Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • Kindle Oasis (2019) incelemesi: gün doğumundan gün batımına kadar eşsiz su geçirmez okuma

Kindle Oasis (2019) incelemesi: gün doğumundan gün batımına kadar eşsiz su geçirmez okuma

Amazon Kindle Oasis (2019), 616 Amazon müşteri yorumu fırsatları

Amazon, her şeyi söyleyen, tüm dans eden Kindle Oasis'in parlak yeni bir versiyonuna sahip ve bu isimdeki pop grubunun aksine, son derece sofistike ve uykuya dalmadan 24 saat boyunca hala 'sahip olabilir' - bu nasıl bir inceleme için?


Mars'tan yeni gelmiş ve Kindle Oasis'e aşina olmayanlar için cihaz, Amazon'un e-okuyucu ürün yelpazesinde biraz merak uyandırıyor - tıpkı bir konsept otomobil gibi, yalnızca Amazon'un ne olduğunu göstermek için tasarlanmış gibi görünüyor. Seattle'daki e-kitap Ar-Ge departmanı, çoğu insanın satın aldığı giriş seviyesi Kindle'da bulunan bedava fiyat etiketine ulaşma yükünden kurtuldu. Giriş seviyesi yaklaşık 70 sterlin mi yoksa 80 dolar mı?

Kindle Oasis, Amazon İngiltere'de 229.99 £ 'dan başlarken, eyalet tarafındaki okuyucuların giriş seviyesi model için 249.99 $' a çıkması gerekecek.

Ama ödediğinizin karşılığını alırsınız.

Kindle Oasis ile ilgilenen insanlar için harika haber, şu anda indirimli olmasıdır.Kara Cuma indirimleri.


Amazon Kindle Oasis İncelemesi

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Kindle Oasis İncelemesi: Fiyat, Çıkış Tarihi

Tamamen yeni Kindle Oasis bugün satın alınabilir.


Amiral gemisi eokuyucu, Grafit veya Altın renk seçeneklerinde mevcuttur. Giriş seviyesi modeli8 GB yerleşik depolama maliyeti 229,99 £iken32GB modelin maliyeti £ 259,99veHücresel bağlantı ile amiral gemisi 32 GB 319,99 £.

Amazon ayrıca kitap gibi açılan, açıldığında cihazı otomatik olarak uyandıran ve kapatıldığında uyku moduna geçiren kapaklar da satıyor. Mavi, Kırmızı veya Kömür Siyahı renklerinde, su geçirmez kumaş kılıflar arasından seçim yapın; Siyah veya Merlot deri kılıflar 49,99 £; veya 64,99 £ karşılığında birinci sınıf deri kılıf.


Amazon Kindle Oasis İncelemesi: Tasarım, Ekran

Uzun lafın kısası, eğer arıyorsanmevcut en iyi eokuyucu -budur. Kindle Oasis en iyi ekrana sahiptir. en büyük ekran, daha kaliteli malzemelerle oluşturulmuş ve başka hiçbir Kindle'da bulunmayan özelliklere sahip. Gerçekten bu kadar basit.

Görünüşe göre Amazon Ar-Ge departmanı, Ekim 2017'de piyasaya sürülen alüminyum kaplı Kindle Oasis'in nasıl geliştirileceğinden biraz emin değil. Ancak yeni modelde şarjı işlemek için USB-C eklemek yerine, değişken düzeyler eklemeye karar verdiler. e-mürekkep dokunmatik ekranına sıcaklık.

Önceki neslin aksine, yeni Kindle Oasis, sabahın erken saatlerinde, günbatımında veya gece geç saatlerde bir sayfa çeviriciyi yırtıp atarken gözlerinizi kolaylaştırmak için arka ışıktan mavi renkleri çıkarabilir.

Tıpkı 90'lı yıllardan kalma İngiliz müzik grubu Oasis'in bir şarkısı olan 'sigara ve alkol' gibi, mavi ışık doğal vücudunuzun sirkadiyen ritmini bozabilir ve uyanıklığı teşvik edebilir - Oasis'in uyku kalitenizi iyileştirmek için düzeltmeyi amaçladığı bir şey . Kindle Oasis'teki yedi inçlik dokunmatik ekranın sıcaklığı, işletim sisteminin herhangi bir yerinde hızlı bir dokunuşla kullanılabilen çizgili arka ayar paneli aracılığıyla herhangi bir zamanda beyazdan sıcak kehribar rengine ayarlanabilir.


Amazon Kindle Oasis 2019 incelemesi

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon, sıcak parıltının önceden belirlenmiş bir programa göre veya yerel bölgenizdeki gün batımına göre otomatik olarak içeri girmesi için zamanlama yeteneğini dahil etti.

