Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • iPhone 5S incelemesi: SE burada olabilir ama bu yine de bütçeye uygun 4 inçlik bir telefon

iPhone 5S incelemesi: SE burada olabilir ama bu yine de bütçeye uygun 4 inçlik bir telefon

Apple iPhone 5S fırsatları Resim 1/22

iPhone 5S incelemesi


iPhone 5S incelemesi
Resim 2/22

iPhone 5S incelemesi

iPhone 5S incelemesi
Resim 3/22

iPhone 5S incelemesi

iPhone 5S incelemesi
Resim 4/22

iPhone 5S incelemesi

iPhone 5S incelemesi
22'nın resmi 5

iPhone 5S incelemesi


iPhone 5S incelemesi
Resim 6/22

iPhone 5S incelemesi

iPhone 5S incelemesi
22'nın resmi 7

iPhone 5S incelemesi


iPhone 5S incelemesi
Resim 8/22

iPhone 5S incelemesi

iPhone 5S incelemesi
22'nın resmi 9

iPhone 5S incelemesi


iPhone 5S incelemesi
22'nın resmi 10

iPhone 5S incelemesi

iPhone 5S incelemesi
Resim 11/22

iPhone 5S incelemesi

iPhone 5S incelemesi
Resim 12/22

iPhone 5S incelemesi

iPhone 5S incelemesi
Resim 13/22

iPhone 5S incelemesi


iPhone 5S incelemesi
Resim 14/22

iPhone 5S incelemesi

iPhone 5S incelemesi
Resim 15/22

iPhone 5S incelemesi

iPhone 5S incelemesi
Resim 16/22

iPhone 5S incelemesi

iPhone 5S incelemesi
22'nın resmi 17

iPhone 5S incelemesi

iPhone 5S incelemesi
Resim 18/22

iPhone 5S incelemesi

iPhone 5S incelemesi
22'nın resmi 19

iPhone 5S incelemesi

iPhone 5S incelemesi
Resim 20/22

iPhone 5S incelemesi

iPhone 5S incelemesi
Resim 21/22

iPhone 5S incelemesi

iPhone 5S incelemesi
22'nın resmi 22

iPhone 5S incelemesi

iPhone 5S incelemesi

Güncelleme: İPhone 5S, iPhone SE tarafından devre dışı bırakıldı -iPhone SE incelemesi.

Bu, Apple'ın 2013 amiral gemisi cihazı, şimdi çok daha uygun fiyatlı. İPhone 5S, özellikle kompakt 4 inçlik ekranın hayranıysanız ve biraz para kazanmak istiyorsanız, hala çok şey yapıyor.

İPhone 5S, bir noktada Apple'ın en güçlü telefonuydu, ancak bu ödül şimdi iPhone 6 ve 6 Plus'a verildi, ancak yine de bir yumruk atıyor ve biraz eski olduğu için hemen indirilmemeli.

Şimdi kesin olarak orta menzilde olan iPhone 5S, HTC One Mini 2 ve Samsung Galaxy S5 Mini gibi ve hatta Motorola Moto G (2014) gibi düşük fiyatlı cihazlarla savaşacak değerli rakiplerin oyun alanına sahiptir. kendi?

iPhone 5S: Özellikler

Kuşkusuz, iPhone 5S'nin öne çıkan özellikleri, donanım dahil ve yükseltmeleridir, yani Touch ID, M7 hareket yardımcı işlemcisi, 64 bit mimarisi ve iSight kamera.

Şimdi, parmak izi taraması oldukça sıkıcı bir konu ve teknolojiyi kullanma konusundaki tek gerçek günlük deneyimimiz, dizüstü bilgisayarlarda yerleşik olan rakam okuyucularla - zamanın% 60'ında işe yarayan, kilidi açmak için kaydırmalı bir mesele.

