Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • iPhone 6S incelemesi: tanıdık formül artı 3D Touch

iPhone 6S incelemesi: tanıdık formül artı 3D Touch

Apple iPhone 6S fırsatları

En son iPhone incelemelerimizi okumak ister misiniz?Kontrol etiPhone 7 incelemesi,iPhone 7 Plus incelemesiveiPhone SE incelemesi.

Apple'ın iPhone 6S'si birçokları için sürpriz olmayacak bir telefon. Her tek sayılı yılda, önceki yılın telefonunun bir 'S' varyantı çıktı, el cihazına birkaç yükseltme sunuyor, ancak büyük ölçüde aynı tasarım ve şasiyi koruyor.

İPhone 6S, 2014'ün iPhone 6'sıyla neredeyse aynıdır, ki elimizdeki ikisi arasındaki farkı zar zor söyleyebildiğimiz noktaya kadar, biraz ekstra kalınlık ve ağırlık ile size bir sonraki mücevher telefonu tuttuğunuza dair ipucu verir. elinde.

Ancak dışarısı aynı olsa da, Cook's Crew'un içine sıkıştırdığı şeylerin büyük bir değişiklik olması gerekiyor - bu nedenle Apple'ın bu telefona 'Değişen Tek Şey Her Şeydir' sloganı verme kararı bu yüzden.


Telefona dokunmanın yepyeni bir yolu, geliştirilmiş bir şasi ve fotoğraflarınızı görmenin sözde sihirli bir yolu ile bu, önceki yılın modelinin sadece şık bir versiyonu olan ilk iPhone 'S' varyantı mı olacak?

iPhone 6S tasarımı

İPhone 6S'nin tasarımı, 0.2 mm kalınlığa ve 14 gram daha ağırlığa sahip iPhone 6'dır. Bu kadar.


Geriye kalan her şey iPhone 6 ile aynı, geçen yılki aynı kılıflar bile zarif formunun etrafında rahatça kayıyor.


Aynı seramik hissi veren metal bir kez daha etkili oldu, ancak bu kez 7000 serisi alüminyum yükseltmesi verildi - uzay programlarında biraz daha güçlü roketler yapmak için kullanılanla aynı.

Geçen yıl Bendgate etrafındaki çember olmasaydı, bunun tamamen gereksiz bir yükseltme olduğunu söylerdiniz - sonuçta, Apple'ın ilk başta bükülmüş bir telefon yapmayacağını umarsınız, bu yüzden güçlendirmek için gerekli olmalı.

İPhone 6S'deki ekran, ahizeyi süsleyen aynı 4,7 inç, 750p ekranla geçen yılki modelle aynı. Züppe olmak ve bunun 500 £ 'dan çok pahalı bir telefon için korkunç olduğunu söylemek kolaydır, ancak cama yakın lamine edilmesi sayesinde yine de çarpıcı görünüyor.

Ayrıca, QHD çözünürlüğü fotoğraf görüntülemeden web taramasına kadar her şey için daha iyi bir deneyim sunmaya başlayan Samsung Galaxy S6'nın Super AMOLED'i ile aynı ligde değil.


Belki de henüz bu netlik seviyesine ihtiyacımız yok, ancak 1080p ekrana biraz parlaklık katmak için burada yanlış gitmezdi.

İşte iPhone 6S'nin görünüşü şöyle.

iPhone 6S 3D Dokunmatik

İPhone 6S'nin büyük, başlık kapma öğesi, telefonla etkileşim kurmanın yeni yoludur. Yukarı, aşağı, sola ve sağa kaydırmakla sınırlı kalmak yerine, artık gerçekten EKRANIN İÇİNDE gidebilirsiniz.

Ne yazık ki, Tron'un mobil versiyonu gibi değil (senaryo fikrini not ediyor) ancak iPhone 6S, ekrana bastığınız kuvveti ölçebiliyor ve böylece buna göre tepki verebiliyor.


Bir e-postanız var ama açmaya değip değmeyeceğinden emin değil misiniz? Ekranı itin ve bir önizleme açılır. Nijeryalı prensin söylediklerinden rahatsız değilseniz, gidip gelen kutunuza geri dönebilirsiniz ya da e-postayı açıp milyonlarınızı talep etmek için daha fazla zorlayabilirsiniz.

Ya da belki annenizden gelen bir mesajda bağlantı alırsınız ve ne olduğunu bilmiyorsunuz - hızlı bir dürtme, önizlemede bunun beş yaşındayken sevdiğiniz o dükkanda bir giyim satışı olduğunu gösterecektir. daha fazla düşünmeden - mesajlaşma uygulamasına girip çıkarak zaman kaybetmediğiniz içeriği - kapatabilirsiniz.


3D Touch, iPhone 6S'nin her yerine dağılmış durumda ve neredeyse Apple'ın onu etkinleştirdiği yerde çalışmak için bir oyun. Film önizlemelerini görebilir, yeni çektiğiniz resimleri kontrol edebilir veya ekrandaki imleci kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Bu temiz bir sistem ve kolayca bu yeni telefonun öne çıkan özelliği - ve geliştiriciler onu ele geçirdiklerinde, daha da fazla Crazy Candy Crushing yapabildiğinizde gerçek bir kazanan olacak. Şu anda tamamen oluşturulmuş bir özellikten ziyade potansiyel bir özellik, ancak onunla birkaç gün geçirdikten sonra gerçekten ilgileneceğiniz bir şey.

iPhone 6S Live Photos ve kamera

İPhone 6S'deki diğer büyük değişiklik, sadece içinde bulunan 12 MP sensör değil, fotoğrafların artık sihirle dolu olduğu gerçeğidir. Varsayılan olarak etkinleştirilen (ancak ekranın alt köşesindeki bir anahtarla kolayca kapatılabilen) Canlı Fotoğraflar, çekimden önce ve sonra 1,5 saniyelik bir video çekip arsız bir kayıt yaparak fotoğraflarınıza bir miktar Harry Potter ekler. biraz da ses.

