Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • iPhone uyarısı: Büyük güvenlik kusurlarından kaçınmak için şimdi iOS 14.4'e güncelleyin - işte nasıl

iPhone uyarısı: Büyük güvenlik kusurlarından kaçınmak için şimdi iOS 14.4'e güncelleyin - işte nasıl

güncelleme zamanı geldiiPhone,iPadveyaipod touch: iPhone 6s'iniz varsa,iPad Havası2,iPad mini4 veya iPod touch (7. nesil) veya üzeri, iOS 14.4 çıktı ve bazı kötü güvenlik sorunlarını gideriyor.


Apple'a göre, güncelleme üç güvenlik açığını ele alıyor: biri yazılım çekirdeğinde ve ikisi WebKit'te, bu da Safari web tarayıcısının çalışmasını sağlıyor. Çekirdek güvenlik açığı kötü amaçlı bir uygulama tarafından kullanılabilirken, WebKit güvenlik açıkları Safari'nin tehlikeli kod çalıştırmasını sağlamak için kullanılabilir. Görünüşe göre böyle bir kod zaten var: Apple, üç güvenlik açığının da 'aktif olarak istismar edilmiş olabileceğini' söylüyor. Halihazırda nasıl, kim tarafından veya kaç kullanıcının etkilendiğini bilmiyoruz, ancak bu, bu güncellemeyi mümkün olan en kısa sürede yüklemeniz gerektiği anlamına geliyor.

Cihazınızda otomatik güncellemeler etkin değilse, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne giderek yamayı manuel olarak indirip yükleyebilirsiniz.

Yine de her şey felaketten kaçınmakla ilgili değil. Güncelleme aynı zamanda harika bir özellik de ekliyor.Ana SayfaPod mini, iPhone ve iPad'de bazı küçük iyileştirmeler ve ayrıca ilginç bir watchOS güncellemesi var.

Apple Watch'ınız için Daha Mutlu HomePod minis ve Unity

Apple Siyah Tarihi Ayı 2021


Apple, hizmetlerinde Siyah sesleri güçlendirerek Siyah Tarih Ayı'nı işaretliyor.

(İmaj kredisi: Apple, hizmetlerinde Kara Tarih Ayını kutlayacak.)

Apple, geçen yıl HomePod mini'yi duyurduğunda, telefonlarınız arasında aramaları, müziği ve podcast'leri aktarmak için geliştirilmiş Handoff tarzı bir özellik ekleyeceğine söz verdi.iPhone 11veyaiPhone 12ve HomePod mini'niz. Bu özellik iOS 14.4 güncellemesinde geldi ve en yeni iPhone'larda U1 ultra geniş bant çipini kullanıyor.


Şimdi, telefonunuzu HomePod mini'ye yaklaştırdığınızda, sesi değiştirmeye yaklaştığını söylemek için biraz gümbürtü alırsınız - sesi değiştirmeden önce yaklaşın ve gümbürtü yoğunlaşır ve ekranda yararlı bir değişiklik sunar. bunu yaptıktan sonra size HomePod için oynatma kontrolleri verir. Bu gerçekten hoş bir değişiklik – bu özelliği çok daha bilinçli hissettiriyor. Sadece minide olması ve tam boyda olmaması çok yazıkAna SayfaPod.

iOS 14.4'te başka küçük değişiklikler de var. Kamera uygulaması daha küçük QR kodlarını tanıyabilir ve kamera onarımınızın Apple dışı parçalar kullanıp kullanmadığını size söyleyebilir ve artık iPhone 12 Pro'daki HDR görüntülerinde yapaylık oluşturmaz. Güncelleme, haftalardır bizi aptallaştıran can sıkıcı bir klavye gecikme hatasını gideriyor ve Bluetooth ayarlarınızda ne tür bir cihaza sahip olduğunuzu belirtmek için yeni bir seçenek var. Bu, iPhone'un Bluetooth kulaklıklardaki ses seviyesini izlemesini bilmesi içindir.


Siyahların Tarihi Ayını kutlamak için yeni bir Fitness+ özelliği, Yürüme Zamanı ve Unity adlı yeni bir saat kadranı (eşleşen bir Activity Challenge ile) sunan watchOS'un yeni bir sürümü de var. Bu sadece boş bir jest değil: Apple, Şubat ayını hizmetlerinde Siyah yaratıcıları, sanatçıları ve geliştiricileri güçlendirerek geçirecek ve Tides Foundation aracılığıyla Black Lives Matter Support Fund'ı destekleyecek; Irkçılığa Karşı Avrupa Ağı; Uluslararası Irk, Eşitlik ve İnsan Hakları Enstitüsü; Liderlik Konferansı Eğitim Fonu; NAACP Yasal Savunma ve Eğitim Fonu; ve Derin Yetiştirilen Ruhlar.

En son gelişmeler için kılavuzlarımıza göz atmayı unutmayın.iPhone 13veApple Watch Seri 7Daha fazla Apple haberi istiyorsanız söylentiler!