Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • JBL Charge 5 incelemesi: küçük hoparlör, ciddi ses

JBL Charge 5 incelemesi: küçük hoparlör, ciddi ses

Bu JBL Charge 5 incelemesinde, yenilikler, tasarımı ve pil ömründen ses performansına ve bilmeye değer tüm ekstra özelliklere kadar bu taşınabilir Bluetooth hoparlör hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatacağım.

JBL, konu harika sese sahip hoparlörler yapmak olduğunda kesinlikle işini biliyor, Pingtwitter'ünen iyi Bluetooth hoparlörler. Uzun zaman önce gözden geçirmedimJBL Xtreme 3, sağlam tasarımı ve çok çeşitli özellikleriyle beni etkileyen, canavarca ve güçlü bir taşınabilir hoparlör. Benim en büyük sorunum çok büyük olmasıydı. JBL Charge 5 minyatür bir versiyona benziyor, bu yüzden şimdiden iyi bir başlangıç ​​ve çok şey bekliyorum. Hadi bakalım. İşte tam JBL Charge 5 incelemesi.

JBL Charge 5 incelemesi: yenilikler

JBL, hoparlörlerini eskisinden daha büyük ve daha iyi hale getirmek için sonsuza kadar ince ayar yapıyor. Charge serisindeki beşinci taksit, önceki nesil JBL Charge 4'ü yeni nesil Bluetooth bağlantısı, daha güçlü ses, yepyeni bir tasarım, USB-C şarjı ile geliştiriyor ve artık geliştirilmiş toz direnci ile daha dayanıklı ve aynı zamanda daha dayanıklı. su yalıtımı.

JBL Charge 5 incelemesi: fiyat ve bulunabilirlik

Şu anda mevcut olan JBL Charge 5, ABD'de 179,95 $ ve İngiltere'de 159,99 £ karşılığında doğrudan JBL'den satın alınabilir. Avustralya'da, Amazon'dan yaklaşık 260 AU'ya mal olacak. Daha güncel fiyatlar için bu sayfadaki widget'lara göz atın.


JBL Charge 5 incelemesi: tasarım ve pil

JBL Charge 5 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bilinen silindirik JBL tasarımına sahip Charge 5, yeşil, kırmızı, pembe, deniz mavisi, mavi, siyah gri ve beyaz dahil olmak üzere birçok renkte gelen güzel görünümlü bir hoparlördür. Bu JBL Charge 5 incelemesi için maviyi gördüm. Renk, ana ağ gövdesinin yanı sıra kauçuk uçları kaplar. Hoparlörün ortasına doğru, ince kırmızı çerçeveli gümüş renkli büyük yeni JBL logosu bulunur. JBL Charge 4'ten daha uzun, daha uzun ve daha geniş olmasına rağmen, taşınabilir olacak kadar küçük hissettiriyor. Ve aslında 5g daha hafif. IP67 derecesi, su geçirmez ve toz geçirmez olduğu anlamına gelir, bu nedenle yağmura yakalanırsanız hoparlöre zarar verme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.


JBL logosunun altında pil ömrünü gösteren küçük LED ışık şeridi bulunur. En üstte, açıp kapatmak, Bluetooth eşleştirmeyi etkinleştirmek, ses seviyesini kontrol etmek, müziği duraklatmak veya çalmak için altı düğme ve PartyBoost düğmesi bulunur. Düğmeler tasarıma entegre edilmiştir, kullanımı oldukça serttir ancak aynı şekilde duyarlıdırlar.

JBL Charge 5 incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Arkada USB-C şarj bağlantı noktası ve su geçirmez kauçuk bir kapağın altında cihazlarınızı şarj etmek için bir USB-A bağlantı noktası bulunur. Hoparlörü düz yüzeylerde sabit tutmak için JBL, alt kısma çapraz kauçuk çizgiler ekledi. Harika bir iş çıkardılar, konuşmacı çalındığında kımıldamadı.

Pil ömrü Charge 4'e göre değişmedi ve değişmesi gerekmiyordu. JBL Charge 5, yaklaşık 20 saatlik müzikle yetinecek ve bu, plajda bir gün ve hatta bir hafta sonu için fazlasıyla yeterli. Tabii ki, cihazlarınızı şarj etmek için hoparlörü kullanırsanız, daha hızlı tükenecektir. Boşaldığında, diğer hoparlörlerden daha uzun olan %100'e yeniden şarj olması yaklaşık 4 saat sürer. İleriyi düşünürseniz, o zaman çok fazla sorun olmamalı.

