Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Kid Icarus Ayaklanması incelemesi

Kid Icarus Ayaklanması incelemesi

Kid Icarus: Uprising fiyatları 550 Amazon müşteri yorumu Image 1 of 4

Kid Icarus Ayaklanması


Kid Icarus Ayaklanması
Resim 2/4

Kid Icarus Ayaklanması

Kid Icarus Ayaklanması
Resim 3/4

Kid Icarus Ayaklanması

Kid Icarus Ayaklanması
Resim 4/4

Kid Icarus Ayaklanması

Kid Icarus Ayaklanması

Önceki sürümden on dokuz yıl sonra, Kid Icarus Ayaklanması nihayet burada ve 3B'de de var, ama bundan ne anladık?


Nintendo dışında hiç kimsenin Nintendo makineleri için harika oyunlar yapamayacağına dair iyi tekrarlanan bir söz var.

En iyi ihtimalle kusurlu bir mantık - Capcom, biri için her zaman büyük N'nin konsollarından iyi bir yumruk attı - ama her zaman küçük bir akor aldı ve görünüşe göreNintendo 3ds, piyasaya sürüldüğünden bu yana iyi oyun kıtlığı ile mücadele eden bir el bilgisayarı. İndirimli taşınabilir konsolun bir yılıSony PS Vita, oysa adından daha az oynanması gereken oyunlar, kendi hikayesini anlatıyor.

Neyse ki Nintendo, gecikmeli olarak piyasaya sürülürse kendi mükemmelini takip etmek için burada.Süper Mario 3DArazi veMario Kart 7başka bir eski usul yeniden başlatma ile: Kid Icarus Uprising. 80'lerin ortasındaki 2D NES orijinal barı, ana karakterin kalkışı ve Yunan mitolojisi temasıyla çok az benzerlik taşıyan bu, 3DS için bir güç turu, güçlü yönlerine oynarsanız ne kadar iyi bir konsol olabileceğini gösteriyor.


Space Harrier tarzı ekran çekiminden Zelda-esque zindan aramaya kadar oyun stillerini karıştıran bu oyun, sizi kapıp bırakmayacak saf Nintendo eğlencesiyle dolu mini bir gişe rekoru kıran film.

Kid Icarus Ayaklanması: Özellikler

Kahramanca ama deneyimsiz bir melek olan Pit'i (kanatlı bir melek olarak düşünün), bir kadın (Palutena / Zelda) tarafından Medusa ve onun pek çok yaramaz astıyla yakın dövüşler ve uzun menzilli patlamalarla savaşmak için yönlendiriliyor, güç ve kalpleri topluyorsunuz. Git.


Maceranız, kaçınılmaz olarak yeni silahlar satın almak için birikmiş kalplerinizi kullanabileceğiniz tapınak tabanlı eski okul patron savaşlarına yol açan çeşitli kapsamlı ve hızlı görevlere bölünmüştür.

Şimdiye kadar, klasik olarak Nintendo, ancak Kid Icarus, maceranızı ihtiyaçlarınıza göre akıllıca uyarlayan birkaç özelleştirilebilir seçenekle bu hisse senedi arka planına ekler.

İlk olarak, karşılaştığınız dokuz farklı kategoriden olanları bir araya getirerek ısmarlama silahlar yaratabilirsiniz; bu, farklı kombinasyonlar farklı ödüller kazandıkça şansınızı artırmak için bir dizi deney açar.

İkinci olarak, merak uyandıran Fiend's Cauldron sistemi, sisteme karşı bahis oynamanıza ve oyun becerilerinizi ağzınızın olduğu yere koymanıza izin verir. Düşmanlarınızın yoğunluğunu her görevin başında 0-9 arası bir ölçekte seçersiniz, ancak hoş bir şekilde, zor kazandığınız kalplerinizden daha fazla bahse girmeniz gerekir, bunu ne kadar zorlarsanız, ödüller de açıkça daha büyük olsa da .

Bu, her görevin başlamadan önce gerçekten düşünülmesi gerektiği anlamına gelir, sanki bazı kalplerinizin yarısına kadar kaydırırsanız ve yoğunluk otomatik olarak düşürülür - mütevazı bir çift başlık.

Görseller canlı ve canlı, sevimli ama gerektiğinde gerekli tehditle, 3B'den en iyi şekilde yararlanma etrafında inşa edilen aksiyon, her zaman Pit'i içinden geçmek yerine ekrana itiyor - 3DS'nin ilk geliştirme kuralı.

Skor da oldukça etkileyici, heyecan verici ve dramatik. Aynı zamanda, tüm zaman boyunca 3D ile oynamayı tamamen rahat hissettiğimiz ilk oyun. Uzun zaman oldu ama sanki oraya gitmişiz.

Bunları test edemesek de, oyun boyunca ortaya çıkan patron savaşlarını taklit eden, ancak tüm oyuncular insan kontrolünde olan birkaç çok oyunculu mod var. Light vs Dark, üç ücretli savaştan oluşan ekipleri görürken, altı oyunculu herkes için ücretsiz olan Team Deathmatch, Clash of the Titans ile buluşuyor.


