Close
  • Ana
  • /
  • Genel Teknoloji
  • /
  • iPod Touch incelemesi (7. nesil): 2020'de hala bir iPod'a ihtiyacınız var mı?

iPod Touch incelemesi (7. nesil): 2020'de hala bir iPod'a ihtiyacınız var mı?

Tam iPod Touch'ın öldüğünü düşündüğümüzde, Apple gider ve yeni bir model çıkarır - ve bu inceleme 2020'de hala bir modele ihtiyacınız olup olmadığını kapsar. Değişiklikler, 2015'te çıkan 6. nesil iPod Touch'ın biraz üzerinde - temelde işlemci ve performansta bir artışla aynı kasa, ancak dikkate alınması gereken tek şey bu değil.


Öyleyse iPod Touch, iPhone'u olmayan, ancak müziklerini ve uygulamalarını yanlarında götürmek isteyenler için hala iyi bir seçenek mi? Cebiniz veya çantanız başka bir alet alabilir mi? Çocuklar için mükemmel mi? Öğrenmek için 7. nesil modeli test ediyoruz.

Yeni bir 7. nesil iPod Touch size 199 £ (32GB depolama alanı ile), 299 £ (128GB depolama) ve 399 £ (256GB depolama alanı ile) kazandıracak. Karşılaştırıldığında, 256 GB'lık bir iPhone XR 899 £ ... yani büyük bir fiyat farkından bahsediyoruz. Renk seçenekleriniz pembe, gümüş, gri, altın, mavi ve kırmızıdır.

Bugünün en iyi Apple iPod Touch (7. nesil) fırsatları 358 Amazon müşteri yorumu Apple iPod touch (32GB) -... Amazon Prime £ 189 Apple iPod touch (32GB) -... Amazon Prime £ 199 Görüntüle 2019 Apple iPod Touch, 32GB John Lewis ve Ortakları199,99 GörünümApple iPod touch 128GB -... Apple Birleşik Krallık£ 299 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Ve iPod Touch, tıpkı en son iPhone'lar gibi iOS 12'yi de çalıştırıyor veiOS 13bu yıl daha sonra da güncelleyin. Bu, yazılım düzeyinde arama yapmak ve hücresel verileri kullanmak dışında iPhone'larda yapabileceğiniz hemen hemen her şeyi yapabileceğiniz anlamına gelir.

iPod Touch 7. nesil: kurulum ve tasarım

iPod Touch incelemesi 7. nesil


(İmaj kredisi: Gelecek)

Bugünlerde iTunes ile veya iTunes olmadan iOS kurulumu çok kolay ve zaten bir iPhone'unuz varsa ve çalışır durumda ise iPod Touch, Apple oturum açma ayrıntılarınızı ve ayarlarınızı ondan otomatik olarak alabilir. Burada Touch ID veya Face ID yok, bu yüzden her seferinde şifreler - acı verici derecede eski moda bir şey.

Modası geçmiş teknolojiden bahsetmişken, 4 inçlik ekran modern standartlara göre küçük bir his veriyor. Nispeten kalın çerçevelerle bile, bir cepte zorlukla fark edeceğiniz ve tek elle kolayca çalıştırılabilen küçük bir cihazdır. Uygulamalar ezilmiş ve çok küçük hissediyor, ancak artı tarafta koşucuların bir kola bağlı olarak takması için mükemmel boyuttadır.


Teknoloji eski olabilir, ancak Apple yapım kalitesi ve cilası hala burada kanıtlanmıştır - özellikle de farklı renk seçenekleriyle estetik açıdan çekici bir cihazdır. Geçmişe bir başka selamdan bahsetmeye değer: 3,5 mm kulaklık jakının eklenmesi, böylece isterseniz mevcut kablolu kulaklıklarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Apple'ın iPod Touch'a ince çerçeveli ve Face ID'li iPad Pro tarzı bir makyaj vermediğini söylüyor - bu, iPod'un gördüğümüz son enkarnasyon olabileceği veya Apple'ın mümkün olduğunca düşük fiyat veya her ikisi. Bu değişim eksikliği satışlara yardımcı olmayacak.


iPod Touch 7. nesil: özellikler ve performans

iPod Touch incelemesi 7. nesil

(İmaj kredisi: Gelecek)

Hepimiz bu boyutta telefonlarla geçinmek için gerçekten kullandık mı? 4 inç, 1.136 x 640 piksel ekrandaki ekran gayet iyi, sadece çok ... iyi ... küçük. E-postayı kontrol etmekten film izlemeye ve menüler arasında gezinmeye kadar, kendinizi burada daha fazla ekran alanı olmasını dilerken bulacaksınız.

