Close

En sevdiğiniz kahve sağlıklı beslenmenize zarar veriyor mu?

İçinizi ısıtacak bir içeceğin tadını çıkarmak hayatın en büyük zevklerinden biri ve rahatlamak için güzel bir yol olabilir, ancak içeceğinizin ne kadar sağlıklı olduğunu biliyor musunuz? Genellikle diyet yapmayı düşündüğümüzde, yemeğe odaklanma eğilimindeyiz. Öğünlerde tüketilen kalorilere çok dikkat ediyor olsanız da, tükettiğiniz kalorileri gözden kaçırıyor olabilirsiniz.içme.

Bir kafedeki ortalama menü panosuna hızlı bir bakış, farkında olmadan kalori, yağ ve şekerle dolu bir içecek sipariş etmenize neden olabilir. Örneğin, bir cadde kahve dükkanından alınan küçük bir sıcak çikolata, 20 grama kadar şeker içerebilir. Çırpılmış krema ile doldurulmuş tam yağlı sütü karışıma atın ve bir içecekten 400'den fazla kaloriye bakıyor olabilirsiniz. Bu ekstra kaloriler, kalp hastalığına yakalanma şansınızı arttırmanın yanı sıra, kilo verme hedefleriniz için sorun yaratacaktır.

Kahve masum bir seçenek gibi görünebilir, ancak tam yağlı sütle yapılmış büyük bir latte sipariş edin ve 300 kaloriye bakıyorsunuz - ve bu, herhangi bir şeker veya şekerli şurup eklemeden önce.

Sıcak içecek siparişi verirken akıllı seçimler

Sıcak içeceklerinizi akıllıca seçin - sıcak içeceklerdeki gizli kalori


Yooooooooooo!

(Resim kredisi: Pixabay)

Doğru, süt dişler ve kemik sağlığı için önemlidir, ancak birkaç kilo vermek istiyorsanız, tam yağlı sütü atlamak iyi bir fikirdir. Sütlü kahve sizin işinizse, ya daha küçük bir boyuta gidin ya da az yağlı sütlü sıska bir versiyona geçin. Şekerli şurup yüklü zencefilli latte gibi aromalı içeceklerden kaçının.


Doğal olarak şekersiz çeşitlerin tanımı gereği daha iyi bir seçenek olduğunu düşünebilirsiniz, ancak bu her zaman böyle değildir. Düşük kalorili her zaman sağlıklı anlamına gelmez ve vücudunuza zarar verebilir.

En iyi tavsiyem: Biraz ekstra lezzet istiyorsanız, içeceğinize kalorisiz bir tatlılık dokunuşu için tarçın serpin. Dahası, tarçın, insülin düzenleme yetenekleriyle bilinir.


Dikkat edilmesi gereken bir diğer şey ise kremalardır. Genellikle yapay aromalar, tatlandırıcılar ve katkı maddeleri içerdikleri için sağlıklı niyetlerinizi mahvedebilirler. Kahvenizi beyazlatmak için organik yağsız süt seçin. Veya daha da iyisi, siyah kahveye sadık kalın. Starbucks büyüklüğündeki bir Americano bile şekersiz sadece 15-20 kalori içerir. Ve eğer bu hala çok fazlaysa, bazı sütsüz çaylar etkili bir şekilde sıfır kalori içerebilir.