Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • iPhone X teknik özellikleri, tasarımı ve özellikleri - yakında çıkacak muhteşem 'iPhone 10'la ilgili tüm ayrıntılarımız

iPhone X teknik özellikleri, tasarımı ve özellikleri - yakında çıkacak muhteşem 'iPhone 10'la ilgili tüm ayrıntılarımız

Yanı sıraiPhone 8 ve iPhone 8 PlusApple ayrıca 2017'de üçüncü bir iPhone'u piyasaya sürüyor - iPhone X çıkış tarihi 3 Kasım.


İPhone X özellikleri arasında tam cam ön, OLED ekran, güçlü yüz tanıma sistemi ve True Tone özelliğine sahip yeni çift kamera ve her iki kameralarda da olduğu gibi optik görüntü sabitleme bulunur.Galaxy Note 8.

Daha fazlası: Apple iPhone XR incelemesi: parlak bir cila, özellikler ve fiyat dengesi

Kısacası, iPhone'un on yılını kutlayan destansı bir iPhone, ancak aynı zamanda Apple'ın rakiplerinin çabalarıyla (veya daha iyi) eşleşecek bir dizi son teknoloji ürünü özellik sunuyor.

Oh, bu arada, iPhone 'X' yerine 'iPhone 10' olarak telaffuz edersiniz, X yazmanıza rağmen. İPhone XI gelecek yıl bekleyin o zaman ...


iPhone X tasarımı

'Şimdiye kadarki en dayanıklı camdan' yapılmıştır ve etrafına sarılı cerrahi çelik (birinci sınıf bir saat gibi) bir bant vardır ve Uzay Grisi veya Gümüş renkte gelir. Bu sefer simsiyah yok - muhtemelen çizilmeye eğilimli olduğu için.


iPhone X özellikleri ve ekranı

5,8 inç iPhone X ekranı, inç başına 448 piksel ve 2,436 x 1,125 çözünürlük ile olağanüstü. HDR10 ve Dolby Vision desteği var ve Apple'ın True Tone teknolojisine sahip. Ve evet, bu sefer OLED.


İşlemci, tıpkı iPhone 8'de olduğu gibi Apple'ın yeni A11 Bionic çipidir. 64 veya 256GB versiyonları mevcuttur.

Yeni ekrana rağmen, iPhone 7'ye göre iki saat daha fazla pil ömrü var.

Aynı şekilde kablosuz şarj da variPhone 8Qi standardı aracılığıyla - Apple'da yeni bir AirPower şarj matı varApple Watch Series 3üzerinde. Bu, gelecek yıl için kablosuz şarj çantasına ek olarakAirPod'lar.


İPhone X'in ön tarafında, aşağıda daha fazlası olmak üzere, Face ID için bir kızılötesi kamera dahil olmak üzere iki kamera var.

iPhone X çıkış tarihi ve fiyatlandırma

İPhone X çıkış tarihi 22 Eylül Cuma. Tüm yeni iPhone'lar suya ve toza dayanıklı olacaktır.

İPhone X, 64GB için 999 £ / 999 USD'den başlıyor, bu nedenle 256GB iPhone X ÇOK pahalı olacak.

İPhone X için 27 Ekim'den ön sipariş verebilirsiniz ve iPhone X çıkış tarihi 3 Kasım'dır.

iPhone X Face ID ve ana sayfa düğmesinin olmaması

Face ID tanıtıldı, böylece artık Touch ID yerine kullanabilirsiniz (şu anda Touch ID'ye sahip olup olamayacağımızı bilmiyoruz, ancak EV DÜĞMESİ YOK olduğu için olmadığını varsayıyoruz). İki kameralı bir sistemdir ve Apple Pay için kullanabilir ve telefonunuzun kilidini açabilirsiniz.

Özel olarak tasarlandı, böylece yanlışlıkla kilidini açamazsınız - telefona aktif bir şekilde bakmanız gerekir. Büyük bir şapka taksanız bile yüzünüzü tanıyabilir ve yüzünüze benzemek için makyaj yapan birini azaltacaktır.

Apple'a göre, iPhone X'inizi Touch ID aracılığıyla parmak iziyle açmaya çalışan 50.000 kişiden biri ile karşılaştırıldığında, milyonda yalnızca biri iPhone X'inizin kilidini yüzleriyle açabilir.

Face ID'nin pratikte nasıl çalıştığını öğrenmek gerçekten ilgimizi çekiyor. Touch ID çok kolay, bu yüzden gerçekten değerli bir yedek olacak mı?