Aslında müzik için fena değil, zaten iPod Touch zaten bunun için. Apple Music, Spotify ve benzeri uygulamalar, arayüzü karmakarışık hale getiren birçok ekran üstü kontrol olmadan burada iyi çalışıyor. Bu cihazın 7. nesli, bir müzik çalar olarak güçlü geleneklerini sürdürüyor ve AirPlay ve Chromecast (uyumlu uygulamalarda) gibi standartlar için de her zamanki desteğe sahipsiniz.

6. nesil iPod Touch üzerindeki en büyük ve aslında tek gerçek yükseltme, A10 Fusion işlemcinin tanıtımıdır (ilk olarak iPhonev 7'de görülmüştür). Hala uygulamaları çok hızlı çalıştırabiliyor - uygulamaları kullanırken veya oyun oynarken herhangi bir yavaşlama veya gecikme fark etmedik ve hatta bu, cihazın kamerasıyla bazı harika artırılmış gerçeklik hileleri yapabileceğiniz anlamına geliyor.


Apple, pil ömrüne gelince, 8 saat video oynatma ve 40 saat müzik oynatma bekleyebileceğinizi söylüyor. Bir saatlik Netflix izledikten sonra, pilin yüzde 100'den yüzde 81'e düştüğünü gördük - bu yüzden Apple belki de biraz hırslı davranıyor (adil olmak gerekirse parlaklığı ve sesi yükselttik).

iPod Touch 7. nesil: karar

iPod Touch incelemesi 7. nesil

(İmaj kredisi: Gelecek)

7. nesil iPod Touch gayet iyi. Hızlıdır, iyi inşa edilmiştir, çok ekonomiktir ve bir dizi temiz görünümlü renkte sunulur. Kimin için? Buna iPhone veya iPad yerine kim yüzlerce pound harcayacak?

İPod Touch'ın iki temel özelliği vardır - düşük bir fiyat ve küçük bir boyut. Bu, onu çocuklar (ve iOS'ta yerleşik bazı iyi ebeveyn kontrollerine sahiptir) ve onlarla birlikte hafif bir şeyler çıkarmak isteyen koşu ve bisiklet tutkunları için mükemmel kılar. Müzik dinlemeniz için bunu almanızın başka bir nedeni olan 3,5 mm ses jakını ekleyin ve cihazın bazı insanlara nasıl uyacağını görebilirsiniz.

Hala bir müzik çalar olarak amacına hizmet ediyor. İnsanların bir Sonos sistemini kontrol etmek veya Spotify'ı bazı kablosuz hoparlörlere yayınlamak veya akıllı ev cihazlarını takip etmek için bir iPod Touch aldıklarını hayal edebiliriz. Bazı yönlerden bir iPhone aksesuarı olarak görebilirsiniz ve elbette en son iOS yazılımı ile Apple'ın ürettiği diğer tüm donanımlarla (HomePod dahil) çok güzel bir şekilde oynuyor.

Tüm bunlar, eski tasarım, Wi-Fi'ye güvenme ve küçük ekran muhtemelen pek çok insanı rahatsız edecek - muhtemelen cebinizde iPod Touch ile her şeyi yapabilecek bir şeyiniz olduğu gerçeğinden bahsetmeye gerek yok. 7. nesil yapabilir ve daha fazlasını yapabilir. Apple'ın iPod Touch'ı etrafta tutmasına sevindik, keşke bunun daha büyük bir yükseltme olsaydı.

Bugünün en iyi Apple iPod Touch (7. nesil) fırsatları 358 Amazon müşteri yorumu Apple iPod touch (32GB) -... Amazon Prime £ 189 Apple iPod touch (32GB) -... Amazon Prime £ 199 Görüntüle 2019 Apple iPod Touch, 32GB John Lewis ve Ortakları199,99 GörünümApple iPod touch 128GB -... Apple Birleşik Krallık£ 299 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz
  • Black Friday fırsatları