Sonuç, Apple'dan normal renkli, keskin fotoğrafınızdır, ancak ekranı biraz daha kuvvetle dürttüğünüzde resim hareket etmeye başlayacak ve anı fotoğrafın etrafındaki gibi gösterecektir. Ses ile gerçekten hafızaya ekleyerek, size gerçekte ne olduğuna dair daha fazla lezzet verir.


Zaten teori bu. Kamera iyi bir şekilde yerleştirilmişse ve fotoğrafı güçlü ışıkta çekiyorsa gerçekten iyi çalışıyor, anı yakalıyor ve daha önce olana katkıda bulunuyor.


Ancak testlerimizde bu çok sık olmadı. Genel olarak sonuç oldukça dalgalıydı ve ışık seviyeleri daha düşükse, Live Photo oldukça ürkütücüydü.

Gerçek fotoğrafın genel kalitesi hiçbir zaman kötü olmadı - iPhone 6 gibi, 12MP sensör bazı mükemmel görüntülere yol açar. Odaklanma güçlü, aydınlatma ve renk seviyeleri mükemmel ve telefonun motorundan gelen akıllı sahne seviyelendirme sayesinde genel kompozisyon iyi.

Genel görüntü kalitesi açısından iPhone 6'dan pek bir fark göremedik, ancak yine de bu sensör bizi hayal kırıklığına uğratmadı. Genel netlik marjinal olarak daha iyiydi, ancak düşük ışık performansı hemen hemen aynıydı.

Öne bakan Facetime HD kamera, ham çıktı açısından muhtemelen telefondaki en büyük yükseltmedir. 1,2 MP'den 5 MP'ye kadar olan yeni sensör, her yerde netlik ve tanımla bazı harika otoportreler çekiyor.


Canlı Fotoğraflar da burada ve hatta bir flaş dahil edilmiştir. Bu özel bir LED sensörü değil, ancak iPhone 6S, sunduğu sahnenin renk dengesini geliştiriyor ve bir flaşı simüle etmek için bir saniyeden kısa bir süre için ekranı çılgın bir parlaklığa ateşliyor.

Sonuç oldukça iyidir - özellikle karanlıksa yüzün tamamı ışıkla yıkanmasa da, sahne kesinlikle aydınlatılmıştır. Yine de doğru ışık karışımını alın ve flaş gerçekten yardımcı oluyor - bir bar atmosferi mükemmel.

Canlı Fotoğrafların iPhone 6S'de nasıl göründüğüne dair videomuza göz atın.

iPhone 6S pil

Apple telefonlarının pil ömrü hiç bu kadar iyi olmamıştı, ancak en azından iPhone 6 işleri diğer Android telefonların seviyesine çıkarmayı başardı. Ancak yine de bütün gün yetecek kadar uzun sürmedi ve iPhone 6S Plus aslında biraz geriye gitmeyi başardı.

Bu kısmen, 3D Touch'ın ekstra devresine uyum sağlamak için oraya yerleştirilen daha küçük pil paketine bağlı. Bu nedenle, daha verimli A9 çipi ve yükseltilmiş iOS 9 platformuyla bile, iPhone 6 ve 6S aşağı yukarı aynı süre boyunca dayanıyor.

En azından iOS'un yeni sürümü, Siri'nin sizi her zaman dinlemesini ve arka plan etkinliğini kapatacak gelişmiş bir pil tasarrufu modu (kurnazca Düşük Güç Modu olarak adlandırılır) getiriyor - ancak bunu herhangi bir şekilde sektör lideri bir pil yapmak için yeterli değil hayal gücünün.

Pingtwitter kararı

İPhone 5S'ye takılmış biriyseniz veya fısıldayın, daha önce yeni bir iPhone isteyeceksiniz - ve iPhone 6S, şimdiye kadar yapılmış en iyi Apple telefonudur.


Yine de bu çok büyük bir iddia değil, sanki Apple bu yıl en iyi telefonunu yapmamış gibi Cupertino firmasında gerçekten endişe verici bir durumla karşı karşıya kalırdık. Sunulan en büyük yükseltme 3D Touch arayüzü, telefonu birkaç gün kullandın.

Live Photos, Apple'ın muhtemelen umduğu şekilde etkilemekte başarısız oluyor ve kasadaki iyileştirmeler biraz gereksiz görünüyor - sadece bu yıl hiçbir şeyin bükülmeyeceğini kanıtlamak için var.

Yeni iPhone ile elde edilecek somut bir şey olsaydı - daha uzun ömürlü bir pil, daha yüksek çözünürlüklü bir ekran - o zaman belki de bu modeli sorgusuz sualsiz tavsiye etmek daha kolay olurdu. Ama yine de, bir iPhone hayranıysanız, hangisinin doğru olduğuna dair hiçbir soru yok, 6S, geleceğe dönük, oynamak için gerçekten eğlenceli yeni bir arayüz sunuyor.

Bunu beğendin mi?Neden okumuyorsunGerçekten kaçırmamanız gereken 10 harika iOS 10 özelliği