Ana sayfa düğmesi gitmişken, artık alttan çoklu göreve kaydırabilir veya Siri'yi sesli olarak veya 'daha büyük bir yan düğme' aracılığıyla etkinleştirebilirsiniz.

iPhone X kamera

Hem ön hem de arka kameraların portre modu vardır. Jony Ive'ye göre, arkadaki çift kamera kurulumu tamamen yeniden tasarlandı ve şimdi bir Dört LED True Tone flaş var.

'Gerçek Derinlik' kamera dizisi, f1.8 ve f2.4 (geniş açılı) diyafram açıklığına sahip çift 12 MP sensöre sahiptir. Çok gelişmiş görünüyor, ancak en azından bu sunumda, bir emojiyi canlandırmak için yüzünüzü izlemek gibi oldukça aptalca şeyler için kullanılıyor. Woo!

Ancak her iki kamerada da en önemlisi, optik görüntü sabitleme (OIS) gibiGalaxy Note 8. Bu, gerçekten yakınlaştırılmış çekim yapmanın çok daha pürüzsüz olacağı anlamına gelir.

iPhone X resim galerisi

Resim 1/7

Resim 2/7

Resim 3/7

Resim 4/7

Resim 5/7

Resim 6/7

Resim 7/7

Apple ayrıca birçok yeni yazılım ve donanım yayınladı. OlacakiOS 11Tabii ki yakında yenilenen dahil tüm yeni iPhone'larda olacakiPhone 8. Yeni birApple Watch 3, ek olarakOS 4'ü izle. Ayrıca birApple TV 4K.

Daha fazla ayrıntı yokApple HomePodhenüz çıkış tarihi veya yeniiMac Probu yıl geliyor veMac Pro2018 için planlanıyor.macOS High Sierraçıkış tarihi 25 Eylül.

Önceki tüm iPhone X teknik özellikleri söylentileri

Her zamanki gibi, Apple'ın mevcut telefonlarının bir 'S' sürümünü yayınlamasını bekliyorduk, bu nedenle iPhone 7S ve 7S Plus'ı bekliyoruz. Ancak bir söylenti, bunların aslında iPhone 8 ve 8 Plus olarak adlandırılacağını öne sürüyor.

İPhone Sürümü olarak da adlandırılabilecek yeni Apple iPhone X, tamamen farklı bir üçüncü iPhone modeli olarak piyasaya sürülecek.

Popüler oy, Apple'ın numaralandırmaya bağlı kalması olsa da - başka bir deyişle yeni iPhone'un adı iPhone 8 olacak - Apple'ın bunu önümüzdeki yıl için saklayacağını düşünüyoruz.

Bunun yerine, Apple'ın en güçlü iPhone'u biraz farklı bir şekilde yeniden adlandırabileceğini düşünüyoruz. iPhone 10 pek olası görünmüyor, peki ya iPhone X veya iPhone Edition? Bunun sesini seviyoruz.

En son söylentiler kesinlikle iPhone X'e ve bir iPhone 8 ve 8 Plus'a işaret ediyor. Bu sonra9to5Mackasa üreticileriyle konuştuIFA 2017. Son versiyonuiOS 11iPhone X adını onaylıyor gibi görünen hafta sonu sızdırıldı.

Bazıları kılıf ambalajlarını yeni iPhone adlarını yansıtacak şekilde aktif bir şekilde değiştiriyor ve diğerleri yeni iPhone Edition paketini gören kişiler olduğunu iddia ediyor.

Yeni iPhone çıkış tarihi ne zaman?

Apple onayladı12 Eylül için yeni iPhone duyurusu. Önceki iPhone lansmanlarına kıyasla mantıklı bir şekilde bakıldığında, bu muhtemelen 22 Eylül Cuma veya 29 Eylül Cuma günü bir çıkış tarihi anlamına gelir.

Ancak, bir senaryo variPhone 7S ve 7S Plus(şimdi 8 ve 8 Plus olarak adlandırılabilir) Eylül ayında piyasaya sürülecek, iPhone 8 veya iPhone X çıkış tarihi daha sonra, muhtemelen Ekim ayında. Bunun olası olmadığını düşünmüştük - ve birkaç kaynaktan duyduğumuz şey bu - ama bu mümkün ve bu konuda sürekli gevezelikler var.

