Close
  • Ana
  • /
  • Fitness
  • /
  • Oruçlu kardiyo kilo vermek için daha mı iyi? Bu araştırmanın cevabı olabilir

Oruçlu kardiyo kilo vermek için daha mı iyi? Bu araştırmanın cevabı olabilir

Her kilo verme konusu hararetle tartışılıyor ve buna oruçlu kardiyonun kilo kaybı için daha iyi olup olmadığı da dahil mi? Birçoğu, koşulardan veya döngülerden önce oruç tutarak enerji kaynaklarını tüketerek vücudun otomatik olarak yağ kaynaklarından enerji çekeceğine inanıyor. Ama bu doğru mu yoksa başka bir şehir efsanesi ve yanlış kanı mı?


•Metabolizmanızı doğal olarak nasıl hızlandırırsınız: Göbek eritmek ve forma girmek için en iyi 3 ipucu

'Adlı bir araştırmaOruçlu ve oruçsuz aerobik egzersizi ile ilişkili vücut kompozisyonu değişiklikleriJournal of the International Society of Sports Nutrition'da yayınlanan '' buna bir cevap bulmaya çalışıyordu ve 20 kadından oluşan bir grubu iki gruba ayırıyordu: 10 katılımcı bir gecelik oruçtan sonra egzersiz yaparken grubun diğer yarısına bir şey verildi antrenmandan önce yemek yemek.

•Hızlı kilo vermek için en iyi egzersiz türü, araştırmaya göre

Eğitim, haftada üç gün gerçekleştirilen bir saatlik sabit durum aerobik egzersizinden oluşuyordu. Araştırmanın deneklerine, bir kalori açığı oluşturmak için tasarlanmış özelleştirilmiş diyet planları sağlandı. Katılımcıların aldatmamalarını ve sahip olmaları gerekenden daha fazla yemek yememelerini sağlamak için çalışma süresi boyunca beslenme danışmanlığı da sağlandı.


Fitbit Aria Air Smart Banyo Baskülü - Beyaz |39,99 TL'ye satışta | 49,99 TL | Amazon'da £ 10 tasarruf edersiniz
Fitbit Aria Air kullanarak kilonuzdaki ve BMI'deki değişiklikleri izleyin. Tüm veriler, anlaşılması kolay çizelgeleri kullanarak tüm vücut ölçümlerinizi daha fazla analiz edebileceğiniz Fitbit Uygulamasına geri beslenir. Fitbit Aria Air, üç adet üçlü A pil ile çalışır ve ağırlığı 180 kiloya kadar ölçer (yaklaşık 28 buçuk taş).


Günün en iyi spor salonu ve fitness fırsatları - stok her 30 dakikada bir kontrol edilir Vücut 60 için İndirimli Fiyat Ölçüm Bandı ... RayTour Şerit Ölçü Amazon 6,99 $ 4,56 $ GörüntüleTüm fiyatları görünBlue Fitness Mad Full Yoga ... Yoga Mad Yoga Blok Amazon $ 7.30 GörüntüleTüm fiyatları görünMuc-Off Islak YağlamaMuc-Off Islak YağlamaAls.com5 dolar Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Vinsguir Ab Roller for Abs ... Vinsguir Ab Roller Amazon $ 19.99 $ 12.99 GörüntüleTüm fiyatları görünTrideer Egzersiz Topu ... Trideer Egzersiz topu Amazon $ 21.99 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit Aria Air Smart -...Fitbit Aria HavaLenovo ABD49,95 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünDüşük Stok İndirimli Fiyat Marcy Yaslanmış Egzersiz Bisikleti ... Marcy Yaslanmış ME-709 Amazon $ 199.99 $ 163.87 GörüntüleTüm fiyatları görünBowflex SelectTech 840 ...Bowflex SelectTech 840 KettlebellBowflex149,99 Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Egzersizi Katlama Bluetooth ... Egzersiz Bisikleti Macy'nin Dikey Katlama Egzersiz Bisikleti $ 319.99 $ 229 GörüntüleTüm fiyatları görünRapha - Panelli Mektup ...Rapha Patent JerseyBay Porter US & CA180 $ Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Oruçlu ya da oruçlu olmama soru bu


(Resim kredisi: Under Armour)

Oruçlu kardiyo kilo vermek için daha mı iyi?

