Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • iPhone SE ve Google Pixel 4A: Sizin için en iyi satın alınan küçük telefon hangisi?

iPhone SE ve Google Pixel 4A: Sizin için en iyi satın alınan küçük telefon hangisi?

NSen iyi küçük telefonlarharika şeylerdir: küçücük boyutlarına rağmen birçoğu, ağırlıklarının üzerinde yumruk atmalarını sağlayan güçle doludur. Elleriniz küçük olduğu için veya cebinize ya da çantanıza sığmayacak bir telefonunuz olmasını istemediğiniz için çocuklar için küçük bir telefon arıyorsanız, küçük telefonlar da büyük kardeşleri kadar güçlü olabilir.


Şu anda satın alabileceğiniz en iyi küçük telefonlardan bazıları, teknolojinin en büyük isimlerinden geliyor veApple iPhone SEveGoogle Piksel 4Abunun harika örnekleridir. Teknolojinin en büyük isimlerinden bekleyeceğiniz tüm özelliklere ve yapı kalitesine sahipler, ancak aynı firmaların amiral gemilerinden çok daha ucuzlar.

Yine de bazı önemli farklılıklar var. iPhone SE, 5G'yi desteklemiyor, ancak Pixel 4A'yı 5G radyo ile satın alabilirsiniz. Kameraları farklıdır ve performansları da oldukça farklıdır. Ve elbette farklı işletim sistemleri çalıştırıyorlar ve farklı uygulama mağazalarına sahipler. Sizin için en iyi küçük telefonu bulmak için güçlü ve zayıf yönlerini keşfedelim.

iPhone SE ve Google Pixel 4A: tasarım ve ekran

Google Pixel 4a ve iPhone SE(İmaj kredisi: Gelecek)

iPhone SE, Touch ID-free kadar modern görünmüyoriPhone 12 mini, ancak çok daha ucuz ve iPhone 4-esque tasarımının retro bir çekiciliği var. Alttaki Touch ID sensörü, çerçevelerin Google Pixel'dekilerden çok daha büyük olduğu anlamına gelir, ancak bunun iyi tarafı, Apple'ın Face ID telefonlarının aksine, normalde bir maske takarken iPhone SE'nizin kilidini açabilmenizdir.

Buradaki ekran True Tone, Dolby Vision ve HDR ile 326ppi'de 750 x 1.334 piksel sunan 4.7 inç LCD'dir ve alüminyum bir çerçeveye oturur. Arkası camlı ve Ürün RED baskısında özellikle iyi göründüğünü düşünüyoruz.


Google Pixel 4A'nın daha modern görünen bir cihaz olduğuna şüphe yok, ancak tasarım açısından burada herhangi bir zarfı zorluyor: siyah polikarbonat kasası AN Diğer Android telefona benziyor. Ancak kasasına bakmak için bir telefon almıyorsunuz ve buradaki ekran Apple cihazındaki ekrandan çok daha iyi. 5,81 inç OLED HDR ekranı daha canlı ve uçtan uca uzanıyor: iPhone SE'deki gibi büyük bir çene yok. 443 ppi'de 1.080 x 2.340 piksel sunan ekran, iPhone'dan hem daha yüksek çözünürlüğe hem de daha yüksek yoğunluğa sahiptir ve her zaman ekrandadır, böylece telefonu uyandırmadan saati ve bildirimleri görebilirsiniz.

iPhone SE ve Google Pixel 4A: özellikler ve performans

iPhone SE ve Google Pixel 4A(Resim kredisi: Elma)

Pixel 4A, 6 GB RAM ve 128 GB depolamaya sahip sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 730G'ye sahip ve Android 10 ile piyasaya sürüldü. iPhone SE, iPhone 11/11 ile aynı işlemci olan Apple'ın A13 Bionic'inde iOS 13'ü (otomatik olarak 14'e yükseltilebilir) çalıştırdı. Çok çeşitli kriterlerde sürekli olarak Snapdragon'dan daha iyi performans gösteren Pro. RAM 3 GB ve depolama seçenekleri 64, 128 veya 256 GB'dir.

