Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Xbox Series X vs PS5 savaşı zaten kazandı mı? Bu ŞOK EDİCİ istatistiği EVET diyor

Xbox Series X vs PS5 savaşı zaten kazandı mı? Bu ŞOK EDİCİ istatistiği EVET diyor

Arasında yaklaşmakta olan yeni nesil konsol savaşıSony PS5ve MicrosoftXbox Series XMicrosoft, sistemin güç merkezi özelliklerini onaylayarak ve Sony, üstün performansı ve özellikleriyle ilgili çok heyecan verici bazı söylentiler karşısında makinesi hakkında sıkı sıkıya bağlı kalmak için elinden gelenin en iyisini yaparak şimdiye kadarki en büyüklerden biri olmayı vaat ediyor.


Ve doğal olarak, bu kış tatili sezonunda kafa kafaya piyasaya sürülmesi planlanan en iyi iki yeni amiral gemisi konsoluyla, oyuncular şimdiden hangi sistemin zirveye çıkacağı konusunda spekülasyon yapmaya başladılar. 25 Aralık 2020'de oyuncuların Noel ağaçlarının altında daha fazla PlayStation 5 olacak mı?PS5 oyunlarıoynamak? Ya da aslında Xbox Series X, çok fazla hindi yedikten sonra tüm ailenin takılıp kalacağı konsol mu olacak?

Microsoft'tan Phil Spencer, Xbox Series X'in Kuzey Amerikalı konsol üreticisinin ardından 'konsol oyunları için kriter belirleyeceğini' söyledi.amiral gemisi sisteminin 12 teraflop GPU performansı sunacağını doğruladıki bu da iki katıXbox One X, bu iddianın geçerliliğini görmek kolay.

Sony şimdiye kadar PS5 amiral gemisi konsolunun ne kadar güçlü olacağını doğrulamadı, ancak söylentiler aynı top parkında olacağını gösteriyor. Önemli olan, donanım gibi görünse de,değilyine de yeni nesil konsol savaşını kimin kazanacağına karar verecek faktör olacak.

Bunun nedeni, saygın bir video oyunu web sitesinin bildirdiği gibiİtme Meydanı, yalnızca dünyanın en güçlü konsolunun üreticisi mevcut konsol neslinde 2'ye 1 kat daha fazla satılmadı; Sony, Microsoft'un satılan tahmini 41 milyon Xbox One birimine kıyasla bugüne kadar 109 milyon PlayStation 4 konsolu sattı (Microsoft'un 2015'te satış rakamlarını yayınlamayı bıraktığı tahmin edilmektedir: Bu, Microsoft'un görmekte olduğu satış verilerini beğenmediği için yaygın bir şekilde kabul edilmektedir), ancak zaten çok büyük olan satış açığı aslındagenişleyenson birkaç yılda daha da fazla.


Push Square'in not ettiği gibi, Xbox One için en son tahmini satış verileri 2018'de mevcuttu, EA'nın raporlarına göre, Xbox One sistemler ailesi, 80'e yaklaşan Sony PS4 konsol ailesinden 50 milyon birim daha az satmıştı. milyon. Şimdi, iki yıldan kısa bir süre sonra, Sony bu satış açığını 68 milyon birime çıkarmaya devam etti - yalnızca Sony Microsoft'a hakim değil, aynı zamandaartanhakimiyeti. Xbox Karargahındaki en üst düzey rütbeli subaylar için bu gerçekten üzücü bir haber olacak.

Bu, elbette, Microsoft'un gelecek nesle girmesi için oyun ekosistemi kurulum tabanı sorununu gündeme getiriyor. Kurulum tabanının üç katına yaklaşan Sony, çok ama çok güçlü bir konumdadır - yapımcı her PlayStation 4 sahibini bir PlayStation 5 sahibi haline getirirse (Japon üreticinin sahip olduğu bir şey)zaten birincil odak noktası olarak kabul edildi) o zaman hemen birbüyükYeni nesil konsol savaşında avantajlı bir başlangıç.


Microsoft'un Xbox Series X (ve söylentilere göre)ek Xbox Serisi konsolları) 68 milyon konsol satışı yapmak zorunda kalacak (yeni konsol kullananlardan veya PlayStation oyuncularını avlayanlardan)sadece kırmak içinPlayStation 5 ile her türlü liderliği ele alın. Ve bu, 41 milyon Xbox One sahibinin her birinin yeni nesil bir Xbox konsoluna yükseltme yaptığını kabul ediyor.

