Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • iPhone 7 Plus kamera örnekleri - Apple'ın yeni kamerasıyla çektiğimiz fotoğraflar

iPhone 7 Plus kamera örnekleri - Apple'ın yeni kamerasıyla çektiğimiz fotoğraflar

İPhone 7 Plus'ın en ilginç yeni özelliklerinden biri çift kamera olması. Zaten 7'yi kullanarak yüzlerce resim çektik, işte birkaç örnek:


Bu görüntülerin tümü, her şey otomatik olarak ayarlanmış stok kamera uygulamasıyla çekildi. Sonradan işlem yapılmadı.

Bu görüntünün nasıl ortaya çıktığından gerçekten memnunuz, renkler sıcak, hoş ve detaylı, yapraklardaki küçük tüyleri ayırt edebilirsiniz ve bokeh de gerçekten çekici (sığ alan derinliği güncellemesini henüz almamış olmanıza rağmen) . Bu, 56 mm yakınlaştırmayı değil 28 mm lensi kullanıyor.


İşte çok sıkıcı bir günde bir kilise bahçesinin görüntüsü. Çimlerde ve ağaçlarda çok fazla ayrıntı var ve beyaz dengesi ve pozlama çok iyi kontrol ediliyor.


Bu görüntü 56 mm telefoto lens kullanılarak tamamen aynı noktadan çekilir. Hala güzel ve keskin, çok etkileyici bir sonuç.


Renkleri ve ayrıntıları çok iyi korunmuş keskin bir görüntü. Burada ilginç olan, renklerin ne kadar sessiz olduğu - bazı akıllı telefonlar çok daha doygun bir görüntü oluşturabilirdi.

Yakınlaştırma testi! Bu, geniş açılı 28mm lens kullanıyor.


x2 - hala harika görünüyor.

x5 - Ayrıntılar biraz bulanık görünmeye başladı, ancak yine de kabul edilebilir bir görüntü.

x8 - Kullanılamaz hale gelmeye başlayan daha fazla bulanıklık.

x10 - Prisma uygulaması aracılığıyla işlenmiş gibi görünüyor. Çok fazla ayrıntı yok. Örneğin, kuş gözlemciyseniz ve uygun bir kameranız yoksa, belirli durumlarda kullanışlıdır.

Her kamera için gerçek bir test - benim siyah köpeğim. İPhone 7 Plus'ın kamerası siyah kürkte bol miktarda ayrıntı yakalamayı başardı, ancak arka plan biraz fazla doygun.

İşte geniş açılı lens kullanılarak yapılan başka bir harika makro çekim. Yine çok nötr renkler ve arka planda hoş bokeh.

Bu, x2 yakınlaştırma kullanılarak yapılan bir makro çekimdir. Geniş açılı lens kadar keskin değil, bunun nedeni daha küçük diyafram açıklığının daha az ışığa izin vermesi, dolayısıyla bu görüntüde daha fazla gürültü azaltma olması olabilir. Yine de, bir akıllı telefonla çekilmiş olduğu düşünüldüğünde çok etkileyici makro çekim.

Bu görüntü, True Tone flaş ile zifiri karanlıkta çekildi. Gördüğünüz gibi, resimleri temizleme eğiliminde olan önceki iPhone flaşlarından çok daha iyi olan doğru renkleri korumayı başardı.

Karanlıkta başka bir görüntü, bu sefer flaşsız. Bir akıllı telefon için çok etkileyici, minimum gürültü var ve çok fazla ayrıntı içeriyor, sadece dış ışıklar aşırı doymuş durumda.

Telefonumuzdaki geri kalan düşüncelerimizi kontrol ettiğinizden emin olun.iPhone 7 Plus incelemesi.