iPhone 5C incelemesi
Resim 5/18

iPhone 5C incelemesi


iPhone 5C incelemesi
Resim 6/18

iPhone 5C incelemesi

iPhone 5C incelemesi
Resim 7/18

iPhone 5C incelemesi


iPhone 5C incelemesi
Resim 8/18

iPhone 5C incelemesi

iPhone 5C incelemesi
Resim 9/18

iPhone 5C incelemesi


iPhone 5C incelemesi
Resim 10/18

iPhone 5c önizlemesi

iPhone 5C incelemesi
11 görsel

iPhone 5c önizlemesi

iPhone 5C incelemesi
Resim 12/18

iPhone 5c önizlemesi

iPhone 5C incelemesi
Resim 13/18

iPhone 5c önizlemesi


iPhone 5C incelemesi
Resim 14/18

iPhone 5c önizlemesi

iPhone 5C incelemesi
Resim 15/18

iPhone 5c önizlemesi

iPhone 5C incelemesi
Resim 16/18

iPhone 5C önizlemesi

iPhone 5C incelemesi
Resim 17/18

iPhone 5C önizlemesi

iPhone 5C incelemesi
Resim 18/18

iPhone 5C önizlemesi

iPhone 5C incelemesi

Bu, yeni iPhone 5'lerin daha ucuz kardeşi. Cesur bir hareket ama yeterince ucuz mu? İPhone 5c incelememizde öğrendik

İPhone 5c merak uyandıran bir model. Amiral gemisini de içeren duyuruyu geliştirmekiphone 5s- benzer özelliklere sahip daha düşük fiyatlı bir telefon bekliyorduk.iPhone 4S. Cook ve birlikte sunulan şey, fıstıktan daha yüksek bir fiyat etiketi ile Technicolor'da bir iPhone 5'ti.

16 GB model için SIM içermeyen 496 £ 'luk bir başlangıç ​​fiyatıyla,HTC One Mini(365 £),Nokia Lumia 625(179 £) veSamsung Galaxy S4 MiniAynı kategoriye koyduğumuz 429 sterlin. Ve iPhone 5, indirimli bir fiyata satılmaya hazır olduğundan, iPhone 5c'yi en çok satanlar arasına sokacak kadar tek başına renkelma?

iPhone 5c: Boyut ve yapı

C renk anlamına gelir ve iPhone 5c'de bol miktarda bulunur. İPhone 5c piyasaya sürüldüğünde beş farklı renkte gelecek; beyaz, pembe, sarı, mavi ve yeşil. Kesinlikle kalabalığın arasından sıyrılacak, özellikle her biri renk ile koordineli olduğu içiniOS 7ana ekran.

Şikayetlerimizden biriiPhone 5biraz hafif olmasıydı. İPhone 5c, 132g'de daha ağır ve ayrıca 8,97 mm'de daha kalındır. Bu güven verici hacim ve ardından gelen sağlam his, plastik bir kasa ile çevrili, aynı zamanda bir anten görevi de gören çelik takviyeli bir çerçeveden geliyor. Bununla birlikte, Nokia'nın Lumia serisi gibi, bu ucuz plastik değil, dokunuşu sıcak ve hoş olan tek parça polikarbonat bir şasi. Hatta bazıları avucunuzun içinde soğuk, sert metalden daha güzel diyebilir.

Parlak kaplama, iPhone 5c'nin birinci sınıf bir ürün gibi göründüğü ve hissettiği anlamına gelir ve cam arkalı öncüllerinden daha fazla çarpma ve sıyrıkla baş edebilir.

ayrıntılı video iPhone 5c tasarımı:

Rengin yanı sıra, iPhone 5c yapısı iPhone 5'in neredeyse tam bir karbon kopyasıdır. Dış düğmeler aynı kalır, kulaklık girişi, hoparlör ve Lightning bağlantı noktasıyla birlikte alt kenarda yer alırken, ses yükseltici açıkken halka / kilit anahtarının yanındaki taraf.

iPhone 5c: Özellikler

İPhone 5c'ye güç vermek, iPhone 5'te bulunan A6 yongasıdır. İPhone 4'ün A5 işlemcisinden fark edilir derecede daha hızlıdır ve iOS 7 güncellemesiyle aradaki fark daha da barizdir. 5c çoklu görevler kolaylıkla ve kullanıcı arayüzünden geçer.