Ve tabii ki oyuncular, en iyi oyun deneyimlerini sunan yeni konsola çekilerek, konsol nesilleri arasında her zaman bağlılıklarını değiştirirken, her iki konsolun oyun ekosistemlerinin artık çok olgun olduğu gerçeği (birçok oyuncu için hesaplarına bağlı olacak yıllardır ve aynı konsol sahibi arkadaşlarıyla oyun oynamaya alışacaklar) ve her iki yeni nesil sistemin de geriye dönük uyumluluğa çok fazla önem vermesi, birinden diğerine çok fazla geçiş görmenin zor olduğu anlamına geliyor.


Şimdi, video oyun konsolu sürümlerinin tarihinin bize söylediği tek şey, hakim gücün her zaman sonraki nesilde konumunu korumaya devam etmediğidir. Buna iyi bir örnek olarak, PlayStation 2'nin toplam pazar hakimiyeti konumundan PlayStation 3'ün kesinlikle Xbox 360 tarafından paramparça edilmesine doğru düşüşüne bakmanız yeterli. Bu, Microsoft'un Xbox 360 halefi Xbox One'ın PS4 tarafından satış açısından yok edildiğini görmesiyle bir sonraki nesli tersine çeviren bir model.

Başka bir salıncak olabilir mi? Kesinlikle, ancak Sony'nin daha önce oyuncuların gerçekte ne istediklerini (oyun adamları, oyunlarla ilgili!) Ve daha önce de belirtildiği gibi PS4 için PS5'e geçişi olabildiğince kolay hale getirme konusunda ne kadar büyük katkı sağladığını düşünün. oyuncular konsol fiyatlandırması, geniş PS5 oyun yelpazesi ve kaliteli yeni nesil donanım açısından bunun olduğunu görmek zor. Ve kesinlikle Xbox Series X'in yeni nesil konsol kralı olarak taçlandırdığı ölçüde değil.

Elbette, bulut tabanlı oyun hizmetlerinin gelişi gibi dikkate alınması gereken başka faktörler de var.Google Stadia, ancak hem Sony PlayStation hem de Microsoft Xbox kurulum tabanlarını etkilerler, yalnızca bir tane yerine. Ayrıca çok önemli olanoyuncular gerçekte hangi oyunları oynayabilirSistemler açısından dikkate alınmalıdır - oyuncular her şeyden önce harika oyunlar oynamak isterler, bu nedenle bir sistemde çok sayıda harika ayrıcalık varsa, bu satışları etkileyecektir.

Bu satış istatistiği dikkate alındığında, yeni nesil konsol savaşının çoktan kazanılabileceği görülüyor. Pek çok yorumcunun söylediği gibi konsol üretiminin nasıl işlediğini görmek ilginç olacak, ki bunun geleneksel oyuncuların gördüğü son şey olabilir. Microsoft'un bir Xbox Series X özelliği var mı? Veya PlayStation 2'den 20 yıl sonra Sony, konsol satışları ve rakip hakimiyeti için yeni rekorlar kırmak üzere mi?


Günümüzün en iyi Sony PlayStation 4 Pro fırsatları 687 Amazon müşteri yorumu CONSOLE PS4 1To PRO G BLACK -... Amazon Prime £ 424,89 Görüntüle Sony PlayStation 4 Pro ... eBay449,99 GörünümSony PlayStation 4 Pro 1TB ... eBay£ 499 GörünümGod of War paketi Düşük Stok Sony PlayStation 4 Pro 1 TB ... Amazon £ 799,99 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Microsoft Xbox One X fiyatları 603 Amazon müşteri yorumu Xbox One X Robot White. .. Amazon Prime £ 359,99 CONSOLE MICROSOFT CSL XBOX'ı Görüntüle ... Amazon Prime £ 480,90 CONSOLE MICROSOFT CSL XBOX'ı Görüntüle ... Amazon Prime 534,25 £ Microsoft Project Scorpio'yu Görüntüle ... eBay749,99 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz
  • Sony PS5'in 'inanılmaz' özellikli gizli silahı oyun geliştiricisi tarafından ortaya çıktı