Close
  • Ana
  • /
  • Beslenme
  • /
  • Kardashian Keto Kilo Verme Diyetinin Yan Etkileri: Onları Beğenmeyeceksiniz

Kardashian Keto Kilo Verme Diyetinin Yan Etkileri: Onları Beğenmeyeceksiniz

Keto diyeti, son yıllarda buhar toplayan en popüler diyetlerden biridir. Gwyneth Paltrow ve bazı Kardashian'lardan Joe Rogan'a kadar uzanan bir dizi ünlü onay sayesinde, kim olursa olsun, herkes keto diyetinin kilo vermenize ve kas inşa etmenize yardımcı olup olmadığını bilmek istiyor.


•Hızlı kilo vermek için en iyi egzersiz türü, araştırmaya göre

Şaşırtıcı derecede etkili bir diyet olduğunu bulduk - şaşırtıcı bir şekilde, modacılar Gwyneth Paltrow ve Kardashianlar ile her kim olursa olsun Joe Rogan arasında popüler olduğunu düşünürsek - ama yan etkilerini düşündünüz mü?

Yedi yan etkisi vardır ve hassas bir doğaya veya bağırsağa sahip olanlar şimdi uzaklara bakmak isteyebilir ...

  • Keto diyeti: kilo vermeye nasıl yardımcı olur ve ketojenik olmaya nasıl başlanır
  • Nasıl kilo verilir
  • Metabolizmanızı nasıl hızlandırırsınız- kilo verin ve daha az çabayla kilo verin

Keto diyeti, vücudunuzun ketoz durumuna girmesine yardımcı olarak çalışan, yüksek yağlı, yüksek proteinli, düşük karbonhidratlı bir diyettir. Bu, vücudun yediğiniz karbonhidratlar yerine yağını enerji için kullandığı anlamına gelir.


Yediğiniz karbonhidrat miktarını azaltarak, vücudunuzu düzenli enerji kaynağından mahrum bırakıyorsunuz ve onu yakıt için yağ depolarına daldırmaya zorluyorsunuz. İyi haber şu ki bilim kontrol ediyor:Harvard ÜniversitesiVücudunuzun, günde 50 gramdan az karbonhidrat tüketmeniz koşuluyla, keto diyetini takip eden iki ila dört gün içinde bir ketoz durumuna gireceğini söylüyor. Bu çok fazla değil.

bunlar


(Resim kredisi: Getty Images)

Diyet, vücut yağ depolarınızı yer ve doğal olarak iştah açıcı proteinler ve yağlar açısından yüksektir ve açlığı bastırır. Bu nedenle, kısa vadeli kilo kaybına yardımcı olduğu kanıtlanmıştır, ancak gelişmiş kan şekeri seviyeleri ve Alzheimer ve Parkinson gibi beyin bozukluklarına karşı olası direnç de keto diyetinin faydalarıdır.

Ancak bazı yan etkileri vardır. Bir rapor digitalcommons.andrews.edu/cgi/viewcontent.cgibirisi ilk keto diyetine geçmeye çalıştığında listelenen bir dizi yaygın yan etkiyi gösterdi. Bunlar, vücudunuzun enerji seviyelerini tamamlamak için gereken karbonhidrat eksikliğinden kaynaklanan yorgunluğu içerir.


Dikkatli olmazsanız, keto diyeti genellikle fazla miktarda kırmızı et ve sebze eksikliği içerebilir ve bu da kas kramplarına ve kabızlığa yol açar. Baş ağrısı ve konsantrasyon eksikliği de, keto diyetine uyum sağlarken ortaya çıkan yaygın olarak bildirilen problemlerdir.

bunlar

(Resim kredisi: Getty Images)

Birkaç arkadaşa gidip kramp ve baş ağrılarından kurtulmak istiyorsan, önce dişlerini temizlediğinden emin ol. Keto diyetine geçmenin bir sonucu olarak genellikle listelenen son yan etki ağız kokusudur.

Amerikan Klinik Beslenme DergisiVücuda 'ketonların' salınmasının nefesimize ve idrarımıza atılan kötü kokulu bir kimyasal olan aseton üretimiyle sonuçlandığını buldu.


Vücudun ketoza girdiğinin ve yağ depolarınızı yakıt için çiğnediğinin güvenilir bir işaretidir, ancak aynı zamanda en yakınınız ve en sevdikleriniz için çok rahatsız edici. Neyse ki, dışarı çıkarsanız ve küresel sağlık krizi nedeniyle maske takmak üzereyseniz, daha az insan bunu anlayabilir!

Keto, karbonhidrat alımınızı azaltmanın ve kilo verme yolculuğunuza başlamanın harika bir yoludur. Bununla birlikte, ketozisin uzun vadeli etkileri üzerine araştırmalar sınırlıdır, bu nedenle diyeti uzun bir süre takip etmeyi planlıyorsanız, keto'nun sizin için uygun olup olmadığına karar verirken bir doktora veya diyetisyene danışmaya değer.

Bunu beğendin mi?

Günümüzün en iyi Toplu Tozları Eksiksiz Kurtarma ve Fırsatlar Benzer Amazon ABD Amazonunu Görüntüleyin Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz