Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • iPhone 6 Plus incelemesi: Apple için gerçekten daha büyük mü?

iPhone 6 Plus incelemesi: Apple için gerçekten daha büyük mü?

Apple iPhone 6 Plus fırsatları 342 Amazon müşteri yorumu Amazon UK Image 1/5

Iphone 6 plus incelemesi


Resim 2/5

Iphone 6 incelemesi

Resim 3/5

Iphone 6 incelemesi

Resim 4/5

iPhone 6 boyut karşılaştırması

Resim 5/5

Iphone 6 incelemesi


Apple nihayet iki süper boyutlu akıllı telefonla aynı anda büyüdü, ancak ilk phablet ve şimdiye kadarki en büyük iPhone cebinizden 5.5 inç mi talep ediyor?

İPhone 6 Plus, şimdiye kadar yapılmış en büyük iPhone Apple'dır ve bu, hafife alınacak bir gerçek değildir. Akıllı telefon ve tablet arasındaki bu orta bölge, en etkileyici şekildeSamsung Galaxy Note 4veLG G3Geçmişte Cupertino firmasının kontrol edemediği için kaçındığı bir yoldur. Ama artık değil.


İPhone 6 Plus, Flint Center lansman etkinliğinden tartışmasız bir vızıltı telefonu olarak ortaya çıktığında, görevleri daha küçük ikizinden farklı bir şekilde yerine getirme şekli - tam HD ekran, daha büyük pil ve tablet tarzı manzara modu - onu ortaya koydu. izlemek için biri olarak. Son birkaç gündür her yerde elimizdeydi, işte erken kararımız.

iPhone 6 Plus: Boyutlandırın ve oluşturun

Etrafında bir yol yok: iPhone 6 Plus büyük. Hella büyük. Yıllarca büyüklüğün önemli olup olmadığı konusunda çekingen davrandıktan sonra, bu Apple'dan sürpriz bir akıllı telefon canavarı. 158,1 mm uzunluğunda ve 77,8 mm genişliğiyle, Galaxy Note bölgesinde ve cepte çalışan bir partnerden daha fazla çanta işgal ediyor. Bel kısmındaki 172g, onu ağırlık sınıfının çoğundan daha ağır kılar, ancak metal şasi plastik gıcırtılarından çok kaliteli kokuyor ve sadece 7,1 mm derinliğiyle, ilk düşündüğünüz kadar hantal değil.


Tek parçalı yapı, bu kadar akıllıdır ve yeni keşfedilen eğrilerini sadece kaygan görünmekle kalmayıp aynı zamanda bir resepsiyon artışı da sunmak için inceliyor. Biraz inatla, iPhone 4 - 5S & ldquo; Blok & rdquo; Çağ, cepleri memnun eden 3GS öncesi tasarımdan bir gerileme gibi geldi ve en azından benim için düzen yeniden sağlandı. Bu bir iPad Air kadar zarif ancak daha küçük bir ölçekte.

Bununla birlikte, Massive Phone Kültü, daha önce cep telefonunun daha büyük kardeşleriyle mücadele etmiş ve Mini ve Compact çeşitlerinin (ve tabii ki eski iPhone'ların) hoş geldiniz uyanışında teselli almış, benden kaçan uzun vadeli bir üyelik. Apple şimdiye kadar her zaman kabul etti ve 6 Plus, yaratıcı bir karar olmaktan ziyade bir reklam gibi hissediyor, büyüklerin en iyi olduğu, kullanılmayan Doğu pazarlarına giriyor.

Evde yaptığımız testlerde kendimizi artık iPad'imize pek dönmediğimizi gördük, çünkü 6 Plus'ın ekran boyutu çoğu ihtiyacı karşılayabiliyordu; Bununla birlikte, sahada, boyutu cepten ziyade çantaya girmekten daha sık bulundu ve bu, birincil bir cihaz için ideal değil. Ancak bu tamamen öznel bir durumdur.

İPhone 6 Plus en azından sizi rahatlatmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor, önce güç düğmesini yan tarafa getirerek tek elle kullanıma yardımcı oluyor - tutarlılık için iPhone 6'da da bir değişiklik; biraz bilek rulosu ile işe yarıyor - sonra yeniden boyutlandırılabilir metin ve son olarak bazı akıllı yazılım kaldırımları sunuyor.