Ayrıca Apple'ın başka bazı yeni yazılım ve donanımlar yayınlamasını da bekliyoruz. OlacakiOS 11Tabii ki, tüm yeni iPhone'larda olacak. Yeni olacakApple Watch 3muhtemelen ek olarakOS 4'ü izle. Ayrıca daha fazla ayrıntı alabiliriz.Apple HomePodçıkış tarihi ve yeniiMac ProveMac Pro2018 için planlanıyor. Ayrıca bir de duyurulacakmacOS High Sierrayayın tarihi.

İPhone X ambalajı sızdırıldı mı?

Peki şuna bakar mısın? BirHollandalı teknoloji blogu6 Eylül'de bir iPhone X kutusunun bu görüntüsünü yayınladı, bu nedenle Apple'ın yeni iPhone'ları tanıtmaya başlamasından sadece altı gün önce. Hollandalı telefon ağı KPN tarafından ödenen sponsorlu bir makale için kendilerine gönderildiğini iddia ediyorlar, ancak blog artık 'istek üzerine' görseli kaldırdı. Şimdi, bu yasal ve özellikle de KPN'nin biraz sinirli olduğu kulağa geliyor, ancak ücretli bir makale için size gönderilen bir şeyi gerçekten yayınlar mıydınız? Özellikle iPhone reklamlarında ambalaj hiçbir zaman normalde yer almadığından, bize biraz şüpheli geliyor. Ve bu, kutunun yan tarafına X'in yazıldığı garip yazı tipine bakmadan önce ...

İPhone 8 veya iPhone X, iPhone 7S ve 7S Plus ile birlikte piyasaya sürülecek

Nisan ayında iPhone 8 söylentilerine ilk kez baktığımızda, kaynak tasarımcıydıBenjamin Geskin, geçmişte güvenilir olan.

Telefonun CNC ile işlenmiş bir modeline ve birçok ayrıntıya sahip olduğunu iddia etti.

Bu resimden de görebileceğiniz gibi, el cihazı mevcut telefona benziyor.iPhone 7şekil ve boyutta. Geskin, yaklaşık 7,1 mm'de aynı kalınlıkta olduğunu söylüyor, ancak büyük değişikliklerin bulunabileceği yer burası.

Buradaki bir resim, son modelin ekran açıkken nasıl görüneceğini göstermek için değiştirildi. Geskin, 4 mm çerçeveli ve hem ön hem de arkada eğimli 2.5D camlı, uçtan uca bir ekran anlamına geldiğini iddia etti.

Resim 1/5

Resim 2/5

Resim 3/5

Resim 4/5

Resim 5/5

Geskin, iPhone 8'in camın arkasında bir Touch ID parmak izi okuyucusuna sahip olacağını söyledi. Dikey olarak düzenlenmiş çift arka kamera ve hatta çift ön kamera (son iPhone X veya 8'de bunun pek olası olmadığını düşünüyoruz).

Göreceğiniz gibi, dikey çift arka kameralar tekrar eden bir temadır ve ateşsiz duman olmaz ...

İPhone 'Sürümü' olarak adlandırılabilir mi? Veya iPhone Decade Edition?

GöreBloomberg- yine Nisan 2017'den itibaren - yeni telefon iPhone Sürümü olarak adlandırılacaktır.

Bir & ldquo; tüm ekran & rdquo; olacağına dair önceki Geskin söylentilerini yineledi. ön cam ve çelik çerçeve ile kaplanmıştır. Bu ekran OLED olmalı ve orijinal iPhone gibi daha dinamik eğrilerle çevrili olmalıdır.

Rapor ayrıca iPhone Edition'ın daha gelişmiş kameralara sahip olacağını söylüyor. Söylediğimiz gibi, birçok sızıntı, yukarı ve aşağı yerleşimli bir iSight Duo çift kamera sistemine işaret ediyor.

Bu dönemdeki bazı söylentiler, OLED ekranıyla ilgili tedarik zinciri sorunları olduğunu gösteriyordu, ancak bunun olası olmadığını düşünmüştük.

Aslında, iPhone 8 veya iPhone X'in önünde çift kamera olabilir mi?

KİMEsızdırılmış görüntübir telefon kılıfında sahte bir iPhone 8 gösterdi, ancak en önemlisi, ekranı ve çift kameraları görebilmek için her iki tarafa da iyi bakıyoruz.

Tipik Apple tarzında sadece çift kamera kurulumuna sahip değiliz, bu tek parça renkli cam kaplamadır. Elbette bu, son modelde ayrı lenslere sahip sahte model olabilir, ancak gösterdiği şey net ve çift kamera kurulumu altında.

