Close
  • Ana
  • /
  • Gözden Geçirmek
  • /
  • Jabra Elite Active 75t İnceleme: Sadece egzersiz günleri için olmayan gerçek kablosuz çalışan kulaklıklar

Jabra Elite Active 75t İnceleme: Sadece egzersiz günleri için olmayan gerçek kablosuz çalışan kulaklıklar

Jabra Elite Active 75t kulaklıklar,en iyi çalışan kulaklıklar– veya egzersiz kulaklıkları – orada mı? Gerçekten kompakt bir şey istiyorsanız - hangi ana rakiplerBeats Powerbeats Progerçekten değil - bunlar işin en iyileri.

Jabra, kablosuz kulaklıklar söz konusu olduğunda biraz öncü olmuştur ve kablosuz ses deneyimlerini daha keyifli hale getirmeyi amaçlayan yeni tasarımlarla genellikle pazara ilk girenlerden biridir.

Aynısı, önceki Jabra tekliflerinden daha küçük ve daha şık bir tasarımın yanı sıra onları sağlam ve su geçirmez kılan güncellenmiş bir IP57 derecesine sahip olan firmanın Elite Active 75t kulakiçi kulaklıkları için de söylenebilir. Bu, Elite Active 75t tomurcuklarının, uzun koşularda veya ağırlık kaldırırken saatlerce ter dökerken onları motive edecek bir şey arayan koşucular ve spor salonu müdavimleri için her zamankinden daha fazla çekici olduğu anlamına gelir.


(İmaj kredisi: Lee Bell)

JABRA ELITE ACTIVE 75T: FİYAT VE PİL ÖMRÜ

Jabra'nın Elite Active 75t kulakiçi kulaklıkları şu anda satışta ve sizi 149 ABD Doları veya 179 ABD Doları veya 249 ABD Doları olarak geri alacaklar. Tüm bu fiyatlar lansman RRP'sinden düşürüldü ve Amerikan fiyatı mutlak bir çalma. Bu para size iki kulaklık, bir şarj kutusu, bir USB-C kablosu ve tüm kulak boyutlarına uygun üç farklı boyutta silikon EarGel seti satın alır.

Pil ömrü söz konusu olduğunda, Jabra'nın Elite Active 75t kulakiçi kulaklıklarının tek bir şarjla yedi saatten biraz fazla dayandığını gördük. Bu, Jabra'nın 7,5 saatlik pil ömrünün biraz altında kalsa da, şu anda mevcut olanlarla karşılaştırıldığında hala oldukça etkileyici. Apple'ın şarj başına yalnızca 4,5 saat dayanan AirPods Pro'yu alın. 9 saate kadar sulu kalacak Beats' Powerbeats Pro ile karşılaştırıldığında hiçbir şey olmasa da.


Bununla birlikte, bu tomurcuklar egzersiz için tasarlandığından, hızlı şarj söz konusu olduğunda üstün olmaları belki de daha önemlidir. Sağ olsunlar. Çantada hızlı bir 15 dakika, karşılığında size bir saatlik dinleme süresi kazandıracak. Örneğin, sıkıştırma dişlinizi çekerken onları hayata döndürmek için mükemmeldir. Ek olarak, tomurcuklar, bir saat işlem yapılmadığında veya Bluetooth bağlantısı olmadan 15 dakika sonra otomatik olarak kapanarak pilden tasarruf edebilir; bu, kullandıktan sonra kutuya geri koymayı unutursanız iyi bir haberdir.

Günde yaklaşık bir saat egzersiz yapmak için Elite Active 75t tomurcuklarını kullanıyorsanız, birkaç gün sürmesi gereken kasadan yaklaşık iki buçuk şarj alacaksınız. Kasanın suyu bittiğinde, tam şarja geri dönmesi sadece birkaç saat sürecektir. Genel olarak, tomurcukların pil performansından memnun kaldık.


(İmaj kredisi: Lee Bell)

JABRA ELITE ACTIVE 75T: YAPI KALİTESİ VE TASARIM


Jabra'nın aktif kullanıcıları hedefleyen ilk gerçek kablosuz kulaklığı olan Elite Sport, Ağustos 2016'da piyasaya sürüldü ve marka o zamandan bu yana çok yol kat etti. Tasarımları hantaldı ve uzun süre kullanıldığında rahatsız oldu. Şimdi, Elite Active 75t, önceki sürümlerden çok daha rahat olan çok daha küçük ve zarif bir form sunuyor, hatta selefi olan %22 daha büyük Elite Active 65t. Daha küçük boyut bir dünya fark yaratır. Kulağa kolayca girerler, ancak orada kalmayı başarırlar ve saatlerce sürekli kullanımdan sonra bile rahatsızlık hissetmezler.

