Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • Yeni iPad Pro 2021'in bu patentli Apple Pencil 3 özelliğine sahip olmaması çok yazık

Yeni iPad Pro 2021'in bu patentli Apple Pencil 3 özelliğine sahip olmaması çok yazık

Apple yeni duyurduiPad Pro (2021)ile birlikte geçtiğimiz haftaApple iMac 24 inç (M1, 2021)veApple Hava Etiketleri, ancak duyurudan beklediğimiz ama alamadığımız bir şey vardı: Apple Pencil 3.

VardıYeni bir Apple Pencil'ın görüntü sızıntılarıApple'ın bu konuda söyleyecek bir şeyi yoktu ve yeni bir iPad Pro'nun piyasaya sürülmesi, elbette yeni bir model tanıtmanın tam zamanı gibi görünüyor. Ama belki biraz erken oldu çünkü şimdiPatentli ElmaApple'dan yeni nesil bir Apple Pencil için yeni bir özellik açıklayan bir patent ortaya çıkardı.

Apple Pencil üzerinde gerçekleştirebileceğiniz, 'Slayt' adı verilen yeni bir dokunma hareketini açıklar. Kulağa tam olarak böyle geliyor: Bir uygulamadaki bir ayarı değiştirmek için parmağınızı Apple Pencil'ın bir bölümünde yukarı ve aşağı kaydırabilirsiniz - patent, örnek olarak 'Opaklık Düzeyini Artır' ve 'Kalınlık Düzeyini Azaltır'ı verir.

Apple'ın patenti, araçları değiştirmek için mevcut Apple Pencil 2'ye 'çift dokunma' yeteneği için bir menünün yanı sıra bu hareketin ne yaptığını kontrol etmek için bir menüyü gösteren bir panel içerir.


Apple Pencil 3 slayt patenti

(Resim kredisi: Patently Apple)

Apple, Kalem modellerini her zaman onlarla birlikte çalışacak şekilde tasarlanmış bir iPad ile tanıttı ve iPad iki kez de Pro oldu, bu nedenle bu yeni modelin 2022'yi harekete geçirmesini bekliyor olabiliriz.


Apple Pencil 3'ün önceki sızdırılmış görüntüleri, mevcut Apple Pencil 2'ye çok benzeyen ancak mat bir yüzey yerine parlak bir yüzeye sahip bir tasarım önermektedir. Bunun önceki iPad'lerle geriye dönük uyumlu olduğu anlamına gelebileceğini umuyoruz - bu nedenle belki de 2021 sürümü ve hattaiPad Pro (2020)veiPad Havası (2020)İster tek başına bir kaydırma hareketi olsun, ister başka herhangi bir avantaj olsun, Apple Pencil'ın getirdiği yükseltmelerden yararlanabilecektir.

Düz kenarlı herhangi bir iPad ile uyumluysa, bu aslında yeni Kalem'in gelecekte yeni bir iPad'in piyasaya sürülmesinden uzakta bir süre sonra tek başına piyasaya sürüleceği anlamına gelebilir, çünkü insanlar istedikleri zaman yükseltmek için bir tane satın alabilirler.


Hatta Apple'ın Haziran ayındaki WWDC etkinliğinde iPadOS 15'in yanı sıra – yeni yazılım belki de yeni slayt özelliğini etkinleştirmenin anahtarıyla – piyasaya sürülmesi bile mümkündür – ancak Apple'ın bunu iPad Pro'nun kendisine bu kadar yakın bir yerde piyasaya sürmesi bize pek olası görünmese de,ile birlikteiPad Pro.

Belki yılın ilerleyen zamanlarında ortaya çıkar, ki bu da görebileceğimizi düşündüğümüz zamandır.AirPod'lar 3. Apple seven yaratıcılar için parlak beyaz bir Noel olabilir…