Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Gigabyte’ın Waterforce'u, son derece süper soğutma ve fısıltı sessizliğinde GTX 980 mi?

Gigabyte’ın Waterforce'u, son derece süper soğutma ve fısıltı sessizliğinde GTX 980 mi?

Gigabyte, kapalı döngü su soğutmasından yararlanan yeni GeForce GTX 980 Waterforce grafik kartını duyurdu.


GTX 980, önceden kurulmuş bir su soğutma ünitesi ve ikiz SFP tüpleri ile bağlanan radyatör ile birlikte gelir ve soğutma sistemi sadece GPU'yu değil, aynı zamanda video RAM ve MOSFET'i de kapsar, bu da kartta herhangi bir ek fana gerek olmadığı anlamına gelir.

Bu, bunun neredeyse sessiz bir grafik kartı olduğu anlamına gelir, Gigabyte övünür ve önyüklemesi çok soğuk çalışır. Aslında şirket, Watreforce'un referans soğutma çözümünden% 38'e kadar daha soğuk çalıştığını söylüyor.

Gigabyte ayrıca, bu video kartlarını üretirken, 'yalnızca en güçlü işlemcilerin hayatta kalmasını' sağlamak için GPU Gauntlet Sorting olarak bilinen teknolojiyi kullandığını belirtiyor.

Diğer bir deyişle, GTX 980 Waterforce üretilirken, bu kartların daha fazla hız aşırtma payı ve genel olarak daha istikrarlı hız aşırtma performansı sağladığından emin olmak için daha düşük kaliteli GPU'lar bir kenara atıldı.


Spesifikasyonlara gelince, temel saat 1329MHz'e yükseltilerek 1228MHz'de çalışıyor ve hız aşırtmalı modda 1253MHz ve 1354MHz'e yükseltiliyor. Çift bağlantılı DVI-I, DVI-D, HDMI ve üç DisplayPort içeren bağlantı noktalarına sahip 4 GB GDDR5 bellek yerleşiktir.

Gigabyte logosu, bu tür dokunuşları takdir ederseniz LED aydınlatmalı ve şirket, bu kart için yeterli meyve suyu sağlayabilmek için en az 600W PSU'ya ihtiyacınız olacağını belirtiyor.

GeForce GTX 980 Waterforce şimdi çıktı ve şu anda yaklaşık 400 £ 'a çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.


Ayrıca şunları kontrol edin:Nvidia yeni bir canavar çift GPU grafik kartını piyasaya sürmek üzere