Close
  • Ana
  • /
  • Aletleri
  • /
  • Kenwood Titanium Chef KVC7300S incelemesi: özelliklerle dolu, seçici fırıncılar için bir stand mikseri

Kenwood Titanium Chef KVC7300S incelemesi: özelliklerle dolu, seçici fırıncılar için bir stand mikseri

Kenwood Titanium Chef KVC7300S incelemesi (kısaltılmış versiyon): KitchenAid stand mikserlerinin sadece en popüler oldukları için en iyisi olduğunu mu düşünüyorsunuz? Tekrar düşün, şef…


Evet, elbette çoğu aşçının -hem özentiler hem de profesyoneller- KitchenAid serisi stand mikserlerine yöneldiğini söylemek doğru olur. Ve iyi bir sebeple:KitchenAid Artisan stand mikseriörnek teşkil edecek bir yapı kalitesine ve yüzyıllardır değişmeyen klasik, şık bir görünüme sahiptir. Bununla birlikte, bu klasik bile hıçkırıksız değildir - en önemlisi, açıkçası hantal olan ve deneyimsiz kullanıcılar hız kolunun tamamen kaymasına, her yere karışımı fırlatmasına veya kaseyi doğru şekilde kavramamasına izin verdiğinde kargaşaya neden olan hız seçim yöntemidir. .

Kenwood Titanium Chef KVC7300S'nin bu nitelikte çok az sorunu vardır ve tüm niyet ve amaçlarla, 21. Yüzyıla uygun bir yiyecek mikseridir. Sadece mükemmel bir performans sergilemekle kalmaz, aynı zamanda kullanımı kolaydır ve yeni başlayanlar için bile pişirme hazırlığının sorunsuz olmasını sağlayan bazı çekici özelliklerle donatılmıştır. Bu sterlin operatörü hiçbir şey için rehberimizde en üst sırada yer almıyor.En İyi Stantlı Mikserler.

O halde lafı daha fazla uzatmadan Kenwood Titanium Chef KVC7300S'yi ısırık büyüklüğünde parçalara ayıralım.

Kenwood Titanium Chef KVC7300S incelemesi: Fiyat ve bulunabilirlik

Bu koca oğlanın fiyatı İngiltere'de 599 £ ve Oz'da 1100 AU$'dır. Belki de şaşırtıcı bir şekilde, Kenwood KitchenAid'in Amerikan ev alanını istila etmeye çalışmıyor gibi görünüyor, ancak oradan satın alabilseydiniz, muhtemelen yaklaşık 800 dolar olurdu.


Kenwood Titanium Chef KVC7300S incelemesi: Tasarım

Kenwood Titanyum Şef KVC7300S incelemesi


(İmaj kredisi: Kenwood)

Bu İngiliz tasarımlı ve mühendislik ürünü planet mikser, Kenwood serisinin üst kademesini işgal ediyor. Sade tasarımı ve göze batmayan silah metal görünümü, çok çeşitli mutfak tasarımları için uygundur ve hayal ettiğiniz kadar yer kaplamaz.


Neredeyse tamamen döküm metalden yapılmış ve ultra güçlü 1.500 watt'lık bir motorla donatılmış bu üst düzey mikser, 9,2 kilo gibi önemli bir ağırlığa sahiptir, bu yüzden bir kez yerine oturduğunda onu orada bırakmak isteyebilirsiniz. Bu motor gücünü bağlama oturtmak için, klasik KitchenAid Artisan mikserde yalnızca 300 watt değerinde bir motor bulunur. Şimdi, 1.500W'ın fazla olduğunu söyleyebilirsiniz ve çimento karıştırmıyorsanız, muhtemelen haklısınızdır, ancak muslukta daha az güce sahip olmak her zaman daha güven vericidir.

Büyük, cilalı paslanmaz çelik 4,6 litrelik kase, bir düzine yumurta akı veya 2,72 kg kek karışımı için iyidir. Hem görülmesi gereken bir manzara hem de çok pratik, çünkü her iki yanında bir tutamakla geliyor. Gerçekten de, bu kase o kadar ayna gibi ki tüm mutfağı yansıtıyor - o zaman en iyisi çıplakken pişirmeyin. Kase ayrıca tutucuya çoğu KitchenAid modelinden daha güvenilir bir şekilde kenetlenir çünkü onu tutan kauçuk bir kaide vardır. Güvenli bir şekilde kilitlenip kilitlenmediğine dair hiçbir soru yoktur.

