Close

iPhone X ve Galaxy S8

Çok uzun bir süre gibi görünen bir sürecin ardından, Apple sonunda 2017 için ultra premium amiral gemisi olan iPhone X'i açıkladı - beraberinde çerçevesiz bir ekran, bazı akıllı AR püf noktaları, kablosuz şarj, akıllı Face ID ve yüksek bir perakende fiyatı. Ama en iyinin en iyisi mi?


Yeni cihazın başlık özelliklerinin yanı sıra, muhtemelen iPhone X'in nasıl yığıldığını bilmek istiyorsunuz.mevcut rekabete karşı. Burada Apple telefonunu Samsung'un mükemmel 2017 amiral gemilerinden biri olanGalaxy S8, önemli olan tüm alanlarda.

  • Pingtwitter'ün hareket kılavuzu ile ev yok düğmesi iPhone X'te hayatta kalın

iPhone X ve Galaxy S8 tasarımı ve görünümü

Her ikisinin de bunu düzeltmek için yılları vardı, bu yüzden Samsung ve Apple'ın 2017 telefonlarının bu parçaya bakmasını beklersiniz ve kesinlikle yapıyorlar - onları gerçekten görünüşte ayıramayız, gerçi biz seçmemiz gerekse d muhtemelen uzatılmış 18.5: 9 Infinity Ekranı ve hafif kavisli kenarları ile Samsung S8'i (yukarıda) tercih edin.

Kilometreniz değişebilir. İPhone X, 5,8 inç OLED uçtan uca ekran ve bir hoparlör için birinci sınıf bir ekran ve tam olarak ikna olmadığımız bazı sensörlerle hem klasik Apple'ı hem de daha modern dokunuşları birleştiren bir tasarım sunmayı başarıyor. Metalden ziyade tamamen camdan yapılmış bir tasarım ve fiziksel olarak aslında iPhone 8 Plus'tan daha küçük.


Samsung köşesinde, 1440 x 2960 piksel sayısıyla, 18.5: 9 en boy oranına gerilmiş 5.8 inçlik bir AMOLED ekrana da sahibiz. İPhone gibi, etrafındaki parmak izi sensörüne rağmen her yönden camdır. geri Samsung'un telefonunda bulmak oldukça garip. Arkaya çok sık bakmadığınız sürece Galaxy S8 mükemmel görünüyor.

iPhone X, Galaxy S8'in gücü ve özellikleri


Apple, yepyeni bir şirket içi mobil CPU ile her yıl iPhone'larının gücünü artırıyor ve 2017 de farklı değil, bu nedenle altı çekirdekli, süper hızlı A11 Bionic çipi hoş geldiniz. Telefonun hızına ulaşana kadar ne kadar hızlı olduğu net olmayacak, ancak önceki modellere dayanarak bunun çok, çok hızlı ve duyarlı bir iPhone olacağını söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy S8, dünyanın neresinde olduğunuza bağlı olarak bir Snapdragon 835 veya benzer bir Exynos 8895 CPU paketleyerek de sarsılmaz. Bu, 4 GB RAM ile eşleşti ve Apple, iPhone X'in (yukarıda) ne kadar RAM paketlediğini açıklamamış olsa da, geçen yıl iPhone 7 Plus'a takılan miktarın 3 GB olduğu söyleniyor.


Bunlar, 2017'deki en güçlü telefonlardan ikisi olduğundan, performans açısından ikisinden de herhangi bir şikayet almayacaksınız. Galaxy S8, microSD kart ile genişletilebilen 64 GB yerleşik depolama alanıyla gelirken, iPhone X 64 GB ve 256 GB seçiminizle birlikte gelir. Apple'da her zaman olduğu gibi, microSD kart genişletmesi yok.

iPhone X vs Galaxy S8 kamera ve pil

Dikey olarak hizalanmış, çift lensli kamera, yepyeni iPhone X'in temel özelliklerinden biridir ve şu anda ne kadar iyi olduğu konusunda Apple'ın sözünü almamız gerekirken, kesinlikle kağıt üzerinde etkileyici görünüyor. Apple, her zamankinden daha iyi görünen fotoğraflar ve videolar ürettiğini ve iOS 11 güncellemesinde ARKit ile gelen artırılmış gerçeklik uygulamalarına hazır olduğunu söylüyor.

Samsung'daki çitin üzerinden Galaxy S8 (yukarıda) da çok yetenekli bir kameraya sahip. Yalnızca tek lensli 12 MP kamera, ancak optik görüntü sabitleme özelliğine sahip vetanıklık edebilirizçeşitli koşullarda harika çekimler yapıyor. Bununla birlikte, kamera üzerinde yalnızca küçük bir yükseltmeydiGalaxy S7, bu yüzden belki bu tur Apple'a verilmelidir.


Pil ömrü, pilin boyutundan daha fazladır - Apple, paketlerinden çok fazla verimlilik elde etme konusunda çok iyi bir sicile sahiptir - ancak kayıt için Galaxy S8'e 3.000mAh pil takılmıştır. İPhone X Edition pilinin bundan daha küçük olması muhtemeldir (Apple özel olarak söylememiştir) ancak önceki modellere göre en az bir gün dayanmasını bekleriz.

iPhone X ve Galaxy S8'in nihai kararı

Apple ve Samsung'un bu yıl sunduğu en iyiyi karşılaştırmak söz konusu olduğunda düşünmeniz gereken çok şey var.iOS 11veya Samsung'un sunduğu hafif tenli Android sürümü (S8 hala açıkAndroid Nougat). Her ikisi de harika görünümlü telefonlar ve onları da tavsiye edecek çok şey var.

Apple, iPhone X ile gerçekten tüm engelleri aştı ve size önemli miktarda paraya mal olacak olsa da, iPhone'lar açısından en iyinin en iyisini elde edersiniz. Dikey çift lensli kamera, çerçevesiz tasarım, akıllı Face ID sistemi, kablosuz şarj ve daha fazlası var. İlk bakışta ileriye doğru pahalı olsa da önemli bir adım gibi görünüyor.

Samsung Galaxy S8 kadar iyi, bu maçta Apple'ın üstünlüğü varmış gibi geliyor - ancak henüz iPhone X'i gerçekten test etmedik ve adil olmak gerekirse Apple telefonunu Samsung'dan yedi ay sonra piyasaya sürdü. Hangi modeli seçerseniz seçin, akıllı telefonlar için kıyaslamaların 2017'de bir kez daha yükseldiğine şüphe yok.