Dolayısıyla, Apple, AuthenTec'i satın aldığında, benzer teknolojinin cihazlarına entegre edildiğine dair söylentiler ürettiğinde, tam olarak hayran kalmadık. Bununla birlikte, Apple, donuk bir özelliği seksi gibi bir şeye dönüştürmek için asırlık hilesini yaptı.

Telefonun kilidini açmak ve iTunes'dan satın alımlar yapmak için parola kimlik doğrulamasının yerini almak üzere sunulan Touch ID, kullanımı keyifli. Sensör, Ana Sayfa düğmesinin içine yerleştirilmiştir ve bir başparmağın, parmağın veya her ikisinin kaydı - beş basamak kaydedilebilir - çok hoş bir kayıt sistemi kullanılarak yaklaşık bir dakika sürer.

Touch ID, kaydedildikten sonra 360 derecelik, kayıtlı rakamların okunabilirliğine sahiptir, yani ahizeyi ne şekilde tutarsanız tutun telefonunuzun kilidini açacaktır. Bununla birlikte, temel satış noktası, tanımlamanın basitliği ve hızıdır.

İPhone 5s Touch ID tanıtım videomuza göz atın:

Touch ID'yi kullanmak zorunda değilsiniz, ancak onunla birkaç saat sonra, cihazın kilidini açmak için dört basamaklı bir şifre girme düşüncesi çok eski göründü. Ve bu çok kolay.

Apple, parmak izi ayrıntılarını iCloud'da veya uzak sunucularından herhangi birinde saklamadığına dikkat çekiyor. Hepsi donanımın içinde yer alır, yani hiç kimse verilerinize ulaşamaz. HattaNSA.

İOS 8 ile TouchID'yi, parola yöneticisi 1Password gibi birçok üçüncü taraf uygulamasını açmak için parolayı değiştirmek için de kullanabilirsiniz ve bu sevdiğimiz bir özelliktir.

Bir bilgisayarın işlemcisinin grafik yükünü taşıyan GPU gibi, M7 Yardımcı İşlemcisi de hareket ölçümlerinin (pusula, ivmeölçer ve jiroskop) ağırlığını A7 CPU'dan uzaklaştırır.

Apple, bunun hareketi kaydeden uygulamalar (iOS 7 ve 8 güncellemeli) için 6 kat güç tasarrufu sağlayacağını iddia ediyor - Nike +, Strava, Moves, vb. - ancak bu özel yonga ayrıca hangi hareket durumunda olduğunuzu söyleyebilir ve iPhone 5S buna göre.

Bunu test etmek için, sürüş ve yürüme gerektiren A'dan B'ye bir rota çizmek için Apple Maps'i kullandık. Hedefimize ulaşıp arabadan çıktıktan sonra, navigasyon arabadan ayağa geçti ve bizi bir motorda mümkün olmayan tek yönlü sokaklara götürdü.

Yardımcı İşlemci nerede olduğunuzu ve ne yaptığınızı (bir dereceye kadar) bilecek kadar akıllıysa, bir sonraki uygulama ve özellik dalgasının önünü açabilir. Bize verilen bir örnek şuydu: Eğer ütüyü pompalarken iPhone 5S'niz bir spor salonu dolabına konursa, a) kullanmadığınızı b) şebeke kapsama alanı olmadığını c) sabit olduğunu bilir.

İPhone daha sonra kendini hemen kapatabilir, 3G / 4G'yi, ekranı vb. Tekrar açılıncaya kadar, tekrar hayata dönene kadar, PT'nizden neden oturduğunuzu soran o aramayı almaya hazır hale gelebilir. Burpe yapmaktan çok mide bulandırmaktansa iki saat sauna.

İPhone 5'e göre bir başka gelişme de A7 CPU / 64-bit mimari combo. Kağıt üzerinde Apple, güç çiftinin A6 yonganın iki katı hız ve büyük ölçüde geliştirilmiş OpenGL ES 3.0 uyumlu grafik sağlayacağını iddia ediyor.