Araştırma makalesinin sonuçlar hakkında söylediği şey şudur: 'Her iki grup da başlangıca göre önemli bir kilo kaybı ve yağ kütlesi gösterdi, ancak herhangi bir sonuç ölçüsünde gruplar arası önemli farklılıklar kaydedilmedi. Bu bulgular, hipokalorik bir diyetle birlikte aerobik egzersizle ilişkili vücut kompozisyonundaki değişikliklerin, bir bireyin antrenmandan önce oruç tutup tutmadığına bakılmaksızın benzer olduğunu göstermektedir. '

•Evde kilo alımı nasıl önlenir: Evde kilo vermek için 7 ipucu ve gerekli ekipman

Kısacası: Kilo vermek istiyorsanız, kalori eksikliğiniz olduğu ve düzenli egzersiz yaptığınız sürece kardiyo orucu yapıp yapmamanız önemli değildir. Araştırmanın gösterdiği gibi, her gün olması da gerekmiyor, ancak katılımcılar her seferinde 1 saatlik uzun egzersiz seanslarına tabi tutulmuşlar ki bu sadece kısa bir seans değil.

Aralıklı oruç: 16: 8'den 5: 2'ye kadar bilmeniz gereken her şey


Araştırmanın, test deneklerine egzersiz seansından hemen önce veya sonra bir yemek vererek teoriyi test etmenin tuhaf bir yolunu seçtiğini ve bu da antrenmandan sonra devam eden yüksek metabolik bir durumun dökülmeye yardımcı olup olmayacağını bulmamızı engellediğini belirtmek gerekir. daha fazla şişman ya da değil. Örneklem büyüklüğü de oldukça küçüktü (sadece 20 kadın test edildi) ve cinsiyet oranı da dengeli olmaktan çok uzaktı.

Uygun olmadığınızda nasıl formda olabilirsiniz?: Tembel insanların bile daha fit ve sağlıklı olabileceği anlamına gelen 5 kolay strateji

Bu bilgileri göz önünde bulundurarak, kardiyo egzersizi yaparak kilo vermeyi en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, sabahın erken saatlerinde egzersiz yapmanız ve hemen sonrasında biraz yiyecek, tercihen biraz protein ve kas iyileşmesine yardımcı olmak için biraz karbonhidrat yemeniz en iyisidir. Ayrıca, ortaya çıktığı gibi,kilo kaybı için egzersiz yapmak için günün en iyi zamanısabah erken. Sadece söylüyorum.

Bugünün en iyi koşu ayakkabısı fırsatları Erkekler Nike Zoomx Vaporfly ...Nike ZoomX Vaporfly SONRAKİ%NORDSTROM.com250 $ Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Asics Erkek Jel-Nimbus 21 ... ASICS Gel-Nimbus 21 Macy's 150 $ 55 $ GörüntüleTüm fiyatları görünadidas Toddler Erkek Çocuk ... Adidas Ultraboost 19 Macy's $ 75 MağazaTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Nike Zoom Pegasus Turbo 2 ... Nike ZOOM PEGASUS TURBO 2 Kadın Amazon $ 136.24 $ 124.52 GörüntüleTüm fiyatları görünMizuno Kadın Dalgası Skyrise ... Mizuno Wave Skyrise Wiggle $ 71.99 İnceleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat ASICS Kadınlar İçin MetaRide ... ASICS MetaRide Amazon $ 250 $ 219.99 İnceleTüm fiyatları görünKoşu Erkek Cloudswift ... Üzerinde Cloudswift Erkek Amazon $ 149.99 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Fitbit akıllı saat fiyatları bulunduğunuz yerde Fitbit Versa 2 Health ve ... Fitbit Versa 2 Amazon $ 159.99 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Versa Lite Mavi Kayış ... Fitbit Versa Lite Macy's $ 159.95 $ 99.95 İnceleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Versa 2 Special ... Fitbit Versa 2 Special Edition Amazon $ 199.95 $ 171 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Ücreti 4 Fitness ve ... Fitbit Ücreti 4 Amazon $ 149.95 $ 99.95 GörüntüleTüm fiyatları görünDüşük Stok İndirimli Fiyat Fitbit Charge 3 Fitness ... Fitbit Charge 3 Amazon $ 149.95 $ 79 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit Fitbit İyonik Spor ...Fitbit İyonikAdorama149 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz