Close
  • Ana
  • /
  • Aletleri
  • /
  • Jura E8 incelemesi: şık bir çekirdekten fincan makinesine her seferinde mükemmel kahve

Jura E8 incelemesi: şık bir çekirdekten fincan makinesine her seferinde mükemmel kahve

Jura E8 fiyatları Jura E8 15270 Otomatik... Amazon 2.089,95 $ GörüntüleJura E8 Akıllı Espresso Kahve... Odak Kamera 2.099 $ GörünümJura E8 Otomatik Kahve... Amazon Prime 2,189 USD Jura E8 15271 Otomatik Görüntüle... Amazon 2,199 USD Daha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz.Jura E8 incelemesi

Jura E8 incelemesi, kısaltılmış versiyon: Sonuç olarak, çok fazla para harcamadan şu anda mevcut olan en iyi çekirdekten fincana kahve makinesi. Oh, ve bunu kanıtlamak istercesine, ona Pingtwitter Ödülü vermeyi seçtik.en iyi kahve makinesiYılın!


gibi görünüyoren iyi çekirdekten fincana kahve makineleriiyileşiyorlar! Son zamanlarda, bu türde vaadini yerine getiren birkaç tane denedik.kahve makinesiEspresso'dan cappuccino'ya ve aradaki diğer her şeyde barista kalitesinde sonuçlar vererek,en iyi Nespresso makineleri. Kuşkusuz, ilgili fiyatlandırma ve boyut birDaha sonraile daha büyükpod kahve makineleri, ama işte başlıyoruz: kalite maliyetleri.

Jura E8'de çok sayıda As ve çok az Joker bulunur. Mükemmel, güçlü espresso yapar ve bu temel sıvı altını kafe standardı kapuçino ve latte'ye dönüştürebilecek bir süt köpürtücüsüne sahiptir. Bunun önemini küçümsemek zor, çünkü espresso haklı olarak safların tercihi olsa da, süt bazlı içecekler ezici bir çoğunlukla İngiltere'nin gelişen kahve pazarının en büyük parçasını oluşturuyor.

NSAdaçayı Oracle Touchçekirdekten bardağa makineler için altın standart olmaya devam ediyor, ancak bu çok büyük, gerçekten çok pahalı ve oldukça zahmetli bir bakım gerektiriyor. Jura E8 nispeten uygun fiyatlı, hafif ve kompakttır ve bir kez kurulduktan sonra aşağı yukarı kendi başının çaresine bakar.

Çoğu kahve içicisi için şu anda Jura E8'den daha iyi bir çekirdekten fincana seçeneği olmadığını söyleyebilirim. Nedenini öğrenmek için neden okumaya devam etmiyorsunuz? Eğlenceli ve ilginç bir yolculuk olacak.


Jura E8 incelemesi: fiyat ve bulunabilirlik

İngiltere'de, Jura E8 siyah olarak 1.145 £ ve krom olarak 1.245 £'a mal olmalıdır. Daha ucuz ve biraz daha az seksi olan siyah modeli tercih etmeniz, birazdan bahsedeceğimiz nedenlerden dolayı daha iyi olabilir. Kendi kendini güncelleyen fiyatlandırma widget'larımız aracılığıyla fırsatlara göz atın.

Benzer şekilde, Amerika'da sırasıyla 2.099$ ve 2.199$'a bakıyorsunuz. Avustralya'da bulabildiğimiz tek fiyat siyah model için 2299 AUS$ idi.


Jura E8 incelemesi: ilk kurulum

Jura E8 incelemesi

De'Longhi PrimaDonna Soul - üç seferde en iyi kahve


(İmaj kredisi: Jura)

E8'in yepyeni bir krom versiyonunu aldım ve bir kılavuzla gelmedi. Vay! Hemen, 'Aman Tanrım Duncan, seni zavallı adam, ne yaptın?!' diye düşünüyorsun. Ama herkesi rahat bırakın: En az güçlükle her şeyi zamanında ayarlayabildim. Doğruyu söylemek gerekirse, bazen kahve makinesi kurulum kılavuzlarını kullanmanın bunu gerçekten yapabileceğini düşünüyorum.daha fazlakarmaşık, çünkü çok kötü yazılmış ve kötü resmedilmiş olma eğilimindeler.

Az önce su deposunu ve fasulye haznesini doldurdum ve verilen su filtresini vidaladım. Bir süre kendi kendine guruldadı ve sonra gitmeye hazırdı.

Kuşkusuz, dokunmatik ekran olmadığını anlayana kadar 2,8 inç ekranı dürterek biraz zaman kaybettim ve her iki yanındaki küçük düğmeleri kullanmak zorunda kaldım. Bu küçük ayrıntıyı çözdükten sonra, makineden çok iyi bir espresso almak kolaydı.