İPhone 5S'nin piyasaya sürülmesinden sonraki 12 ayda, 64 bit donanımı gerçekten zorlayabilecek bir dizi uygulama ve oyun piyasaya sürüldü, ancak şimdi çok daha fazlasını bekliyoruz, iPhone 6 burada daha hızlı bir A8 64 paketliyor -bit çip.

İPhone 6'nın piyasaya sürülmesiyle bile, iPhone 5S durgun hissetmiyor, aslında iOS 8 güncellemesi animasyonları ve genel performansı hızlandırıyor.

Bir süredir Apple, oyunda 64 bit mobil cihazlar üreten tek şirketti, ancak son haftalarda birkaç Android'in gün yüzüne çıktığını gördük. Hem Nexus 9 hem de Nvidia Shield Tablet teknolojiyi kullanıyor ve Android 5.0 Lollipop bunu yerel olarak destekliyor, ancak bir sürü telefonun kullanılması için 2015 yılına kadar beklememiz gerekebilir.

A7 çipinin iPhone 5S'de Kamera uygulamasını kesinlikle çok daha hızlı hale getirdiğini söyleyebiliriz. Gerçek zamanlı önizlemeler, anında efekt işleme, ağır çekim, otomatik netleme (aşağıda iSight'ta daha fazlasını görün) daha hızlıdır ve gecikme veya titreme olmaz. Bizim için bu uygulama, iPhone 5S'nin cephaneliğindeki en göze çarpan hız artışını gösteriyor.

iPhone 5S: Kamera

İPhone 5 üzerindeki diğer belirgin gelişme alanı ve 5c arasındaki fark, yeni iSight kamerada yatıyor. Megapiksel sayısını artırmak yerine, Sony Xperia Z ve Samsung Galaxy S4 ile eşleştirmek için ve ekrandaki şaşırtıcı 41 MPNokia Lumia 1020Apple, 8MP (iPhone 6 ve 6 Plus ile aynı megapiksel sayısı) sensörünü% 15 ve tek tek pikselleri 1.5 mikrona çıkarmayı seçti. Diyafram açıklığı ayrıca f / 2.2'ye kadar spesifik bir artışa sahipti ve ışık hassasiyetini% 33 artırdı.

Bunların hepsi kağıt üzerinde iyi ve güzel olsa da, bu iddiaların geçerli olduğu yer vahşi. Merhametli bir şekilde, Apple'ın durumunda sonuçlar dikkat çekicidir.

Özellikle yakın çekim konularla çekimlerde yeni bir derinlik hissi var ancak görüntü sabitleme eksikliği nedeniyle iPhone 6 ve 6 Plus'ın düşük ışık performansına pek sahip değil. Yine de, bir yıl önce piyasaya sürülen birçok telefon için söyleyemeyeceğiniz, piyasadaki en iyi cihazlarla rekabet etmeyi başarıyor.

iPhone 5s kamera test videosu:

İPhone 5S'ye özgü diğer kamera özellikleri arasında; otomatik görüntü sabitleme (sabit), 3x video yakınlaştırma (bit bulanık), değişen ışık kontrolü ile 30 fps panorama (megabayt-y), saniyede 10 fotoğrafta seri çekim modu (arsız) ve hepsinden önemlisi ağır çekim video çekimi kesinlikle harika. Bu, iPhone 5S'nin Panorama anıdır ve sosyal akışlarınızın çok kısa bir süre içinde çeyrek hızda 120 fps 720p görüntülerle dolduğunu görmeyi bekleyebilirsiniz.

İPhone 5S'nin her şeyi anında işleyebilmesi, A7 çipinin kanıtıdır. Video kalitesi olağanüstü ve çocuğunuzun meteorik yüz bitkisini yakalamış olsanız bile (deneyimlerden bahsediyoruz), tüm duygusal suçluluk bir anlığına Spielberg olurken, her son krizi mükemmel bir netlik ve ayrıntıyla yakalayarak yok olur. Sorumluluk reddi: Bu iPhone'un test edilmesinde hiçbir çocuk zarar görmedi.

