Close

Jawbone UP2 incelemesi: UP3 gibi ama daha ucuz

Jawbone UP2, Amazon UK ile anlaşıyor

Jawbone şu anda birkaç model nesli için aktivite izleyicileri yapıyor ve sonuç, onları desteklemek için gelişmiş bir uygulama ile harika görünümlü bir UP serisi.

UP2, önceki nesil UP24 ile esasen aynıdır, ancak bir tasarım revizyonu vardır. Veya başka bir şekilde bakıldığında, UP3'e benziyor ama daha ucuz, ancak kalp atış hızı monitöründen yoksun,UP3 incelememde de söylediğim gibi, bu en kullanışlı kalp atış hızı izleyicisi değil, bu yüzden sizi UP2'den uzaklaştırmasına izin vermeyin.

UP2 daha küçüktür ve daha evrensel olarak giyilebilir… giyilebilir hale getirmek için yeni bir toka mekanizmasına sahiptir, ancak Jawbone'a yalnızca aktiviteyi ve uykuyu takip etmekle kalmayıp aynı zamanda geri bildirim de sunan akıllı algoritmalarla üstünlük sağlayan bir uygulamadır. Bu sadece hayatınızı nasıl yaşadığınızı görmekle ilgili değil, yaklaşık 70 £ / 100 $ karşılığında daha iyiye doğru bir değişiklik yapmakla ilgili.


Jawbone UP2 Ekranı, Yapısı ve Pil Ömrü

UP2'den çok fazla görsel geri bildirim almayı beklemeyin, çünkü sadece yanan üç farklı renkli simge içeriyor. Yine de titreşimli bir motor var, bu nedenle elinizde bağlı bir telefon olmadan bile uyarılar ve geri bildirimler mümkündür. Aktivite takibini gösteren bir insan figürü, uyku için bir ay ve uyarılar için bir mesaj simgesi var.

Jawbone su geçirmez bir cihaz yapmak istedi ve hatta onu kırmaya çalışırken serbest bırakmayı geciktirdi. Ancak orada başarısız olduktan sonra, bu yalnızca su sıçramasına karşı korumalı olarak derecelendirilir - yani duşta sorun yoktur, ancak herhangi bir yüzme takibi için hazır olmayacaktır.


Her şeyi üst gövdeye taşıyarak yeni kayış artık daha esnek, yani toka farklı bileklere uyacak şekilde ayarlanabilir. Bu, artık daha az seçenek sunan Jawbone için harika olsa da, toka açılıp kapanması biraz zahmetli. Bu, pilin USB üzerinden şarjda yedi gün boyunca iyi olduğu için sık sık gerçekleşmediğini söyledi.


Jawbone UP2 fitness performansı

Bu UP neslinde iddia edilen iyileştirmelerden biri, her türlü etkinliği izleme yeteneğidir. Böylece grup normalde yakılan adımları, mesafeyi ve kalorileri takip ederken, koşarken, bisiklete binerken, yoga yaparken, her neyse, bunu da takip edecek.

Ancak bu, göründüğü kadar akıllıca değil. Esasen uygulama size o dönemde ne yaptığınızı soracaktır, çünkü yürümeyen bir şeyi fark eder, sonra onu kaydedebilirsiniz veya Endomondo, Strava ve benzerlerinden veri çekebilir. Bu, kolayca çalışır ve izleme egzersizini basitleştirir, ancak Jawbone'un gördüğü şekliyle günlük fitness başarılarınıza hiçbir şey katmaz; egzersizlerinizi kaydederek yalnızca dijital bir not defteri görevi görür.

Duels'in tanıtımı çok daha kullanışlı. Bu, başkalarını yarışmalara davet etmenize olanak tanır ve motive olmanın ve uygulamaya ilgi duymaya devam etmenin gerçekten iyi bir yoludur. Unutmayın ki 50 adım yürürseniz Pireneler'de bisiklet sürün, sonra 50 tek kollu baskı yapın, UP uygulaması hepsini kaydedecek olsa da, sayılmaz. Yani Duel rakibiniz bira satan bir burger barına ulaşmak için 51 adım yürürse, yine de kaybedersiniz.


Yiyecek takibi de mümkündür, ancak bunu girmek hızla eskir. Uygulama aynı zamanda Strava, MyFitnessPal, Nest ve daha fazlası gibi diğer yazılımlarla da çalışır, böylece yaşam takibi uygulama içinde sorunsuzdur. Hatta kullanıcıyı daha iyi hale getirmek için yemek yeme, egzersiz yapma ve uyumaya ilişkin ipuçları içeren geri bildirimler bile sunar.