Daha kolay erişim için en üstteki uygulama satırını aşağı kaydırmak için TouchID halkasına iki kez dokunmak kağıt üzerinde iyi bir fikirdir - o kadar iyi ki kendi pazarlama-konuşma adını ve & ldquo; Erişilebilirlik & rdquo;. Ancak uygulama bazen hafif bir çözüm gibi gelebilir - kullanılmayan tüm bu boş alan neredeyse şövalye gibi görünür.

Tablet tarzı yatay modla daha büyük ekrana geçişi köprülemek için iPad'lere aşinalıktan yararlanmak çok daha iyidir, bu da ana ekranın ve Apple uygulamalarının yatay olarak, ters çevrilmiş yuva ile görüntülenebilmesi, filmlere ve oyunlara geçişleri daha şık ve daha iyi hale getirmektir. Uygulama alanı optimize etmek için sırayla yeniden tasarlıyor.

Örneğin, yatay klavye, internette gezinirken veya mesaj gönderirken, her iki tarafta da bolca kısayol bulunan iki parmaklı bir zevktir. Bazı yönlerden, 6 Plus bir İlk Phablet'ım gibidir ve daha küçük iPhone 6'ya geri döndüğünüzde manzara modunu gerçekten özlüyorsunuz.

Aynı beyaz / altın, beyaz / gümüş ve siyah / & ldquo; uzay grisi & rdquo; renk grupları iPhone 5S'de & ldquo; Kırılmamışsa düzeltmeyin & rdquo; içinde mevcuttur ve doğrudur. bir çeşit (hey, en azından mavi bir seçenek eklemediler). Özel korumalı kılıfların olağan seçimi, dilerseniz rengi getirecek, silikon, telefonun dar formundaki deriden daha çekici.

iPhone 6 Plus: Ekran

5.5 inç boyutundaki iPhone 6 Plus ekranı bir canavar ve bir kez daha söyleyelim, Apple'ın şimdiye kadar sunduğu en büyük telefon. 1920x1080 çözünürlükle - bu 401 ppi, piksel hayranları - aynı zamanda firmanın ilk full-HD ahizesi, amiral gemisi iPhone 6'yı geride bırakıyor ve ilginç bir seçim muamması sunuyor.

IPS panelinde, LED arkadan aydınlatmalı & ldquo; Retina HD ekran & rdquo; büyük bir netlik ve kontrast vererek, 5S'yi hafifçe ortaya çıkarır. Gözlerinde Super AMOLED'leri olan amiral gemisi Android hayranları, Apple yükselticilerinden daha az etkilenebilir, ancak burada gösterilen kaliteyi aşmak zor.

Görünüşe göre & ldquo; ikili alan & rdquo; nedeniyle, oldukça büyük bir ekranı paylaşmak isteyenler için geniş açılardan görüntüleme çok daha kabul edilebilir. piksel (hayır, biz de değiliz). Çoklu dokunma etkileşimi, istediğiniz kadar duyarlı olsa da, & ldquo; oleofobik & rdquo; Kaplama, parmak izlerinin kaçınılmaz seline karşı bir duvardan çok bir kum torbası gibidir.

iPhone 6 Plus: Kamera

Tam HD bir ekran, boyut yükseltmesi için yeterli sallanmadıysa, iPhone 6 Plus'ın standart iPhone 6'da bulunan dijital yerine optik görüntü sabitleme özelliğine sahip olması hile yapabilir. Özellikle düşük ışıkta hareket bulanıklığını azaltır, ancak profesyonel sonuçlara olan ilginiz ve gözünüzün yanı sıra ellerinizin titremesi ne kadar belirgin veya ne kadar kullanışlı olduğunu etkileyecektir. Kesinlikle bunu, uzmanlık isteyenler için en üst düzey Android'lerle uyumlu hale getiriyor.

Şimdi çıkıntılı arka iSight kamera - ahizenin ne kadar ince olduğu - benzer şekilde sekiz megapiksellik, iPhone 5S'deki f / 2.2 diyafram açıklığı sayısından tanıdık gelse de, bir dizi teknoloji ve ince ayar masajı bundan daha fazlasını yapıyor.

HTC, & ldquo; ultraapiksel & rdquo; Yeniden tanımlama, megapikseller yalnızca görüntülerin boyutlarını yargılar ve kaliteyi yansıtmaz. Buradaki yıldız, yeni bir & ldquo; Focus Pixels & rdquo; sayesinde geliştirilmiş otomatik odaklamadır. Bu sensör, bazı çarpıcı çekimler yapılmasına yardımcı olurken, kullanımı gülünç derecede kolay pozlama kontrolleri ile manuel seçenekler artırıldı.