Sıcaklık, 1'den 24'e kadar değişken bir ölçekte ayarlanabilir. Ölçeğin en alt ucunda,zar zoralgılanabilir, ekranı maksimuma ayarlarken, ekranın üzerine bulaşmış kalın bir bal örtüsünü okumak gibidir. Ayarı hızla açıp kapatmak biraz zor olabilir, özellikle de sıcaklığı yukarıda belirtilen nektar benzeri seviyelere yükselttiyseniz, ancak Kindle sıcaklığı kademeli olarak artırdığında gözlerinizin bu kadar alışması şaşırtıcıdır.

Kindle Oasis'i yalnızca birkaç gündür kullanıyoruz, bu yüzden yapamamGerçekten miönceki nesle kıyasla uyku kalitemizin büyük ölçüde artmış olup olmadığını konuşun. Ancak, ekrana gelen sıcak ton birçokhoş etki. Ve neredeyse ne zamanheryaz tatiliniz için hazırladığınız diğer gadget - en sonAndroid akıllı telefonlar, içiniPad Pro,Apple MacBook Airve daha fazlası - hepsi arka aydınlatmadan en sert mavi tonları çıkarma yeteneğine sahip, Amazon Kindle serisindeki sıcaklık eksikliği bileDahafarkedilebilir.

Ayrıca, ekranda sert, parlak beyaz bir parıltıyla karşılaştığınızda, telefonunuzdaki bir metni ateşledikten sonra e-kitabınıza geri dönmeyi biraz rahatsız edebilir.

Amazon Kindle Oasis 2019 incelemesi

Su geçirmez ve güzel görünümünün yan tarafındaki kavrama alanının genişliğine bir bakın.

(Resim kredisi: Amazon)

Arka ışığın hafif turuncu tonu, dokunmatik ekranın diğer Kindle'ların klinik arka ışıklarına kıyasla gerçek bir kitaba çok daha yakın görünmesini sağladığından, gün boyunca sıcaklık seviyesini tek basamakta ayarlarken bulduk.

Tabii ki, doğal ışık kullanarak e-mürekkep ekranını tamamen okuyarak arka ışığı kapatmak tam olarak aynı etkiye sahiptir ... ve biraz daha fazla pil ömrü de sağlar.

Kindle Oasis'in ilk iki nesli gibi, yeni model de tek elle okuma için kama benzeri bir tasarıma sahip. Ekrandaki içerik, yöne bağlı olarak otomatik olarak döner, böylece kama sağ veya sol elinizle tutmak için Kindle Oasis'in etrafında çevirebilirsiniz, bu iyi bir şey.

Bu, sayfaları ileri ve geri çevirmek için fiziksel düğmelere sahip tek Kindle modelidir, ancak dokunmatik ekran bunun için de kullanılabilir.TutuşmakveKindle Paperwhite. Üçüncü nesil Kindle Oasis, Amazon'un ürün yelpazesindeki diğer tüm e-okuyuculardan bir inç daha büyük olan 7 inçlik ekran boyutunu da koruyor.

Amazon Kindle Vahası 2019

(Resim kredisi: Amazon)

Küçük bir fark gibi gelebilir ve öyle. Bununla birlikte, daha büyük ekran ve kama form faktörünün birleşimi, Kindle Oasis'in şirketteki diğer e-okuyuculardan çok daha büyük bir ayak izine sahip olduğu anlamına geliyor. 141 mm eninde ve 159 mm yüksekliğindeki bu, kotunuzun arka cebine veya Kindle Paperwhite gibi takım elbise ceketinizin içine kaymayacaktır - okumanızın çoğunu kısa aralıklarla yapmayı planlıyorsanız aklınızda bulundurmanız gereken bir şey otobüsler ve trenler.

Oasis'i aceleyle depolamaktan endişelenmediğinizde, bu ekstra ekran alanı bir nimettir ve sayfadaki kelimelerin nefes almasına gerçekten yardımcı olur. Veya isterseniz, ek alanı kullanaraksuyunu sıkmakher sayfa dönüşü arasında daha fazla metin.

İnç başına 300 piksel çözünürlükle Oasis, e-mürekkep ekranlı herhangi bir Kindle'ın en keskin ekranlarından birine sahip, ancak bunun ilk olarak Nisan 2016'da piyasaya sürülen selefinden bu yana gelişmediğine dikkat çekmeye değer. Bu kadar kaliteli bir cihaz için bu biraz hayal kırıklığı yaratıyor.

Çözünürlükte yanlış bir şey yok - metin net ve hassas görünüyor ve Kindle Store'da güzel bir şekilde oluşturulmuş kitap kapakları - ancak Amazon'un tekneyi renkli bir e-mürekkep ekranıyla veya başka bir sektör lideri ile dışarı çıkardığını görmek güzel olurdu. çözünürlükte yükseltme. Bunun yerine, en fazla 319,99 £ (349,99 £) ile maksimuma çıkan Kindle Oasis, 119,99 £ (129,99 $) ile başlayan Kindle Paperwhite'da bulacağınız aynı inç başına 300 piksele sahiptir.