Jura E8 ile ilgili daha etkileyici olan şey, içecekleri 'tam da öyle' olacak şekilde özelleştirmenin ne kadar kolay olduğuydu. Avrupa'nın çoğunda, insanlar bizim İngiltere'dekinden çok daha küçük fincanlarda kahve içiyor. Ben kullanıyorumLe Creuset kupaçünkü ben büyük bir piyonum ve 350 ml kapasiteye sahip.


Bu boyut sorunu, çekirdekten fincana kahve makinelerinde büyük sorunlara neden olabilir. Dökülen kahve miktarını artırdıkça, ekstraksiyon zayıflar ve sonunda oldukça sinirli bir şeyle karşılaşırsınız. Jura E8 öyle değil. Hangi ekstraksiyon yöntemini kullandığını tam olarak anlamıyorum, ancak 90 ml'lik tam bir espressoyu lezzetini kaybetmeden toplayabiliyor.

Biraz deneme yanılma ile 17 saniyelik köpüklü sütlü bu kahve miktarının kupamı çok lezzetli bir kapuçino ile doldurduğunu gördüm. Evimdeki diğer popüler içecek büyük bir Americano'dur - 400 ml'lik bir espresso ve sıcak su karışımı. Aslında bu makinede bir 'Lungo Barista' olarak tanımlanıyor, ancak buna ne derseniz deyin, Jura E8 gerçekten çok hoş bir hizmet sunuyor.

Jura E8'i birkaç gün kullandıktan sonra bir başka kullanışlı özellik de ortaya çıktı. Ağırlıklı olarak yukarıda bahsedilen cappuccinoları ve Americano'ları içtiğimiz anlaşılınca, diğer tüm içecek seçenekleri menünün birinci sayfasından kayboldu. Benden al, gözleri şiş bir sabah için çok kullanışlı.

Jura E8 incelemesi: tasarım

Jura E8 incelemesi

Jura E8 siyah veya krom olarak gelir

(İmaj kredisi: Jura)

Çekirdekten bardağa makineler kullanıldığında, Jura E8 30cm (G) x 35cm (D) x 33cm (Y) boyutlarında neredeyse minyondur. Bu, bu fiyat aralığındaki diğer favori fasulyeden bardağa makinemizden çok daha küçük,De'Longhi'nin PrimaDonna Soul'u.

Ana resimde görüldüğü gibi, özellikle krom kaplamasıyla da oldukça çekici. Ancak, gözümü kırptığım anda, 'bu çok çabuk pislenecek' diye düşündüm ve ah oğlum haklıydım. Jura E8 kromu hakkında söyleyebileceğiniz en iyi şey, püskürtmenin ve silmenin çok kolay olmasıdır. Bununla birlikte, bu konuda söylemeniz gereken pek de iyi olmayan şey, parmak izleri, kahve lekeleri ve - en kötüsü, bir tasarım kusuru gibi göründüğü için - kenarlarından püskürtülen süt kalıntıları için mutlak bir mıknatıs olmasıdır. köpürtücü. Bir çay havlusunu el altında bulundurun, tavsiyem.

Su deposu biraz komik. 1,9 litrede hiçbir şekilde küçük değil. Bununla birlikte, Jura E8, kahve yapma ve düzenli bakım durulama ve temizleme yoluyla o kadar çok su geçirir ki, gerçekten iki kat daha büyük olabilir. Bu, kompakt çizgileri bozmayı tercih eder, bu yüzden onu affediyorum.

Jura E8, susamış bir balık olmanın yanı sıra, fasulye için de güçlü bir açlığa sahiptir. Sonucun çok keskin, lezzetli kahve olduğu göz önüne alındığında, bundan şikayet etmek zor, ancak günde ortalama iki ila üç - kuşkusuz büyük - kahve yapmaktan, her hafta bir torba çekirdekten kolayca geçiyoruz. Sonra tekrar, kahve lezzetli olsaydı, daha az tüketeceğimizi söylemeye cüret ediyorum.

Jura E8 incelemesi: iyi kahve yapar mı?

Kısa cevap mı istiyorsun? Evet öyle. Espresso, Amerikan – üzgünüm, 'lungo barista' – latte macchiato ve kapuçino hepsi mükemmel. Süt köpürtücünün yalnızca bir ayarı vardır, bu nedenle güzel dokulu süt oluştururken, gerçekten dokusuz, buğulanmış süt elde edemez.

Köpüğün oturması için biraz zaman vererek iyi bir latte macchiato yapar, ancak standart latte yapamaz, menüde cortado ve düz beyaz gibi daha ezoterik içecekler muhtemelen olduğundan daha küçük cappucinolara benziyordu. demekti. Gerçekçi olarak, bunun Jura E8'in potansiyel alıcılarının çoğunu ilgilendireceğini sanmıyorum ama kayda değer.

