Close
  • Ana
  • /
  • Kulaklık
  • /
  • JBL Tune 660NC incelemesi: Bütçeniz varsa bu kulaklıklar hiç akıllıca değil

JBL Tune 660NC incelemesi: Bütçeniz varsa bu kulaklıklar hiç akıllıca değil

Bu kulak üstü kulaklıkların nasıl bu kadar ucuz olduğunu merak ederek bu JBL Tune 660NC incelemesinden uzaklaşacaksınız. Bir bütçe çifti için, bazılarına karşı ciddi bir şekilde kendilerini tutuyorlar.en iyi gürültü önleyici kulaklıklarsatın alabilirsin.


Tabii ki, özelliklerle dolu olmayabilirler ve tasarım, üç kat daha pahalı olan kulaklıklar kadar üstün hissettirmez. Ancak aktif gürültü önleyici ve çok önemli ses kalitesi inanılmaz derecede yetenekli, JBL Tune 660NC beni neredeyse kandırabilirdi. Bunları profesyonel bir kapasitede kullanmak isteyeceğinizi söylemiyorum ama gündelik müzik dinlemek için harikalar.

O halde başlayalım: Bu JBL Tune 660NC incelemesinde, fiyat, tasarım ve pil ömründen genel performanslarına kadar bu kulak üstü gürültü önleyici kulaklık çifti hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alacağım.

JBL Tune 660NC incelemesi: fiyat ve bulunabilirlik

2021 için yeni olan JBL Tune 660NC, uygun fiyatlı bir çift kulak üstü kulaklıktır. Bunları doğrudan JBL sitesinden ABD'de 99,95 $, İngiltere'de 89,99 £ (muhtemelen 120 AU$ civarında) karşılığında satın alabilirsiniz. Daha güncel fiyatlar için bu sayfadaki widget'lara göz atın.

JBL Tune 660NC incelemesi: yenilikler ve özellikler

JBL Tune 660NC, JBL Tune 600BTNC'de birkaç önemli iyileştirmeye sahiptir: artık USB-C şarjlı daha hafif ve daha rahat bir çifttir ve Bluetooth 4'ten Bluetooth 5'e geçerek daha kararlı, güvenilir bir bağlantı sağlarlar. JBL ayrıca, ANC açıldığında pil ömrünü 12 saatten 44 saate çıkardı, bu da kendi içinde bu kulak üstü kulaklığı çok daha ikna edici bir satın alma haline getiriyor.


Diğer özellikler arasında Aktif Gürültü Engelleme, eller serbest aramalar, akıllı telefon sesli asistan desteği ve katlanabilir, taşınabilir tasarım yer alıyor. Bir Android telefonunuz varsa, Google tarafından etkinleştirilen Fast Pair'den de yararlanabilirsiniz.

JBL Tune 660NC incelemesi: tasarım ve pil ömrü

JBL Tune 660NC incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Tune 660NC kulaklıklar, özünde JBL stiline ve buna uygun sağlam yapı kalitesine sahiptir - pürüzsüz mat siyah plastik kasa, çizilmelere biraz meyilli olmasına rağmen, kulaklıkların tamamını ucuz görünmeden kaplar. Parlak siyah JBL logosu, küçük kulaklıkların dışına entegre edilmiştir. Çok büyük olmamalarını sevdim çünkü bu, kafamdan çok fazla dışarı çıkmadıkları anlamına geliyordu, bu da beni diğer birçok çift gibi bir helikopter pilotu gibi gösteriyordu.

Kontroller sağ kulaklığın kenarında bir sıraya yerleştirilmiştir: ses seviyesi kontrolleri ve çok işlevli düğme arkaya doğru yerleştirilmiştir, ardından pil bittiğinde dinlemeye devam etmek için 3,5 mm ses girişi, ardından bir gürültü önleme düğmesi vardır ve son olarak güç düğmesi. Ses kontrollerinin çok geride olduğunu fark ettim, müziği başarılı bir şekilde açıp kapatmadan önce onları biraz hissetmek zorunda kaldım. Güç ve ANC düğmeleri arasında, Bluetooth eşleştirme modunu ve gürültü engellemenin açık olduğunu gösteren iki küçük LED ışığı bulunur. Kulaklık başlıkları ve kafa bandı, konfor için siyah yastıklamaya sahiptir.


JBL Tune 660NC incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bandın boyutunu kafama uyacak şekilde ayarlamak basitti, sadece uzatılabilir kolu dışarı çekmek bir durum. Bu, bedeninizi seçtikten sonra kaldığı anlamına gelse de, kullanımı biraz sarsıcıydı. JBL Tune 660NC kulaklıkları takmak, kafa bandı kulaklığın ön tarafına doğru yerleştirildiğinden biraz mantık dışıydı, bu da onları yanlış şekilde kullanmaya devam ettiğim anlamına geliyordu. Bir kez düzgün olsa da, çok rahatlardı. Sadece 166g'de hafif hissettiler ve uzun bir kullanım süresinden sonra bile herhangi bir rahatsızlığa neden olmadılar. Zaman zaman kafamda kaydıkları için onları herhangi bir egzersiz için kullanmanızı tavsiye etmem. Ayrıca oldukça sıcaktırlar, bu yüzden biraz terlerseniz harika hissetmezler.