Ön tarafta, ekranın hiçbir ana düğmesi olmadan telefonun kenarlarına doğru ilerlediğini görebiliriz. Üstteki kamera ve sensör bile o tek ön cam parçasının arkasına gizlenmiş görünüyor.

Aynı zamanda sızdırılan bazı CAD görüntüleri deBen Geskiniddialar ne bekleyebileceğimizi gösteriyor. Ayrıca, tüm telefonun arkasından çalışan kablosuz şarj almamız gerektiğini söylüyor.

Arkadaki dairenin Apple logosu için olduğuna işaret ediyor.

Bazıları bunun arka tarafta bir parmak izi okuyucusu olduğunu öne sürdü, ancak bunun pek olası olmadığını düşünmüştük.

Ve evet, bu gerçekten çift ön VE arka kamera olabilir mi?

HomePod yazılım sızıntısı

Apple'ın WWDC geliştiricisinin mutabakatından birkaç hafta sonra, Temmuz ayında Apple'ın iPhone 8 hakkında önümüzdeki günlerde çıkan bazı yazılımlarda yazdığı ortaya çıktı.HomePod hoparlör.

GeliştiriciSteve Troughton-SmithHomePod ile ilgili olarak iPhone 8 hakkında gizli bilgileri buldu.

Oradaydıbir diyagramBu, söylentilerin önerdiği gibi çerçevesiz bir iPhone'u gösteriyor. Elbette bu basit bir tasarım görüntüsü, bu yüzden iPhone 8'de gizlenmesi beklenen öne bakan kamera ve hoparlörler gibi bazı ayrıntıları bırakabilirdi.

Sızıntıya göre bu, telefon sahibinin yüzünü tespit etmek için kızılötesi kullanacak - karanlıkta kullanmak için mükemmel. Bu, daha sonra HomePod'un kilidini açmak için de kullanılabilir.

Oh, yüz tanıma mı dedin? Kısaca daha fazlası ...

Yeni bir renk - Allık Altın - ve iPhone X bellek boyutları

Ve bu nedir? Yepyeni bir iPhone 8 rengi çıktı.

GöreBenjamin Geskin, bu sızıntı Foxconn'un kendisinden çıktı (Foxconn, Apple'ın iPhone için montaj ortağıdır) ve yeni rengin resmi adıdır.

Görünüşe göre Allık Altının görünümü, Gül Altının artık olmadığı anlamına geliyor. Belki de bakır benzeri Allık Altın. Rose Gold'un, sahnedeki yeni renk lehine iPhone 8 lansmanında durdurulacağı iddia ediliyor.

Yeni iPhone'un da bu sızıntıya göre iki bellek boyutu var - 64GB ve 128GB. İPhone 8, daha pahalı olan birinci sınıf bir telefon olacağındaniPhone 7Sbuna inanabiliriz. Bununla birlikte, 256GB da bekliyoruz.

Temmuz ayında Blush Gold modelinin parlak siyah ve inci kaplama iPhone 8 telefonlarının yanında durduğunu gösteren görüntüler de sızdırıldı.

iPhone 8 yüz tanıma

Apple, yüz tanımayı ana akım haline getirmeye hazır görünüyor. Özellikle, iPhone 8'in kilit açma için yüz tanıma kullanabileceği veApple Pay.

Yüz tanıma bazen sahte olabileceğinden son parçadan emin değiliz. Çalıştığını hayal edebilmemizin tek yolu, bir parmak iziyle birlikte çalışmaktır.

Bir kez dahaHomePodkod kaynaktır. Geliştiriciye göreGuilherme RamboApple tarafından Pearl ID olarak adlandırılan yüz tanıma kodu, üçüncü taraf uygulamalarla ve birden fazla yüzle çalışmalı ve ayrıca ödemeleri destekleyecektir.

Apple, iki aşamalı doğrulama için parmak izi okuma ile birlikte yüz tanıma özelliğini kullanabilir ve bu da Apple Pay'i süper güvenli hale getiriyor. Ama dahası var.

iPhone X yeniden boyutlandırılabilir ana sayfa düğmesi artı HDR kayıt

HomePod kodu ayrıca sanal ev düğmesinin yeniden boyutlandırılabileceğini, arka kameranın 1080p kalitesinde 240 fps ağır çekimde çekim yapacağını ve HDR kaydedeceğini ortaya koydu.

