Close

iPhone 8, Galaxy S8 ve Pixel 2

Yeni telefonlar için heyecan verici ve yorucu bir yıl oldu ve Google, 2017 için ürünlerini sergileyen en büyük isimlerden sonuncuydu - Pixel 2 ve Pixel 2 XL artık resmi ve mevcut, bu da onları karşılaştırmaya başlayabileceğimiz anlamına geliyor. rakip ana cihazlar.


Pixel 2 için bu gerçekteniPhone 8Apple'dan veGalaxy S8Samsung'dan boyut, özellikler ve fiyat açısından. Google'ın en son cep telefonu, yılın en iyi akıllı telefonlarıyla omuzlarınızı ovmak için gerekenlere sahip mi? İşte bilmeniz gereken her şey.

iPhone 8 vs Galaxy S8 vs Pixel 2: Tasarım

Kilometreniz değişebilir, ancak muhteşem görünen 'Sonsuz Ekranı' ve 18.5: 9 en boy oranıyla, Galaxy S8'in bunu diktiğini düşünüyoruz. Diğer ikisi oldukça ağır ve bu yıl pek çok alternatif telefon kadar modern görünmüyor ve görünüm ve stil birçok akıllı telefon alıcısı için önemli faktörler.

İPhone 8 (yukarıda) size 750 x 1334 çözünürlükte 4.7 inçlik bir ekran sunar ve genel olarak cihaz 138,4 mm x 67,3 mm x 7,3 mm boyutlarındadır. Bu arada Galaxy S8, ekran boyutu açısından önemli ölçüde daha büyük - 148,9 mm x 68,1 mm x 8 mm boyutlarında gelen bir şasi ile 5,8 inç, 1440 x 2960 piksel ekrana sahip.


Bu, üç cihazın ortasında bir yerde, Pixel 2 için 5 inç, 1920 x 1080 piksel ekranla karşılaştırılıyor. Google henüz telefonun tam boyutlarını açıklamadı, ancak bunun iPhone 8 ile çok benzer çizgilerde olacağından şüpheleniyoruz - milimetreyi önemsiyorsanız, kontrol etmeniz gereken bir şey bu.

iPhone 8 vs Galaxy S8 vs Pixel 2: Özellikler


Samsung Galaxy S8 (yukarıda) ve CPU açısından Google Pixel 2 için boyun ve boyun, her ikisi de Snapdragon 835'i taşıyor - ancak bazı bölgelerde Samsung'un kendi Exynos 8895 Octa yongasıyla değiştirildi, Snapdragon biri. İPhone 8, en saf kıyaslama hızı testlerinde Snapdragon 835'i geçen bir çip olan Apple A11 Bionic'i taşıyor.

Apple telefonun daha az RAM'i var, Samsung ve Google cihazları için 4GB ile karşılaştırıldığında 2GB. Nihayetinde, akıllı telefon oyununun bu aşamasında, işlenmemiş teknik özelliklerden çok, üreticilerin donanım ve yazılımlarından elde etmeyi başardıkları deneyim hakkında daha fazla şey var - ve bu telefonların üçü de yıldırım hızında, istediğiniz her şeyi halledebilir. onlara atmak için.


64GB veya 256GB dahili depolamaya sahip iPhone 8'i hafıza kartı yuvası olmadan alabilirsiniz; Galaxy S8 dahili olarak sadece 64GB ile mevcuttur, ancak bu genişletilebilir. Pixel 2, içinde 64GB veya 128GB bellek ile satın alınabilir, ancak Apple tarafından üretilen telefonlar gibi, bunu ayrı bir kartla genişletemezsiniz.

iPhone 8 vs Galaxy S8 vs Pixel 2: Özellikler

Kameralar elbette günümüzde telefonlar için büyük önem taşıyor - arkaya bakan kameralar açısından iPhone 8, Galaxy S8 ve Pixel 2'de (yukarıda) 12 MP kamera var. Yine de CPU gibi, derecelendirme hakkında daha az ve nihai sonuçlarla ilgili daha fazla ve bu, her üç şirketin de her zaman güçlü olduğu bir alandır - muhtemelen üçü arasında çok fazla fark yoktur.

Her üç telefon da su geçirmez veya suya dayanıklı olarak derecelendirilmiştir - iPhone 8 ve Pixel 2, Galaxy S8 kadar uzun süre derinlere inemez, ancak bir smaçtan kurtulacaklar. Pixel 2, kablosuz şarj sunmayan tek cihazdır ve telefonunuzu bir kablo aramak zorunda kalmadan bir paspasın üzerine koymanıza izin verir.


Pil boyutu her zaman pil ömrünün doğru bir göstergesi değildir, ancak tamlık için iPhone 8 1.821 mAh pil, Galaxy S8 3.000 mAh pil ve Pixel 2 2.700 mAh pil taşır. Apple, telefonlarını güç açısından çok verimli hale getirme konusunda her zaman iyi bir iş çıkarır, bu nedenle günlük kullanımda pil ömrünün bu telefonların üçünde de benzer olmasını bekleriz.

iPhone 8 vs Galaxy S8 vs Pixel 2: Karar

Bu üç telefon arasında seçim yapacak çok şey yok - üçü de mükemmel 2017 amiral gemileri. Kesinlikle ham güç ve kamera performansı açısından, oldukça yakından eşleşmelerini bekleriz ve hangisini seçerseniz seçin hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Elbette bariz bir iOS ve Android sorunu var ve Pixel 2'nin stok Android'i, Samsung'un cildinin hayranı değilseniz, Galaxy S8 üzerinden seçmenizi sağlayabilir. Aynı şekilde iOS, Android telefonlar yerine iPhone 8'i tercih etmek için iyi bir neden.

Samsung Galaxy S8'in gerçekten çekici tasarımı, burada gerçekten farkı yaratan fantastik Sonsuz Ekrana sahip - Google ve Apple, iPhone 8 ve Pixel 2'deki tasarım açısından iğneyi pek değiştirmedi, bu yüzden bu bir Samsung'un kesinlikle avantajlı olduğu alan.

Depolama seçeneklerine bağlı olarak, iPhone 8 699 £ / 699 $, Galaxy S8 689 £ / 750 $ ve Pixel 2 629 £ / 649 $ 'dan sizin olabilir.

Enerji sağlayıcısını değiştirin ve tasarruf edin

1. Posta kodunuzu girin

Posta kodunuzu girin ve enerji kullanımınızla ilgili birkaç kısa soruyu yanıtlayın. Elinizde yakın zamanda bir enerji faturanız varsa en doğru sonuçları alırsınız.

Enerji fiyatlarını şimdi karşılaştırın

2. Anlaşmaları arayacağız

Bölgenizdeki gaz ve elektrik fiyatlarını karşılaştıracağız. Bölgenizdeki en ucuz enerji anlaşmalarını bulacağız ve geçiş yaparak ne kadar tasarruf edeceğinizi size göstereceğiz.

Enerji fiyatlarını şimdi karşılaştırın

3. Değiştirin ve kaydedin

Size uygun olan enerji anlaşmasını seçin, arkanıza yaslanın ve rahatlayın - anahtarı biz hallederiz. Eski ve yeni tedarikçilerinizi bilgilendireceğiz ve ne zaman bittiğini size bildireceğiz.

Enerji fiyatlarını şimdi karşılaştırın