Selefi gibi, yeni Kindle Oasis de IPX8 olarak derecelendirilmiştir, bu da iki metre tatlı suya 60 dakikaya kadar dayanabileceği anlamına gelir - banyoda, yüzme havuzunda veya denizde okumayı seven ancak kronik bir hastalıktan muzdarip olan herkes için güven verir. tereyağlı parmaklar durumunda.

Amazon, Kindle Oasis'i 8 GB ve 32 GB depolama yapılandırmalarında satıyor. Yalnızca e-Kitap okumayı planlıyorsanız, cihazda 8 GB'den fazla bir şey için öksürmenin pek bir anlamı yok, çünkü bu zaten binlerce roman, kurgusal olmayan kitap, otobiyografi ve daha fazlası için yeterli. Ancak Audible ve Bluetooth yerleşik olarak, Kindle Oasis'i hareket halindeyken sesli kitap dinlemek için kullanmayı planlayanlar, 32GB değişken için ekstra ödeme yapmak isteyebilir.

Amazon Kindle Oasis 2019 incelemesi

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Kindle Oasis İncelemesi: Yazılım, Özellikler

Amazon'un sınıfının en iyisi eokuyucusu Kindle OS'nin en son sürümünü çalıştırır. Amazon'un en olgun ve zengin özelliklere sahip işletim sistemine sahip olduğunu iddia etmek tartışmalı değil.hiçe-okuyucu. Keyifli bir şekilde basit ve alması kolay.

Amazon, Kindle ekibi tarafından bir e-mürekkep ekranında okunaklı olması için sıfırdan tasarlanan özel bir yazı tipi de dahil olmak üzere, sayfadaki ve yazı tipindeki metnin aralığı ve gerekçelendirilmesi söz konusu olduğunda çok sayıda seçenek içeriyor. Ayrıca disleksinin neden olduğu yaygın okuma hatalarının bazılarını azaltmak için tasarlanmış bir yazı tipi olan OpenDyslexic ile birlikte gelir, bu gerçekten yararlı bir özelliktir ve okumayı daha erişilebilir hale getirmelidir.

Zorlayıcı bir okumada zorlanan herhangi bir okuyucu için harika bir özellik olan Word Wise'ı da vurgulamakta fayda var. Etkinleştirildiğinde, metnin içindeki zor kelimelerin altına otomatik olarak kısa tanımları yükler, böylece daha az kesinti ile okumaya devam edebilirsiniz.

Geleneksel bir ciltsiz kitaptan farklı olarak, bölümde veya sayfanın altındaki kitapta her zaman ne kadar zamanın kaldığına dair akıllıca bir tahminde bulunacaksınız.

En büyük avantajlardan biri Kindle Store ve Amazon'un diğer hizmetleriyle sıkı entegrasyondur. Dolayısıyla, bir Prime abonesiyseniz, size okuyabileceğiniz ücretsiz kitap ve dergilerden oluşan dönen bir döngü sağlayan Prime Reading adlı bir hizmete erişim elde edeceksiniz. Ayrıca Kindle Unlimited var ve aylık ek olarak 7,99 £ (9,99 $) tutar.

Kitaplar için Spotify veya Apple Music gibi düşünün, bu nedenle sabit abonelik ücreti karşılığında çeşitli kitaplara erişebileceksiniz. Aboneliğiniz bittikten sonra bu kitaplara erişemeyeceğinize dikkat etmek önemlidir, bu nedenle okumak istediğiniz kitaplara erişmenin en uygun yolu bu olmayabilir.

Amazon Kindle Oasis İncelemesi: Kararımız

2019 Kindle Oasis buna değer mi?Özel bir e-kitap okuyucusuysanız ve paranın satın alabileceği en iyi deneyimi arıyorsanız-bu kesinlikle o. Değişken sıcaklık seviyelerine sahip yüksek çözünürlüklü yedi inç e-mürekkep ekranı, su geçirmez alüminyum tasarım, fiziksel sayfa çevirme düğmeleri ve cihazdan Bluetooth kulaklıklara veya hoparlörlere sesli kitap çalma özelliği ile çok şey var burayı sevdim. Hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Ancak önceki nesil Kindle Oasis'e sahipseniz…yükseltmek gerekli değildir. Ekranı ısıtma seçeneğinin yanı sıra, yeni Kindle Oasis ile ilgili diğer her şey Ekim 2017'de piyasaya sürülen modelle aynıdır. USB-C'nin bugünlerde her yerde bulunmasına rağmen, Amazon, aradan geçen bir buçuk yılda hiçbir şeyin değişmediğini düşünüyor gibi görünüyor. son Kindle Oasis'i başlattığından ve mikro USB'yi sakladığından beri.

Daha pahalı Kindle Oasis serisine yapılan bu son güncellemeyle Amazon'dan gerçekten eşi görülmemiş bir şey görmek harika olurdu. Daha sıcak ekran harika olsa da, aynı zamandasadeceönceki yineleme ile en son Kindle Oasis arasında önemli bir fark.

Yine de harika bir cihaz.