Koddaki tuhaf bir referans, yüz tanıma için hem ön hem de arka kameraların gerekli olduğunu gösteriyor. Bunun nasıl çalışacağı belli değil.

Elbette bunların hepsi daha yeni bir iPhone için hazırlık olabilecek kod keşifleri, ancak iPhone 8'de güncellemeleri bekleyebiliriz gibi görünüyor.

Kablosuz şarj ve su geçirmezlik özelliğine sahip sopa için iPhone 8

Apple tedarikçilerinden Haziran ayında yapılan sızıntılara göre, yeni üst düzey iPhone'da su geçirmezlik ve sonunda kablosuz şarj olmasını bekleyebiliriz.

Kablosuz şarj, iPhone X'i iPhone 7S'den kesinlikle ayırır.

Wistron CEO'su söylediNikkei Asya İnceleme: & ldquo; Önceki nesil [iPhone'lar] için montaj işlemi pek değişmedi, ancak su geçirmezlik ve kablosuz şarj gibi yeni özellikler artık bazı farklı testler gerektiriyor ve su geçirmezlik işlevi montaj sürecini biraz değiştirecek. & rdquo; Wistron, Hindistan'da bazı iPhone üretimlerini yönetiyor.

Elbette bu alıntıda küçük bir boşluk var, iPhone adı. Yani bunu bir tutam tuzla almalıyız.

  • Pingtwitter-smackdown-samsung-galaxy-s8-vs-iphone-7-plus

Aynalı bir kaplama da olacak mı?

Yeni iPhone 8 daha fazla sızdırıyor ve şimdi 'ayna benzeri' bir renk sunan yeni bir renk ortaya çıktı. bitiş.

Apple sızıntı uzmanına göreBenjamin GeskinYeni bir seçenek olarak ayna kaplamalı iPhone 8 için dört renk bekleyebiliriz - bu isimsiz bir sosa göre.

Geskin görüntüleripaylaşılansadece bir telefon kılıfı ama neler bekleyebileceğimiz konusunda bir fikir veriyoruz.

İPhone 8'in tamamı camdan yapılmış bir tasarım olduğu için yaygın olarak sızdırıldığından, bu ayna kaplaması gerçekten güzel çalışabilir. Özellikle özçekim fotoğrafçısını ateşlemeden kendilerine hızlıca bir göz atmak isteyenler için.

Tabii ki bunu isimsiz bir kaynaktan geldiğinden bir tutam tuzla almalıyız. Bu kişi 'aynaya benzer' hata yapıyor olabilir. simsiyah model için son derece yansıtıcı kaplama.

McDonald's oyunu ele mi verdi?

Avustralya'da e-posta üzerinden McDonald's'ı tanıtan yeni bir promosyon çıktıgörünen şeyresmi olmayan bir iPhone 8 render.

Açık olan şu ki, bu görmeyi beklediğimiz iPhone 8 gibi görünse de resmi bir şey değil. Aslında, görünüşe göre, McDonald's birisinin modeline erişmiş ve bunu bu promosyonda kullanmış - muhtemelen aynen bunun gibi yeni haberler almak için.

Elbette, şimdiye kadar renderların şanslı olma şansı var ve bu, bekleyebileceklerimizi şaşırttı.

Söylentiler, telefonun ön kısmını minimum çerçeveyle çalıştıran yeni bir ekrana güçlü bir şekilde işaret ediyor.

Tek kırılma, hoparlör, sensörler ve öne bakan çift kameralar için görünüyor.

iPhone 8 ve Apple Watch 3 aynı anda ve kablosuz olarak şarj edilebilir

GöreJapon Macotakara'nın kaynaklarısonraki iPhone 8, iPhone 7'ler ve iPhone 7s Plus'ın tümü, tıpkı Apple Watch gibi yerleşik kablosuz şarj özelliğine sahip olacak.

Bununla birlikte, bu şarj etme yetenekleri, Q1 kablosuz şarj standardının izin verdiği maksimum 15W'ın aksine 7,5W ile sınırlandırılabilir. Bu, Wireless Power Consortium içindeki bir kaynaktan geliyor ve ne hakkında konuştuklarını bildiklerini gösteriyor.

Öyleyse neden 7.5W ile sınırlı kalsın? Mevcut Apple Watch 7,5 W ile zirveye çıkıyor ve Apple'ın iPhone 8'in aynı şarj formatında olmasını isteyebileceğini gösteriyor. Bu, birden fazla cihaz şarj pedine izin vermek olabilir. Ama YAVAŞ olacak.

