Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • 2022'de gelen iPhone SE güncellemesi ve 2023 için yeni bir görünüm

2022'de gelen iPhone SE güncellemesi ve 2023 için yeni bir görünüm

Analist Ross Young'a göre Apple iPhone SE, önümüzdeki yıl düşük seviyeli 5G'yi içerecek şekilde yenilenecek. Bunun benzer bir tasarım olmasına rağmen, 2023 için delik delme ekranıyla tamamlanan yepyeni bir görünüme sahip dördüncü nesil bir SE planlanıyor.


2016 yılında lansmanı yapılaniPhone SEApple'ın ilk gerçek oldubütçe akıllı telefonOrijinal model, daha küçük bir iPhone 5 kasası içinde iPhone 6S ile aynı A9 çipini sağlıyor. güncellenmiş ikinci nesiliPhone SE (2020)iPhone 11'in A13 çipi ile daha büyük iPhone 8 kasasına taşındı.

Ekran analisti olan Young, gelecek yılki iPhone SE'nin mevcut SE'nin 4.7 inçlik ekranını koruyacağını öne sürüyor. Ayrıca, daha düşük seviyeli Sub-6GHz 5G'ye sahip olacağına dair söylentilere de işaret ediyor (mevcut aralığın ABD dışı sürümlerinde olduğu gibi).

Yalnızca daha düşük seviyeli 5G'yi sağlamak, SE ve yakında çıkacak olan iPhone 13 serisi arasında bir düzeyde fark tutar - bu, muhtemelen tüm modellerde küresel bir mmWave 5G'ye geçecektir. Ancak, insanların iPhone mini için ekstra 300 $ / 300 £ / 520 AU $ ödeyip ödemeyeceği sorgulanıyor.

Bildirildiği gibimakro dedikodular, Young ayrıca 2023'te gelecek telefonun daha önemli bir yükseltmesinden de bahsediyor. Bu, çentik yerine ekranda delikli kamera bulunan 6.1 inçlik bir model olduğunu söylüyor.


6.1 inçlik bir ekran dördüncü nesil iPhone SE'nin iPhone 12'ye benzer bir kasa kullanacağını gösteriyor.analist Ming-Chi Kuo2022 aralığına gelecek.

Delgeç kamera, son birkaç yılda çok sayıda Android telefonda yer aldı.Samsung Galaxy S20Motorola One Vision'a veonur 20. Avantajı, çentikten çok daha az müdahaleci olarak kabul edilmesidir, ancak yine de, özellikle telefonu yatay modda kullanırken yoluna girebilir.


Yine de, bir Apple delme deliğinin gerçek bir onayını almadan önce en az bir yıl daha geçmesi muhtemel. Yani, çentikle biraz daha uğraşmanız gerekecek.