Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • iPhone 8 Plus incelemesi: iPhone X'i istediğinizden gerçekten emin misiniz?

iPhone 8 Plus incelemesi: iPhone X'i istediğinizden gerçekten emin misiniz?

Apple iPhone 8 fırsatları

Dürüst olalım - iPhone 8 Plus eskiden iPhone 7S Plus olarak biliniyordu. Bu telefonda bunu söylemek hiç de küçümsenecek bir şey değil; önceki iPhone & lsquo; S ’telefonlar ileriye dönük büyük hamleler oldu ve bu, onu iPhone 6S Plus ve önceki modellere göre takdire şayan bir yükseltme yapan bir dizi güncellemeyle yansıtılıyor.iPhone 7 Artı.


Apple, iPhone 7S veya iPhone 8S adlandırma kurallarını terk etmeye karar verdiyse, bu anlaşılabilir bir durumdur; Herkes her yıl bir sayıya geçer.

Ve rekabet çok güçlü.Samsung Galaxy Note 8bu yıl bizim favori telefonumuz; harika bir cihaz. Ve bir Galaxy Note 9'umuz varsa (ve aslındaGalaxy S9ve S9 +) gelecek yıl veHuawei Mate 10bu ay 7S takma adı biraz eskimiş görünebilir.

İşte Note 8'e karşı:

iPhone 8 Plus incelemesi


iPhone 8 Plus incelemesi

Ve doğal olarak gelenler de variPhone Xveya numaralandırma sırasını bir şekilde sıfırlayacak iPhone 10. Ah evet, yaklaşan amiral gemisi iPhone X'ten bahsetmeye gerek kalmadan önce iki paragrafı tamamlamayı başardık - bu amiral gemisi iPhone 8 Plus'tan daha da amiral gemisi.


Apple'ın telefonları açısından, Plus serisi, ilk çıkışından bu yana her zaman tercih edilen modellerimiz olmuştur.iPhone 6 PlusBu boyut, çift kamera, daha güçlü özellikler (yine Plus boyutlu telefon standart modelde 2 GB yerine 3 GB RAM içerir). Ayrıca birazdan göreceğimiz daha büyük bir bataryası var.

iPhone 8 Plus tasarımı

Ancak, 8 Plus rakiplerine kıyasla eski görünüyor ve bu çok utanç verici. Büyük çerçeveler, Galaxy Note 8 ve S8 + 'e karşı çok saçma görünüyor ve kesinlikle bu, sonraki telefonlarla böyle görünen son iPhone serisi - iPhone XI gelecek yıl kimse? - geçmişe sürülen ana düğmeli iPhone X'e benziyor.


Bu varsayım için bir uyarı var - Apple'ın büyük ölçüde başarılı olanların yerini alması gerekiyoriPhone SEişlerin bir yerinde ve bu kesinlikle güvenilir tasarıma bağlı kalacaktır.

Bu sefer iPhone 8 ve 8 Plus için üç renk seçeneği var; arduvaz grisi, gümüş ve altın - yeni altın rengi, üzerinde görebileceğiniz eski altından biraz daha pembe görünmesine rağmeniPhone 7 Artıaşağıda (ama gitmiş olan pembe gül altın kadar değil).

Dürüst olursak eski altını tercih ettik (aşağıdaki fotoğrafta üst kısımda) ama kararın arkasında kesinlikle ticari bir neden olacak.

iPhone 8 Plus incelemesi


iPhone 8 Plus incelemesi

iPhone 8 Plus performansı

Kitabımızda bu son sürümde iki ana adım var; Bunlardan ilki, iPhone 7 Plus ’A10 Fusion içindeki dört çekirdek yerine altı çekirdeğe hareket eden A11 Bionic işlemci. O hızlı. Hızlıdan daha hızlı. Karşılaştırmalarımıza göre bukolaycabugün piyasadaki en hızlı telefon.

Grafikler de desteklendi. Bu en yeni iPhone'lar aslında Apple için grafik açısından büyük bir sapmaya işaret ediyor çünkü son on yılda kullandığı Imagination’ın PowerVR grafikleri yerine Apple’ın kendi tasarım grafik işlemcisini kullanan ilk telefonlar.

Bu performans iyileştirmeleri genel kullanımda gösterilir ve fotoğraflara efekt eklerken veya onları düzenlerken her şey çok güçlüdür.

Anekdot olarak, iOS 11'de genel kullanımda bir iPhone 7 Plus'tan açıkça daha hızlıdır, ancak yeni bir kutu iPhone 7 Plus kullanmıyorduk.

iPhone 8 Plus teknik özellikleri ve pil ömrü

İkincisi, cam arka yüze merhaba diyebileceğimiz anlamına gelirQi uyumlu kablosuz şarj. Her zaman olduğu gibi, Apple bu teknolojide ilk değil - bir mil kadar değil - ama onu yaygın hale getirecek ve bu genel olarak kablosuz şarj için harika. Pil ömrü aslında bu telefon için büyük ilgi gören bir alandır, çünkü pil aslında geçen yılın 7 Plus'ından daha küçük. 2.900mAh yerine 2.691mAh. Apple, verimlilikteki iyileştirmeler sayesinde, aynı pil ömrünü uzatması gerektiğini söylüyor.iPhone 7 Artıdaha küçük pakete rağmen.

Yoğun kullanım, çalışma günü içerisinde pili tüketirken, ara sıra kullanım, günü kolayca atlatıp bir sonraki günün ilk bölümüne geçmenizi sağlayacaktır. Genelde iPhone 7 Plus gibi 24 saat dayanabildiğimizi, her gün ofise vardığımızda şarj ettiğimizi görüyoruz. O zamana kadar pil ömrü için biraz mücadele ediyorsunuz, ancak oraya ulaşabilirsiniz.

Bir saatlik yoğun kullanım - akışlı medya veya sürekli e-postalar, sosyal medya ve sohbet - pili yüzde 8-10 oranında tüketir.

Ayrıca, True Tone ekranı gibi birçok artımlı güncelleme vardır.iPad Pro, Bluetooth 5.0, hızlı şarj (USB-C - yıldırım kablosuna sahipseniz) ve daha fazlası. Ayrıca yeni bir 'sinir motoru' var. İPhone X'in içinde bu, Face ID için kullanılıyor, ancak 8 ve 8 Plus'ın içinde artırılmış gerçeklik uygulamaları için kullanılacak.

True Tone gerçekten hoş karşılanıyor ve 7 Plus ile karşılaştırıldığında ekranlar arasındaki küçük farkı görebilirsiniz. OynarkenDolby Visionve HDR10 içeriği tıpkı yenisi gibiApple TV 4K8 Plus, birçok rakip telefonun aksine bir HDR ekrana sahip değildir, bu nedenle videoyu tüm ihtişamıyla göremezsiniz. Ekran çok kullanışlı olsa ve çoğu insan bunu umursamasa da, gerçek şu ki 8 Plus'ın Full HD ekran çözünürlüğü artık rakiplerin çok gerisinde kalıyor.

Apple, standart modelin depolama alanını 32'den 64 GB'a yükseltirken, daha büyük 256 GB modeli kalmaya devam ediyor (256 GB iPhone 7 Plus, 128 ve 32 GB seçenekleri mevcut bırakılarak artık düşürüldü). İPhone X ayrıca 64 / 128GB modelini de takip ediyor.

Bunların çoğu iPhone 7 Plus kullanıcılarını yükseltmeye ikna etmeyecek, ancak daha eski bir telefonu olan herkes bu sıçramayı yapmak için anlaşılır bir şekilde istekli olacaktır. Bu nedenle, 8 Plus'ın görünümünün öncüsüne oldukça benzemesi biraz utanç verici.

Arka cam farklı görünüyor, ama yanlar ve ön taraf? Çok benzer. Gerçekten önemli olduğundan değil, çünkü arka taraftan hala güzel görünen bir telefon. Küçük bir miktar ekstra kalınlık ve ağırlık ile boyutların 7 Plus'tan çok az farklı olduğunu belirtmek gerekir.

iPhone 8 Plus kamera

Kamera, 60 fps 4K video (TATLI görünen) kaydetme yeteneği de dahil olmak üzere bir dizi yükseltme ile de biraz sevgi aldı. Yeni ve daha büyük bir sensör sayesinde sonuçlar çarpıcı - temel kamera özellikleri geçen yılki modelle aynı.

Beyaz dengesi önemli ölçüde iyileştirildi - bunu daha doğru cilt tonlarında kolayca görebilirsiniz - ve yeni bir renk filtresi de var.

Portre Modu, portre aydınlatmasıyla daha ileri bir aşamaya getirilerek görüntüye stüdyo ışığı gibi farklı ışık efektleri uygulamanıza olanak tanır. Bu halen beta aşamasındadır.

iPhone 8 Plus incelemesi

Daha sonra burada yaptığımız gibi galeride portre efektlerini düzenleyebileceğinizi unutmayın.

iPhone 8 Plus incelemesi

Görüntü sabitleme, iPhone 7 Plus'ta olduğu gibi geniş açılı mercekle sınırlıdır, ancak iPhone X'teki çift kamera da onu telefoto merceğe tanıtacaktır (Samsung Galaxy Note 8).

iPhone 8 Plus resim galerisi

Resim 1/7

Resim 2/7

Resim 3/7

Resim 4/7

Resim 5/7

Resim 6/7

Resim 7/7

Pingtwitter Kararı

Asıl soru, bu telefonu satın almanız mı, yoksa gelen iPhone X'i mi beklemeniz gerektiğidir. Önümüzdeki ayın en büyük sorusu! Bizim fikrimiz, yalnızca değişimi kucaklayabiliyorsanız iPhone X'i beklemeniz gerektiğidir.

Çoğu insan yapamaz, bu yüzden konuyu gündeme getiriyoruz. O ana sayfa düğmesini özleyeceğinizi düşünüyorsanız,iPhone 8veya 8 Plus. Ancak, hazırsanız, iPhone X'i tercih edin.

Ayrıca 64 GB iPhone X, 256 GB iPhone 8 Plus'tan yalnızca biraz daha fazladır, bu nedenle daha yüksek kapasiteli 8 Plus'ı tercih edecekseniz, dikkatli bir şekilde değerlendirmeye değer.

Paramız için, şu anda Touch ID'nin gelecekteki amiral gemisi iPhone'larda dodo'nun yolunu tutmasının hayal kırıklığı yarattığını düşünüyoruz. Ancak bunun nedeni henüz Face ID'ye şahit olmadık (bu arada bekleyemeyiz ve Pingtwitter.com ekibinde pratik kullanımda iyi olup olmayacağını tartıştık ÇOK).

Kanıtı pudingde ve iPhone X incelememizden yalnızca bir ay kadar uzaktasınız - tümiPhone X özellikleri ve ayrıntıları.

Ve hepsini kontrol etmeyi unutmaen iyi iOS 11 özellikleri!