HD videolar izlemek ve yoğun grafikli oyunlar oynamak da etkileyicidir. Bağlantı açısından, 5c spor hızlı N Wifi ve Bluetooth 4.0, ancak NFC, Apple özelliklerinin kara listesinde kalıyor.

iPhone 5c: Ekran

Daha büyük bir ekran ümit edenler hayal kırıklığına uğrayacaklar; Apple, 4 inçlik çeşitliliğe takıldı. Söylentilerin aksine, hala 326 ppi'de 1136x640 piksel çözünürlüğe sahip bir Retina ekran. Ana rakiplerinden daha küçük olabilir - Samsung Galaxy S4 Mini ve HTC One Mini - ancak boyut olarak eksik olanı, çözünürlüğü telafi ediyor. Sonuç, keskin bir işletim sistemi ve parlak ve renkli web sayfaları, videolar ve oyunlardır.

Mektup kutusu, genel uygulamalardan neredeyse tamamen kayboldu ve daha büyük ekranlı telefonlardan 5c'ye geçiş yapılırken, iPhone 4 veya 4S'den yükseltme yapanlar anında bir iyileşme fark edecekler.

iPhone 5c: Kamera

İPhone 5c'deki arka iSight kamera, iPhone 5'te bulunanın bir karbon kopyasıdır, ancak iOS 7 beraberinde anında filtreler ve Instagram benzeri kare çekim sunan yeni bir kamera uygulaması getiriyor. 8MP sensör endüstri lideri değil, ancak düzgün çekimler yapıyor.

Daha önce de belirtildiği gibi, kamera uygulaması fotoğraf, video, kare ve panorama çekimi arasında gezinmenizi sağlayan yeni bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Ayrıca seçim yapabileceğiniz sekiz yeni filtre seçeneği vardır. Portrede mükemmel çalışıyor, yine de manzara modunda çekim menüleri dikey kalıyor ve ekrandaki çekim düğmesine basmak istediğimizde rakamlarımızın yanlışlıkla seçenekleri değiştirdiğini gördük.

Videolar 30 fps'de 1080p'de çekiliyor ve artık 3x yakınlaştırma seçeneğinin yanı sıra kayıt sırasında hareketsiz çekim yapma özelliği de var. Öne bakan kamera, 1,2 megapiksel çekim ve 720p video kaydı sunan bir FaceTime HD kameradır. Teknik özellikler iPhone 5 ile eşdeğerdir, ancak resimlerin ve videoların kalitesi, görüntü işlemede olduğu gibi çok daha hızlı gelişmiştir.

Fotoğraflar uygulaması da önemli bir yükseltme yaşadı. Fotoğraflar artık anlara, koleksiyonlara ve yıllara göre düzenleniyor, yani fotoğraflarınızı nerede çektiğinize ve çekildikleri zamana göre gruplayabilirsiniz.

Güzel bir uygulama ancak bunlara doğrudan kameradan erişebilmeyi diliyoruz. Fotoğraflarınıza ulaşmak için kamera uygulamasından çıkıp galeriye girmelisiniz. Küçük bir kıkırdama ama yorucu olabilir.

iPhone 5c: iOS 7

İPhone 5c, iOS 7 için yapıldı. Renkli işletim sistemi ekranda harika görünüyor ve renkli kasayı tamamlıyor. Yan yana, iOS 6 çalıştıran bir iPhone 5 son derece eski ve mülayim görünüyor. Ancak estetikten ayrı olarak, iPhone 5c ile iOS 7 çalıştıran bir iPhone 5 arasındaki önemli farkları görmek zor.