'Çekirdek' içecekler tekdüze mükemmel. Genelde, özellikle iyi fasulye kullanmıyorum bile – evet, evet, biliyorum, üzgünüm – ve sonuçlar mükemmeldi. Sadece test amacıyla, yaban mersini benzeri tonlara sahip, oldukça karmaşık bir lezzet profiline sahip bazı Etiyopya fasulyeleriyle yapılan birkaç Espresso denedim. E8 onlara iyi bir adalet sağladı ama yine de bunun gerçek kahveden çok kahve severler için bir makine olduğunu söyleyebilirim.bilenler.

Saymaya devam edenler için Jura E8 toplamda 11 içecek yapıyor.

Jura E8 incelemesi: süt köpürtücü

Jura E8 incelemesi

Bu köpüklü, adamım

(İmaj kredisi: Jura)

Jura, makineleriyle iki adet süt köpürtücü yapıyor. Buğulanmış sütten yoğun köpüğe kadar ayarlanabilir yoğunluk ayarlarına sahip bir 'profesyonel' olanı var. Sonra, bu makineyle birlikte gelen ve gerçekten oldukça yoğun dokulu süt olduğu sürece size istediğiniz her şeyi verecek olan var.

E8'in köpürme ağzından daha fazla seçeneğe sahip olmak güzel olurdu. Şahsen, latte sevmediğim için bu konuda hiçbir şikayetim yok, ancak lezzetli, zengin dokulu sütten hoşlanmıyorsanız, başka bir yere bakmak isteyebilirsiniz.

Köpürtücüyü kullanmak çok basittir. Aslında ana olandan farklı bir kahve dağıtım ağzında. Kısa plastik bir borunun bir ucunu köpürtücüye ve diğer ucunu ürünle birlikte verilen süt sürahisine takıyorsunuz. Jura ayrıca size buzdolabında bir süt sürahisini seve seve satar, ancak bu bana biraz aşırı görünüyor, eğer bütün gün kullanmıyorsanız, çok sayıda misafirle - belki bir B&B veya başka bir şey işletiyorsunuz?

Dürüst olmak gerekirse, verilen süt kabını bile kullanmaktan kısa sürede bıktım ve tüpün diğer ucunu doğrudan süt şişesine sokmaya başladım. Bu kesinlikle iyi çalıştı ve artık veya karışıklık anlamına gelmiyordu.

Jura E8 incelemesi: temizlik ve bakım

Jura E8 incelemesi

Burada görülen su deposu oldukça geniş… ama öyle olması gerekiyor!

(İmaj kredisi: Jura)

Jura E8, çoğu çekirdekten bardağa makine gibi, her açtığınızda ve kapattığınızda kendini durular. Jura, yerine oturmak ve ortaya çıkan sıvıyı yakalamak için büyük bir kap sağlar.

Süt köpürtücü ayrıca her gün temizleme tabletleri ile temizlik gerektirir. Evet, her gün. Bu başlangıçta bana büyük bir dayatma gibi geldi, ancak Jura, kredisine göre süreci olabildiğince acısız hale getirdi.

Tek yapmanız gereken, küçük temizleme tabletlerinden küçük bir dozunu durulama kabına koymak. E8 daha sonra sıcak su dağıtır, bu da tabletleri temizleme sıvısında çözer, bu daha sonra süt borusunu emer ve köpürtücüden geçerek iyice temizler. Her iki ayda bir bir paket temizleme tableti aldığımı öğrendim. Yeni paketler Jura'dan 13,50 £ karşılığında satın alınabilir.

Bununla ilgili iyi olan şey, makinenin her gün 'yeni kadar iyi' durumuna sıfırlanmasıdır. Temizleme konusunda daha az talepkar olan birkaç makine kullandım ve sonuç, temizleme tabletlerini çıkarıp düzgün bir şekilde yapana kadar içeceğin tadı yavaş yavaş bozuldu.

Tabii tüm bu temizlikle birlikte sütlü kahveleri seviyorsanız bol bol su içeceksiniz.

Ancak 'au lait'e 'olé' demezseniz, temizlik çok daha az sıklıkta gereklidir. Kahve musluğunun günlük olarak durulanması ve ayda bir tablet ile tam temizlik - makine size ne zaman olduğunu söyler.

Jura E8 incelemesi: karar

(İmaj kredisi: Jura)

Jura E8, çoğu insanın sevdiği kahve türlerini, yani espresso, Americano ve cappuccino'yu yapma konusunda mutlak bir vızıltıdır. Aynı zamanda çok iyi bir latte macchiato ve ristretto yapar ve biraz daha az başarı ile de olsa elini düz beyazlara ve cortados'a çevirecektir.

Kahve yapma becerisinin kazanan karışımı, nispeten kompakt boyutu ve şaşırtıcı derecede uygun fiyatı, bence onu çoğu insan için en iyi çekirdekten fincana kahve makinesi yapıyor. Güne güvenilir bir şekilde harika bir başlangıç.

Fiyatlar - Jura E8:▼