Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Kärcher LMO 18-36 vs Gtech Akülü Çim Biçme Makinesi 2.0: iki yıldız kablosuz çim biçme makinesi işi bitiriyor

Kärcher LMO 18-36 vs Gtech Akülü Çim Biçme Makinesi 2.0: iki yıldız kablosuz çim biçme makinesi işi bitiriyor

Kablolu elektrikli çim biçme makineleri satın almak daha ucuzdur ve benzinli biçme makineleri büyük ülke çimlerinde çok verimlidir, ancak çimleriniz küçük ila orta büyüklükteyse ve çok fazla zaman ve emekten tasarruf etmek istiyorsanız, o zaman bunlardan birien iyi kablosuz çim biçme makinelerikesinlikle gidilecek yoldur. Uğraşmanız gereken bir kablo yok ve sürekli benzin ve yağ satın almak ve yıllık bakım masraflarını ödemek zorunda kalmayacaksınız.


Bugün orta büyüklükteki çimler için yüksek dereceli iki kablosuz çim biçme makinesine bakıyoruz. Ancak ihtiyaçlarınız için hangisi en iyisidir: sessizce büyüleyici Kärcher LMO 18-36 veya olağanüstü hafif Gtech Akülü Çim Biçme Makinesi 2.0?

Pekala, öğrenmek için okumaya devam etmen gerekecek.

Bugünün en iyi Kärcher LMO 18-36 fırsatları Benzer Amazon ABD'yi Görüntüle Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Gtech Akülü Çim Biçme Makinesi 2.0 fırsatları Benzer Amazon ABD'yi Görüntüle Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Ediyoruz Kontrol ediyoruz En iyi fiyatlar için her gün 250 milyon ürün

Kärcher LMO 18-36 vs Gtech Akülü Çim Biçme Makinesi 2.0: Tasarım

Kärcher LMO 18-36 vs Gtech Akülü Çim Biçme Makinesi 2.0

Kärcher'in ilk kablosuz çim biçme makinesi her departmanda bir krakerdir


(İmaj kredisi: Kärcher)

Kärcher LMO 18-36'yı barakanın arkasında asla kaybetmeyeceksiniz çünkü parlak sarı rengi bir fener gibi dikkat çekiyor. Karşılaştırıldığında, Gtech Akülü Çim Biçme Makinesi 2.0, siyah ve gri renklerde çok daha hafiftir. Şahsen konuşursak, çim biçme makineleri söz konusu olduğunda, kendimi şasi ve renk şeması açısından incelikle tasarlanmış modellere çekmiş buluyorum. Ve bu bakımdan Gtech, insan barakasındaki en iyi görünen makinelerden biridir. Aslında, kıvrımlı profili ve çırılçıplak duruşu neredeyse Aston Martin-esque. Oysa Kärcher tasarımda oldukça köşeli ve sarıdır. Her iki modelin de bir pil ve şarj cihazıyla geldiğini bilmek sizi memnun edecektir.

Kärcher LMO 18-36 vs Gtech Akülü Çim Biçme Makinesi 2.0: Temel özellikler

Kärcher LMO 18-36 vs Gtech Akülü Çim Biçme Makinesi 2.0


Gtech 2.0 – hafif, çevik ve verimli

(Resim kredisi: Gtech)

Biçme söz konusu olduğunda, bir torba tuğla itiyormuş gibi hissettiren bir şey istemezsiniz. 14,2 kg ağırlığıyla Kärcher LMO 18-36 kesinlikle spektrumun daha hafif tarafındadır, bu nedenle bazı bahçe basamaklarında küçük bir mesafeye taşınabilir. Bununla birlikte, genel olarak daha büyük olmasına rağmen, Gtech Akülü Çim Biçme Makinesi 2.0 neredeyse bir kilo daha hafiftir – 13,5 kg. Aslında, boyutuna göre piyasada daha hafif bir çim biçme makinesi olduğunu düşünmüyorum. Taşıması kolay ve itmesi çok kolay. Ve bir biçme makinesinde gerçekten istediğiniz şey budur.


