Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • PS5 için en iyi OLED TV aslında bu dev oyun monitörü mü?

PS5 için en iyi OLED TV aslında bu dev oyun monitörü mü?

Gigabyte, aşağıdakileri içeren bir dizi yeni elit oyun ekranı piyasaya sürdüğünü duyurdu.HDMI 2.1destek (aracılığıylaDüz PanellerHD) ve gerçekten ilgilendiğimiz şey, neredeyse kesinlikle aynı paneli kullanan 48 inçlik bir OLED ekran.en iyi oyun TV'leri, genellikle bulduğunuz panel türünden ziyadeen iyi oyun monitörleri.


Gigabyte AORUS FO48U, hem HDMI 2.1 yeni nesil bağlantıyı hem de 120Hz'de 4K ve Otomatik Düşük Gecikme Modu'nu destekleyen 4K 48 inç OLED monitördür. Bunlar, oyun TV'lerinde aradığımız özelliklerdir, çünkü bunlar aşağıdakiler için idealdir:PS5veXbox Serisi X.

FO48U, neredeyse kesinlikle 48 inçte bulacağınız aynı LG Display OLED panelini kullanıyor.LG Müşteri Deneyimi, çünkü busadece48 inç OLED paneli mevcuttur. Ayrıca içinde ne varSony A9 48 inçvePhilips OLED + 935.

Bununla birlikte, Gigabyte, LG'nin görüntü işlemesine sahip olmayacak - aslında geleneksel görüntü işleme biçiminde pek bir şeye sahip olması pek mümkün değil. Bunun yerine, 'Aim Stabilizer, Dashboard, Black Equalizer, ANC 2.0 ve diğer çeşitli oyun yardım işlevleri' gibi oyuna özgü özellikler vaat ediyor.

Black Equalizer, karanlık alanları bir TV'den farklı şekilde ele alır ve karamsar arka planlardan düşmanları seçmeyi kolaylaştırmayı amaçlar - bir OLED panelinde görülmesi ilginç bir özellik. ANC 2.0 özelliği, sohbette konuşurken odanızdaki ortam gürültüsünü algılamak ve ortadan kaldırmak için ekranın kendisindeki mikrofonları kullanır, böylece daha net duyulabilirsiniz. Bunlar elbette daha çok PC odaklı özellikler ve genel olarak konsol özellikleri olacak.


Bu yüzden büyük soru, Gigabyte'ın bunu ne tür bir fiyatla sunacağıdır - şimdiye kadar, bu göze çarpan ayrıntı da dahil olmak üzere teknik özellikler zeminde zayıf. LG'nin yeni fiyatıLG C11.499 dolardan başlıyor ve Gigabyte bunu yenebilirse (TV'lerin içerdiği tüm işlemleri ortadan kaldırdığı için), TV'lerine filmlerden ziyade oyun oynayan insanlar bunu son derece cazip bulabilir.

Aynı anda tanıtılan diğer iki model ise yine HDMI 2.1 desteğine sahip 43 inç ve 32 inç LCD 4K modeller ve 43 inçlik model şu ana kadar HDR 1000 sertifikasına sahip.Notebookcheck.net. Güçlü yerel karartma (belki de Mini LED teknolojisi) varsa, bunlar harika yatak odası oyun seçenekleri olabilir. Daha fazlasını yakında öğreneceğiz.