Google telefonundaki pil 3.140 mAh'dir ve Google, “tüm gün” pil ömrü. Hızlı şarjı destekler ancak kablosuz şarjı desteklemez. iPhone SE pili 1.821 mAh'de daha küçük ancak Apple 13 saatlik video oynatma sözü veriyor. iPhone pili, isteğe bağlı 20 W adaptörle hızlı şarjı ve Qi adaptörleriyle kablosuz şarjı destekler.

iPhone, Wi-Fi 6'yı destekler ve Bluetooth 5.0'a sahiptir. Tek konektörü bir Lightning/USB 2.0 bağlantı noktasıdır. Pixel 4A, iPhone'da bulunmayan kulaklık jakına sahiptir ancak Wi-Fi'si balta değil 802.11ac'dir. Bluetooth'u da 5.0.


iPhone SE ve Google Pixel 4A: kameralar

Google Pixel 4a ve iPhone SE

(İmaj kredisi: Gelecek)

Apple, iPhone SE'deki kameranın herhangi bir iPhone'daki en iyi tek kamera kurulumu olduğunu söylüyor, bu doğru, ancak bazı yeni portre modları ve Quick Take video kaydı eklenmesiyle iPhone XR ile aynı kamera. Ana kamera, f/1.8 diyafram, 5x zoom ve optik görüntü sabitleme, fotoğraflar için akıllı HDR ve 60 fps'ye kadar 4K video çekebilme özelliğine sahip 12 MP'dir. Ön kamera 7MP, f/2.2 ve portre modu ve aydınlatma sunuyor.

Pixel 4A'nın ana kamerası, f/1.7, optik ve elektronik sabitleme, portre modu ve canlı HDR+ özelliklerine sahip 12,2 MP çift piksel kameradır. 30 fps'de 4K video kaydedebilir. Ön kamera, f/2.0 ve sabit odaklı 8MP'dir.

  • Hepsien iyi oyun telefonlarıbir yerde

iPhone SE ve Google Pixel 4A: fiyat ve karar

iPhone SE 2020

(Resim kredisi: Elma)

Son fiyat indirimleri sayesinde Pixel 4A, 4G modeli için 349 £ ve 5G için 399 £'dir. İPhone SE 399 £ ve 5G sürümü yok. birküçük 5G telefon, iPhone SE size göre bir telefon değil.

4G konusunda sorun yoksa – ve çoğumuz için 5G kapsama alanı pek yaygın değilse – o zaman büyük soru büyüklükle ilgilidir: Küçük telefonunuzun ne kadar büyük olmasını istersiniz? iPhone SE oldukça titiz, ancak Touch ID sensörü nedeniyle, gerçek telefonlar boyut olarak çok benzer olsa da ekran Pixel 4A'dakinden çok daha küçük: Pixel 144 mm yüksekliğinde ve 69.4 mm genişliğinde, iPhone 138,4 mm'ye 67.3 mm'dir. Pixel'in ekranı yaklaşık %25 daha büyüktür ve bu, okunabilirlik ve kullanılabilirlik açısından büyük bir fark yaratır.

O halde kağıt üzerinde Google çok daha büyük ve daha iyi bir ekrana sahip ve çok daha ucuz. Ancak iPhone daha hızlı, daha iyi video kaydına sahip ve kablosuz şarjı destekliyor. Ve elbette, daha geniş ekosistem sorunu var. Başka Apple aygıtlarınız varsa, iPhone onlarla mükemmel bir şekilde çalışır; Mac'inizden metin yazmanıza, iPad'inizden aramaları yanıtlamanıza, aygıtlar arasında anında bir şeyler kopyalamanıza vb. olanak tanır. Ve bizim de söylediğimiz gibiPixel 4A incelemesi, “Pixel 4A gerçekten Google hayranları için.”