Görünüm ve uyumun yanı sıra en büyük özelliği IP57 derecesidir, yani sadece tere dayanıklı değiller, aynı zamanda 30 dakika boyunca bir metreye kadar suya dalabilirler. Ancak, üzerindeReddit'te, Jabra, bunun onları tamamen su geçirmez hale getirmediği konusunda ısrarcıdır ve şiddetli yağmurlarda giyilmesini önermemektedir. Yine de sabah duşundan kurtulduklarını gördük. Eyvah!

Dezavantajlar? Tomurcuklar plastik tarafta biraz hissediyorlar, bu yüzden olabilecekleri kadar üstün bir his değiller, ama yine de işi yapıyorlar ve hiç de çirkin görünmüyorlar. Diğer bir nokta ise, tomurcukların dışına oturan ve ses çalmayı kontrol eden düğmelerin deneyimimizde biraz hassas olabileceğidir.


JABRA ELITE ACTIVE 75T: SES KALİTESİ

Elite Active 75t'nin özellikle bu boyut ve ağırlıktaki tomurcuklar için üretebildiği ses kalitesine hoş bir şekilde şaşırdık. Diğer pek çok kutuyu işaretlediklerini düşünürsek, sesin biraz sıkıntı çekmesini bekliyorduk ama aslında durum böyle değil. Burada merkez sahneye çıkan şey bas. Yakıt egzersizine yardımcı olmak için kasten yapıldığını hayal ettiğimizde, bas reprodüksiyonu ağır ama sıcaktır ve terle dolu herhangi bir antrenmanı tamamlar. Ses sahnesi de çok iyi dengelenmiştir, altında aşırı güçlü olmayan güzel bir gürleyen bas ile ayrıntılı ve canlı ses üretir. Ses seviyesi de oldukça yüksek bir seviyeye çıkıyor; bu, gerçek kablosuz tomurcuklarda bir sorundu, çünkü birçok marka pil ömrünü korumaya yardımcı olmak için bunu sınırladı. Jabra Elite Active 75t tomurcuklarında bu bir sorun değil. Aslında, bazıları sonuna kadar açıldığında onları biraz fazla gürültülü bulabilir. Yine de iyi haber şu ki, müziğinizin kulak zarlarınız kanıyormuş gibi hissetmesini istiyorsanız, yüksek ses seviyelerinde ses bozulmuyor - kulaklıklar, bulanık bas tonlarını en aza indirerek müziğin maksimum seste bile net kalmasını sağlamak için harika bir iş çıkarıyor. .

(İmaj kredisi: Lee Bell)

JABRA ELITE ACTIVE 75T: PERFORMANS

Ses kalitesinin harika olduğunu belirledik, ancak Elite Active 75t kulaklıklar sabit bir bağlantı sağlıyor mu? Güvenilmez bir Bluetooth bağlantısından kaynaklanan kesintiye uğramış ses kadar rahatsız edici bir şey olmadığı için, bu genellikle bir kablosuz kulaklık üreticisi için 'yap veya boz' olur. Yine de burada bunun için endişelenmenize gerek yok. Elite Active 75t tomurcukları ile geçirdiğimiz süre boyunca, bağlantı son derece istikrarlıydı ve kullanım sırasında yaptığımız tüm aramalar iyi bir sonuç verdi.

Bağlantıyla ilgili yaşadığımız tek sorun, bir keresinde çatlayan bir sol kulaklıktı, ancak bu yalnızca belirli bir Bluetooth hoparlörünün menzili içindeyken oldu ve başka bir yerde yaşamadık. Yine de bahsetmemiz gerektiğini düşündük.

Jabra, piyasaya sürüldüğünde mevcut olmasa da, gürültü önleme teknolojisini etkinleştirmek için yakın zamanda Elite 75t serisi için ürün yazılımı yayınladı. Bu, arka plan gürültüsünü engellemek için kulaklığın Qualcomm yonga setinin yanı sıra Elite Active 75t'nin dahili mikrofonlarının dördünü de (her kulaklıkta iki tane) kullanır. Gürültü engelleme yoğunluğunu ayarlayamasanız da, açıp kapatabilirsiniz, ancak açık olması, çalma süresinin pil ömrünü yaklaşık iki saat kısaltacaktır.

JABRA ELITE ACTIVE 75T: KARAR

Jabra Elite Active 75t, Apple'ın Airpod'larının sahip olduğu prestije sahip olmasa da, her yönüyle mükemmel performansı sayesinde yeni bir kategori lideri olarak kabul edilebilir. Rahat? Kontrol etmek. Güzel ses? Kontrol etmek. İyi pil ömrü? Kontrol etmek. Özellikle ABD'de şu anki fiyatla, fiyatına göre çok fazla ekipman alıyorsunuz.