Close

Iris Air Fritöz incelemesi: fonksiyonel havada kızartma

Iris Air Fritöz, ev yapımı pizza pişirmekten çıtır derili bütün bir tavuğu bir fıçı sıcak yağ olmadan havada kızartmaya kadar çok çeşitli mutfak görevlerini yerine getirebilen büyük ve çok işlevli bir tezgah üstü cihazdır.


Eğer peşindeysenizen iyi hava fritözüDört veya daha fazla kişilik bir evi beslemek için yeterli alana sahip olan Iris hava fritöz-tost makinesi fırın kombinasyonu harika bir seçenektir. 180 $ 'da bu, birçok mutfakta ankastre fırının yerini alabilecek makul fiyatlı ve iyi yapılmış bir makinedir.

Iris Air Fritöz incelemesi: Tasarım

Iris Hava Fritöz incelemesi


(İmaj kredisi: Lizzy Briskin)

Estetik açısından, İris arzulanan bir şey bırakabilir. En cilalı veya en şık cihazlar değil ve içine sokacak rahat bir köşeniz yoksa biraz kutu gibi gelebilir.


Gerçekten, makine, menzili olmayan minyatür bir menzilli fırına benziyor. Bir cam pencere, pişirme sırasında bir iç ışık açık kaldığından içerideki hareketi izlemenizi sağlar.

Tüm fonksiyonlarınız, süreleriniz ve sıcaklıklarınız fırının ön tarafında bulunan manuel düğmelerle ayarlanabilir. Dijital saat yok. Bunun yerine, yavaşlayan ve sıfıra ulaştığında retro yumurta zamanlayıcısı gibi çalan bir kurmalı zamanlayıcı ile bir pişirme süresi ayarlarsınız.


Bununla birlikte, gösterişten yoksun olan bu küçük cihaz, işlevsellik içinde telafi ediyor.

Iris Air Fritöz incelemesi: İşlevsellik

Iris markasına aşina değilseniz, bazı harika ürünleri gözden kaçırıyor olabilirsiniz. Iris, depolama çözümleri, apartman mobilyaları ve bu fırın gibi küçük mutfak aletleri dahil olmak üzere ev eşyaları yapar.


Hava fritözü, çoğu hava fritözünden daha fazla iç alana sahiptir - 18 litre veya 19 litre, bu tam bir tavuk, bir düzine kanat veya 12 inçlik bir pizza için fazlasıyla yeterlidir. 1500 watt gücüyle geleneksel tam boy bir fırından çok daha hızlı ısınır, bu nedenle fırının ön ısıtmasını beklemek için zaman kaybetmezsiniz.

Cihazın üstünde ve altında ısıtma elemanlarının yanı sıra bir konveksiyon fanı vardır. Havada kızartmaya ek olarak, fırın altı kullanışlı işlevi daha yerine getirir:

- Alttan ısı ile ızgara

- Yukarıdan ve aşağıdan ısı ile pişirme


- Konveksiyon fanı üfleyerek pişirilen konveksiyonlu pişirme

- Kızartma, sadece yukarıdan ısı ile

- Konveksiyonla kavurma, kavurmaya konveksiyon fanı eklenmesi

- Öğeleri yavaşça çözmek için herhangi bir ısı olmadan sadece fan olan buz çözme

Bu geniş işlev yelpazesi, bu tek cihazda yumuşak ve pul pul ızgara somondan taze ve yapışkan çikolatalı kurabiyelere kadar her şeyi yapabileceğiniz anlamına gelir. Aynı zamanda bir fırın tepsisi, damlama tepsisi ve tabii ki bir hava kızartma sepeti ve tutacağı da dahil olmak üzere bir dizi aksesuarla birlikte gelir.

Iris Air Fritöz incelemesi: Performans

İris Hava Fritözü


(İmaj kredisi: Lizzy Briskin)

Herhangi bir cihaz, yağsız kızarmış yemek deneyimi vaat ettiğinde, asıl amaç, gerçek kızartmayı kaçırmayacağınız kadar lezzetli, çıtır, altın rengi bir ürün elde etmektir.

Iris'i Buffalo kanatlarıyla test ettim. Terbiyeli tavuk kanatlarını 20 dakika boyunca 425 ° F'de havayla kızarttım, kanatları yarıya kadar çevirdim. Kanatlar etkileyici bir şekilde gevrek çıktı ve kesinlikle baştan sona pişmiş. Diğer daha küçük hava fritözleri, öğeleri az veya fazla pişirme eğilimindedir, ancak bu makine daha güvenilirdir ve normal bir duvar fırını gibi çalışır.

Kanatları kapsamlı bir acı sos kaplamasıyla fırlattıktan sonra, bir barda sipariş ettiğinizden oldukça farklıydılar, bu yüzden orada şikayet yok.

En iyi yanı, daha küçük hava fritözlerinin aksine, tek seferde yarım kilo kanat kızartabilmemdi. Ailem oturup fırından sıcacık kanatların tadını çıkarabilirdi ve aşçı bir sonraki partiye bakmak için mutfakta kalmak zorunda değildi.

Iris Air Fritöz incelemesi: Karar

Sonuç olarak, bu hava fritözü çok iyi bir performans sergiliyor, derin kızartmanın gevrekliğini taklit ediyor ve bir kalabalığı beslemek için bolca alana sahip. Tabii ki, tüm bu iç alan, 16,14 x 16,89 x 13,54 inç boyutlarındaki fırını yerleştirmek için bir miktar karşı alandan fedakarlık etmeniz gerekeceği anlamına gelir.

Mutfağınızda yer varsa ve derin yağda kızartılmış yiyecekler için gerçek bir fritöz olmadan özlem duyuyorsanız, İris tam da aradığınız şey olabilir. Konveksiyon fanı üflerken bile gürültülü değildir ve buz çözme için ekmek kızartma makineniz, ızgara tavası ve mikrodalga fırın gibi diğer cihazların yerini alabilir.

Iris Air Fritöz incelemesi: Ayrıca düşünün

Iris Air Fritöz, özellikle mutfağınızda gerçekleştirebileceği tüm işlevleri göz önünde bulundurduğunuzda, uygun fiyatlıdır. Ancak, hava fritözü olarak çalışan ve başka bir şey olmayan daha küçük veya daha taşınabilir bir makine arıyorsanız, şuraya göz atın:Ninja AF101, 100 dolar civarında satılıyor ve daha çok geleneksel bir fritöze benziyor. Şık görünen ve sonuç veren bir şey istiyorsanız,Philips Airfryer XXLhala en iyi seçimimiz ve Iris'ten sadece 50 dolar daha pahalı.