Öne bakan 1,2 megapiksel kamera, FaceTime ve Skype'ı etkili bir şekilde yönetiyor, ancak & ldquo; geliştirilmiş yüz algılama & rdquo; 'yı açıkça fark edecek kadar arkadaşımız olmasa da, YouTube meraklıları için selfie fıstığı veya 720p HD kayıt için bir patlama modu var. . Hepsi, tipik olarak karmaşık olmayan kaydırma ve dokunma uygulamasında bulunur.

Elbette, bir kamera yükseltmesi, bazı yeni numaralar gösterilmeden aynı olmazdı ve arka kameranın 1080p HD video kaydı zaten 60 fps'ye çıktı, etkileyici profesyonel 240 fps ağır çekim ayarına ve zaman atlamasına kaldı. Önceden planlanmış ayrılmış çekimleri sıkıştırılmış bir çılgınlığa dönüştüren. Şu anda onları çok kullanıyoruz; altı ay sonra göreceğiz.

iPhone 6 Plus: Özellikler

İPhone 6 ve 6 Plus, beklediğiniz gibi birçok temel işlevi paylaşıyor. Telefonların insanları çalması açısından önemli olan iPhone 6 çifti, diğer tüm telefonlardan –20, yani - daha fazla LTE bandını desteklediğini iddia ediyor ve test ettiğimiz EE ağındaki 4G kesinlikle güçlü ve tutarlıydı.

Wi-Fi de zaman aşımına uğramadı, oyunları ve filmleri iTunes'dan hızla indirdi ve AirPlay, Apple TV ile senkronize edildi. Her zaman olduğu gibi, & ldquo; her şey dahil & rdquo; Apple ürünlerinden gerçekten en iyi şekilde yararlanmak için, daha geniş bir Apple donanımı ve hizmetleri cephaneliğine sahip olanlar daha fazla fayda sağlayacak ve bu da hızla akıllı telefon normu haline geliyor. Sonuçta, yalnızca içerik değil, bağlantı da giderek krallaşıyor.

Her zaman mevcut ses asistanı Siri, yine de şarkıları tanımak, kişileri bulmak, randevu almak ve çok tembel olduğunuzda sizin için yol tarifi almak üzere herkesin kullanımına hazırken, TouchID ise temassız ödeme hizmetinin duyurusuyla İPhone'lara ve Apple Watch'a gelen Apple Pay, gerçek bir konuşma noktası haline geliyor.

Pay'in parmak izi okuma iWallet işlevini Cupertino etkinliğinde denemiş olsak da - ve umduğunuz kadar hızlıydı, uygulamaya girmeye gerek kalmadan kablosuz olarak yetkilendirme - maalesef yazı yazarken Birleşik Krallık'ta mevcut değil, bu yüzden biz ' lansmandan sonra onu tekrar ziyaret etmem gerekecek.

Benzer şekilde, yeni M8 hareket yardımcı işlemcisi, yüksekliği izlemek için üç eksenli pirometre, ivmeölçer ve yakınlık sensörü kombinasyonuna bir barometre ekliyor. Bu, fitness uygulamaları için gerçekten yararlı olabilecek bir eklentidir, ancak iOS 8 Health'in pek çok bağlı dokunaçları, oldukça sınırlı adımsayarın ötesinde henüz aktif değildir - bu işe yarıyor gibi görünüyor - bu başka bir & ldquo; bekle ve gör & rdquo; etkinliği konusunda.

iPhone 6 Plus: iOS 8

İPhone 6 Plus'ın şu anda yaptığı şey, dünyadaki bir işletim sisteminin görsel olarak en farklı revizyonu değil, ince ayar ve vaatlerle dolu olan iOS 8'in geri kalanında öncülük ediyor. Fitness takibiniz için bir merkez olarak sağlık, evinizdeki akıllı cihazlarınızı bağlamak için HomeKit ve devam eden otomotiv desteği için CarPlay, önümüzdeki aylarda en heyecan verici gelişmelerden bazılarına hükmedecek, ancak şu anda yalnızca tam olarak aldığınız şeylere devam edebiliriz kutunun dışında ve beta sürümünde kullanım.