Jawbone UP2 uyku izleme performansı

Uyku takibi, Jawbone'un gerçekten iyi olduğu şeydir. Bu, etkinlik takibi kadar grubun ve uygulamanın büyük bir parçasıdır. UP2 yalnızca temel uykuyu ve UP3 daha derin uyku değişikliklerini takip ederken, bu model yine de bol miktarda sunar. Çift dokunuş uyku modunu etkinleştirebilir, ancak unutursanız uygulama otomatik olarak algılar ve sabah uykunun onaylanmasını ister.

Artık derin ve hafif uyku da dahil olmak üzere ne kadar iyi uyuduğunuzu görmekle kalmaz, aynı zamanda bunu daha iyi yapmanın yolları konusunda uyarılabilirsiniz. Sekiz saatlik sihirli uyku işaretine denk gelen bir uyku vakti ayarlamak bir seçenektir. Ayrıca, uygulamanın Smart Coach'tan nasıl daha iyi uyuyacağına dair ipuçları da var.

Titreşimli alarm sayesinde, daha doğal bir şekilde uyandığınız için yenilenmiş hissetmek için, derinlere geri dönmeden önce hafif uyku sırasında uyanabilirsiniz. Bu benim görüşüme göre uyku takibinin bir katil özelliği ve kesinlikle size daha erken yatmanızı tavsiye eden uygulamadan daha kullanışlı.

Jawbone UP2 uygulaması

Jawbone dünyayı ele geçirmeye çalışmıyor, bunun yerine teklifiyle bir niş çıkarıyor ve herkesi katılmaya davet ediyor. Uygulama, bu düşünceyle, oradaki diğer izleme uygulamalarıyla çalışıyor. Dolayısıyla, yemeklerinizi MyFitnessPal'da izliyorsanız ve değiştirmek istemiyorsanız, devam edebilirsiniz ve Jawbone UP uygulaması da bu verileri alacaktır. Aynı şey Strava gibi uygulamalarla egzersiz yapmak için de geçerli.

Uygulamanın kendisi net, çekici ve anlaşılması kolay. Günlük aktivite takibi ve gece uykusu, daha fazla analiz için daha derine inme seçenekleriyle birlikte en üstte gösterilir. Smart Coach, aktiviteye dayalı ipuçları sunar ve web'deki daha derinlemesine makaleler için sitelere gitmek için tıklanabilir.

Düello modu, rekabeti teşvik etmeye ve daha fazlası için geri gelmenize yardımcı olabilecek savaşa olanak tanır.

Bu, kondisyon performansınızın derin analizlerini inceleyebileceğiniz bazı Garmin veya Polar tipi deneyim değildir. Daha fazla egzersiz yapmak ve daha iyi hissetmek isteyenler için parlak ve havadar bir motivasyon aracıdır.

Severiz

Jawbone UP3'teki ek sensörler şu anda ek maliyet dışında deneyime pek bir şey katmadığından, burada elde ettiğiniz şey daha az parayla hemen hemen aynı deneyimdir. Uygulama çok güçlüdür, akıllı alarm sizi derin uykudayken sarsmak yerine hafif uykudan uyandırmak için iyi çalışır ve temel fitness işleri iyi bir şekilde yapılır.

Kayış hafif, sağduyulu ve yüzmeye gitmek istemediğiniz sürece şarjlar arasında 7/24 takılması kolaydır ...

Biz nefret ediyoruz

UP3'te olduğu gibi, tam su yalıtımının olmaması rahatsız edicidir. Ayrıca, modern akıllı telefonların çoğunda bulunan hareket sensörlerinden elde edemeyeceğiniz pek bir şey olmadığını da söylemeliyim (ancak bu, telefonunuzun her zaman cebinizde olması gerektiği anlamına gelir.)

Karar

Jawbone, kendisini aktivite ve uyku takibinde liderlerden biri olarak belirlemiştir. UP2 bandı akıllı, çekici, hafiftir ve orada olduğunu bile büyük ölçüde unutmanızı sağlayan bir pil ömrü sunar.

Su geçirmezlik ve kalp atış hızı sensörlerinin olmaması, bazı kullanıcılar için sınırlı olduğu anlamına gelir. Ancak uykuyu ve temel aktiviteyi izlemeyi amaçlayanlar için bu işi yapar. Daha çekici bir Fitbit Flex gibi.

UP uygulaması, nispeten ayrıntılı uyku analizi, verileri biraz daha kullanışlı hale getiren Smart Coach geri bildirimi, akıllı alarmlar ve otomatik aktivite takibi ile 'yaşam tarzı' alanında rakipsizdir. Buna rekabetçi Düelloları ve diğer uygulamalarla işlevselliği ekleyin ve bu para için çok sağlam bir anlaşma.