Darbeye dayanıklı polimer kasalarının altına bir göz atan Kärcher, Gtech'in daha sağlam 42 cm'sine karşı 36 cm'lik bir kesme donanımı ile saat alıyor. Dürüst olmak gerekirse, bu ikisi arasında toplam genişlik açısından büyük bir fark yok, ancak Gtech'teki ekstra altı santimetre, orta büyüklükteki çimler için biraz daha iyi bir bahis yapıyor.

Her iki makine de vites kolu tipi yükseklik ayarlayıcılara sahiptir. Gtech'in ayarlayıcısı, altı 10 mm'lik artışlarla 30 mm'den 80 mm'ye kadar değişirken, Kärcher'ın 30 mm'den 70 mm'ye kadar yalnızca dört seviyesi vardır. Bu, gerçekten endişelenmeniz gereken en kısa kesim şeklidir ve bu açıdan her iki çim biçme makinesi de çoğu çim türü için saygın bir kısalığa indirilmiştir. Ancak, bowling yeşili bir yüzey için gerçekten yeterince alçalmıyorlar, bu yüzden bu seviyede bir tıraş için bir silindirli biçme makinesine veya hatta standart bir elektrikli Flymo'ya bakın.

Kesim genişliği ve yükseklik aralığının yanı sıra, bir çim biçme makinesini seçerken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer önemli nokta, çim toplayıcının boyutudur çünkü bu, boşaltmak için kompost kutusuna kaç kez gitmeniz gerektiğini belirleyebilir. Kärcher LMO 18-36, 45 litrelik bir kumaş çim kutusu ile donatılmıştır, ancak Gtech 2.0, bıçağının ekstra genişliğini hesaba katmak için 50 litreye sahiptir.

Ve bıçaklardan bahsetmişken, Gtech'ler aslında diğer ucunda bir karşı ağırlığa sahip yarım bir bıçaktır. Gtech'e göre, karbon çeliği mono bıçağının tam iki taraflı bir bıçak kadar verimli olduğu söyleniyor, ancak onu döndürmek için daha az enerji gerekiyor. Tek bildiğim, son derece iyi ve sınırın kenarına kadar kestiği. Alışılmadık bir şekilde, bıçak aynı zamanda diğer biçme makinelerinin çoğundan çok daha ince görünen tamamen farklı bir kesim dokusu da üretir. Akıllıca, yarım bıçak aynı zamanda diğer çim biçme makinelerinden kökten farklı olan düşük bir hırıltı üretir. Ayrıca gidon tertibatında biraz daha fazla titreşime neden olur. Kärcher'ın bıçağı çok daha basit, bataklık standardı bir meseledir, ancak çok iyi olmasa da son derece iyi keser.


Konfor açısından bakıldığında, Kärcher, daha kısa boylu kullanıcılar için harika olan, geniş ölçüde ayarlanabilen, iki aşamalı katlanır köpük kaplı bir gidon ile birlikte gelir. Ayrıca iki adet rahat güç tutacağı vardır. Gtech'in gidonu da kolay saklama için iki yerden katlanır, ancak şekli farklı el pozisyonları için daha uygun olsa da, o kadar rahat hissettirmeyen ince metal güç çubuğuna çok meraklı değilim. Gidon ayrıca çoğu çim biçme makinesinden daha yüksektir ve ayarlanabilir değildir, bu nedenle daha kısa boyluysanız başka bir yere bakın (referans olarak, ben 5'6'yım).

Kärcher LMO 18-36 vs Gtech Akülü Çim Biçme Makinesi 2.0: Pil

Kärcher 18-36 vs Gtech Akülü Çim Biçme Makinesi 2.0

Kärcher, parlak bir pil ve şarj cihazıyla birlikte gelir

(İmaj kredisi: Kärcher)

Bu, Kärcher'ın şimdiye kadar karşılaştığım diğer tüm kablosuz çim biçme makinelerini geride bıraktığı bir alandır. Diğer tüm pillerin kalan meyve suyu miktarını vurgulamak için basit bir ışık dizisi kullandığı durumlarda, bu modelin 18 voltluk Lityum İyon pili, yüzde ve dakika cinsinden doğru seviyeleri gösteren bir LCD ekranla birlikte gelir. Bu büyük bir nimet çünkü ne kadar meyve suyu kaldığını ve bir sonraki biçme seansından önce şarj etmeniz gerekip gerekmediğini daha doğru bir şekilde ölçebilirsiniz. Ve yeniden şarj ettiğinizde (90 dakikadan fazla), tam şarj için kalan süre için size bir dakikalık geri sayım da verir. Pili muhafazaya gerçekten sıkıca bastırdığınızdan emin olun, aksi takdirde çim biçme makinesi çalışmayacaktır - bu, bazı sahiplerin satın aldıklarını iade etmesine neden olan bir sorundur. Kärcher'ın pili, diğer birçok Kärcher elektrikli el aletiyle de kullanılabilir.

