Close

iPhone 8 Plus, Galaxy Note 8 ve LG V30

Yeni Apple ürün lansmanlarının çılgın bir günü oldu ve aralarında 2017'nin sonuna kadar hazır olan bir grup amiral gemisi iPhone'ların başında geliyor. Daha küçük iPhone 8'in cazibesine kapılmıyorsanız, belki de iPhone 8 Plus en uygun model olacaktır. sen - işte bilmen gerekenler.


Karar vermenize yardımcı olmak için, yeni telefonu ...Galaxy Note 8veLG V30, rakip üreticilerin en iyi telefonlarından ikisi bu yıl piyasaya sürüldü. Bu telefonları tasarım, performans, kamera kalitesi, fiyat ve daha fazlası açısından karşılaştıracağız.

iPhone 8 Plus, Galaxy Note 8 ve LG V30 tasarımı ve görünümleri

Orada çirkin bir telefon bulmak gittikçe zorlaşıyor ve iPhone 8 Plus (yukarıda) geçen yılın iPhone şablonundan çok uzaklaşmasa da, yine de tüm doğru yerlerde kıvrımlar ve camlar var. Parlak Retina HD 5,5 inç ekran, normal alüminyum kasa ile desteklenir veiPhone 7 Artı- bu kötü bir şey değil.

Samsung Note 8'in 1440 x 2960 piksel ve 18.5: 9 genişletilmiş en boy oranına sahip olağanüstü ince 6,3 inç AMOLED Infinity Ekranı ile tasarım açısından pipetlediğini düşünüyoruz. Olduğu gibi Pingtwitter-spec-sheet-samsung-galaxy-s8-vs-samsung-galaxy-s8-plusbu yıl, çerçeveler neredeyse yok ve gerçekten işe benzeyen bir telefon bırakıyor (en azından önden).


LG aynı zamanda uzatılmış, minimal çerçeve görünümü için de geçerli.LG G6LG V30'da benzer bir ekrana sahip, ancak bu sefer 6 inç'e kadar uzatılmış. POLED dokunmatik ekranın altında 1440 x 2880 piksel var ve genel tasarımı açısından V30'u bozmak zor - buradaki Samsung ve LG telefonlar arasında boyun ve boyun ile ilgili olduğunu düşünüyoruz.

iPhone 8 Plus, Galaxy Note 8, LG V30 gücü ve teknik özellikleri

Her zamanki gibi Apple, iPhone'larına yeni model yelpazesi yapmak için bir özellik artışı verdi ve iPhone 8 Plus'ın içine gizlenmiş, bir Apple telefondan şimdiye kadarki en iyi performansı vaat eden altı çekirdekli bir A11 Bionic çip bulacaksınız. Apple genellikle telefonlarının tam özelliklerini dikkatlice saklar, ancak bunun hızlı bir telefon olduğunu biliyoruz.


Hem Note 8 (yukarıda) hem de LG V30, Snapdragon 835 işlemciden güç alıyor, ancak bazı bölgelerde Samsung kendi markası Exynos 8895 eşdeğerini kullanıyor. Note 8'in başka bir yerinde 6GB RAM ve 64GB, 128GB ve 256GB dahili depolama seçeneği elde edersiniz. Samsung ile her zamanki gibi, biraz fazladan alana ihtiyacınız varsa bunu bir microSD kart ile genişletebilirsiniz.

Bahsettiğimiz Snapdragon 835 işlemcisinin yanı sıra, LG V30, 4GB RAM ve 64GB dahili depolama ile geliyor - bu, LG V30 + modeliyle 128GB'a kadar çıkıyor ve bunu bir microSD kartla genişletebilirsiniz. Ham güç açısından bu telefonlar arasında seçim yapacak pek bir şey yok - gerçekten bazı gerçek dünya kriterlerini görmemiz gerekecek.

iPhone 8 Plus, Galaxy Note 8 vs LG V30 kamera ve pil

Bir akıllı telefondaki en önemli bileşenlerden ikisi ve iPhone 8 Plus, Apple'ın her zamankinden daha iyi olduğunu söylediği ve yakında çıkacak tüm artırılmış gerçeklik ARKit uygulamalarını gösterecek şekilde yapılandırıldığı iki 12 MP lensli çift lensli bir kamera ile birlikte gelir. Pil boyutuna gelince, size söylemek için yeni iPhone'ların tam olarak bozulmasını beklememiz gerekecek.


Samsung köşesinde, optik görüntü sabitleme ve 2x optik yakınlaştırma özelliğine sahip çift 12 MP kamera ve 4K video kaydı desteğine sahipsiniz. Tüm hesaplara göre bu harika bir kamera ve Samsung'un makul düşük ışık performansı konusundaki mükemmel itibarını koruyor. Ayrıca içinde 3.300mAh pil var.

LG, bir akıllı telefon için yeni bir yüksek olan ve teoride her zamankinden daha fazla ışık alması gereken LG V30'daki (yukarıda) f / 1.6 diyafram açıklığından bahsetmeye hevesli. Yine, optik görüntü sabitleme ve 4K video kaydı dahil, 16MP ve 13MP sensörlerin bir arada bulunduğu çift lensli bir kamera. Bataryaya gelince, 3,300mAh'lik bir paket takılı olarak geliyor.

iPhone 8 Plus, Galaxy Note 8 ve LG V30 son kararı

Bu telefonlar arasında seçim yapmak kolay değildir ve düşüncenizin büyük bir kısmı muhtemelen telefonun çeşitli yararları hakkında olacaktır.iOS ve Android. Bunların çoğu elbette kişisel tercihlere bağlı, ancak 2017'de aralarında seçim yapmak için çok fazla şey yok - her ikisi de tüm büyük uygulamalara sahip ve her ikisi de bu telefonlarda kaygan ve pürüzsüz deneyimler.

Çerçeve biçiminde çok az bulunan uzun, 18: 9 ekranların hayranları Samsung Note 8 veya LG V30'a yönelecek, ancak iPhone 8 Plus'ın da avantajları var - yükseltilmiş kamera, kablosuz şarj, hepsi cam kasa, iOS 11 ve tüm olağan Apple iyileştirmeleri. Android yaklaşımını önemsemiyorsanız, iPhone 8 Plus harika bir phablet seçeneğidir.

Hala LG ve Apple'dan kesin fiyatlandırma ayrıntılarını bekliyoruz, ancak hem LG V30 hem de iPhone 8 Plus'ın şu anda bir Note 8 için ödemeniz gereken 869 £ veya 930 $ 'dan biraz daha ucuza mal olması muhtemel. Bununla birlikte, Samsung cep telefonu kendi akıllı kalemiyle birlikte verilen tek cihazdır, bu nedenle ekstra harcamaya değeceğini düşünebilirsiniz.

  • İPhone 8 ve 8 Plus, yeni 'günlük iPhone'lar'dır