Kontrol Merkezi, Bildirim Merkezi, çoklu görev, Air Drop, geliştirilmiş Safari ve Siri'nin tümü eski telefonlara inecek. Aynı yonga setini kullanan iPhone 5 ile çok benzer bir deneyim hayal edebiliriz. Bir iPhone 4S ile karşılaştırıldığında, 5c, yükseltilmiş işlemcisi, daha büyük ekranı ve sorunsuz çalışan iOS 7 ile açık bir kazanan. İOS 7 hakkında daha fazla bilgi için tam iOS 7 incelememize gidin.

iPhone 5c: Performans

İPhone 5c hızlıdır. A6 işlemci, telefonun kesintisiz çalışmasını sağlar ve iOS 7 akıcı bir his verir. Hoparlör, telefonun alt kısmına yerleştirilmiş durumda kalıyor ve tek bir ızgara olmasına rağmen müzik daha yüksek sesle çalıyor ve sesler daha zengin. Telefonun üst ve alt kısmına hayran olan çift mikrofon ile FaceTime ve Skype görüşmeleri de kristal netliğindeydi.

iPhone 5c: 4G

İPhone 5 LTE'yi sundu ve şimdi iPhone 5c genişletilmiş bir LTE bantları listesi sunuyor. Birleşik Krallık'ı doyuran 4G ile bu hoş bir ek. EE ağındaki testimiz sırasında, kapsama alanı mükemmeldi, internette gezinmek ve YouTube videolarını izlemek, Wi-Fi hızlarıyla karşılaştırılabilirdi, ancak App Store'dan içerik indirirken biraz yavaşlama olduğunu fark ettik.

iPhone 5c: Pil

İPhone 5'e kıyasla 5c'nin pil ömrü bir gelişme. Belirtilen istatistikler 10 saat 3G konuşma süresi ve sırasıyla sekiz saat ve 225 saat ile karşılaştırıldığında 250 saat bekleme süresidir.

Gerçek dünya testlerinde iPhone 5c, iPhone 5'ten daha uzun ömürlü olduğunu kanıtladı. Açılıp kapanırken, bir günlük internet taraması, video oynatma ve genel keman çalma, bizi yaklaşık yüzde 40 şarjla bıraktı.

iPhone 5c: Karar

Apple'ın ucuz bir şey yapmasını beklemiyorduk ve 5c bunun kanıtı. Daha geniş bir demografiye hitap edecek bir telefon başlatmak, özellikle birinci sınıf bir marka olarak görüldüğünüzde cesur bir harekettir.

İPhone 5'lerin eşzamanlı gelişi ve artık kullanılmayan ve daha eski iPhone 5 ile eşleşen bir özellik seti ile iPhone 5c'yi orta sınıf telefon kategorisine koyduk.

Orta sınıf bir telefon olarak HTC One Mini ve Samsung Galaxy S4 Mini ile karşılaştırılabilir. Ancak göze çarpan fark, karşılaştırılabilir şekilde fiyatlandırılmamasıdır. 1GB veri, sınırsız metin ve çağrı içeren bir 4G sözleşmesinde fiyat 1.000 £ civarındadır (24 ay, ayda 37 £, ahize için 99.99 £). Özellikle aynı sözleşmeyle mükemmel S4 Mini'yi toplam 768 £ (24 aylık, 32 £, ücretsiz telefon) veya etkileyici HTC One Mini'yi 888 £ (24 aylık, £) karşılığında alabiliyorsanız ucuz değil. 37 ayda bir, ücretsiz ahize).

Her şey söyleniyor, iPhone 5c harika bir cihaz ve sözleşme fiyatları biraz düşerse, Apple'ın şimdiye kadarki en çok satan telefonu olabilir. Renkli dış cephe bir kazanan ve iOS 7 harika bir güncelleme. 5c'de 5'lerden daha iyi göründüğünü düşünüyoruz. Bununla birlikte, dünyayı, özellikle diğer üreticilerin anlaşmalarıyla karşılaştırıldığında, önemli harcamalara değeceğine ikna etmek zor bir satış olabilir.

iPhone 5c çıkış tarihi: 20 Eylül 2013 (şimdi ön sipariş verin)

iPhone 5c fiyatı: 469 £ (16 GB), 549 £ (32 GB)