Gtech'in daha güçlü 48v Li-Ion pili biraz daha büyük ve ağırdır ve kalan meyve suyu seviyesi hakkında sizi bilgilendirmek için basit bir ışık sistemi kullanır. Ancak kendi lehine sadece 60 dakikada şarj olur. Ancak, yaklaşık 18 ay önceki test modelim, pilin yuvasına oturduğu bir sorun geliştirdi. Görünüşe göre küçük ama önemli bir sekme kopmuş olabilir ve pilin tamamen kırılması durumunda pili çıkarırken iki kat dikkatli olmam gerekiyor. Anlayabildiğim kadarıyla, tüm yaylı ejektör sekmesi kırılırsa, tüm mesele için perdeler olabilir. Gtech'in o zamandan beri bu küçük ama önemli konuyu ele aldığını umuyorum.

Çalışma süreleri açısından, her iki model de şarj başına yaklaşık 40 dakika çalışır ve bu, rakiplerinin çoğundan daha iyidir. Aslında, 40 dakika genellikle orta boy bir çimin tam bir biçme işlemini veya küçük bir çim üzerinde iki veya üç seansı tamamlamak için yeterli bir süredir.

Kärcher LMO 18-36 vs Gtech Kablosuz Çim Biçme Makinesi 2.0: Performans

Kärcher 18-36 vs Gtech Akülü Çim Biçme Makinesi 2.0

Gtech 2.0 uçtan uca kesiyor

(Resim kredisi: Gtech)

Tecrübelerime göre, kullandığım her akülü çim biçme makinesi çimleri iyi kesiyor, ancak bazıları daha verimli bir şekilde kesiyor. Bu bakımdan Gtech, Kärcher'den sadece birkaç santimetre daha iyi performans gösteriyor. Gtech ayrıca çim parçalarını çim toplayıcının arkasına doğru zorlar. Kärcher'in lehine, aynı zamanda bir malçlama tapası ile birlikte gelir, böylece azot bakımından zengin kesimlerin çim torbası yerine çimlere geri beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Gürültü seviyelerine gelince, Kärcher son derece sessizdir - gerçekten de o kadar sessizdir ki komşularınız duymayabilir. Karşılaştırıldığında, Gtech kesinlikle daha gürültülüdür, ancak yine de, herhangi bir rahatsız edici komşunun size karşı yasal işlem başlatacağı noktaya kadar değil. Yukarıda söylediğim gibi, çok daha hırçın, başı ağrıyan huysuz bir ayı gibi.

Kärcher LMO 18-36 vs Gtech Akülü Çim Biçme Makinesi 2.0: Karar

Bu çim biçme makinelerinin her ikisi de çim kesmede üstündür, yoksa asla bizim işimize yaramazdı.En İyi Akülü Biçme Makinelerirehberlik etmek. Çimlere atmak için fazladan paranız varsa, Gtech kesinlikle en iyi seçimdir. Kullanımı çok hafif ve zahmetsizdir ve yarım bıçağın bir şekilde daha ince çim kupürleri üretmesini seviyorum. Bununla birlikte, Kärcher üçte birin üzerinde daha ucuz, biraz daha küçük, oldukça hafif değil ama yine de çim biçmede aynı derecede verimli. Aynı zamanda bir malçlama tapası ve çim alanındaki en iyi pil ile birlikte gelir.

Bugünün en iyi Kärcher LMO 18-36 fırsatları Benzer Amazon ABD'yi Görüntüle Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Gtech Akülü Çim Biçme Makinesi 2.0 fırsatları Benzer Amazon ABD'yi Görüntüle Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Ediyoruz Kontrol ediyoruz En iyi fiyatlar için her gün 250 milyon ürün