JBL Charge 5 incelemesi: ses kalitesi ve özellikleri

JBL Charge 5 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

JBL Charge 5, yeni daha geniş 52 x 90 mm bas sürücüsü ve ayrı bir 20 mm tweeter ile 30W + 10W'lık bir RMS güç çıkışına sahiptir. Ses kalitesini test etmek için, hoparlörde Noisia'nın Diplodocus gibi bas ağırlıklı melodilerinden Patti Smith'in Çünkü Çünkü The Night gibi vokal odaklı güç baladlarına kadar bir dizi farklı parça çaldım.


Etkileyici, vurucu bir low-end, canlı tizlerle eşleştirilmiş, türler arasında iyi dengelenmiş bir ses sağladı, vokallerin biraz baskın olduğu bazı parçalar vardı, yine de büyük bir sorun değildi. Genel olarak ses enerjik, ayrıntılı ve doğruydu. Yüksek sesle bahsetmiyorum bile, bir ev olmasa bile bir odayı kolayca doldurabilirdi. Ve ses, yoğun bir parkın koşuşturmacasını mutlu bir şekilde kesecek. Duvarları pek sallamayacak ama küçük bir taşınabilir hoparlör için kesinlikle güçlü bir yumruk attı. JBL taşınabilir uygulamasında hala ekolayzır ayarı olmaması çok yazık, çoğunlukla pil seviyesini kontrol etmeye ve PartyBoost işlevini yönetmeye yarar. Size ses üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için harika bir ek olurdu.

Müziğin sesini yükseltmek istiyorsanız, PartyBoost, stereo ses için iki uyumlu hoparlörü eşleştirmenize olanak tanır. Bu yeterli değilse, daha da büyütmek için daha fazla hoparlör ekleyebilirsiniz. Eşleştirmek istediğiniz hoparlörlerin her birinin üzerindeki özel düğmeye basmanız yeterlidir. Bu, JBL Charge 4'teki eski JBL Connect+'ın yerini alır, ancak PartyBoost'u Connect+ hoparlörlerle kullanamazsınız. JBL Charge 5'in gerçekten kullanışlı bir diğer özelliği de yerleşik güç bankasıdır, bu nedenle telefonunuzun pili biterse şarjı doldurabilir ve müziğin çalmaya devam etmesini sağlayabilirsiniz.

Cihazlarınızı JBL Charge 5'e bağlamak için, telefonumla dolaştığımda bile güvenilir ve çalışan Bluetooth 5.1 var. Ne yazık ki, kablolu bir bağlantı üzerinden müzik çalmak için 3,5 m ses girişi yok. Ayrıca mikrofon olmadığı için hareket halindeyken aramaları cevaplayamazsınız.

JBL Charge 5 incelemesi: karar

JBL Charge 5 incelemesi

(Resim kredisi: JBL)

Taşınabilir hoparlörler söz konusu olduğunda, JBL Charge 5 kesinlikle en iyilerinden biri. Daha az parayla daha küçük hoparlörler alabilirsiniz, ancak biraz daha fazla harcamaya istekliyseniz, ödülleri toplarsınız.

Kulağa harika geliyor ve ses seviyesi de ciddi anlamda yüksek çıkıyor, partiyi gittiğiniz her yere yanınızda götüreceğinizden emin olabilirsiniz. Sadece kulağa harika gelmiyor, aynı zamanda JBL'nin birçok renk seçeneğindeki ikonik tasarımıyla da iyi görünüyor. PartyBoost ve güç bankası işlevi gibi ekstra özelliklerden bahsetmiyorum bile. Bu konuşmacıyı tavsiye etmemek zor olurdu!

JBL Charge 5 incelemesi: ayrıca düşünün

100 $ / 100 £ 'dan daha düşük bir fiyata satın alabileceğiniz en iyi taşınabilir Bluetooth hoparlörlerden biri UE Wonderboom 2'dir, tamamen su geçirmezdir ve hatta yüzer. Biraz daha büyük sese odaklanan küçük bir hoparlör istiyorsanız, o zaman şuna bir göz atmanızı öneririm.Mashall Emberton- sadece ikonik Marshall tasarımına sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda kulağa harika gelir, su geçirmezdir ve pili de uzun yıllar dayanır.

Para sorun değilse, satın alabileceğiniz en iyi ses veren taşınabilir hoparlörlerden biriSonos Taşı, çoğu dış mekan kablosuz hoparlöründen çok daha pahalıdır, ancak bunun nedeni çok daha iyi ses çıkarmasıdır. Kesinlikle kısa listenize eklemeye değer.