Böylece yatağınızın yanına iPhone'unuzu attığınız ve geceleri uykudan önce izleyebileceğiniz ve her ikisinin de bir gece şarj edilmesini sağlayan bir pediniz olabilir. Bu uzun bir gecelik ücret olduğu için, düşük çıktının hiçbir önemi olmayacak. Daha hızlı bir şarj istiyorsanız, sadece fişe takın, değil mi?

İPhone 8 stokları sınırlı olabilir mi?

Yeni iPhone'unuza lansman gününde sahip olması GEREKEN Apple hayranlarından biriyseniz, bu yıl zor olabilir. Görünüşe göre Apple, OLED ekrana bir optik parmak izi okuyucusu yerleştirdiği için sınırlı sayıda iPhone 8'e sahip olacak.

Bir süredir Apple'ın ilk OLED telefon ekranını iPhone 8'de piyasaya sürdüğüne dair söylentiler dolaşıyor.DigiTimes raporubu iddiaya daha fazla ağırlık kattı.

Rapora göre Apple, Ekim veya Kasım aylarında piyasaya sürülmek üzere yalnızca üç ila dört milyon OLED iPhone 8 modeline sahip olacak. Beklenen Eylül duyurusundan gelen bekleyişe rağmen, Apple bu yıl daha fazla malzeme sunmakta zorlanmalı.

İddiaya göre Samsung, ekranına bir parmak izi okuyucu koymak istedi.Galaxy S8ama öne eğilip arkaya yerleştirmek zorunda kaldı. Dikkat et, yeniNot 8arka montaj ile yapışır.

Bu bulutun gümüş astarı, yeniiPhone 7S ve iPhone 7S PlusNormal LCD ekranları kullanan modeller bu sorundan etkilenmemeli veya sayıları kısa olmamalıdır.

Elbette, bir Apple hayranıysanız, yalnızca en iyisini isteyeceksiniz, bu nedenle o çadırın tozunu atmanız ve en yakın Apple Store'un dışındaki uzun ve eski bir sıraya hazırlanmanız gerekecek.

2 Temmuz: Ana Sayfa düğmesinin öldüğü gün

Daha önce söylediğimiz şeyin bir teyidi, bu. Birsızan ekran dirseği, sözde Foxconn'daki iPhone üretim merkezinin hemen dışında, yeni iPhone 8'in ön yüzünü gösteriyor. Kendi başına oldukça basit görünen ancak bir iPhone 7 ekran braketine kıyasla bunun çok az olduğunu görebiliriz.

İPhone 8 ekranının ana düğmesi yok, büyük üst ve alt çerçeveleri ve oldukça minimal yan kenarları yok gibi görünüyor. Sonuç, düğmesiz ve neredeyse hiç kamera veya sensör alanı kaplanmamış hemen hemen tüm ön ekran olmalıdır.

Bu, iPhone 8 veya iPhone X'in ilk gerçek görüntüsü müydü?

Haziran ayında iPhone 8'i sergilediği iddia edilen bir video ortaya çıktı.

@ShaiMizrachi tarafından çekilen videoyu paylaşan9to5macve iPhone 8'in sahte bir modelini sergilediğini iddia ediyor.

Videodaki uygulamalı iPhone 8'den onu her açıdan görüyoruz ve şimdiye kadarki söylentilere uyuyor gibi görünüyor.

Metalik bir kenar var -orijinal iPhone'daki gibi- yukarı ve aşağı çift arka kamera, ön tarafta ana düğme yok ve arkada parmak izi okuyucu yok, bu da cam içi parmak izi okuyucuyu gösteriyor. Ekran açılmamıştı, bu yüzden ne kadar uçtan uca bu belirsizdi.

İddia edilen iPhone 8'in alt kısmında çift delikli hoparlör ve tek bir Lightning bağlantı noktası bulunuyor - elbette hala 3,5 mm kulaklık bağlantı noktası yok.

Bir iPhone 7 Plus ile karşılaştırıldığında, genişlik ve derinlik, benzer bir ekran oranını düşündüren çok farklı görünmüyor. Bunun 5,8 inç çerçevesiz bir OLED olduğu iddia ediliyor, ayrıca kablosuz şarj ve artırılmış gerçeklik kamera özellikleri bekleniyor.

Bunu beğendin mi?Çıkış yapmakiOS 11: 11'in iPhone'unuzu tamamen değiştirmesinin yolları

Ve yeni hakkında daha fazlasını okuyuniPhone 8TechRadar'da.