Kenwood Titanium Chef KVC7300S incelemesi: Özellikler

Kenwood Titanyum Şef KVC7300S incelemesi(İmaj kredisi: Kenwood)

Kenwood Titanium Chef KVC7300S ayrıca şu anda inceleyeceğimiz çok sayıda kullanışlı özellik ile birlikte gelir - bu yüzden kaydırmaya devam edin. Çoğu planet mikser gibi, Titanium Chef'in ağır üst yarısı, yukarıda bahsedilen muhteşem kaseyi çıkarmayı ve endüstriyel dayanıklı paslanmaz çelik K-çırpıcı, çırpma ve hamur kancası arasında geçiş yapmayı kolaylaştırmak için yukarı doğru mafsallıdır.

Ağır kolu manuel olarak kaldırmadan önce bir kolun kaydırılmasını gerektiren bazı mikserlerin (ör. KitchenAid) aksine, bu kendi kendine yaylıdır, bu nedenle arkaya monte edilen basit mandalı çalıştırdığınızda, üst yarının tamamı kendi kendine zıplar - sonra kaldırırsınız birkaç inç daha ve manuel olarak dik konumuna kilitleyin. Bu gerçekten çok hoş bir dokunuş, ancak özellikle bir cam rafın altına yerleştirdiyseniz, kolun üzerinde yeterli boşluk olduğundan emin olun!

Elektronik hız kontrol sistemi, KitchenAid'deki sert kaydırma mekanizmasından çok daha tatmin edici ve daha güvenilir olan başka bir dokunsal eklentidir. Sadece makineyi açın ve dairesel kontrol kadranı, birden sekize kadar tercih ettiğiniz hızı seçmeniz için hazır olarak yanar. Ayrıca yumurta aklarını nazikçe katlamak için ekstra düşük hız ve hızlı bir şekilde yıldırım atmak istediğiniz her şeyi hızlı bir şekilde patlatmak için tam hızlı darbe işlevi sağlar.

Kasenin üstündeki plastik sıçrama koruması çok kolay kayar ve malzemeleri beslemek için şeffaf bir açılır kapak ile birlikte gelir.

Kenwood Titanyum Şef KVC7300S incelemesi

Işık olsun!

(İmaj kredisi: Kenwood)

Daha iyi olamayacağını düşündüğünüzde, üst kısımdaki dokunmaya duyarlı krom levhaya hafif bir dokunuş, tüm kaseyi parlak beyaz ışıkla kaplayan bir LED'i açar, böylece karışımın nasıl gittiğini görebilirsiniz. Pek çok mikserin kasede ışığı yoktur, ancak özellikle mutfak aydınlatmanız oldukça düşükse, bunun ne gibi bir fark yarattığına şaşıracaksınız.

Bu mikserde sadece bir tane değil,2aksesuar bağlantı alanları. Ön taraf yavaş hızlı ataşmanlar – kıyma makinesi, makarna merdanesi ve öğütme değirmeni – ve diğeri Kenwood mutfak robotu, cam blender veya kompakt doğrayıcı gibi yüksek hızlı aksesuarlar içindir. Ayrıca, krema ve katlama için özel olarak tasarlanmış isteğe bağlı çırpıcıları da satın alabilirsiniz.

Kenwood Titanium Chef KVC7300S incelemesi: Performans

Ben usta bir fırıncı değilim, orası kesin, ama benim bir KitchenAid adananım olan bir partnerim var. Sevgili KitchenAid'inden Kenwood'a geçmek için sadece bir limonlu kek aldı ve asla arkasına bakmadı. Bu mikser, yoluna attığınız tüm görevleri kolaylıkla yerine getirir. Pişirmeye yeni başlayanlar için bile kullanımı çok kolay ve ekşi maya gibi daha ağır, affetmeyen yüklerin üstesinden gelmek için yeterince güçlü. Oh, ve temizlemesi gerçekten çok kolay, çünkü kek karışımının oyalanması için yapışkan bitler veya gizli çatlaklar yok. Her şey bulaşık makinesinde de yıkanabilir.

Kenwood Titanium Chef KVC7300S incelemesi: Karar

Kenwood Titanyum Şef KVC7300S incelemesi

(İmaj kredisi: Kenwood)

Hayır, bu raftaki en ucuz makine değil, ancak etrafta dolaşan bazı mükemmel fırsatlar bulacaksınız. Yine de üzerine attığım her çırpma, karıştırma ve yoğurma işini zahmetsiz bir tarz ve verimlilikle geçti.

Kenwood Titanium Chef KVC7300S, bir KitchenAid Artisan'dan çok daha pahalı değildir ve kuşkusuz Insta-dostu, şık veya klasik olmasa da,dır-dirdaha iyi bir karıştırıcı Fazla hamuru koyun ve bunun yerine bir Kenwood alın.