Bir diğer büyük gelişme ise öne bakan FaceTime HD kameradır. Geliştirilmiş bir arka taraf aydınlatma sensörü, düşük ışıkta görüntülü görüşmeleri iyileştirir ve hareketsiz çekimler her zamankinden daha temiz görünür. 720p'de video kayıtları.

iPhone 5S: Ekran

Selefi ile aynı 4 inç, 1136x640 326 ppi ekrana sahip olan ve 5C ile eşleşen iPhone 5S ekranı, Samsung Galaxy S5 (5,1 inç), HTC One M8 (5 inç) ile karşılaştırıldığında küçük hissediyor. ve hatta pazarlık fiyatı Moto G (2014) (5 inç).

Ekran kalitesi son derece keskin ancak sırasıyla 4.7 ve 5.5 inç Retina HD ekranlara sahip iPhone 6 ve 6 Plus'ta filmleri izledikten sonra boyut ve çözünürlükteki düşüşü gerçekten fark ediyorsunuz. Bununla birlikte, Retina ekranı, iOS 8'in parlak kullanıcı arayüzünü, çarpıcı renkler ve mürekkepli siyahlarla gerçekten gösteriyor.

iPhone 5S: Boyut ve yapı

İPhone 5S temelde süper şarjlı bir iPhone 5'tir, bu nedenle ağırlık, boyut ve genel yapı hemen hemen aynıdır - 7,6 mm derinlik, 123,8 mm uzunluk ve 112 g. Bu, onu HTC One M8 ve Samsung Galaxy S5'ten daha ince yapar, ancak 6,9 mm'lik ölçüsü olan iPhone 6 kadar ince değildir.

Hala hafiftir ancak üç renk çeşidi olan Altın, Gümüş ve Uzay Grisi ile, karışıma ekleyerek ve renk uyumlu 5C'den bir kez daha farklı kılarak güven verici bir şekilde premium hissediyor.

Altın kaplama bazıları için çok parlak olabilir, ancak selefi ile aynı pahlı kenar aşınmasına maruz kalırsa, daha açık bir renk onu daha koyu Gümüş ve Uzay Grisinden daha iyi gizleyecektir.

Apple, kendi boyalı deri iPhone 5S kılıfını 35 sterline çok sayıda farklı tonda satıyor ve bu da onu 5C görünümlü bir cihaza dönüştürüyor, ancak amiral gemisi modeline daha fazla sarma yaparsak, ceketi bırakmayı tercih ederiz ve göstermek.

iPhone 5S: Performans

İPhone 5S'yi kullanmak bir zevk. Çoklu görev hızlıdır, gezinme doğuştan gelir ve yine deWindows Phoneveya Android, ancak 5.0 Lollipop civarında iyi bir oyun oynadıktan sonra bunu yeniden değerlendirmemiz gerekebilir.

Telefon görüşmeleri net ve testlerimizde herhangi bir arama kesintisi yaşamadık. Ses kalitesi iPhone 5 ile aynı seviyede, ancak kablosuz bağlantı (Bluetooth ve Wi-Fi) öncekinden biraz daha kararlı görünüyor - Kişisel Erişim Noktası da çok daha hızlı bağlanıyor.

İPhone 5S, iPhone 6 ve 6 Plus'ın piyasaya sürülmesiyle birlikte 64 GB seçeneğinin düşürülmesiyle birlikte 16GB ve 32GB sürümlerinde mevcuttur. (aşağıdaki fiyata bakın).

iPhone 5S: iOS 8

İPhone 5S ve iOS 8 ile gönderilen her yeni cihazda, Apple'ın iWork uygulamalarına - Pages, Numbers ve Keynote - ücretsiz olarak sahip oluyorsunuz.

Ana ekranda aşağı doğru kaydırmak Arama çubuğunu gösterirken, çoklu görev görünümündeyken uygulamaları yukarı kaydırmak uygulamaları kapatır.

Ana ekranda yukarı kaydırın ve Uçak modunu etkinleştirmekten parlaklığı ayarlamaya ve meşaleyi açmaya kadar değişen kullanışlı bir özellik kısayolu sunulur.

iOS 8 ayrıca, bildirim tepsisindeki kullanışlı widget'lar, nihayet birbirleriyle konuşabilen uygulamalar (doğrudan yerel Fotoğraflar uygulamasından üçüncü taraf bir uygulamayla fotoğrafları düzenleme) ve birçok yeni araç dahil olmak üzere birçok başka güncelleme de beraberinde getiriyor. geliştiricilerle oynamak. Yine de en sevdiğimiz yeni eklentimiz, iOS ve OSX'i birbirine yakınlaştıran, telefonunuzda bir mesaj başlatmanıza ve Mac'inizden hemen almanıza olanak tanıyan Devamlılık. Zekice ve aslında bir cazibe gibi çalışıyor.

iPhone 5S: 4G

İPhone 5S, İngiltere'deki her sağlayıcının destekleyebilmesi gereken daha geniş bir LTE bant yelpazesine sahiptir. 5'leri EE'nin 4G ağında test ettik ve iPhone 5 gibi inanılmaz hızlı internet bağlantıları ve indirmeler yaşadık.

Elbette, gerçek hızlarınız geniş bir parametre yelpazesine bağlı olacaktır, ancak 15 / 20Mbps'yi aşan yükleme ve indirme hızlarına ulaşmayı ummalısınız.

LTE'nin hızı, FaceTime HD'yi ve akış içeriğini kullanırken gerçekten değerini kanıtlıyor.

iPhone 5S: Pil

Apple, 3G'de on saat konuşma süresi, 250 saat beklemede, 3G, LTE ve Wi-Fi'da on saat internet kullanımı, 10 saate kadar video oynatma ve 40 saate kadar uzanan ses ile alıntı yapıyor.

Gerçek dünya testimizde, iPhone 5S'nin önceki modele benzediğini gördük - bekleme modunda harika, 3G / 4G kullanırken güç tüketiyor ve grafiksel olarak yoğun görevler gerçekleştirirken. Örneğin, güne (10.20am)% 82 batarya ile başladık ve 20 dakika sonraTomTomnavigasyon, bir saatlik açık / kapalı ağır hareket ve normal video ve fotoğraf çekimi ve biraz internette gezinme, saat 12.37'ye kadar% 4'e düştük ve çaresizce bir şarj ihtiyacımız vardı.

Rekabet açısından, iPhone 5S, LG G3 ve Samsung Galaxy Note 4 gibi büyük pillere sahip cihazlara karşı koyulduğunda kesinlikle geride kalıyor ve 6 Plus'ı bırakın iPhone 6'ya ayak uyduramıyor.

iPhone 5S: Karar

Apple, geliştiricilere 64 bit mimarisi, A7 yongası ve M7 Yardımcı İşlemcisinin avantajlarından yararlanma fırsatı sunarken, el cihazını da geleceğe hazır hale getirmeye çalışıyor.

Ancak, her zamanki gibi, ayrıcalık için ödeme yapmanız gerekecek. Sözleşmeli ve SIM içermeyen fiyatlar, 16GB model için 459 £ ile 32GB versiyon için 499 £ arasında değişiyor. Piyasaya sürüldüğünden bu yana fiyat düşerken, piyasadaki en iyi değer akıllı telefon olmaktan çok uzak. Örneğin, yakında çıkacak Nexus 6, 6 inçlik 2K ekran, Snapdragon 805 işlemci, 13 MP snapper ve Android 5.0 Lollipop paketliyor ve yine 32 GB dahili depolama ile 499 £ maliyeti.

İPhone 5S, harika bir kamerası, TouchID'si ve günümüzde hala yaygın olmayan 64 bit işlemcisi ile hala harika bir telefon.

iPhone 5S çıkış tarihi: Şimdi çıktı

iPhone 5S fiyatı: 459 £ (16 GB), 499 £ (32 GB)