Ayrıca, bizim gibi AR kartlarını mutfak tezgahınıza koyarsanız, mutfak tezgahınızda açılan Idollerle savaşmanızı sağlayan bir AR modu da var.

Kid Icarus Ayaklanması: Oynanış

Kid Icarus, gerçekten bir rüya gibi çalan, gerçekten karmaşık sesli bir kontrol sistemine ev sahipliği yapıyor. Pekala, tam uyandığınız ve ağrılı bir eliniz olduğu ana kadar gerçekten iyi vakit geçirdiğiniz rüya. Pit'i analog daire pediyle kontrol ediyorsunuz, ancak atış retikülü alt ekrandaki kalemle sol omuz düğmesiyle ateşleniyor.

Bu klasik bir Nintendo hareketi, konsolu en iyi şekilde kullanarak benzerlerinden farklı bir şekilde düşünerek. Capcom bunu hedefleyerek yapabilirdiResident Evil: Açıklamalar, ama rahatsız etmedi, bu yüzden artık çirkin Circle Pad Pro'nun ikinci analog yastığı, diğer konsollara bir uzlaşma olarak 3DS'nin tarafına kaynaklanmış.

Benzer şekilde, Nintendo bunu aynı çevre birimiyle uyumlu hale getirebilirdi, ancak tekil vizyonuna, gerginliğin bir kısmını almak için kendi standıyla paketlenmiş olarak geldiği noktaya yapışmıştır. Bunun yerine, Circle Pad Pro sadece sol elini kullananların başlangıçta planlandığı gibi oynaması için kullanılır.

Yine de kontrol sisteminin güzelliği, evet, aşırı oyun oynadıktan sonra ağrıyorken, tamamen orijinal ve dokunsal kontroller için rahatlığı değiştirerek ekrandaki aksiyonu taklit ederek, deneyimin tamamen bir parçası olduğunu hissediyor.

Açıkçası, oyunu rahatsız edecek kadar uzun süre oynamanızın ne kadar iyi olduğunun kanıtıdır (Nintendo sizi her zaman görevler arasında dinlenmeniz konusunda uyarır ve bir kez olsun patlar).

Aksiyonun kendisi, Space Harrier'ı hatırlatan ekrana itilen ray üstü atış poligonlarından, Jet Set Radio'ya bir kapak çıkaran gerçek ray üstü bölümlerden, savaş dolu sürüş bölümlerinden, çeşitli klasik oyun stillerinin sıkıca dikilmiş bir duvar halısı. Road Blasters'ı, Castle of Illusion'da ters gitmeyen klasik 'boss rutinini öğrenin' savaşları ve Zelda ile çok sayıda hazine sandığı açma ve yakın dövüş dövüşü.

Yine de tutarlı ve başarısız hissettiriyor, sizi yeni her şey için bir nostalji atışı ile görevden sonra görevden çekiyor, muhteşem bir bütün olarak bir arada var oluyor. Kontroller akıcı, görüş alanınızı hareket ettiren bir ekran kaydırma, hızlı bir kaçış görevi gören daire pedine keskin bir itme. Siz bilmeden önce, kombolar ikinci doğadır.

Aynı zamanda hepsi komik, fevkalade bir meta komut dosyasıyla birbirine bağlanmıştır. Önceleri kılıç kullanan bir yardımcı kahramanla arkadaş olurken, bir tapınağın dışında terk edilmiş yalnız bir hazine sandığı keşfedersiniz. Dışarıda kim hazine kutuları asılı bırakıyor? Açıkçası bu bir tuzak, 'diye uyarıyor arkadaşınız. 'Bir hazine kutusu görürsem, onu açarım' diye karşılık verdin.


Bakalım bu seni ne kadar ileri götürüyor, diye homurdanıyor karşılık verdi. Aynı şekilde, seviyeler size düzenli olarak oyunlar oynar ve her yönden beklentilerinizi çarpıtır. Bunun bir oyun olduğunu bilir, oyun oynadığınızı bilir ve pahasına kötü bir eğlenceye sahiptir. Neyse ki, sen de sahip olacaksın.

Kid Icarus Ayaklanması: Karar

Oyun, retro aromalı ancak ileri görüşlü bir aksiyon-macera paketi olan Kid Icarus Uprising'den daha iyi olamaz, o kadar eksiksiz ki, kaçınılmaz Wii U versiyonu hakkında hayal kurmaya başladık bile. Orijinal adının piyasaya sürülmesinden bu yana 26 yılda oyun hakkında sevdiğiniz her şeyi damıtıyor ve onu gösterişli ve neşeli bir enerji ile sunuyor.

Yavaş bir başlangıçtan sonra, Nintendo'nun taşınabilir bilgisayarı, geçtiğimiz aylarda oyun kalitesini artıran Metal Gear Solid: Snake Eater ve Resident Evil: Revelations ile ilerleme kaydetmeye başlıyor. Yine de bu yıl 3DS'de - ya da muhtemelen herhangi bir konsolda - bu küçük mücevherden daha fazla eğlenmeyeceksiniz. Bir franchise yeniden doğuyor.

Kid Icarus Uprising kullanılabilirliği: Şimdi Nintendo 3DS'de

Kid Icarus Ayaklanması fiyatı: £ 30