JBL Tune 660NC'nin pili, ANC açıkken 44 saat dayanır, kapatıldığında, fişe takmanız gerekmeden önce 55 saatlik muazzam bir müziğe sahip olursunuz. Yeniden şarj etmek yalnızca iki saat sürer. Kutuda bir USB Type-C şarj kablosu, 3,5 mm ses kablosu ve hızlı başlangıç ​​kılavuzu var.

JBL Tune 660NC incelemesi: performans

JBL Tune 660NC incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

JBL'nin zaman zaman iyi yaptığı bir şey varsa, o da ses kalitesi sunmaktır. Ve bu sadece kulaklıklarından değil, tüm ses ürünlerinden. Bu kulaklık çifti, derin ve güçlü bas sesi verdiğini iddia eden JBL Pure Bass akort özelliğini kullanır.

Kullanımda, tam olarak yaptıkları şey buydu. Goldie'den I Adore You gibi bas ağırlıklı parçalar, alt uçta ciddi, net ve keskin bir şekilde karşımıza çıkıyordu. Hatta bazen biraz fazla bile olabilir. Bazı durumlarda, bas biraz devraldı, bu da vokallerin biraz kaybolabileceği anlamına geliyordu. Buna rağmen, Bowie'den Heroes gibi şarkılar kulağa çok etkileyici geliyordu - Blondie'nin Heart of Glass'ı enerjik ve canlıyken, her enstrümanı birbirinden ayırabileceğimi hissettim. Bir çift uygun fiyatlı kulaklık için, ses kalitesi beni çok daha pahalı bir çift olarak kandırabilirdi. Stüdyo kalitesinde surround ses sağlamazlar, ancak yine de size aynı şekilde etkileyici bir performans sunarlar.

Aktif Gürültü Engelleme, kulağınızın tamamını kaplamasa da daha da etkileyiciydi. Klavyemdeki muslukları zar zor duyabiliyordum ve birisi her denediğinde hemen hemen konuşulmayı kaçırdım. YouTube'dan biraz uçak gürültüsü ile test etmek, elbette duyabilmenize rağmen, özellikle ses yüksek olduğunda çok sıkıcıydı. Bunlar beğenileri geçemezSony WH-1000XM4ya daBowers & Wilkins PX7, satın alabileceğiniz en pahalı gürültü önleyici kulaklık çiftlerinden bazıları, ancak itiraf etmeliyim ki, kendi başlarına tuttular.

Bağlantı için Bluetooth veya 3,5 mm ses kullanma seçeneğiniz vardır. İkincisini yalnızca piliniz biterse ve dinlemeye devam etmek istiyorsanız kullanacağınızı hayal ediyorum. Bluetooth bağlantısı, akıllı telefonumdan biraz uzakta olsa bile sabitti.

JBL Tune 660NC incelemesi: karar

JBL Tune 660NC incelemesi

(Resim kredisi: JBL)

Bu kulaklıklardan elde edeceğiniz şey, alt uçta yoğun bir şekilde odaklanan güçlü, zengin sestir. Bunun sizin için doğru olup olmadığı, müziğinizi nasıl sevdiğinize bağlı olacaktır, eğer basa açsanız başka yere bakmanıza gerek yok. Her lirik kelimeyi kelimesi kelimesine duymak istiyorsanız, belki başka bir yere bakın.

Basit, akıllı tasarım, mükemmel gürültü önleme özellikleri ve saatlerce pil ömrüyle bir araya gelen güçlü ses performansları, bu kulaklıkları satın alabileceğiniz en iyi bütçeli kulaklıklardan biri haline getiriyor. Sonuç olarak, bu kadar düşük bir fiyata daha iyi bir çift gürültü önleyici kulaklık bulmakta zorlanacağınızı düşünüyorum.

JBL Tune 660NC incelemesi: ayrıca düşünün

Göz önünde bulundurulması gereken bir diğer ucuz gürültü önleyici kulaklık çifti AKG N60NC'dir, bunlardan biraz daha pahalıdırlar ancak ses kalitesi ödediğiniz ücrete göre gerçekten mükemmeldir.

Maliyet konusunda bu kadar endişeli değilseniz, o zaman şunları göz önünde bulundurun:Beats Studio3 Kablosuz. Yazma sırasında 170 £/150 $'dan daha düşüktür ve ortam gürültüsünü en iyi şekilde engelleyebilmesi için dinleme ortamınızı izleyen uyarlanabilir gürültü önleme özelliğine sahiptir. Kesinlikle kısa listenize eklemeye değer!

Veya biraz daha ihtiyatlı bir şey için şuna bir göz atın:en iyi gerçek kablosuz kulaklıklarsatın alabilirsin.