Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • iPhone 6S Plus incelemesi: daha büyük ve biraz daha iyi

iPhone 6S Plus incelemesi: daha büyük ve biraz daha iyi

Apple iPhone 6S Plus, Twigby US Unlocked Planlarını AnlaştıHiçbir sözleşme Apple iPhone 6S Plus (32 GB) 314 ABD dolarıön ödeme17,50 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler10 GBveri Çağrıları: Kanada, Çin ve Meksika'ya + Sınırsız Küresel MetinSiteyi ziyaret et-deTwigbyTwigby ABDHiçbir sözleşme Apple iPhone 6S Plus (32 GB) 314 ABD dolarıön ödeme12,50 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler5 GBveri Çağrıları: Kanada, Çin ve Meksika'ya + Sınırsız Küresel MetinSiteyi ziyaret et-deTwigbyTwigby ABDHiçbir sözleşme Apple iPhone 6S Plus (32 GB) 314 ABD dolarıön ödeme10 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler3 GBveri Çağrıları: Kanada, Çin ve Meksika'ya + Sınırsız Küresel MetinSiteyi ziyaret et-deTwigbyEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz.

İPhone 6S Plus, her zaman 'normal' iPhone 6S'nin gölgesinde kalan bir telefon olacak, ancak bu, bu yeni telefonun gerçekten iyi bazı kısımlarını kaçıracak.


En son iPhone incelemelerimizi okumak ister misiniz?Kontrol etiPhone 7 incelemesi,iPhone 7 Plus incelemesiveiPhone SE incelemesi.

Apple yepyeni bir phablet ile geri döndü, ya da inanmanızı istiyor. İPhone 6S Plus 'tamamen değişir', ancak şüpheli bir şekilde önceki modele benziyor.

'S' kolu aynı zamanda 6S Plus'ın Apple'ın inovasyonundan çok yinelemeli olduğuna dair bir uyarıdır, ancak bunu daha önce iPhone 3GS, 4S ve5S- bu yüzden sürpriz olmaz.

Bununla birlikte, kaputun altında yeni bir A9 yongası, Live Photos, 3D Touch ve dişlerinizi yerleştirmeniz için hazır olan 12MP kamera ile bir dizi yeni ürün var.


iPhone 6S Plus boyutları ve yapısı

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, iPhone 6S Plus tasarımı söz konusu olduğunda yeni bir çığır açmaz. Yok. Sıfır. Zilch. Kaptın bu işi.

Düğme yerleşimleri aynı, hoparlör hala tabanda tek bir mesele ve iSight kamera hala arkadaki sol üst köşeden çıkıntı yapıyor.


Aslında, 6S Plus'ı salladığınızı ortaya çıkaran tek ayırt edici özellik,6 Daha fazlatelefonun arkasındaki 'iPhone' kelimesinin altındaki 'S' harfidir.

Apple tasarımını yükseltmemiş olabilir, ancak adil olmak gerekirse buna gerek yoktu. İPhone 6S Plus, aynı fevkalade yüksek kaliteli, yuvarlatılmış alüminyum kasaya sahiptir ve parçayı gerçekten görünüş ve hissettirir.

Bu telefona çok para harcayacaksınız, ancak en azından tasarımı fiyat etiketine uyuyor.


İPhone 6S Plus'ın oldukça büyük çerçeveler, fazladan 0.2 mm çevresi ve selefine göre 20 gram ağırlık artışı ile büyük bir telefon olmasından kaçış yok.

Bu nedenle tek elle kullanmak zordur ve kaygan metal gövde, kavrama yolunda çok az şey sağlar. İPhone 6S Plus, iki elinizi de üzerinde tuttuğunuz sürece zekice tasarlanmış bir telefon.

iPhone 6S Plus ekranı

6S Plus, selefinden aynı 5.5 inçlik tam HD ekranı miras aldığından, ekran bölümünde de durum aynı.

Samsung, LG ve Sony'nin artık cep telefonlarına 2K ve 4K ekranlar yapıştırdığı bir dünyada, Apple'ın takip etmemiş olması utanç verici, ancak 6S Plus'taki panel hala güçlü bir rakip ve bonus, daha az güç tüketiyor.

Etkileyici parlaklığa sahip bir ekranda renkler patlar, metinler nettir ve görüntüler güneş ışığında dışarıda okumayı kolaylaştıran bir ekranda harika görünür. Ancak ekran bir sırrı saklıyor ...

iPhone 6S Plus 3D Dokunmatik

... 3D Touch'a merhaba deyin! Apple'ın en son iPhone yeniliği, size ekranın ekranında gördüğümüz Force Touch teknolojisini getiriyor.Apple İzleve yeni MacBook Pro'nun izleme yüzeyi, akılda kalıcı yeni adla tamamlanan akıllı telefon ekranına.

3D Touch, iPhone 6S Plus'ın ekrana ne kadar baskı uyguladığınızı algılamasını sağlar. Bu, ekranda ne kadar bastırmak istediğinize bağlı olarak çeşitli farklı seçenekler açar.

Bunun en iyi örneği Mesajlar ve Posta uygulamalarında bulunabilir; burada şişkin bir gelen kutusuyla karşılaştığınızda parmağınızı belirli bir iletişime sokabilir ve ekranda bunun bir önizlemesini açabilirsiniz.

Rakamınızı bırakmak sizi gelen kutunuza geri döndürürken, daha sert basmak mesajı tamamen açacaktır. Buradaki en kullanışlı özellik, hala önizleme balonundayken, sağa kaydırarak yanlış yazıyı okunmamış olarak işaretlemektir, sol slayt arşivleme / silme ve yukarı doğru hareket, yanıtlama ve iletme olarak eylemlere hızlı erişim sağlar.

