Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Kärcher Premium Salınımlı Sprinkler OS 5.320SV vs Gardena AquaZoom: Sulamanın kralı hangi ayarlanabilir sprinkler?

Kärcher Premium Salınımlı Sprinkler OS 5.320SV vs Gardena AquaZoom: Sulamanın kralı hangi ayarlanabilir sprinkler?

Biz zaten çukura koydukMükemmel Spear & Jackson'a karşı Kärcher Premium Salınımlı Sprinkler BWF22ve şimdi aynı Kärcher modelinin benzer tarzdaki Alman tasarımı Gardena AquaZoom M'ye karşı ne kadar iyi olduğunu görmenin zamanı geldi.

Bu modellerin her ikisi de salınımlı çeşittir ve her ikisi de küçük ve orta ölçekli bahçeler için uygundur. Ancak biri diğerinden daha uygundur.

Yani, çalı hakkında dövmeden - ki bu tesadüfen bir budama ile yapabilir - bakalım hangisien iyi bahçe sprinklerçim ve çiçek tarhlarınız için en iyi seçimdir.

Kärcher Premium Salınımlı Sprinkler OS 5.320SV ve Gardena AquaZoom M: Tasarım

Kärcher Premium Salınımlı Sprinkler OS 5.320SV vs Gardena AquaZoom


Gardena AquaZoom, kullanışlı bir kapsama kontrol sistemi ile birlikte gelir

(İmaj kredisi: Gardena)

Kärcher, basınçlı yıkayıcılarla eş anlamlıdır - bilirsiniz, herkesin teraslarını ve araba yollarını püskürtmek için kullandığı siyah ve sarı makineler. Ancak son yıllarda bahçe ürünleri de üretmeye başlamıştır.çim biçme makinalarıve hortumlara çit düzelticiler, otomatik sulama zamanlayıcıları ve, er, sprinkler.


Garip bir şekilde adlandırılan Kärcher Premium Salınımlı Sprinkler OS 5.320SV, iki kademeli sırada 20 su jetinden oluşan çok benzersiz bir tasarıma sahiptir. Her iki tarafta üç gri sürgülü düğme göreceksiniz ve birine bastığınızda bitişik jeti kesiyor. Bu, kendi su senfoninizi oluşturabileceğiniz ve jetlerin yörüngesini çiminizin şekline göre programlayabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, muslukta durmanıza gerek kalmaması için su basıncını ayarlamak için bir düğme ve yüzünüze bakan jetleri kapatmak için dönen bir sıçrama koruması ile birlikte gelir - benim gibi dart atmayı seviyorsanız çok kullanışlıdır ve sprinkler tam akıştayken ayarlamalar yapmak için dışarı çıkar. Kusura bakmayın, bu, büyük olasılıkla tek ayak altında ezilmeye dayanabilecek sağlam bir bahçe ürünüdür – olur.

Gardena AquaZoom söz konusu olduğunda, ilk olarak, parlak otomatik hortum sarıcısından çok çeşitli hortum bağlantılarına kadar şirketin ürünlerinin büyük bir hayranı olduğumu eklemeliyim. Bu benim tercih ettiğim marka ve en çekici markaya sahip marka.


Gardena üç boyutta mevcuttur: Burada incelenen Orta ve Küçük ve Büyük sürüm. Her model belirli bir bahçe boyutu için tasarlanmıştır. Bu sprinkler, ayarlanabilir su jetlerine sahip olması bakımından Kärcher'a konsept olarak oldukça benzer - toplamda 16. Bununla birlikte, Gardena'nın jetlerini Kärcher'da olduğu gibi kapatamazsınız, ancak püskürtme çubuğunun her iki ucundaki iki turuncu renkli tırnakla oynayarak onları daha geniş veya daha dar bir erişim için kolayca açabilirsiniz.

Tüm osilasyonlu sprinkler sistemlerinde olduğu gibi, sadece bir taraftan su yapmak veya iki adet turuncu renkli kaydırıcıyı kullanarak jetlerin atışlarını kısaltmak çok kolaydır. Bir akış regülatörü ayrıca kullanıcının su basıncını düşürmesine veya arttırmasına izin verir. Gardena, dona ve UV radyasyonuna dayanıklı dayanıklı malzemelerden sağlam bir şekilde inşa edilmiş ve üretilmiştir.