Zaten çok düzgün, sezgisel bir işletim sistemi olan iOS 7'ye göre en dikkat çekici gelişme, iOS 8'in neredeyse tüm departmanlarda günlük kullanımı biraz değiştirmesidir. Telsiz tarzı sesli sohbetler ve iMessage'ın artık sağladığı tahmini kelime yardımı, en son kişileri ekranın en üstüne getirmek için ana düğmeye iki kez dokunmak, alt tarafa kayan çok görevli e-posta taslakları telaş, bir kişinin telefon numarasını gelen e-postanın üstüne eklemenin anında önerisi, artık Mesajları Bildirim Merkezi'nden yanıtlayabileceğiniz yol veya uygulamaların yeni ekran boyutuna otomatik olarak nasıl eşitlendiği. Sonsuzca kaygan.

& ldquo; Bizimkiler bunu yapabilir! & rdquo; Android ordusuna haykırıyor, ancak her zamanki gibi, burada devrimden ziyade incelik; hiçbir şey şansa ya da yersiz kalmaz, hepsi tutarlılıktır. Tıpkı NFC ödemelerinin yıllardır var olduğunu söylemek gibi, yalnızca güvenilir olmakla kalmayıp alışveriş yaptığınız çoğu yerde kabul edildiğinde yararlıdır. Apple, her zamanki gibi, halkın içinde bir şeyleri anlamakla değil, oyunun sonuyla ilgileniyor, bu yüzden her yinelemede giderek daha fazla iyileştirilen Apple Maps, bu güne kadar böyle bir yanlış adım olarak öne çıkıyor.

iCloud Drive ayrıca, bir tür sessiz, Dropbox aping suikastçısı gibi çevrimiçi depolama alanınızı koordine etmek için sorunsuz bir şekilde kayar. Apple'ın iCloud'u düzenlemesinin zamanı geldi ve geniş dosya desteği ve sahip olmadığınız uygulamalarda oluşturulan dosyaları görüntüleme yeteneği ile çok iyi yapıldı. Yeni kullanıcılar için yerleşik Apple Work uygulamalarının eksiksiz bir şekilde tamamlanmasıyla, bunun doğal bir şekilde çözüleceğini umabilirler, ancak bu kapsayıcı bir dokunuş.

İOS 8'in cephaneliğine bir başka ek, yeni Mac OS, Yosemite ile masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda nasıl senkronize edildiğidir, örneğin telefonunuz Bluetooth benzeri bir aralıkta olduğu sürece Mac'inizden arama yapmak veya her iki ekranda da e-postalara veya belgelere erişmek gibi. daha verimli çalışma. İşlevsellik etkileyici bir şekilde kusursuzdur ve aynı donanım ve yazılım ağındaki cihazları en iyi şekilde gösterir.

Sonuçta, etkili ekosistemlerin ve bloatware'in genellikle telefon deneyiminizi üzerinde çalıştığı teknolojiden daha fazla tanımladığı bir dünyada, Apple'ın tek bir kelime söylemeden kullandığı yüksek kaliteli yazılım seviyesini unutmak kolaydır.

iPhone 6 Plus: Performans

İPhone 6 Plus'ın 64-bit, 1.3GHz çift çekirdekli A8 yongasının işlemci hızında yüzde 25 artış ve yüzde 50 daha fazla güç verimliliği ile yüzde 50 daha hızlı grafik sağladığı söyleniyor. Geekbench'i öğrenmek istiyorsanız, kardeş sitemiz TechRadar, iPhone 5S'nin 2540'ına 2911'lik bir skorla ulaştığını ve onu etraftaki akıllı telefonların en üst katmanları arasında cömertçe oturduğunu gördü. Daha dokunsal bir gözden geçiren için, sadece istediğiniz kadar hızlı hissediyor, gerçek bir takılma olmadan ve yalnızca yeni bir telefonun getirdiği o anlık erişim ile performansa net bir artış.

İçerideki 1 GB RAM yine çok güçlü görünmüyor, ancak yeni çoklu görev özelliklerini iyi idare ediyor gibi görünüyordu ve bazı eşzamanlı e-posta, video izleme ve HD oyun oynamayı destekledi. Avantajını görmek için beklememiz gereken Metal grafik yükseltmesi gibi dahili ince ayarlar, ancak yeni BioShock bağlantı noktası şu anda iOS'taki en zorlu oyunlardan biridir ve Aramızdaki Kurt gibi harika bir performans gösterdi (bu renk spektrumuna bakın) ve Asfalt 8 (dikili).