3D Touch, uygulama simgelerindeki kısayollardan Fotoğraflar, iTunes, Müzik ve daha fazlasındaki önizlemelere kadar iOS 9'da etkinleştirildi. Bazı yönler gerçekten kullanışlıdır, ancak 3D Touch'ın biraz uğraştığı - neredeyse anlamsız olduğu birkaç senaryo vardır.

Teknoloji için hala erken kapılar ve umut, geliştiricilerin 3D Touch'ı alıp uygulamalarına ve oyunlarına dahil etmeleri - ki bu gerçekten heyecan verici hale gelecek.

iPhone 6S Plus Live Photos ve kamera

İPhone 6S Plus'ın kamera bölümünde pek çok güzellik var. İlk olarak, arkaya bakan fotoğrafçıya 8 MP'den 12 MP'ye bir darbe verilmişken, ön tarafta artık 5 MP FaceTime kamera bulacaksınız. İPhone'unuzdaki özçekimler hiç bu kadar güzel görünmemişti.

Apple'ın akıllı telefon yakalayıcılarında megapiksel sayısını artırdığı haberine izin verirken, kendinizi biraz büyücülük için hazırlayın.

Live Photos, resimlerinize sihir gibi hayat verir. Elbette bu sihir değil - aslında deklanşöre basmadan önce ve sonra 1.5 saniyelik video çeken 6S Plus - ama kesinlikle süslü.

Daha da iyisi, bu kadar mistik bir çekim yakaladığınızı bile bilmeyeceğinizdir. 6S Plus, bu mod açıkken, hızlı bir deklanşör ve sonunda netleme ile akıcı bir performans sergiliyor.

Fotoğraflarınızda hareket olduğunu fark ettiğinizde Fotoğraflar uygulamasını ziyaret edip galerinizde gezinmeye başlayana kadar olmaz.

3D Touch ile bir resim hazırlayın ve anı canlandırmak için kısa klibi (sesli) oynatın. Fotoğraflarınıza ekstra bir boyut katan eğlenceli bir özellik - ama mükemmel değil.

Kesintili görüntülerle sonuçlanmamak için iPhone'u gerçekten sabit tutmanız gerekiyor ve şimdilik iPhone'unuzun dışında onlarla yapabileceğiniz pek bir şey yok. Facebook yakında Canlı Fotoğraflar için destek getirecek - ancak yine de nispeten sınırlı bir paylaşım platformu.

Apple'ın kamera uygulaması, yalnızca sınırlı sayıda işlevle zahmetsizdir. Yetişmekte olan profesyonel fotoğrafçılar için bu çok sınırlı olabilir, ancak iPhone 6S Plus, size mümkün olan en iyi sonuçları vermek için arka planda ayarların yapılması konusunda çok iyi bir iş çıkarıyor.

Sonuçlar, doğru yapmak için kendinizden çok az çalışma gerektiren iyi aydınlatılmış, parlak ve havadar çekimlerle kendi adına konuşuyor. Kalite, 6 Plus'a göre biraz iyileştirildi, ancak çene bırakan farklılıklar beklemeyin.

iPhone 6S Plus pil

Daha büyük boyutu sayesinde iPhone 6S Plus, iPhone 6S'den daha büyük bir pili paketlemeyi başarıyor - ve kesinlikle dikkat çekicidir. Tek bir şarjla bütün bir günü kolayca geçirebildik.

Uzun bir günün sonunda yatağa çıkmaya geldiğinde, 6S ​​Plus genellikle tankta% 20 ila% 30 arasında kalmıştı. Bu, birden fazla çağrı, metin, sosyal mesaj, müzik akışı ve oyun içeren 16 saatlik bir günün ardından.

Yine de bir gecede makul bir şarja ihtiyaç duyacak, bu size iki günlük kullanım sağlayacak bir telefon değil, ancak en azından akşam yemeğine yakalanmadan gün boyunca oldukça sert vurduğunuzda kendinizden emin olabilirsiniz.

İOS 9 ile gelen bir bonus eklenti düşük güç modudur ve 6S Plus pil ömrünün son damlalarından yararlanmanıza olanak tanır. Düşmeye başladığınızda açmanız istenir, ancak güvenliği istiyorsanız istediğiniz zaman açabilirsiniz.

Gücü korumak için 'hey Siri' komutunu, arka plan senkronizasyonlarını ve arayüz animasyonlarını ortadan kaldırıyor ve çok iyi çalıştığını gördük - sabahın erken saatlerine kadar parti yapmamızı sağladı.

Pingtwitter kararı

İPhone 6S Plus, piyasadaki en iyi Apple phablet'idir. Sadece 6 Plus'ı rekabet olarak aldığında bu tam olarak zor değil, ancak Apple bazı önemli alanlarda 6S Plus'ı yükseltmek için yeterince yaptı.

Bazıları için yeterince iyileştirme ve yeni özellik olmayacak ve şu anda iPhone 6 Plus'a sahipseniz 6S Plus'a yükseltmeye gerek olmadığını söylemek doğru olur - sadece cebinizdeki en son teknoloji için övünme hakları istemiyorsanız.

Ekran mükemmel, eğer sadece full HD, pil ömrü iPhone 6S'den daha iyi ve yeniden canlandırılan kamera birçok iPhone sahibinin yolunu bulacak.

3D Touch, çok fazla potansiyel gösterir ve telefonunuzu kullanma şeklinizi değiştirirken, Live Photos'un hala kendini değerli bir özellik olarak kanıtlaması gerekir.

Büyük boyutlu bir iPhone için pazardaysanız, 6S Plus tam size göre, ancak yalnızca 6 Plus'ı karşılayabiliyorsanız hayal kırıklığına uğramanız pek olası değildir.