Kärcher Premium Salınımlı Sprinkler OS 5.320SV vs Gardena AquaZoom M: Performans

Spear & Jackson BWF22 Salınımlı Sprinkler vs Kärcher Premium Salınımlı Sprinkler OS 5.320SV

Kärcher Premium Salınımlı Sprinkler OS 5.320SV ile anında püskürtme deseni ayarlamaları yapın


(İmaj kredisi: Kårcher)

Bu yazar, Kärcher sisteminin çalışma şeklini seviyor. Geniş kare şeklindeki çimler için uygun olsa da, tipik şehir bahçeleri için çok daha uygundur. Örneğin, sekiz metre uzunluğunda, ancak yalnızca üç metre genişliğinde (Londra'nın içinde tipik bir şekil) ve her iki tarafında çiçek bordürleri olan dar bir çim şeridiniz olduğunu varsayalım. Belki de sulamak istemeyeceğiniz çimlerin bir tarafında bir bahçe yolunuz vardır. Bu modelle, bir tarafta tam kapsama, ancak yol üzerinde su boşluğu olmayan yol tarafında yalnızca kısmi kapsama sağlayacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ya da belki bahçeniz 15 metre uzunluğunda ve toplamda sadece dört metre genişliğindedir. Bu durumda, dört dış nozulu kapatmanız yeterlidir; bu, tüm çimi uzun ama dar bir yayda sulayacaktır.

Bu meme özelleştirme sistemi ayrıca Kärcher'ı Londra gibi düşük su basıncı olan bölgelerde özellikle kullanışlı hale getirir. Gerçek şu ki, düşük basınçlı alanlarda kullanım için raftaki en iyi model değil (bunun içinMızrak ve Jackson) ancak bazı su jetlerini kapatabilme özelliği, en azından çok daha uzağa ulaşmasına yardımcı olur. Ancak bu, yalnızca uzun ve dar tipik bir kentsel çim alanınız varsa kullanışlıdır.

Karşılaştırıldığında, Gardena AquaZoom M küçük ila orta kare, dikdörtgen veya dairesel biçimli bahçeler için daha uygundur. Evet, jetlerin atış açısını dardan genişe doğru açabilirsiniz, ancak genel erişimi mahalledeki su basıncına çok bağlıdır. Bunun nedeni, 16 nozulunun normdan daha geniş olmasıdır. Artı tarafta, her bir jetten çıkan artan su miktarı, gerçek yağmur damlalarının - veya bir çeşmenin -kine çok benzer, bu nedenle teoride bu sprinkler, her bir jet için daha büyük bir su hacmi sağlar.

Gardena, Orta model için dokuz ila 250 m², Küçük için dokuz ila 150 m² ve ​​Büyük için 28 ila 350 m² arasında bir çim alanı önerir ve iki ekstra nozüle sahiptir. Şahsen, çiminizin ne kadar küçük olduğuna bakılmaksızın büyük modeli tercih ederdim çünkü musluktaki su basıncını her zaman düşürebilir veya fıskiye üzerindeki düğmeyi çevirebilirsiniz.

Bu modelle keşfettiğim en önemli şey, şebeke suyu basıncından ne kadar kolay - hatta belki de kötü şekilde - etkilendiğidir. Su basıncının düşük olduğu küçük bir şehir çiminiz varsa, bu, hem çim hem de çiçek kenarlarına tamamen iyi bir sulama sağlayan ideal bir sprinklerdir. Ancak bölgenizdeki su basıncının düşük olduğu düşünülürse ve bahçeniz örneğin 8m x 4m'den daha büyükse, arada sırada kıçınızdan çıkmadan sprinkleri yeni bir konuma getirmeden yeterince iyi kapsama alanı elde edemeyebilirsiniz.

Kärcher Premium Salınımlı Sprinkler OS 5.320SV vs Gardena AquaZoom

Gardena AquaZoom

(İmaj kredisi: Gardena)

Kärcher Premium Salınımlı Sprinkler OS 5.320SV vs Gardena AquaZoom M: Karar

Bu sprinklerlerin her ikisi de bir bölgenin su basıncının gücünden etkilenir ancak Kärcher düşük basınçlı koşullarda daha kullanışlıdır çünkü diğerlerinde menzili artırmak için bazı jetleri kapatabilirsiniz. Gardena modeliyle bunu yapamazsınız, ancak her bir jetten çıkan en büyük su hacmine sahip olmasına rağmen, güzel görünmenin yanı sıra çimenlerin, çiçeklerin ve çalıların daha verimli sulanmasını sağlar. Yine de, peşinde olduğunuz tam gelişmiş erişimse, o zaman mükemmel olanı seçmenizi tavsiye ederim.Spear & Jackson BWF22 Salınımlı Sprinklerbaşka bir yerde karşılaştırdığımız.

  • Sprinkler'lardan birini kullanarak kaçınen iyi taşınabilir barbeküler