16GB, 64GB ve 128GB depolama seçenekleri, 32GB'ın olabileceği bir boşluk olduğu için biraz merak uyandırıyor. 60 fps'de 1080p HD çekim kaydeden, çoklu GB oyunlar çalıştıran bir cihazda 16 GB olduğu için utanç verici ve bu, Hoover'a çok kısa sürede gideceği için medya tüketmek için tasarlandı. Bizim için 64GB minimumdur, ancak cüzdanınıza danışmak isteyebilirsiniz.

iPhone 6 Plus: Pil

Çoğunlukla iPhone'un Achille'in topuğu olarak anılan iPhone 6 Plus'ın pil ömrü, boyutunun doğası tarafından artırılıyor, ancak bu, güç sağlamak için cehennem gibi bir ekran. Lightning konektörüyle her zamanki gibi ücretlendirilen Apple, standart iPhone 6'daki sırasıyla 14 ve 10-11'e kıyasla 6 Plus'tan 24 saat konuşma süresi ve 12-14 saat internet, video ve ses kullanımı elde edeceğinizi düşünüyor.

Şimdi, 'alıntı yapılan' bir dünyada yaşamak isteriz. Rakamlar her zaman yüzde 100 doğru çıktı, ancak 6 Plus'ın pilinin, üretkenlikten eğlenceye kadar oldukça yoğun bir iş gününde bir günlük genel kullanımda çok iyi bir dayanıklılığa sahip olduğunu görünce şaşırdık. Günün sonunda cep telefonunuzu şarj etmek zorunda değil misiniz? Bu karanlık sanatlar nedir !?

Yine de, beklediğiniz gibi, ona gerçek, yoğun bir meydan okuma verilmesi kaçınılmaz olarak boşa gidecektir. Yine, kardeş sitemiz TechRadar, arka planda e-posta senkronizasyonuyla tam parlaklıkta bir HD filmi çalan patentli & ldquo; 90 dakikalık video testini & rdquo; yürüttü ve bu, kanının% 27'sini tüketti - adil bir vuruş.

iPhone 6 Plus: Karar

İPhone 6 Plus, Apple için büyük bir çıkış - BÜYÜK bir çıkış - ve başlangıçta gemide değildik, ancak yazılım dengeleyicileri endişelenmeyi bırakmamıza ve phablet'i sevmeyi öğrenmemize yardımcı oldu. Full-HD ekran (nihayet) göz kamaştırıcı, içinde kaybolacak çok fazla görüntü var, yapı ise olabildiğince gurur verici olmak için elinden geleni yapıyor. İOS 8'deki ince ayarlar odaklanmıştır ve görevlerden fark edilir derecede kısa sürede tıraş olurken, manzara modu yazmak ve düzenlemek için inanılmaz derecede doğaldır ve bunu sadece işlevselliği için standart iPhone 6'ya yapmayı dilediğimiz bir tasarım seçimi yapmıştı.

Yine de tavizler var, en büyüğü fiyattır. 32GB depolama seçeneği olmadığından, çok hafif olan herhangi bir kullanıcı buraya 700 not düşecektir; bu, herkesin ihtiyaçlarına uymayacak bir şey için çok fazla - ve bu büyük boyutlu çerçevede, sadece bir eldivenle elle tutulması gereken bir yemek, 6 Plus'ın uyacağından emin değiliz. Cihazınızı ne için kullanmak istediğinize tamamen ineceğinden, boyut kesinlikle insanları bölecektir.

Ama sonra öyle olması gerekiyor - iPhone 6 daha geleneksel kullanım için de burada. Seçim eklemeyi ya da aslında bir phablet olmaya çalışmak için bir phablet'i eleştirmek komik görünüyor. Bu şartlara göre iPhone 6 Plus, hissedilir şekilde büyüyen ve bugüne kadar Google'ın platformunun hakimiyetinde olan bir pazara güçlü bir ilk giriş. Burada Android phablet hayranlarını çalmak için yeterli başlık spesifikasyonu olup olmadığı tartışmalı, ancak kullanılabilirliğe odaklanan değişken seçmenleri yakalamanın ve daha büyük bir ekrana geçmeyi hayal eden mevcut kullanıcıları yükseltmenin bir yolu olarak? Apple hemen hemen parayla.

iPhone 6 Plus Çıkış Tarihi:19 Eylül 2014 (şimdi ön sipariş verin)

iPhone 6 Plus fiyatı:619 £ (16 GB), 699 £ (64 GB), 789 £ (128 GB)