Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • iPhone şifre senkronizasyonu sonunda Google Chrome ve Windows'a geliyor

iPhone şifre senkronizasyonu sonunda Google Chrome ve Windows'a geliyor

Kasabada yeni bir Apple sızıntısı var: Apple. Dün piyasaya sürülen güncellenmiş Windows için iCloud sürüm notlarında, Apple'ın henüz kullanıma sunmadığı bir Google Chrome uzantısından bahsediliyor. Chrome için iCloud Parolaları uzantısı, web sitesi parolalarını iCloud Anahtar Zincirinizde sakladığınız ayrıntılarla otomatik olarak dolduracak, yani iPhone'unuza kaydettiğiniz parolalar sonunda Windows veya Mac'te Chrome'da kullanılabilir olacak. Ayrıca birbağlantıChrome mağazasına gönderildi, ancak yazı yazılırken yayınlanmadı.


Apple'ın Windows ile ilişkisi yıllar içinde azaldı ve aktı: hala Windows için iTunes yapıyor ve bir iCloud istemcisi de sunuyor, ancak 2012'de Windows için Safari'yi güncellemeyi durdurdu. Chrome için iCloud Bookmarks uzantısı 2017'den beri güncellenmedi ve Windows 10'un var olduğunu bilmiyor.

Görünen o ki Apple, Windows için yenilenmiş bir hevese sahip olabilir:9to5Mac, Apple 2019'dan beri medya uygulaması mühendislerini işe alıyor ve 2021'de Müzik ve Podcast uygulamalarının Windows sürümlerini yayınlamayı planlıyor.Xbox Serisi X, ve bu hizmet Windows tarayıcılarında da çalışır.

Apple neden Windows hakkında farklı düşünüyor?

Apple, rekor kıran bir dizi finansal sonuç daha açıkladı ve donanım elbette ana gelir kaynağı olsa da, hizmetler bölümü son mali çeyrekte 15,8 milyar dolarlık büyük bir gelir getirdi.

Apple Music, Apple TV+ ve Fitness+ gibi hizmetleri içeren hizmetler inanılmaz derecede karlı: Apple'ın donanımında tipik %30'luk kar marjı hakkında hiç durmadan duyduk, ancak Apple'ın hizmetler bölümünün 2019'daki brüt kar marjı %64'tü. Apple'ın mümkün olduğunca çok sayıda bilgisayar sahibini hizmetlerini kullanmasını istemesine şaşmamalı.


Bazı açılardan burada tarihin tekerrür ettiğini görüyoruz. Apple iPod'u ilk piyasaya sürdüğünde, iTunes/iPod kombinasyonunun Windows kullanıcılarını Apple ekosistemine daha fazla adım atmaya teşvik edebileceğini kısa sürede fark etti: iPod'a bir kez bağlandığınızda, Apple size daha fazla şey satabilirdi. Aynısı iPhone için de geçerlidir:iPhone 12meyve markalı her şeye ilk girişiniz, sizi birM1 MacBook Airbir sonraki zamanınız geldiğinde PC yerinedizüstü bilgisayar. Aynı şekilde, belki de şifreleri bu şekilde senkronize edebilmek, bir satın alma işlemine daha açık olduğunuz anlamına gelebilir.iPhone 13.

Ve Apple henüz size daha fazla donanım satamazsa, size iki kat daha karlı hizmetler satmaktan oldukça mutludur.


Aracılığıyla9to5Google